-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
BBéci
legenda
válasz
WaterWave
#150389
üzenetére
Nincs semmilyen PS4-em, azzal szoktam játszani, amivel egyidős vagyok.
Vagy kártyázunk, römi, póker. A PC-s és konzolos játékoktól borsódzik a hátam.
Filmet nézni sincs időm, még a heti egyre sem mindig jut, viszont egy könyvet tuti elolvasok.
Mindenki úgy élvez, ahogy tud.
(#150392) Hohocali
Neked is: nem játszom PC-n, laptopon, filmekhez nem kell 30 Hz-nél több.
Három különböző UHD TV volt nálam tesztelésen, legutóbb a Panasonic EZ950 OLED. Cseppet sem éreztem visszalépésnek, amikor elvitték és újra a GT60-at néztem.
4K vetítővel is volt dolgom, méghozzá egy 13 M forintos csodával. Az sem győzött meg. -
Hohocali
aktív tag
válasz
Snoop-y
#150393
üzenetére
Ez igaz, de ne abból induljunk már ki, hogy mindenki a 4k szempontjából legelőnytelenebb felállást használja!
(#150394) Vikthor: ez nem igaz. Két megoldást lehet használni:
- pl. win xp: minden karakter pixel-pontosan van rajzolva, azaz éles lesz, de pixeles
- pl. win7-től felfele: nem pixel-pontos rajzolás, hanem skálázás és antialiasing használata. Ebben az esetben az AA miatt homályos lesz a karakter
De mégegyszer hangsúlyoznám, csak azóta látom így, hogy nagyobb felbontást néztem 1 hétig, és utána vissza. Előtte én is elégedett voltam az FHD-vel. -
Mosqu!to
addikt
Köszi a válaszokat, hát előrébb egyelőre nem lettem, de legalább lebeszélődtem az erősítő cseréről (egyelőre)
Mondjuk amúgy is, ha már váltok, akkor lehet érdemesebb megvárnom a HDMI 2.1-et, mert kétszer cserélni már azért fájna, viszont a a 2.0b képességei sajnos látható, hogy nem lesznek elegendőek középtávon (120Hz nem megy már neki, pedig a tv-n játéknál jól jönne)A 2 HDMI sajnos nem igazán opció. Jelenleg egy Vega 64 liquidem van, és sajnos erre csak egy jutott, 4 DP társaságában. Válthatnék egy Vega 64 Nitro+ -ra, de ez visszalépés teljesítményben, hangban.
Régen a rendszer így nézett ki:
PC >> HDMI >> Erősítő >> HDMI >> TVMost ez a felállás:
PC >> HDMI >> TV >> Optikai >> ErősítőÍgy azonban valahol lekeveri (szerintem a tv) a többcsatornás hangot, és mindenképp sztereó jut csak az erősítőig. Áthidaló megoldásként médiaszervert tettem a gépre, a tv-re Plex-et, és hálózaton jön az anyag, így már lemegy a dts/ac3 a tvből az erősítőbe.
Ugyanakkor ha tv bekapcsolás nélkül csak zenét hallgatnék a gépről, akkor megint gondban vagyok, mert tv nélkül nincs kapcsolat.
Az alaplapon nincs optika, így annak kivezetése nem megoldható jelen állapot szerint. Az alaplapi HDMI nem tudom, hogy képes-e hangot közvetíteni, ezt még megpróbálom valamikor.
Ami még felmerült bennem, hogy veszek egy hangkártyát (Asus Xonar DSX?), és onnan optikán küldöm az erősítőbe a hangot.
Esetleg alaplapot cserélek egy olyanra, amin van optika, és marad minden a régiben, de ez meg egy csomó nyűg, gépet átépíteni, win nem tudom mennyire nyavajogna az alaplapcsere miatt (így esetlegesen egy reinstall is kell), etc.
Mit javasoltok?

-
Hohocali
aktív tag
válasz
BBéci
#150387
üzenetére
Én meg azt nem értem, miért kell küzdeni a technikai fejlődés ellen.
Mibe kerül egy HDMI2 csatolót berakni?
Úgy gondolod, hogy 30 év múlva is a mai 5.1, 24Hz, FHD lesz a standard?
De próbáld ki, hogy egy nagy monitor/tv elé leülsz egy PC-vel játszani. Hamar megérted, mi a baj az FHD-vel, vagy a 30Hz-el. Amióta Retina Macbook-om van, engem egy 15"-os laptopon is zavar az FHD, egyszerűen homályosnak/pixelesnek látom! -
Gabesz26
senior tag
-
BBéci
legenda
válasz
Mosqu!to
#150386
üzenetére
A Denon AVR-4308 kiváló, csúcskategóriás erősítő, listaára 2800 euró volt. Ha ugyanazt a hangminőséget szeretnéd továbbra is hallani, akkor ennél olcsóbban nem úszod meg.
Egy példa: [link].Soha nem fogom megérteni, miért annyira létszükségletek ezek: 4K/HDR/60fps? Szerintem nem adnak valódi pluszt, csak mókusvakítás az egész, hogy megint kihúzzanak az emberek zsebéből egy halom pénzt.
Bár sokan örülünk ennek az őrületnek, mert pár éves, Atmos és HDR nélküli high end készülékeket vehetünk az eredeti ár ötödéért.
-
Mosqu!to
addikt
Sziasztok!
Régóta van egy stabil rendszerem, amivel elégedett voltam idáig, azonban az új tv érkezésével felborult az egyensúly és úgy érzem erősítő fronton is lépnem kell.
Jelenleg egy Denon AVR-4308 -am van, és biztos van jobb, de nekem ez a szint már elfogadható (korábban volt egy 3805 és 3808, mindkettőről hallható előrelépés volt).
A célom, hogy stereoban és 5.1-ben ezt a hangminőséget megtartva/továbbfejlesztve új erősítő kerüljön a rendszerbe. Ami hiányzott nekem a mostaniból, az a 4K/HDR/60fps képtovábbítás (vagyis HDMI 2.0b) és HDMI ARC, esetleg Spotify connect és androidos távvezérelhetőség még előnyt jelent, de nem kizáró.
Igazából árkategóriát nem tudok szabni, mert nem tudom miben gondolkodjak. Szeretném költséghatékonyan megoldani, szóval érdekel a minimum, és az optimum is, az ideál nyilván az aktuális csúcs, de milliókat nem szeretnék költeni

Van esetleg tippetek, hogy milyen irányba nézelődjek, akár használt vonalon is?
-
#98221312
törölt tag
válasz
adamsfamily
#150384
üzenetére
Szuper...
jól tetted.. 
-
-KP-
veterán
Szerintem itt lenne az idő egy kábelezős téma létrehozásának.
-
Pepszi
tag
válasz
liszi70
#150373
üzenetére
Én elég sokat olvastam/kérdezgettem itt a fórumban régebben. Végig próbáltam néhány erősítőt
marantz 5006, denon 3808, pio lx76, denon 720 sztereo
Hangfalból csak egy régi jbl tlx , dali concept volt nálam, plusz másoknál hallgatóztam,
Aztán jött a monitor audio rs6 és kicsit később az arcam 450 plusz az svs sb12 és már elég régóta nyugiban vagyok, de nem bánom, hogy végigjártam ezt az utat. -
Gabesz26
senior tag
válasz
migabi24
#150365
üzenetére
Próbáltam, van is egy 1,5 m-es otthon, de már nem használom. A kérdező szeretett volna kis pénzből tápkábeleket gyártani, és akár többet is kipróbálni. 1000 Ft/m ár körüli kategóriában az Ölflex és ez a Van Damme, amivel érdemes szvsz. próbát tenni.
Az, hogy nálad nem vált be az egy dolog, én pl. olvastam/hallottam róla pozitív véleményeket is. A kábelezésnél még mindig sokan elfelejtik a rendszerben gondolkodást, és a szinergiát, ami miatt könnyen lehet, hogy egy kábel két különböző rendszerben teljesen más képet mutat (+ ott van még a hallgató "füle", egyéni preferenciája a "jó" hangra, aminek ismerete szintén elég lényeges szerintem a vélemények értékelésénél).
windlord:
A GEM Kft. megkeresését javasoltam volna én is

-
"tegnap azon gondolkodtam, hogy válhat-e egy hobbi szenvedélybetegséggé"
Egyértelműen igen a válasz. (Mint ahogy a fórumozás is válhat azzá. Ez bizony függéssé tud válni a javából, én csak tudom. Ezen érdemes lenne néhány embernek elgondolkoznia. Én már lejöttem a szerről, nem volt könnyű, de nagyon megérte.)
"ha igen, akkor hol a kettő között a határ?"
Én ezt magamnak úgy fogalmaztam meg, hogy addig egészséges ez a hobbi, amíg a vélt vagy valós hangminőség-javítás hajszolása nem homályosítja el hifi esetén a ZENE, házimozi esetén a FILM valódi értékeinek élvezetét.
-
m3ss
veterán
fuggony vastagsag mennyire kardinalis kerdes jo akusztikahoz? talaltam klassz blackout sotetitoket, barsonyhoz kepest harmad aron. de azert nem tul vastag. egyaltalan mi szamit vastagnak? meteraru boltban mutattak francia barsonyt, nem volt sokkal vastagabb az sem.
-
-
windlord
őstag
Diy tapkabelhez tudtok ajanlott kabelalapot?
Probara, kispenzbol, tesztelesre.Volt a LappOflex, az ok.
Tudtok meg ajanlani mibol lenne ertelme gyartani? -
m3ss
veterán
-
válasz
Vikthor
#150343
üzenetére
Amúgy a fel-le húzogatástól hullámosodnak be vagy alapból is fos minőségűek ezek a 30-40-50 ezres rolós megoldások?
Azért kérdem, mert gondolkodom egy Elite Screen rolós vásznon, nálam egyszer lenne lehúzva, onnantól úgy marad, dedikált szobában lesz....később meg diy fix. -
Lacielvtárs
nagyúr
válasz
ctrlaltdel13
#150345
üzenetére
Hát nem tudom, én az elmúlt évek tapasztalat szerzeset nem cserélnem el semmire.
Saját ízlésemre tudtam faragni a rendszerem.
Igaz en hangra gondolok most első sorban, persze vásznat nem olyan könnyű eladni... -
Quetz
őstag
válasz
ctrlaltdel13
#150333
üzenetére
Ez egy 2016-os vászon összehasonlító teszt: accucal_front_projection_screen_report.pdf
Szerepel benne hangáteresztő képesség, minimális nézési távolság, stb... -
ctrlaltdel13
őstag
válasz
adamsfamily
#150339
üzenetére
Nem az ár az elsődleges.
Inkább egyszer adnák ki nagyobb összeget,mint cserélgetni,mert ez+ az nem jó. Az ár érték ami elsődleges. Ha a netet bújom ott csak marketinggel találkozom,az meg hidegen hagy.
Gondoltam itt a fórumon nem mindenki egérmozizik. -
adamsfamily
tag
válasz
ctrlaltdel13
#150337
üzenetére
Árat próbálj adni,mert mindjárt kapod a stewart ajánlásokat.
A kézi mozgatással előbb- utóbb bajod lesz.
Fix lenne a tuti,ha meg tudod oldani,vagy egy oldalfeszített motoros.
Projektor topik lehet jobb segítség lenne. -
ctrlaltdel13
őstag
Ez egy nappali fal.
A tv egy konzolon van,lesz.
A center alatta. Szóval nem fix vászon kellene.
Az elképzelésem az hogy a menyóra,vagy falra felfogatás,és mozizáskor legördül a tv elé.
Az hogy manuálba vagy elektromosan,majd az ár érték eldönti.
A center tetejének a síkjáig gondoltam a vászon alját megcélozni,viszont akkor lehet hogy a kép lesz magasan,vagy a center alacsonyan.
Ezen még agyalok.
A centert elejét ha megdöntöm,azzal tudom korrigálni hogy nem a vászon közepéből szól , nem?
Milyen márkát nézegessek,vagy olvassak utána?
Egy 2 tipp jöhetne. -
-KP-
veterán
válasz
ctrlaltdel13
#150333
üzenetére
Mert teljesen más, ha a hangfalak a vászon mögé vannak téve, ahogy a moziban is és a párbeszéd meg az eseményekkel teljesen "szinkronban" van a hang. De ennek ára van. Van akinek megéri, van akinek meg nem.
-
python1
veterán
válasz
ctrlaltdel13
#150333
üzenetére
Amennyiben THX falat építenél,akkor kell az hangáteresztő vászon,egyébként semmi értelme,motor meg nem számít a vetített képminőségbe,csupán kényelmi funkció.
-
VoidXs
nagyúr
válasz
ctrlaltdel13
#150333
üzenetére
A hangáteresztés csak akkor szempont, ha mögé is parkolsz, vagy szerkezetre vagy falba, akkor pedig szinte biztosan fixet veszel, hacsak nem teszel egy TV-t is mögé, de akkor nem lesz hely a centernek.
-
ctrlaltdel13
őstag
Vetítő vászonnal kapcsolatban tudtok infót adni?
Miért kell a hangáteresztős?
Nekem a center alatta lenne,legalábbis ez az elképzelés.
Vagy annyira ki kellene hozni a fal síkjától hogy a center elférjen mögötte?
Milyen márkák amiket érdemes nézni? A motoros az jobb,vagy csak kényelmi extra? -
Sziasztok!
Megkérnélek mindenkit, hogy maradjon a topik témájánál és ne legyen teli offal és hülye vitákkal a topik. Valamint a nem ide illő szavakat, csúnyán ne írjunk. -
#98221312
törölt tag
válasz
ctrlaltdel13
#150330
üzenetére
Nem is azzal van gond, ha valaki tájékozódik, hanem az [ilyen] kijelentésekkel...

-
#98221312
törölt tag
válasz
ctrlaltdel13
#150327
üzenetére
Jogos...
Házimozira gondoltam én is, csak próbáltam egyszerűsítani. 
-
Quetz
őstag
válasz
#98221312
#150324
üzenetére
Vezetés közben gyakran tapasztalom, hogy a mellettem közlekedő autóknak, visszafelé forog a kereke. Ezek szerint hiába tanultam fizikát éveken keresztül, csak egy nagy átverés volt az egész? Vagy van itt valami amit még nem tudunk mérni? De lehet, hogy csak gumit kellene fejlesztenem ehhez?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
#98221312
törölt tag
válasz
Quetz
#150289
üzenetére
"A szomorú az, hogy egy haladó topicnak erről kellene szólnia "
Szerintem meg SAJÁT TAPASZTALATOKRÓl véleményekről kellenne szóljon a topik..(ja, hogy arra költeni kéne) Nem pedig "guglizásról", meg linkelt mérési görbékről...
Ezekhez nem kell fórumozni, bárki be tudja írni a keresőbe... -
Snoop-y
veterán
Elofordulhat ,hogy a toredekebol megvan de ha csak lom deszkabol van epitve nincs akusztikailag optimalizalva(talan ez az egyik leghuzosabb elem) nincs hangatereszto vaszon (jol latom ,hogy a mogott helyezkednek el a hangfalak?) akkor kb annyi ertelme van csicsazni igy egy szobat mint ket Hama kabelt cserelgetni viszont azt egy dedikalt "moziszobaban" csinalod. Szoval hjam biztosan osszemerheto egy kabel araval. Ugye innen indult ez az egesz

-
válasz
Quetz
#150317
üzenetére
Én olyan minimum 15 misire saccolom ezt a szobát, és ennyim még mindig nincs erre, bár nagyon szép lett azt meg kell hagyni (és a jelenlegi házimozimra 2010 óta nem költöttem ennyit, max a hetedét). Nekem jelenleg ez a szint teljesen elérhetetlen, pedig elvileg ITsként jól kéne keressek... csak nem itthon. Félre ne érts, örülök és gratulálok neked, nem az irigység beszél belőlem. Csupán az, hogy ez teljesen más liga, még akkor is ha nincs 15 misi hanem csak mondjuk 10 - amit persze már erősen kétlek.

-
zsoika
addikt
válasz
Quetz
#150317
üzenetére
"Annyian írtátok, hogy miért nem lehet megcsinálni, hogy nem is tudok egyenként reagálni. Max annyit, hogy nem akarásnak nyögés a vége." Akarnám én de nincs fölös szobám.....vagy aludjak a konyhában?

"Egy ember fogta magát, és a családjának meg a gyerekeknek beáldozott egy picurka szobát, aminek ez lett a vége:" szép lett ...tetszik.
"Egy haladó topiknak arról kellene szólnia, hogy azoknak, akiknek erre van igényük, segíthessünk. " mindenkinek segítünk kinek mire van igénye....akár kábel, akár szoba, de szobával kapcsolatban kevesebben érdeklődnek.
"Én ezt a szakértelmet hiányolom" talán mert nem szakemberek vagyunk csak lelkes amatőrök.
"egyszerűen elfecsérelt időnek és pénznek tartom" semmi sem elfecsérelt ha javít a rendszeren .Szerinted egy ilyen szoba (időben, pénzben) egyenlő egy kábel megvételével és beillesztésével? Senki sem moziszoba építésével kezdi.
-
python1
veterán
válasz
xtremetuning
#150318
üzenetére
Én még tőletek tanultam a kábelezés művészetét,de nem bántam meg,csak a pénztárcám.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
xtremetuning
addikt
válasz
Quetz
#150317
üzenetére
Szép, dícséretes. Ezek nyilván megáltak aprópénzből. sarcasm off
De miért fáj neked, ha más másik utat választ ?

Csak a Te megoldásod működhet ? Ha valaki vesz a nappalijában levő mozihoz egy kábelt és jobban érzi magát a kapott eredménytől, az baj ?Nem tudom, szólt e valaki, de pont olyan megmondó emberként funkcionálsz, mint akik ellen ágálsz.
-
Quetz
őstag
Annyian írtátok, hogy miért nem lehet megcsinálni, hogy nem is tudok egyenként reagálni. Max annyit, hogy nem akarásnak nyögés a vége.
Egy ember fogta magát, és a családjának meg a gyerekeknek beáldozott egy picurka szobát, aminek ez lett a vége:


Ez egy 18nm szoba, átalakítás után:
A lényege a fentieknek, hogy az alkotók leültek, terveztek, számoltak és végül kiviteleztek. Egy haladó topiknak arról kellene szólnia, hogy azoknak, akiknek erre van igényük, segíthessünk. Én ezt a szakértelmet hiányolom innen, és ezért nem lelkesedem a kábelezéses mániáért, mert egyszerűen elfecsérelt időnek és pénznek tartom, miközben olyan szobák készülhetnének, mint amik a fenti képeken láthatóak.
-
powerup2
addikt
Mindenkinek más az értékrendje valaki boldog egy albérletbe és hitelt vesz fel hogy legyen jó hangfala tudok olyat is aki albérletbe lakik panelba de 5-ös BMW-je van és arra költi minden pénzét. Én is szeretem a jó kocsikat meg a jó hangot de most felújitásba vagyok és közbe fejlesztem a kis házimozim is.
-
zsoika
addikt
-
-
VoidXs
nagyúr
válasz
Snoop-y
#150300
üzenetére
Sajnos a leírtakat legtöbbször PH-s látogatásokon láttam. Szívesen mondanám, hogy a Pro-s munkák valóban határtalan összegekről szólnak, és a legtöbb hatalmas élmény, de ez hazugság lenne, mivel van olyan is az országban, hogy tornateremből konvertált moziterem. Nem én csináltam, be se vállalnám, csak példa kedvéért említem.
Ugyanakkor nincs olyan mozi az országban, sőt, szerintem a világon se, ahol bármelyik kábel ára elérné a méterenként 5000 forintot a projektortápon kívül (az viszont elbír 60A-t), mert bárhova máshová öntöd azt a pénzt, akár a projektor lencséjébe, sokkal többet ér. A THX elvárásai is teljesíthetők ilyen árazásban, pedig olyan high-endnek hitt márkák, mint pl. a Nordost is megbuknak azon a minősítésen.
-
#98221312
törölt tag
válasz
VoidXs
#150299
üzenetére
Szemmel láthatóan csípi a szemed, hogy valaki számodra érthetetlen nagyságrendű összeget költ pl kábelre vagy bármire... Miért foglalkozol ezzel?? Mindenki arra, és annyit költ amennyit szeretne..

" Másoknak se mindig jut, de egy eladott autó itt, egy felújítatlan rohadó tetőszerkezet ott, és máris megvan a "magasabb kategóriás" AQ HDMI "
Jómagam nem egy embert ismerek akik igazi hifisták, nagyon komoly rendszerrel/kábelezéssel stb... (akiket Te sz@rba nem veszel), de elhiheted, hogy mindnek ott a garázsába az autó, és a tetőszerkezet is rendben van..
-
Dorian
félisten
-
-KP-
veterán
Mikor ennyi hozzászólás születik kábel témában, mindig leírom, a sok fingfűrészelő komment helyett, hogy van jónéhány magyar gyártó, akitől el lehet hozni kábeleket tesztelésre. Van ahol még letétet se kell fizetni. A kácsától is el lehet hozni letét ellenében kábeleket. De szinte minden normálisabb cégnél megoldható ez.
Aztán ott az avx apró, szó szerint rogyásig tele van kábelekkel. Simán be lehet szerezni tesztelni ismertebb típusokat, amit bukta nélkül tovább lehet passzolni. Max. a postaköltség ára bukó. Abba meg talán nem hal bele senki.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Vagy kártyázunk, römi, póker. A PC-s és konzolos játékoktól borsódzik a hátam.





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Házimozira gondoltam én is, csak próbáltam egyszerűsítani.



