-
Fototrend
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)
Új hozzászólás Aktív témák
-
#94529552
törölt tag
válasz
villmoska #698 üzenetére
Néztem filmeket passzív 3D-vel és nagyon jól adja, egy élmény volt. Majd a filmeknél vigyázni kell, mert nem minden 3D-s film jó, van jó néhány utólagosan összecsapott, fake változat is.
Az aktív vibrálását sokan nem szeretik, de az előnyöket-hátrányokat biztos olvastad. Ha Samsungja van lehet hogy Full HD, de a Pana és Sony aktívról is írják a tesztoldalak hogy felezi a felbontást és zavaróan szellemképesek is lehetnek. -
villmoska
tag
válasz
#94529552 #697 üzenetére
nos az öcsémnek aktiv 3d tv van és agyon dicséri ráadásul nagyobb távolságról is élvezhető a 3d ö nem tapasztalt villódzást sem pedig szellem képet .amúgy sok cikket olvastam és ott azt irták hogy a pasziv 3d nem full hd de a te cikkedben pont az ellenkezőjét írták söt kifejezetten jobb a pasziv 3d új fpr technológia hát nem tudom talán valaki ír nekem akinek lg fpr 3d tv van hogy ők mit tapasztaltak amúgy kösz a linket
-
villmoska
tag
sziasztok 3d tv-t szeretnék vásárolni mivel még nem volt szerencsém ilyenhez tapasztalatból meiket ajánlanátok inkább aktív vagy pasziv tv-nél igazán jó
a 3d?
-
#94529552
törölt tag
Nem ismerem mindet, de pl. az LG Smart tévéi tudják ezt és van app is hozzá, a gyártó oldalán az adott tv Müszaki adatainál, itt a SMART TV TULAJDONSÁGOK-nál látható. [link] Ennek a tévének van két távja is, a normál mellett adnak hozzá egy Magic Remote-ot is, ami rajta lévő gombokkal, vagy egy légegérhez hasonlóan is használható.
-
Gebriel
veterán
Üdv Urak!
Érdeklődnek, hogy a smart tv-hez a gyártó nyújt olyan applikációt (nem univerzális) amivel a telefonon keresztül lehet a tv-t irányítani?
Ha igen melyik márkát amivel ez elérhető?
Köszönöm előre is a válaszokat? -
zozy84
senior tag
A 42G20 Panám helyett keresek egy 55" utódot ami legalább olyan képpel rendelkezik mint a G20. Sajnos a használt piacon nem találtam eladó Pana plazmát. Ezért nézegetem már az LCD-ket (hányok) mert nincs más.
Ha már LCD akkor azt hallottam, hogy a Sony W8... már elfogadható. (persze tudom, hogy egy LCD minőség nem lesz soha plazma szintű)
Szerintetek?(Samsungok valamiért nem szimpatikusak)
-
#94529552
törölt tag
válasz
yossarian14 #688 üzenetére
Köszi a javítást, valóban a Samsungnál csak a Smart tévéknél van ilyen funkció, a H5000 pedig nem az.
-
#94529552
törölt tag
A hardveraprón találsz használt tévéket, de elég drágák. Láttam egy garancia nélküli 32-es Samsungot 50-ért. Ha vállalod a rizikót... , de 2 év jótállás nélkül én nem mernék tévét venni. Újat meg ezeket érdemes megnézni: Full HD-s tévék: LG 32LB5610 + Samsung UE32H5000
-
ruan
tag
Sziasztok,
Létezik a nagyobb gyártók repertoárjába olyan típus, ami az olcsóbb kategóriába tartozik, jó ár-érték aránnyal bír, viszont nincs tele felesleges feature-ökkel?
Ahogy olvasgattam egy Samsung (szépek mélyek a feketéi, ha jól tudom?) 32"-os, HD-tvk tetszenek, az 5-6000 es kategóriából, szóba jöhet használt is, 2-3 éves, nagyobb 40"-ig (LG vagy Sony is)A 3D teljesen felesleges, a Smart nem téma, mert egy Raspberry Pi-t kötnék rá (HDMI CEC támogatás kritérium, így a tv távirányítójával egyedül tudom a pi-t is vezérelni
), mik jöhetnek szóba?
Van ilyen, 40"-os olcsóbb, akár 2-3 éves, de jó képminőségű tv? -
#94529552
törölt tag
Szia! Szerintem még nem jött el a 4K-s tévék ideje, mert alig van még hozzá megfelelő tartalom, még kell neki pár év mire lesz. A tévé szolgáltatásnál még rosszabb a helyzet. Ettől függetlenül van itt is néhány elégedett UHD tulaj. Nem írtad, hogy mekkora tévét vennél, és a fő felhasználási kört. Tévézés+ filmek? Vagy inkább játék? Vagy egyéb szempontok.
-
mzsolty
tag
Sziasztok. Szerintetek milyen tévét érdemes venni?
Olyat ami képes 3D-s képi megjelenítésre viszont "csak" Full HD-s felbontású, vagy olyan ami már 4K-t, Quad HD-t is tud viszont nem 3D-s.
Melyiket éri meg jobban? Max 200.000 Ft-ot tudnék rászánni. -
szimeonov
tag
Sziasztok,
szerintetek melyiket erdemes valasztani KDL50W805B vagy TX-50AS650E (megeri a rafizetni a 815B vagy a 740E-re)?
Esetleg tudtok hasonlo (230k) aron ajanlani 47-50" meretben?Elore is koszonom.
-
Dave567
addikt
Nem fogok én se olyan emberrel vitatkozni, aki nem tudja mit jelent a képminőség, és az agyon vakított LEDEKET természetes színnek nevezi.
Leáll olyannal vitatkozni aki több éve itt van, és meg akarja magyarázni neki, hogy mi a jó, nem tud vereséget szenvedni.
Négy éve keresgéltem a tévéket, láttam LG LW LM LA sorozatokat, halottam jókat ,rosszakat róluk, és még az LB-ről is, inkább veszek használtan egy ugyan annyiba kerülő tv-t, mintsem felhős, nézhetetlen legyen, és vissza keljen cipelnem. Ezért is esett ki nálam az LG, Samuról is halottam rosszakat, jókat, de inkább vettem volna VA paneles Samut, mint hogy szürke legyen a fekete, és rosszabb a kontrasztja.
Ha ugyan azokat a rosszakat hallom az adott márkáról minden évben, és itt a képminőségről beszélek, akkor az nálam ki esik.
Miért van az, hogy a másik fórumokon senki se ajánlja az LG-t, főleg azok akik több éve itt vannak, és segítenek másoknak, esetleg tesztelték is őket.
Én inkább rájuk támaszkodok.
Nincs LED tévém valóban, de van Lg IPS monitorom, ami ugyan olyan rossz mint ha tévé lenne, sajnos ennyi volt a keret, és nem is akartam monitorért többet ki adni, és sírok mikor ránézek.
Nem véletlen nem ajánlják a tapasztalt emberek az LG-t. -
#94529552
törölt tag
Csak szimplán ide írom, nem válaszként. Nem fogok vitatkozni olyannal a tévékről, akinek nincs LCD tévéje, a régi plazmás tapasztalata pedig csak arra jó, hogy használt tévéket ajánlgasson. Nálam két különböző márkájú és más jellegű panellel (VA, IPS) szerelt tévé van most is, és követem a fórumokat és teszteket rendszeresen. Nem elég mások, megint másoknak adott tanácsait és véleményét lesni hébe-hóba. Off.
-
Dave567
addikt
HA valaki tv-t akar venni, akkor általában a képminőséget hozzuk előnybe, nem a szervizt, és nem a menüt.
Mert általában azt nézi az ember, és nem a menüvel játszik, de akinek az a fontos, akkor vegyen gyors menüset. Minden tv-nek van hibája, ennek ez, annak az. El kell dönteni mi a fontosabb.
De azért mert a menüje szar, én nem áldoznám fel a képminőséget. De ha jobb tv-t akar venni akkor mélyebben a zsebébe kell nyúlni.
Általában olyan tv-ket szoktam ajánlani amiket mások ajánlanak, és több TAPASZTALATTAL rendelkeznek, mint pár ember, aki nem rég jött ide, és a rangját TOMBOLÁN nyerte.
Van tapasztalatuk, tesztelik, és több órán ár olvasgatnak róla. -
#94529552
törölt tag
Már leírtam, hogy a Philipsnek pl nincs országos szervizhálózata, ha netán elromlik, akkor akár hetekig is tévé nélkül maradhat. A másik, hogy a komolyabb tesztoldalakon avful minősítést kapott a menüje. Igen a topicjában a drágább 7-es széria ami többek szerint jobban ajánlott, ott meg lehet nézni. Utána lehet nézni mindennek, mert sajnos van aki összevissza javasolgatja a tévéket.
-
Dave567
addikt
válasz
Rocsipeti #670 üzenetére
Semmi gond a Philipsel, van Topicja is, kérdezz rá ott.
(#674) jayjay: Nézd meg nyugodtan a Sonyt, vagy a Samu h6500-ast, ezek mennek most, a Sony elvileg 3d-ben gyengébb, ha az is kell akkor maradj a Samunál.
Csak tudd olyan minőséget mint a Plazma, nem fogsz kapni, azt majd csak az OLED tudja. -
#94529552
törölt tag
válasz
ttwepinefrin #673 üzenetére
Miért nem próbáltad ki az üzletben? Honnan vetted? Be lett állítva a tévé az optimálisra? A topikban van rögtön egy összefoglaló, amit lenyitsz, és le van írva, hogy kb milyen értékek a jók. [link]
A helyzet ugyanaz, ha használat közben zavar a jelenség, akkor jöhet a következő. Ha több kérdésed lenne, írj privátot, ne offoljuk szét teljesen ezt a fórumot. -
jayjay
tag
Sziasztok!
Panasonic 46gw10-es plazmáról váltanék nagyobb TV-re. 55-65Zollig nézegetek TV-ket.
Elsősorban csak filmeket néznék rajta. Media Markt-ban lebeszéltek a 4K-s TV-ről és elsősorban Panasonic és Sony TV-ket ajánlottak. Ti ajánlanátok 4K-s TV-t? A jelenlegi Tv-met 3év után cserélem le és úgy gondolom a nagyság, ill. minőség a későbbiekben is fontos szempont lesz a vásárlásnál. Mindenképp jó ár/minőség mutatóval kell hogy rendelkezzen.
A Panasonic-nál maradva az AS szériában a 640, 650 és 654,655-ös készülékek csak a beépített tunerekben különböznek és a képminőség azonos, ill. a 754,804-es széria milyen minőséget képvisel?Lehetőségem lenne jó áron egy 55w829-es Sony-t vásárolnom. Ez milyen minőséget képvisel a 805,815,855, 828-as modellekhez képest.
A Sony 60w605-ös modell rendkívül jó áron fut, de 3D hiányban szenved. Ezt ajánlanátok?Szívesen várok konkrét modelleket, tipusokat pro kontra érveket 4k full hd kérdésekben.
-
ttwepinefrin
tag
-
#94529552
törölt tag
válasz
ttwepinefrin #671 üzenetére
Ha nem felel meg akkor hívd az üzletet, még ma. Beszéld le, hogy ugyanolyan újat kérsz, vagy másik típust, vagy a pénzt vissza.
Rocsipeti Ha mód van rá az LG 42LB671V-t venném, az egyik legjobban bevált tévé abban a kategóriában. A Philips a szervizháttér miatt sem javasolt. -
ttwepinefrin
tag
válasz
#94529552 #669 üzenetére
Filmnézésné,l p.l mikor nem tölti ki a képet a film és a felső fekete csikban látni világosabb részeket .Nem egyszerű elmagyarázni . Ha pont szemből nézem a tv-t nem látszik,de ha jobra vagy balra elmegyek-elnézek már látható és most nézem nem csak a fekete tartományban látható. Ezek a világosabb foltok kb. 2-3 ncm-esek amik a tv felső részén a kerettől lefelé világítanak.
-
Rocsipeti
újonc
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni a következőben:
Két tévé közül kell választanom:
LG 42lb650v
Vagy Philips 42Pfh6309Előre is köszi a segítséget!
-
#94529552
törölt tag
válasz
ttwepinefrin #668 üzenetére
Azt neked kell eldönteni hogy tévézés, filmezés, vagy játék közben van-e olyan ami zavaró, vagy pedig csakis üres háttérképnél látod azt a jelenséget.
-
ttwepinefrin
tag
Üdv. Mégis Samu 6200 lett. Viszont a képernyő felsőrészén mikor sötét a háttér kicsit oldalnézetből bele világit valami. Teljesen oldalrol több helyen is beleszűrődik a fény,viszont szemből nemlátom. Hibás lehet,mert ha az még van kétnapom,hogy visszavigyem. Ha van ötlet annak örülnék. Előre is kösz. Pumma:neked szántam
-
Dave567
addikt
válasz
elfelejtette #662 üzenetére
Ne féljen használtat venni, de előtte gondosan vizsgálja át.
Van Plazma topic is, nézzetek be oda, és ha kell ott szívesen informálnak titeket, vagy téged. -
#94529552
törölt tag
válasz
ttwepinefrin #665 üzenetére
Hát ahogy olvasom [link], nem is nagyon kell hozzá. Egyébként a játék szempontjából nem akartam AS600, és AS640-est ajánlani, mert nagyon magas az input lagja, nem is javasolják a tesztelők játékra. Mindegy is, majd látod hogy válik be, ha túlzottan nem tetszene akkor 14 napig meggondolhatod magad, mivel online rendelés.
-
#94529552
törölt tag
válasz
ttwepinefrin #661 üzenetére
Hát ezek közül a Samsungot, de van jobb változat belőle [link], pl a Samsung UE48H6200 [link], vagy várnék hétfőig erre a kuponakcióra :Sony KDL-48W605B , ha még belefér a keretbe.
-
mobilizmo
addikt
válasz
ttwepinefrin #661 üzenetére
Szebb kép a fontos, de tömörítettebb tartalmakat néznél rajta?
-
-
ttwepinefrin
tag
Üdv mindenkinek! Szokásos kérdés: milyen tv-t vegyek? Kinéztem pár tipust aminek a mérete és az ára megfelel,de nem tudok dönteni. A 3D nem szempont. Amire használnám: Természetesen fílm nézés abbol is általában a tömörítetebb lenne előnybe a méretük miatt,konzolos játék. Inkább a szebb képet szeretném mint,hogy legyen mögötte tartalom. Philips 47PFH5609/88 SMART
Philips 47PFH6309/88 3D SMART Panasonic TX-50AS600E Samsung UE50H5303AWXXH -
#94529552
törölt tag
válasz
saltanus #659 üzenetére
Nem tudom, UHD-kat nem ismerem, tartalom még pár évig biztos nincs hozzá, nézd meg esetleg, ha az érdekel.
650V-t ekkora méretben nem vennék, talán nézd meg ezt, elég jó áron van, 3 év(igaz, bolti) garancia, [link] Én most lehet hogy ezt venném.
A múltkor kértél rá, és küldtem is privit, de nem tudom minek kérted. -
#94529552
törölt tag
válasz
elfelejtette #654 üzenetére
Szerintem egy OLED tévét érdemes vennie. [link] 5 év garanciával. Kezdenek normális ársávba esni az OLED tévék, és hamarosan érkeznek a 4K-s OLED ek is. Vannak már 2015-ös USA-beli bevezető árak is, szokás szerint magasról indul, legalább lesz mit megfelezni az év során. [link]
Használt tévét használt után ne vegyen semmiképpen sem. Ez csak természetes. -
Dave567
addikt
válasz
elfelejtette #654 üzenetére
AZ OLED elfogja érni azt a minőséget!!! De az marha drága....
Ne haragudj, de ebben nem tudok segíteni.
Max a SONY /PHILIPS kategória, de még az se nagyon, Esetleg Samu de az is horror áron.
Itt szerintem többen tudnának segíteni ebben. [link]
Vagy használt Plazma, azzal se lő mellé, csak oda kell figyelni, rá, ha veszel egyet. -
elfelejtette
veterán
Sziasztok!
Kollégám szeretné lecserélni a Pioneer plazmáját, és aki ismeri a márkát, tudja milyen volt azoknak a képminősége. Ennek tükrében szeretné megvenni a legjobb tévét. Ár nagyjából nem számít, méretben nem kell 2méter, a mostani 1méteresnél ne legyen sokkal nagyobb... -
Hooper
őstag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 40"os TVt? a következő lenne:
Volt egy LE40C650es samsungom amit imádtam (szerintem a legjobb képe volt anno), de sajnos panelhibás lett. csak a teljes csere segítene az meg 100+.
Régóta itt porosodik de mostmár hiányzik a TV a szobából.
Nagy igények nincsenek mert projektorozunk 90%ban, de lightosabb sorozatra, háttérzajnak néha nem lenne rossz egy TV.. aki projektorozik tudja hogy az elé leülni kisebb fajta szeánsz
Nagy elvárások nincsenek, 3D nem kell, ultra szuper smart se - hálózatról tudjon lejátszani mkv-t esetleg avit, meg felíratot (srt), az se baj ha nem wifis, mert a mozifal mögött van a router.
legyen rajta 1-2 usb, hdmi vagy optikai, vagy valami ami tudja a hangot az erősítőnek küldeni.
képminőségben meg a C650 szintjét szeretném, mást nem kell tudnia.
Ja igen: szeretnék 100 alatt maradni (különben inkább panelt cserélek.. ha lehetetlen küldetés akkor ezvan)
Köszönöm! -
ruan
tag
-
-
#94529552
törölt tag
Ezen nincs webos, és nem is smartos: 42LB5610 [link] De az is igaz, hogy nem sokkal több a Smart, és a jobb mozgásjavítóval rendelkező 41LB630V, [link]
gutriqper Mindkettő jó választás lenne, 2014-es kiadás, még nincs hosszabb távú tapasztalat. Egyik mellett sem foglalnék állást, játékra az input lag a fontos, ami az LG-nél a jobb érték 28 ms, a Samsung 43ms.
Az MCI a simább mozgásmegjelenítést jelöli.
A tapasztalatok, tesztek szerint azt szokták mondani, hogy a Samsungnak túlszaturált a képe, a többihez képest, de mindegy mert be lehet állítani azt is meg az LG-t is tökéletesen, és szép képe van a 671V-nek. -
gutriqper
tag
Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok én is. A korábbi hozzászólókhoz hasonlóan a Samsung UE40H6400 és a LG 42LB671V egyikét szándékozom megvásárolni. A kérdésem az lenne, hogy megbízhatóság szempontjából melyik lenne jobb választás? Hosszú távra szándékozom vásárolni. Angol nyelvű tesztek alapján a Samsung elég jó készülék. Az lg-ről viszont nem találtam angol nyelvű tesztet, ezért ezt csak a specifikációk alapján tudom megítélni. Mivel játékra is használnám, ezért az LG a magasabb MCI miatt jobb választásnak tűnik. Az LG képminőségéről sajnos nem tudok sokat. Jobb mint az emlitett samsungé?
Szerk. Egy német oldal szerint az LG kepminosege alap beallitasokkal nem igazán szép. Ez igaz? Esteleges konfiguralassal lehet rajta javítani?
A segítségeteket előre is köszönöm! -
ruan
tag
Sziasztok,
Tudtok pár jó külföldi, (angol) oldalt ahol tesztek, de inkább értékelések vannak?
Lg42lb650v-t használunk príma tv, leszámítva hogy már tavalyi így nem lesz rá friss, gyorsabb WebOS, LIfe isGood. Rohanok venni 2015-öst...
Viszont most egy 40" körüli buta tv-t keresek, jó képminőséggel
Van-e ilyen egyáltalán, és olcsóbb-e annyival hogy érdemes ilyet venni, vagy akkor már inkább egy régebbi minden felesleges szolgáltatással (3D...) teletömött tv-k között nézelődjek?Filmnézésre, és játékra, tehát kicsi input lag.-ost keresek.
Hangminőség nem szempont, előbb utóbb hangfalat kötnék rá. -
Goldguy
tag
Ezeket ajánlom:
LG 47LB731V[link]
LG 47LB671V[link]
LG 47LB679V[link]
Samsung UE48H6400[link]
Nem tudom elfér-e ilyen méret ott.
Válaszd amelyik tetszik,innen szerintem az LB731V a legjobb vétel.
Játékra az LG-k jobbak kicsit a válaszidő miatt.Tökéletes TV nincs,de ezek szerintem sok embert kiszolgálnak.Ha 2-3 méterről nézitek,legalább ekkorát érdemes venni az ajánlott nézési távolság szerint.[link].A két 3D közötti különbségről már volt szó a fórumon,de sok más webhelyen is tudsz róla olvasni,valamint javaslom próbáld ki egy boltban vagy ismerősnél.
-
#94529552
törölt tag
100 vagy 110 cm? Még ez sem mindegy, meg hogy mennyi hely maradjon két oldalt. Itt a 3 márka, amiket kértél, a méreteket is megtalálod. Samsung UE40H6400 + LG 42LB671V + Sony Bravia KDL-42W829B , közülük csak a Sonyhoz nincs második Smart távirányító. Ha a nagyobb méret elférne akkor ez a 2 marad: Samsung UE48H6400 + LG 47LB671V
szalabzs Mindkettőnek jó képe van, megtekintés után kell eldönteni, és a nagyobb méret is lehet egy szempont. A H6200-hoz nincs 3D szemüveg és Magic táv., ezeket csak az LB670-hez és a H6400-hoz adják.
tyotyiga Szintén a méret miatti dilemma, és egyik sem rossz választás szerintem.
A vásárlás helyétől függő bolti vs. gyári garanciákat vegyétek figyelembe, így nem lesz ebből meglepi. -
tyotyiga
tag
Sziasztok!
A Sony 42w705-ösről mi a vèlemènyetek? Ez,ès a Samsung 48h6400 között kène döntenem. -
szalabzs
tag
Sziasztok!
H6200-nak számottevően jobb a képe, mint az lb670nek?
Ez lenne a döntésem a válaszra alapozva: 42" lb670 ha nem sokkal jobb a Samsung
Oka: A 40" Samsung h6200 kicsi, a 42" mar jo es 25 ezerrel kevesebb, mint a 48" h6200.
Vélemény? -
fifth81
tag
Sziasztok!
Jomagam is uj TV vasarlasra adtam a fejemet es erdeklodnek, hogy mik az ajanlasok manapsag.
Keret: 200.000 HUF
Amire hasznalnank:
-- TV nezes -jelenleg analog kabel mert a CRT kistevehez jo volt, de valtok Digitalra HD csatornakkal amint meglesz az uj TV-
-- filmnezes (HDTV [760,fullHD],DVDrip, Blueray formatum) desktop osszekotesevel DVI vagy HDMI kabelen keresztul egy Ati radeon HD6xxx szerias kartyavan
-- esetleg 1-2 alkalommal jatekKb 2-3m lenne a kanapetol a TV es kb 100-110cm hely all rendelkezesre.
a 3D nem szempont hogy legyen es nem is igazan ertem mi a kulonbseg a passziv es aktiv 3D kozott.
esetlegesen netezesre is hasznalnank de az sem annyira suru amig van desktop es laptop is a hazban.LG, Samsung, Sony johetnek szoba bar a Sony-nal kemenyebben kell perkalni mar a marka miatt ha jol olvastam/hallottam.
Valaszokat elore is koszonom!
Udv,
Tamas -
cszalien
csendes tag
Sziasztok!
Most megálltam picit a fejlődésben... LG 650v vagy samu 6200?
Hasonló tudás, hasonló ár. Eddig az LG felé húztam, de olvasgattam fórumokon (itt is) és elbizonytalanodtam
A 3D annyira nem fontos, a SMART hasonló a két tévében.
Szerintetek melyik a jobb választás? (most inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, minőség, megbízhatóság) -
cszalien
csendes tag
Helló Urak!
Az LG 42lb650v-ben van PIP funkció? (átnéztem a specifikációt, én nem találtam, átsiklottam volna felette...?) -
szasanyi
félisten
Rendben, ez egyelőre elég is köszi még1x.
-
#94529552
törölt tag
válasz
szasanyi #630 üzenetére
Nagyon szép az LG-n a 3D, és a frissítések rendszeresek, bár nem sok változást venni észre. Jó a tunere, tesztek szerint is. Viszont korábban volt szó róla, ne felejtsük, hogy egyik LCD tévé sem tökéletes, és nem helyettesít egy PC-t, profi médialejátszót, és hangrendszert sem. Tény hogy ezek jó áron vannak, és jó minőséget is nyújtanak szerintem.
-
szasanyi
félisten
& Pumma: köszi srácok! 3D technológia elég ismeretlen számomra ezért nem tudom e tekintetben ez az LG esetén (az a szimpatikusabb) jó? Illetve tv tuner tekintetében van-e különbség, vagy erről infó valahol? Terméktámogatása (firmware elsősorban) jó-e az LG esetben? Sajnos a Samsung tévémhez alig volt és az is több éve utoljára.
-
#94529552
törölt tag
válasz
szasanyi #627 üzenetére
Egyetértek Goldguy-yal, a három tévé közül lenne érdemes választani. Van még pár szempont. Az input lag, ami a játéknál fontos lehet, a két LG-nél 28ms, míg a Samsungnál 43 ms, ami egy kicsit soknak számít, mert a szakértők és tesztoldalak 30 ms-ot jelölnek meg határértéknek. De van akinek még nem okoz problémát a 40 sem. A másik a mozgáskompenzáció, a Samsungnál többen is problémáznak, hogy akadozik, vagy elmosódik a kép, és kínlódnak vele, és hogy minden alkalommal újra be kell állítani, mert elfelejti,míg az LG-nél nincsenek ilyen gondok. Ettől függetlenül válaszd amelyik jobban tetszik, hátha mégsem lesznek ilyenek a Samsungnál sem. Vagy az is lehet, hogy csak egy-két embernek volt gondja vele. A webshop-os vásárlásnál a gyári vs bolti garanciákat is vegyétek figyelembe, nehogy utólag meglepetés legyen, korábban írtam erről.
A feliratokkal is lehet mindkét márkánál probléma, nem mindegy hogy külső-belső, és ha nem kezeli valamelyiket akkor a külsőt bele kell tenni a filmbe, belsőnél meg ki kell venni ha több felesleges felirat van a filmben.Ezek majd kialakulnak, a médialejátszós topic szerint a tévék lejátszója egy hulladék, és mindenképpen külső eszközt kellene hozzá használni. -
Goldguy
tag
-
szasanyi
félisten
Sziasztok!
Én is kérnék némi szakértő segítséget tv vásárláshoz, tehát nem pusztán technikai adatok összehasonlítása a célja a segítség kérésnek. Nagyon fontos - és erről nem sok infót találtam -, hogy a tv TUNER része is jó legyen! Túlnyomó többségében (~75%) tv műsorokat nézünk rajta (szerencsére egyre több a kiváló HD adás) ezért fontos annak a minősége. PS3 és játék, valamint BD film nézésére is használva lesz - előbbi esetében a tv interpolációs képessége fontos (remélem jól emlékszem a szakkifejezésre, mert ugye PS3 játékok esetén 99%-ban csak 720p-s a jelforrás) míg a BD alapvetően kiváló minőséget garantál.
Természetesen feltételezhetitek, hogy a tv esetében kábelezés és a jelforrás jó (Digi kábel), tehát azzal nem lesz gond. A kívánalom pedig a következőkből állna:
- 40-42 colos, FullHD (lehetőleg 3D-ben is),
- remek tv tuner és kiváló képminőség,
- HD film (és magyar felirat) lejátszása USB forrásról,
- ár 150k-ig (lehet kicsit több is, aztán nézegetem hátha akció keretében beesik valamelyik az általam is megfizethető kategóriába)
A 3D csak akkor fontos, ha ebben az árkategóriában nem a minőség (vagy egyéb "rovására" lehetséges, egyébként ez a legkevésbé fontos szempont.A segítséget előre is köszönöm!
-
mzsolty
tag
válasz
#94529552 #623 üzenetére
Ja igen, a méret lemaradt.
Maximum 102 cm es, illetve 40" - 42"-os fér be a szekrénybe.
Ezekre gondoltam:
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/television/led-tv/UE40H6650SLXXH
http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/television/led-tv/UE40H6670SLXXH
http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-42LB731V-smart-cinema-3d-tv
Csak azért kértem tanácsot mert nemigazán értek a tévékhez. -
#94529552
törölt tag
"Mi az ami miatt nem javaslod már a 650V-t ?"
Mert van jobb, a 671V, ami tényleg nem sokkal kerül többe, viszont a felszereltsége, tudása alapján jobb vétel.
Második távirónyítója is van a Magic Remote , Local Dimming, mélynyomó, és 2x10 helyett 2x12+10W hangrendszer.
Az is igaz, hogy 120-ért jó vétel a 650V is ár/értéke szerint, szép képe van, és a tudása sem kevés: wifi, smart 3D, Dual Play, stb. Sokan veszik is ezt a készüléket, még nagyobb méretekben is, és használják elégedetten.
Persze mindig van akinek problémája van, néhányan a minden LCD tévére jellemző felhősödéssel vannak így, ami kisebb-nagyobb mértékben mindegyik mai tévéknél létezik. Ez leginkább üres háttérképeknél látszik, mert ott nem dolgozik az elektronikája. A lényeg, hogy tévézéskor, filmnézés és játék alatt rendben legyen a képe.
Másoknak meg a tévék reakcióideje a gond, pedig mindenki tudja, hogy ezek nem villám PC-k a leggyorsabb hardwerrel szerelve, ezért is kerülnek ennyibe.
A másik, hogy sokan nem tudnak többet áldozni egy tévére, mint nálad is, az elég szűkös keretedbe nem férne be a másik drágább tévé.
saltanus OK.mzsolty Mekkora méretben gondolkodsz? Mert LG-ből van 55"-os az LB671V ami megfelel, de Samsungból 55"-ban csak 400 Hz-es fér bele. [link] Ami 600Hz-es abból 48" lenne, vagy egy jóval drágább 55"-os: [link]
-
mzsolty
tag
Sziasztok.
Milyen tévét ajánlanátok ami megfelel az alábbi elvárásoknak:
LG vagy Samsung, többi márka nem érdekel.
minimum 600 Hz képfrissítés;
3D képes, Full HD felbontás, esetleg lehet még nagyobb felbontása;
legyen benne beépített wifi;
legyen kompatibilis az okostelefonokkal távvezérlés céljából;
Maximum: 250.000 tudnék rászánni. -
-
Michell
tag
válasz
#94529552 #618 üzenetére
Szia !
Régebben ebben a topikban jópárszor ajánlottad az LG XXLB650V tévét,
míg most inkább a LG XXLB670V - LG XXLB671V TV-t.Mi az ami miatt nem javaslod már a 650V-t ??
Egyébként én passzív 3D, 42" TV-t tervezek venni a jövő héten
és az összehasonlító táblázatok alapján magamtól nem látom
miért érné meg a 670V (Magic Remote - hát nem is tudom,
Dual Play szemüveget pedig mindkettőhöz venni kell).
140 eFT-ből kellene kijönni kiegészítőkkel, mindennel együtt
(kábel, garancia hosszabbítás, stb).Utóbbi időben legnagyobbrészt filmnézésre használtuk a
jelenlegi kb. 6 éves CRT tévét, Xbox is csak porosodik alatta.Üdv.: Michell
-
#94529552
törölt tag
válasz
saltanus #615 üzenetére
Az egy kifutott modell a kereső szerint, "Legutolsó ismert ár (2015. 02. 05.): 249 900 Ft", és még a plazma topic is megosztott, hogy érdemes-e venni ebből a márkából plazmát.
Utánanéztél a technológia sajátosságainak, mielőtt belevágnál. Én itt nem akarom részletezni, mert az nagyon OFF lenne. -
flegos
senior tag
Pumma, Goldguy köszönöm az infókat!
-
saltanus
aktív tag
-
#94529552
törölt tag
Ha szűkös a hely, akkor lehet elég lenne a 47-es is, mert a tévéműsorok nagy része még egy ideig csak SD lesz sajnos. Havonta 1-2 mozifilmre pedig érdemes közelebb ülni, mint a tévézési távolság.
flegos Jó az LB671-es menüje, szerintem tűrhető a sebessége is, lehet vele netezni, e-mail-t olvasni, de nem lesz olyan mint egy nyolcmagos szuper PC. Az igaz hogy nagyon ritkán kell a menüt használni, ha egyszer beállítod a tévét. Szép képe van, be lehet állítani a fekete szintet, és a helyi sötétítést is több fokozatban. Ha a smart részt kérdezed, a smart gomb megnyomása után rögtön felugrik a menü, ahol akár sorba is lehet rakni az alkalmazásokat. Amit használunk, azt lehet így elérni leghamarabb, és az utoljára használt alkalmazásokat, pl. Hdmi, Tv, YT, stb. Néztem az 2015-ös új Samsungot, hasonló felépítésű lesz a menüje. A Magic távhoz eléggé hasonlít a Samsung Smart Touch-ja is. Ha már 48-ast veszel, akkor érdemes lenne a H6400-ast.
-
mobilizmo
addikt
Én nem értek hozzá, de mostanában a Samsungok körül kirobbant személyes adatok ellopásával kapcsolatos botrány hallatán én nem nagyon foglalkoznék általuk gyártott készülék vásárlásának gondolatával. Mondjuk ettől függetlenül sem vagyok nagy Samu rajongó, a feleségem Ace3 telefonja például vállalhatatlanul sz@r.
-
flegos
senior tag
Sziasztok!
nem vagyok egy nagy technikai guru, nézegetem a TV-ket és 3 van amit itt a fórumon többször is láttam ajánlani...
Érdekelne mi külömbség van méreten kívül a Samsung UE40H6400 és a Samsung UE48H6200 között??
Valamint, hogy e kettőnél jobb képpel, menü gyorsasággal, feketével stb (3D nem nagyon érdekel) rendelkezik-e az LG42LB671??
Válaszokat előre is köszönöm! -
Dave567
addikt
válasz
csalafinta65 #609 üzenetére
+ 1 A Philipsnek..
(#603) Goldguy: Most olvastam el amit írtál, a 650 LG nem ajánlott, nem is tudom mért ajánlgatja a kolléga.
Sok a baja felhősödes, bevilágosodás terén, van LG Topic, ott nézd meg a képét, sokan szenvednek miatta,
De ha már mindenképpen LG kell, akkor 671-est nézd. -
EmThor
addikt
válasz
#94529552 #607 üzenetére
Köszi!
LG topikban volt pár hónapja ugyanilyen kérdés, rákerestem, csak válasz nem volt rá.
3 méterről, 50" LB671 vagy 47" LB 731V. 120cm széles helyre. Az 50" az 111cm széles, tehát oldalanként kb 4.5cm maradna (tehát a háttérvilágítából felülről látszódna valami), a 47" elvileg jobb elektronikájú, és az 106cm széles, tehát 7-7cm maradna oldalt. (1-1 könyvespolc van a 120cm-es tv állvány mellett jobbra és balra is).
ilyen égőt vettem
-
#94529552
törölt tag
Azoknál a 3 napon belüli meghibásodást kell igénybe venni, ilyenkor másikat adnak, ez előírás. Kötelező alkalmazni minden cégnél, nem csak az edigitalnál. És már volt rá példa is, egy digitalko-s tévénél. Egyébként a webshopos rendelésnél 14 napig lehet elállni a vásárlástól, a feltételeket minden bolt honlapján kötelező feltüntetni.
Az LG topicban írták, hogy tényleg gyári garanciapapírt adnak a digitalkónál. De ezekről megkérdezheted a boltot telefonon, vagy mail-ben is. Amúgy meg az LG gyári szerviz látja el akkor is, ha boltit kapunk, nemrég leírtam itt. A boltit nem kell használni. A Samsungnál van bolti az Aqua-ban. Asszem az első évet még a samsung vállalja ott is.
Én egy rgb Led izzós változatot vennék csak, azt a vibrálást tévézés közben nem szeretném. Nekem csak az egyenletes háttérfény tetszik, egy színváltoztatás lehetősége az jól jönne.
Ismerem ezt a dilemmát, vannak akik a középen lévő és szebb talpa miatt a 731V-t veszik. -
EmThor
addikt
válasz
#94529552 #605 üzenetére
És ilyen digitalko + 220v-nál, mi van ha pixelhibás a készülék? Mert ezek webshopok, ide csak "úgy" nem viszem vissza, mint egy edigitalba, gondolom én.
Digitalko szimpatikusnak tűnik, hogy odaírják azt, hogy gyári lg gari meg minden. Persze írni bármit lehet.
Aqua miért lenne bolti gari? Nagy cég, sok üzlet, gondolom adnak egy lepecsételt LG garancialevelet, onnantól meg nem tök mindegy?
Bár edigitaltól vettem már úgy logitech hangfalszettet, hogy a/4-es számlát kaptam és rá volt írva, hogy az a gari is egyben...
Nem értem én ezt.
Egyébként 200e környékén ezek maradtak nálam:
- 50lb671v
- 47lb731vPhilipsen még gondolkodom, az ambilight miatt de a 7-es sorozat elég drága még mindig, az uhd-jét meg hagyjuk, xbox-hoz túl magas az input lag.
Bár ikeában vettem egy "dioder" nevű 3 ledszalagos színváltós világító készletet, amit tervezek felrakni a tv hátára.
-
#94529552
törölt tag
OK. Ha nem annyira számít neked, meg a bolti garancia is elég, akkor a H6200 az Aqua-ból, ha viszont ingyen 3D szemüveg + gyári garancia is kell akkor a 671V a jó választás egy webshopból. Mindkettőn jó a 3D, ebben nem fogsz csalódni. Egyébként az Aqua egy régóta működő számítástechnikai szaküzlet.
Sonyt nem kapsz 48-as méretben ennyi pénzből, ráadásul ezek 48-as tévék alsóbb kategóriás tévék, még 3D sem tudnak. Drágák, kisebb tudásúak ezért felejtősek. -
Dave567
addikt
Nem tudom most megnézni a sonyt neked, hogy mik vannak 150 ért, és milyen 3d-t ad, de amit te is leírtál jó képe van, jobb mint a samu vagy Lg, de igaz az is, hogy mélyebben a zsebedbe kell nyúlni, de a mínőseg kárpótólni fog.
De ha még se akarsz többet rá áldozni akkor a Samu inkább, annak Aktív 3d része van, az Lg-nek Passzív.
Én az Aktívat jobban szeretem, élesebb kép, és Fullhd3d, de viszont vibrál, ezt valaki látja, de olyan is aki nem , meg fáj az ember feje tőle, de ez is ember függő. Passzív az felezi a 3d-t ezért csíkokat fogsz látni a tv-n, persze ha hátrébb mész akkor ez a jelenség eltünik, de az már nem olyan élvezetes, meg könnyebb is a szemüveg.
Azt ajánlom menj el, és próbáld ki ha tudod. -
Goldguy
tag
Az 598-as hozzászólást elírtam, az UE48H6200 és A 47LB650V között gondolkozom.
Mérlegelem majd a garanciát és a szemüveget is. -
#94529552
törölt tag
Hát akkor te valami elnézhettél, mert az ugyanolyan tudású 670-671-679 közül általában az utóbbi a drágább a másik kettőnél, sőt az Euronics-ban még drágább ez. 169 ezer. Ajánlott tévé mindhárom előbbi típus, a 650V helyett sokkal jobb vétel minden szempontból.
A Samsung UE48H6200 is a jók közé tartozik, de nem adnak 3D szemüveget hozzá( ami utólag kb. 6 ezer Ft.), és olvastad biztos amit korábban írtam a bolti és gyári garanciákról Samsung esetében, ezt neked kell eldönteni.
Új hozzászólás Aktív témák
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Zolaash: Ford Galaxy gázpedál csere
- E-roller topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hálózati / IP kamera
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Elden Ring
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- AI-séf főz a dubaji étteremben
- Diablo IV
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Asus E510M 128GB SSD, 4GB RAM, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- LG 34WR55QK-B - 34" Ívelt VA - 3440x1440 - 100Hz 5ms - FreeSync Premium - HDR 10 - USB Type-C 65W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest