-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kleroo
veterán
válasz
evilskati #50193 üzenetére
A filmgyártás mindent 2k-ban csinál. Forgatni simán forgatnak 6k-ban is akár, de a végső termék 2k. Miért? Mert a CGI mindenhol ott van, és sose lenne kész a render ha 4 vagy több k-ban csinálnák.
Tehát a modern filmek 99%-ban 2k upresek.
És hogy miért éri meg mégis UHD-zni?
A színek, kontraszt, HDR kérdéskör miatt. Az viszont bőven elég. Igazából 1080p fölött mozifilmeknél nincs értelme szerintem a további részleteknek, nem ad hozzá érféket, hogy immáron a pórusaiban lássam, hogy hány darab fekete pötty van(azt is pausolva) Inkább állóképek, sgöveg, stb tartalomra jó, ahol egyszerre akarsz mindent látni,és közelebb hajolsz ha plusz részlet kell.Ui: a régebbi filmek amik filmre forogtak, és minőségi remastert kaptak eleve 4 vagy több k-ban. Na azok elég jól néznek ki.
De összességében sosem a felbontás a fontos. A színek, kontraszt, tónusok, dinamika....
Ui:
Én totálisam videofil vagyok. A szó jó értelmében audiofil (tehát igényes vagyok, de amit fizikailag nem hallok, az nem érdekel/nem áltatom magam azzal hogy dekihallllom)
Új hozzászólás Aktív témák
- Hamarosan foghatja a kezét a Copilot a játékosoknak
- Nők, nőügyek (18+)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Witcher topik
- Kompakt vízhűtés
- Sorozatok
- LEGO klub
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Az NVIDIA szerint a nagyobb készletek stabilizálják majd az új GeForce-ok árait
- Politikai mémek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest