Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    válasz lala666 #96473 üzenetére

    +1 A magyar - török meccset néztem, nem találtam problémát a mozgással (S90C: de-blur:10, telekom box 4k/50Hz). Más sportközvetítéseknél sem látok problémát (tenisz, kerékpár, stb.).

    -Interpolációs mozgásjavításnál (24fps anyagoknál), az S90C ici-picit gyengébb az LG-nél (C1) (OLED-ek vonatkozásában a sorrend ugye legjobbtól lefelé: Sony>Panasonic, Philips>LG>Samsung>Hisense és egyéb gyártók).
    A de-judder értéket időközben módosítottam 1-re, mert 2-nél már látok számomra zavaró 'artifact'-ot, de ez nagyon egyéni dolog.

    -PC-re kötve felhasználástól függően beállítható a QD-OLED is úgy, hogy rendben legyen (nekem is sikerül, semmi különbség grafika, betűk vonatkozásában a C1-hez viszonyítva). Lehetnek persze egyedi dolgok, programok, de azoknál utána kell nézni a fórumokban, hogy alkalmas-e arra a 'triangular' pixel-struktúra. Speciális esetekben WOLED-nél is előfordul olyan, hogy nehéz megoldani vagy nem is lehet, mert akkor zavaró az adott felhasználónak (pl. egyik fórumtársnál CAD-ban árnyék fehér vonal).

    -DV: az általam eddig nézett (HDR/DV kombinált mkv-k) 2024-es filmek mindegyike HDR10+ dinamikus metaadattal rendelkezett.

    -4 üzemóránkénti kompenzáció: Samsung-nál is figyelmeztet a végrehajtásra, illetve (talán 10 órát követően) visszaszámol, mint a Philips-nél (S90C-n mindig felülbírálható az eddigi felhasználásom alapján).
    -Pixelfrissítés: Samsung-nál gyári aut. 2000 üzemóránként. Nagy fényerő használata és/vagy extrtém napi üzemóra esetén továbbra is az arányos időközönkénti kézi futtatást ajánlom.
    (Az LG csökkentette 500-ra, de az algoritmus is változhatott, mert már nem 1 óráig tart)

Új hozzászólás Aktív témák