Új hozzászólás Aktív témák

  • ρσгτσ

    addikt

    válasz John D'oh #111870 üzenetére

    Nyilván minden sokkal kényelmesebb, ha az elején kiderül és már át sem veszed. De nekem még nem volt komolyabb problémám egyik kereskedővel vagy szolgáltatóval sem.

    Persze próbálkozások voltak, de én az ilyet elég gyorsan lerendezem. Például a MM -nál volt egy ilyen sztoim 2023 végén. Kiküldtek egy bontott, "kalibrált" készüléket, ami ráadásul hangszóró hibás volt. Aztán azzal kezdték ilyen milyen szerencsés vagyok, hogy ingyen kaptam a "kalibrálást, mások meg mennyit fizetnek érte.

    Pont az ilyenek miatt (is) szabályozták azt, hogy a fogyasztó mikor veszi birtokba a készüléket, és sajnos tényleg vannak olyan helyzetek, amikor csak beüzemelés után derül ki a probléma. Ami például télen nem is azonnal történik, mert általában az emberek várnak egy-két órát, hogy kicsit melegedjen a készülék.

    Szóval amit írsz tök jogos. Ha van rá lehetőség, akkor a futár jelenlétében ellenőrizni kell a készüléket. Így a hibák egy része nagyjából kizárható. De akkor sem kell pánikba esni, ha erre nincs lehetőség.

    Ettől függetlenül dönthet valaki úgy, hogy nem veszi át a készüléket, ha ebben nem partner a futár. Ezt is megértem.

    De érdemes tisztában lenni a jogaiddal.

    Szerk.:
    A fizikai sérüles nem zárja ki a fentieket. Mivel eleve nem csak a szállítás során sérülhetett a kijelző. Tehát a sértetlen csomagolás nem feltétlen jelenti azt, hogy a terméken nincs sérüles.

    Sérült dobozt meg ahogy írtam fel kell jegyezni a futárnál. Vagy jegyzőkönyvet kell róla írni. Vagy meg kell tagadni az átvételt. Lehet olyan is, hogy a hiba csak később derül ki. Ezzel megint kizárható a későbbi akadékoskodás.

Új hozzászólás Aktív témák