-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tamoo
nagyúr
válasz
alphamooncam #98696 üzenetére
-
python1
veterán
válasz
alphamooncam #98696 üzenetére
Köszi a pontosítást is, és a beszámolódat!
Egyszer megejtünk azt a hallgatózást, kíváncsivá tettél. -
alphamooncam
őstag
válasz
python1 #98676 üzenetére
Rólam tudható, hogy a mérést magában nem tekintem alapnak, amikor azt kell eldönteni, hogy minek van jó hangja, és minek kevésbé, de ha mérés alapján választasz magadnak hifit, a szived rajta!
Ha megengeded pontosítanám a hivatkozásod, az nem RPi2 DAC-ról hanem PI2 design nevű cég pimedia502-es DAC-járól szólt. [link]
Tovább pontosítva, a mérés amire hivatkozol, semmilyen szinten nem minősíti magában a málnát - mert nem azt mérték - hanem a málna és a DAC konglomerátum együttes teljesítményét.
Ez így elég félrevezető szerintem, és elnézést kérek, hogy javítottam.
Akkor most egy kis vidám történet.
Most is PC-t használok forrásnak, mint sokan mások ( én már csak a hálóban*) sok-sok év óta.Amint volt lehetőségem "FŐ" rendszert kialakítani a házimozi szobámban, egymástól független rendszereket hoztam létre házimozira, és Hifi-re.
Egyiknek sem lett PC az alapja számtalan olyan hátránya miatt, amit csak értelmetlen költekezés útján lehetett volna egyáltalán megközelíteni PC-vel, ehelyett inkább úgy döntöttem, hogy nem PC-re, inkább akusztikára költöm a pénzt.
"Alapból felesleges nagy rendszert építeni köré, le is írják többen, hogy árában ok, de nem mutat túl azon."
Mezeaudio és a TMP elektronikák atyja, Gál Tamás közötti tárgyalások során egy alkalommal azt mondták Tompinak: Ok. Meghallgattuk az elektronikáidat, de van vele egy nagy baj...
Tompi: ?
Szívesebben látnánk egyel több nullát az árcédulán...
TMP elektronikák, amiket használok az RPi-DigiOne-ra kötve, most kb.400.000Ft-ért lehetne talán megvenni.
Tegyél még hozzá egy nullát...
...szépen skálázódik, szóval megnézném annak az arcát, akik miután megtapasztalta mit tudnak ezek így együtt az azt mondja, hogy neki egy PC kell.
[ Szerkesztve ]
Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98693 üzenetére
lehet, hogy nálad beválik és tetszeni fog amit hallasz, biztosan van benne fantázia, hisz elég sokan használnak ilyen felállást. Próbáld meg, és gazdagabb leszel egy tapasztalással, sok mindennel vagyok így én is.
[ Szerkesztve ]
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
python1 #98687 üzenetére
Ha Allo vagy Hifiberry dacra gondolsz, mint dac, azt el is hiszem, de én a málnát kizárólag futóműként használnám külső daccal, ami nem egyenlő azzal, hogy beleteszünk egy olcsó dacot valamibe és várjuk a csodát. Az Allo / Hifiberry dacok biztos nem lépik át a saját árnyékukat.. de egy málna Volumioval, USB kijáraton, szerintem lehet olyan, mint egy Win10/PC/Laptop. Célhardver, alacsony zajú, passzív hűtésű, kifejezetten audiofil lejátszóprogrammal, amin semmi egyéb zavaró szirszar nem fut egyidejűleg. Mi kell még? Ja egy jó táp...
Audio pc más világ... én nem látom benne a megoldást, inkább egy komoly/abb hálózati lejátszóban gondolkodnék, ha lenne 300k-m most valami digitális futóműre, mert hogy egy "komoly" zene pc simán ott van árban. Pl. CA 851N nekem végállomás lenne, mert nagygygyon tetszik a hangja, igaz, csak használtan kapnám meg 300-ért, de na..
Magyarán, dacnak nevezni egy málnát téves elképzelés, csak mert van benne dac ... (audio) pc-t sem nevezzük dacnak csak azért, mert van benne dac.. az egy komplett rendszer, mint ahogyan egy málna+dac is komlpett rendszer, mégha aprócska és olcsó is. Itt az a kérdés, maga a lap mire képes + esetleg egy Allo Digione, mert az talán jobb kijáratot biztosít, mint a saját USB-je, de ebben sem vagyok 100%-ig biztos..
Egyetlen kérdés motoszkál bennem, hogy a málna USB/Volumio felismeri-e a Primare dacot..Látod, én egészen máshonnan közelítek. Pl. te sem aknáztad ki kellőképpen a málnádat anno, csak rátettél egy gagyi dac kártyát és levontad a következtetést, hogy úgy sz@r, ahogy van...
Megálltál félúton és elkönyvelted magadban, hogy a málna egy zsákutca..ami persze lehet, de pont ezt szeretném én kideríteni, hogy mennyire zsákutca, ha elejétől a végéig "megfelelő" elektronikákkal / perifériákkal szolgálom ki, nem belépő szintű "cuccokkal".
Van jó Dell laposom, nem 120e volt.. i7-es proci 4 GB Nvidia video, stb... ami már most is elég jó, de nem eléggé.
(#98689) adodaniel : Ezzel az infóval gazdagabb lettem. Köszönöm!
[ Szerkesztve ]
"csak a zene van"
-
python1
veterán
válasz
Eugene Roe #98691 üzenetére
Igazat megvallva a 68dB-es jel-zaj arányt nem tartottam valami combosnak az rpi2-nél, de ezzel lehet csak én vagyok így, meg aztán ahogyan írtad is, szeretm a buzulós részét a hobbinak.
[ Szerkesztve ]
-
Eugene Roe
őstag
válasz
python1 #98687 üzenetére
Mivel a hifi egy buzulásos hobbi, így legalább annyira farokméregetés, mint zenehallgatás -> sokat ér a márkanév, mert azzal nem kell magyarázni, hogy mennyire májer vagy
Rpi3 sokat lépett előre, bár néhol vissza is. Még mindig van benne audio potenciál a feljesztésre
allítólag.
Itt az van, hogy jobb lett az usb adatfolyam, illetve a beépített wifin fasza a transzport képesség is, viszont ethernet kábelen nagyon gagyi a minőség. Wifin mondjuk megspórolsz +1 földhurkot is, illetve a teszt alapján a tcp-ip is működik (furcsa hogy kábelen nem).
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98680 üzenetére
De ha veszel egy jó almás notebookot, kb 125e forintért vannak már korrekt gépek, egy jobb DAC-al, nagyon szerethető és igen komoly hangot fogsz kapni.
-
adodaniel
őstag
válasz
dgyuri0123 #98686 üzenetére
A ma "divatos" streamerekkel (Bluesound Node 2i, Auralic Aries mini), biztos, hogy pariban van egy jó (!) táppal ellátott Digione-os rpi (lásd Darko cikk). Nyilván a táp miatt nem áll meg az rpi sem 50e Ft-ban, de még így is 100e alatt lehet maradni.
Mondjuk, ha használtan vadászik az ember Digione-ra, akkor lehet csökkenteni az árat (én pl. 70 EUR-ért vettem a sajátom).
[ Szerkesztve ]
-
Eugene Roe
őstag
válasz
dgyuri0123 #98686 üzenetére
Mivel a hifi egy buzulásos hobbi, így legalább annyira farokméregetés, mint zenehallgatás -> sokat ér a márkanév, mert azzal nem kell magyarázni, hogy mennyire májer vagy
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98680 üzenetére
Amit linkeltem DAC ranglistát, ahol mérik a torzításokat jel zaj arányokat,igencsak az alján helyezkedik el, és egy rakás komment is van róla a saját fórumában, de mint mondtam a rpi2-es. Mikor az árában mondok valamit, az pontosan azt jelenti semmi többet.Az én CA-m elég jó közép tetején végzett a ranglistán 280 e forintos árával, de nem helyezném feljebb, de lejjebb sem, ennyiért ez van. A PC-m sem pozicionáltam a CA fölé, említettem, hogy durván azon a szinten mozog, és pont ezen a listán fej-fej mellett végeztek, tehát valamennyire jól lőtem be. PC-vel azért jóval többen indulnak a felsőbb ligákban, óriási a potenciál benne, és agyon lehet mókolni bármikor, van rá itthon is példa, nem is kell messzire menni. AVX-es PC-s fórumba érdemes lenne benézned.
[ Szerkesztve ]
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
Eugene Roe #98685 üzenetére
Pedig hifiben az (is) lényeges szempont, hogy egy 50e Ft-os lejátszó akár lehet olyan jó, mint egy 600 ezres...
Kár, hogy eddig senki nem rakta össze 2e €-s elektronikákkal.
"csak a zene van"
-
Eugene Roe
őstag
válasz
dgyuri0123 #98682 üzenetére
Nem saját tapasztalat, de digione hat-tel semmi nem múlik a berry-n. Nyilván 2000 euró feletti hálózati lejátszókkal nem nagyon vannak összehasonlítva ezek, mert akinek nem számít a pénz, az ritkán akar okosba megoldani dolgokat, pláne hifiben
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
maci1234
tag
válasz
fokukac #98683 üzenetére
A Marantz az biztosan jó vonal a Mordaunt-Shortoknak, de a PM6006-os nekem túl drága ill. a saját DAC-om nem szívesen adnám el. Az 5003-as fele annyiba kerül használtan mint a báttya. Jó lenne tudni, hogy milyen lehetne a másik kettő, főleg az Arcam!
A zenéhez hangszer is kell!
-
fokukac
nagyúr
válasz
maci1234 #98678 üzenetére
Szia, nekem ugyanilyen MS904 hangfalam van egy PM6006-os Marantz-cal. Szerintem is jól szólnak együtt - (de ehhez kellett egy jó Linn kábel is, mert elsőre az olcsó QED-del nem tetszett). A saját DAC-ával használom. Használtam hozzá még NAD erősítőket is, azzal is szép hangja volt.
Hogy mi más illik hozzá, azt majd megmondják a tapasztaltabbak.Pleased to meet you - hope you guess my name
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
Eugene Roe #98681 üzenetére
Van jó USB-s dacom, amin van + otikai és coax bemenet is. Tehát dac nem kell.. csak egy "jó" futómű..
"csak a zene van"
-
Eugene Roe
őstag
válasz
dgyuri0123 #98680 üzenetére
Allo digione vagy usbridge hattel a berry simán van olyan, mint a node, vagy a pioneer, bár én onkyo 6170-et vennék a nyilatkozatok alapján.
A probélma ugye ott van, hogy rendes transporttal 60k a berry, és akkor még kell hozzá egy dac. Ha van dacod, akkor én berryznék, ha nincs, akkor meg fene tudja. A node2-ben azért elég old timer a dac (pelersze implementáció, stb...)
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
Eugene Roe #98677 üzenetére
Én meg USB-ről hajtanám elsőre, aztán meglátjuk.
(#98676) python1 Ez az "árában ok" nem feltétlen igaz, de legalábbis kételyeket ébreszt bennem. Mihez képest nem mutat túl az árán? Milyen szintet képvisel egy dedikált hálózai lejátszóval szembeállítva? Hol az az ár, amikor a pc vagy hálózati lejátszó egyértelműen "lenyomja" a málnát? Egy N2i például jobb nála? Egy Pioneer N50A jobb nála? Kik milyen "körítéssel" etették eddig a málnát, hiszen "jellemzően" "kispénzű" hifisták, vagy kísérletező szellemű userek vették eddig olcsón, szinte bagóért. De mi van akkor, ha rendesen ki van szolgálva erősítővel, külső daccal, kábeklekkel és hangsugárzóval? Ezt meg tudja valaki mondani nekem? Eddig semmilyen konkrétum nem hangzott el, csak ködös megjegyzések, de hogy valóban hol a helye az RPI-nek az evolúciós skálán, az lenne a lényeg, nem az, hogy árához képest mi mit tud, mert az a legrosszabb vélemény egy eszközről szerintem. Mikor valami szar, de nem teljesen az, akkor mondjuk,hogy árában ott van, de ez nekem édeskevés... bocs.
Ha tudsz te, vagy bárki, konkrét összehasonlítást RPI3 vagy RPI4 vs "egyéb eszközök" tekintetében, az lenne a kívánatos számomra. Ha az lenne a "szumma", hogy valóban csak árában jó, akkor bele sem kezdek, hanem spórolok ezerrel valami "komolyabbra", de az az érzésem, hogy sokkal több lehet a málnában, mint az, hogy áráért ok. Miért érzem így? Mert rengeteget olvasok, kutatok ezzel kapcsolatban, de eddig inkább azt derítettem ki, hogy "audiofil" minőségre simán képes az RPI. Mivel hájendre amúgy sem fussa', (meg az erősítőm sem hájend) így az audiofil is megtenné nekem.. de gondolom, ez neked már kevés. Innen kéne elindulni...
[ Szerkesztve ]
"csak a zene van"
-
adodaniel
őstag
válasz
dgyuri0123 #98675 üzenetére
Transzport hat akkor is kell rá szerintem, ha értékelhető minőséget akar az ember.
-
maci1234
tag
Üdv...Mindenkinek. Tapasztalatokkal rendelkező fórumozók tanácsait várnám erősítő vásárlás kapcsán. Musical Fidelity V-DAC és Mordaunt Short MS904 közé. (Chord kábelezés mindenütt) Jelenleg egy Marantz PM4001 dolgozik, s meg is volnék elégedve, de azt hiszem ő lenne a "gyenge" pont illetve szerintem lenne ott még tartalék egy erősítő cserével. Jelenlegi kiszemelt versenyzők a következők lennének: Marantz PM5003 ( Marantz és a Mordaunt Short románca miatt) ill. a sokak által remeknek tartott Kenwood KAF-3030R, valamint az Arcam Alpha One. Új ötleteket is szívesen vennék. Köszönöm.
A zenéhez hangszer is kell!
-
Eugene Roe
őstag
válasz
dgyuri0123 #98675 üzenetére
Nekem berry lesz a hálózati lejátszó, annyi hogy rendes transport lesz rajta, arra nem volt igazi panasz, többet meg nem költök erre
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98675 üzenetére
Alapból felesleges nagy rendszert építeni köré, le is írják többen, hogy árában ok, de nem mutat túl azon.
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
Eugene Roe #98673 üzenetére
Miért nincs semmi értelme? És ha van külső dacod, ami nem 40 dodó volt, hanem mondjuk 800?
"csak a zene van"
-
Revesz
aktív tag
Sziasztok,
Monitor audio silver 100 alá megfelelő lenne a Norstone Stylum 2 állvány?
-
richies
senior tag
Sziasztok, barátomnak hangcuccot keresek max 200k-ig.
Valszeg főleg BT rol.menne youtube, vagy net radio. Semmi Tidal vagy ilyenek, max spotify.
Megéri pl a denon home 250-re ránézni?
Köszönöm
Rozsomak of Power
-
Tamoo
nagyúr
válasz
alphamooncam #98666 üzenetére
Igen, a Cavern végigkorrekciózta, de én is arra gondoltam, hogy elég lenne 200-300Hz-ig, fölötte semmi szükség rá hogy belenyúljon, pont nézegettem délelőtt. Majd megcsinálom ha lesz időm rá, azóta pl. be sem kapcsoltam.
[ Szerkesztve ]
-
alphamooncam
őstag
Látom, hogy 10K fölöttig
ér a korrekciód.
Beszámolód viszont az erős mélykiemelésről szólt.
Lenne kedved készíteni mondjuk 200Hz-ig egy szűrőt?
Kiváncsi lennék a véleményedre a fenti, és a max 200Hz-es szűrő között tapasztalsz-e különbséget, és ha igen akkor milyet.
Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.
-
válasz
dgyuri0123 #98645 üzenetére
"Vegyük Dorian GS60-ait"
Neki nem GS20 van? Lemaradtam valamiről?
Tamoo : Jössz hozzám is mérni?
Kurvára kíváncsi lennék.
[ Szerkesztve ]
Szerintem.
-
Tamoo
nagyúr
válasz
alphamooncam #98656 üzenetére
Én max lelkes (néha lelketlen
) amatőr vagyok a témában.
[ Szerkesztve ]
-
python1
veterán
válasz
alphamooncam #98659 üzenetére
Nem, én nem mértem, egy táblázatban találtam meg az összes DAC, AVR, alaplap, hangkártya ami csak tartalmaz DAC-ot mérési eredményeit.
Amint készen vagyok a lakás átalakításával szívesen látlak! -
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #98621 üzenetére
up!
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
alphamooncam
őstag
válasz
python1 #98657 üzenetére
"Az Rpi reagálásom arra utalt, hogy nálam is elég jó a forrás kiszolgálása, és mérésekre támaszkodtam mikor kijelentettem, hogy kevesebb zajt termel az alaplapom, bár az Ppi2-es méréseit vettem alapul."
Lassan már tényleg aktuális lenne egy személyes tali...RPi2-d milyen táppal mérted?
Megmérnéd az RPi3-mam is ? TMP táppal esetleg ?
Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.
-
Dorian
félisten
válasz
dgyuri0123 #98650 üzenetére
Ez teljesen máskènt van a valòságban. Bocs, nincs most időm hosszabban ìrni, meg amùgyis csak az elmèletèt ismerem egyelőre.
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
python1
veterán
válasz
alphamooncam #98656 üzenetére
Az Rpi reagálásom arra utalt, hogy nálam is elég jó a forrás kiszolgálása, és mérésekre támaszkodtam mikor kijelentettem, hogy kevesebb zajt termel az alaplapom, bár az Ppi2-es méréseit vettem alapul.Nem szántam méregetésnek.
A többi csak némi téma körüljárása két látószögből, de legalább te azért jóval többet tudsz a témáról mint itt sokan.
Egyébként már szinte minden ámerikai hifi fórumon, mérésekre, kalibrálásra, akusztikai kezelésekre alapuló hifi láncokat építenek ki.[ Szerkesztve ]
-
alphamooncam
őstag
válasz
python1 #98648 üzenetére
"Rpi ráadásul jóval alulmarad pl az én alaplapom DAC jától, tehát jóval zajosabb ..."
Stop. Ezt miből gondolod?!
... meg eleve RPi <-> alaplapi DAC ( alma-körte ) ?!
Légyszííí ! Semmi kedvem kinek nagyobb a .... játszani. Egyszerűen beszámoltam a tapasztalataimról.
A korrekció, szűrő legyen az FIR, IIR, PEQ, EQ akármi..., kiszámolhatják REW, Cavernel, akármivel... alkalmazhatják EQ APO-val, Foobarral akármivel... ugyanúgy korrekció marad.
A korrekciónak meg ára van, ha akarod, ha nem.
Azt hogy ezt elfogadod, vagy nem fogadod el meg rajtad múlik...
[Ha még emlékszel 2017-ben itt ajánlottam a DSP-t kipróbálásra Neked]
Ez meg egy jellemző reakció a fogadtatásra: [link]
"Tulajdonképpen Tamo már profibb a témában,kérdezzétek bátran.
"
Tamoo csak nemrég kezdte, de látszik hogy van érzéke hozzá
Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.
-
python1
veterán
Igen láttam, azért érdekes lenne itt néhány rendszer vagy szoba grafikonját megnézni.
Persze lehet jönni az egyéni ízléssel, meg nekem így ok, addig míg nem hall egy normálisan kalibrált, vagy akusztikázott helyiségben zenét az ember.
Én rengeteget javítottam a hangon itthon, és bizony jóval élvezetesebb zenét hallgatni, de most kihozok mindent, amit csak lehetséges a helyiségből.[ Szerkesztve ]
-
Tamoo
nagyúr
válasz
dgyuri0123 #98650 üzenetére
Ez nekem kicsit olyan "hifis túlmagyarázás", hogy miért nem jó, de nem tudok/akarok vele vitatkozni.
Én nem írtam hogy minden megoldható EQ-val, azt írtam esetemben ez a szükséges rossz jelenleg. Sokkal jobb ha nincs rá szükség. Nem a topik témája, de ha a mozit veszem ott viszont már mondhatni megkerülhetetlen.
Egyébként esetemben most csak egy pár aktív dobozról van szó, semmi extra. Ezt mértem és ehhez csináltam a korrekciót.
python1: ITT is látsz torzítási adatot a hallgatási pozícióban mérve a fentebb linkelt kis aktív dobozról. A második sor.
[ Szerkesztve ]
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98652 üzenetére
Ok, könnyen koptatom innen a billentyűzetet 3 mázsa technika mögül, de azért sokat tehetünk a már meglévő rendszerünk kimaxolásában, minthogy kábelektől vagy éppen forrás cseréjétől várjuk a valhallát.
Ha rendbetettük valamilyen szinten az akusztikát, és ha még mindig nem elég jó a minőség, akkor lehet gondolkodni továbblépésen.[ Szerkesztve ]
-
dgyuri0123
nagyúr
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98650 üzenetére
Ott akkor bizony az akusztikával kell sokat foglalkozni, mivel felerősíti az amúgy is kellemetlen kiemeléseket a beszakadásokhoz képest, Tamo küldött nekem egy képet pl ott a torzítás igen alacsony 1,6%-os volt, azt hiszem korrekciózva sem változott.
-
dgyuri0123
nagyúr
Pedig egyszerű... minél hangosabb/halkabb, annál "másabb" a tonalitás az elektronikák "komfortzónája" miatt. Példa... egy középkategóriás (vagy jobb) hangsugárzó is egészen másként szól 10%, mint 30% terhelés mellett. 10% mellett kellemes, szépen szól, ergo ott a komfortzónája, de amint elkezded adni rá a kakaót, úgy kezd egyre artikulálatlanabbul (rondán), kiemelésekkel tarkítotttan, szólni. Erősítőt kihagytam, pedig... Tehát, kell egy igen kifinomult rendszer, ami "mindenféle" hangerőn is kellően lineáris marad, különben inkább kerülendő.. szerintem.
"csak a zene van"
-
python1
veterán
válasz
alphamooncam #98646 üzenetére
Valami kimarad mindig.
Te a lejátszásba kavarsz bele, mi az akusztikáról értekezünk, aminek nincs köze a bitperfekt lejátszáshoz. Az akusztika állandó, mégegyszer leírom, hogy nincs köze az akusztikának a forrás minőségéhez, de a kábeleknek, és a DAC-nak sem. -
python1
veterán
válasz
alphamooncam #98646 üzenetére
Rpi ráadásul jóval alulmarad pl az én alaplapom DAC jától, tehát jóval zajosabb ,de a mit linkertem ott a forrás processzor pl egy 25 000 dolláros Trinnov volt, ami felelős volt a zene minőségéért. Semmi köze az akusztikai kezeléseknek a forrás minőségéhez, sokan keverik itt a dsp-zést az észnélküli EQ-záshoz, aminek sok köze nincs pl a késleltetésekhez, vagy pl a Cavern korrekciózásához. Némi időnek el kell telni mire eljutunk oda, hogy ez alap lesz minden készülékbe, mozinál már alap, de leszivárog a konzum sztereó eszközök szintjére is lassan.
Tulajdonképpen Tamo már profibb a témában,kérdezzétek bátran.
[ Szerkesztve ]
-
Tamoo
nagyúr
válasz
dgyuri0123 #98645 üzenetére
Az előző hangerős vonalat nem értem, tökmindegy a hangerő, a korrekció real time fut folyamatosan. Annyi történik, hogy az adott frekvenciákon ahol kiemelés van ott csökkenti a szükséges értékkel.
Ha cserélek bármilyen komponenst vagy változtatok bármit a szobában, akkor kb. 5perc alatt készítek hozzá új korrekciós görbét és utána azt használom. Ennyi.
A legjobb természetesen akusztikailag rendbetenni mindent, hogy ne legyen szükség ilyesmire. Ez esetemben kb. a szükséges rossz mert nem szándékozom basszuscsapdákat vásárolni.
Amúgy sohasem voltam EQ párti ha zenéről volt szó, de jó hogy van ilyen lehetőség is. Ez nem olyan mint amit az erősítő előlapján lehet csavargatni.[ Szerkesztve ]
-
alphamooncam
őstag
Ha szabad...
Rpi-Volumiós lent írt rendszeremet többféle képen szobakorrekcióztam.
1.Ismert frekvenciák, REW-al kiszámolt szűrővel, Volumio saját EQ plugin-jába táplálva
2.Asztali számítógépről, a korábbi Mathaudio RoomEq mérés adatait Foobarba betöltve azt helyi hálózaton RPi (lent írt) rendszerre "sugározva" (Unicast, Broadcast) az adást
Mindkét esetben olyan szintű minőségromlást (mosott szar lett) tapasztaltam a "belenyúlás mentes" lejátszáshoz képest, ami miatt azt gondolom, hogy itt nem érdemes belenyúlni semmilyen módon, minkét esetben a legjobb hangot bitperfect lejátszás adta - a maga akusztikai hiányaival együtt.
Ugyanez, nem volt elmondható az asztali PC-s rendszeremről, ott a Foobar-Mathaudio féle korrekcióval nem volt ilyen mértékű minőségromlás mosottság tekintetében, viszont jól hallható előrelépés volt frekvencia-kiegyensúlyozottság tekintetében.
Keresgéltem az okokat, és arra jutottam, hogy az RPi-s rendszerem sokkal kifinomultabb, ha úgy tetszik érzékenyebb, ezért bármilyen nemű digitális belenyúlást azonnal minőségromlással "büntet".
Azt gondolom, hogy minél minőségibb a forrás oldal, annál inkább érzékenyebb a digitális "korrekciókra".
[ Szerkesztve ]
Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
python1 #98642 üzenetére
"egy bizonyos szinten túl az elektronika sem tesz hozzá annyit."
Akkor, ha jól értettem az eddig leírtakat, elvileg nagyon nem mindegy, milyen láncon történik a mérés, mert "bizonyos szint" alatt azért bőven van buktató, ha csak a torzításokat, kiemeléseket és beszakadásokat nézzük. Nálam ott bukik meg az egész, hogyha pl. hangfalat cserélek, minden megy a levesbe, mert valójában egy adott rendszerhez van korrigálva minden, aminek a szobaakusztikához ilyen értelemben nem túl sok köze van, de lagalább is nem úgy, ahogyan azt szerintem sokan képzeljük. Vegyük Dorian GS60-ait, (bocs Dorian) ami gazdagon el van látva mélyekkel, ugyanakkor ezzel a dobozzal mérünk szobaakusztikát... hát, ez nekem erős ellentmondás, de ez legyen az én bajom.. Hogyan jelenthetjük ki akkor, hogy egy 20nm-es szoba a" hibás", ha pl. (ez már nem Dorian dobozára vonatkozik) berakunk egy oda nem illő, iszonyú méretű, 2 m magas monstrumot és csodálkozunk, hogy csak búg és búg... mennyire kell hozzá alakítani a szobaakusztikát, hogy ne legyenek "túlkapásai" a hangsugárzónak, ami talán pont semennyire nem illik abba a helyiségbe? És az a megoldás ekkor, hogy eq-zva/dsp-zve eltüntetünk bizonyos frekvenciákat és kiemelünk néhány hiányzót, ami esetleg nem is a szoba miatt hal el, hanem egyszerűen adott láncból nem jön ki? Tényleg, csak gondolkodom...
"csak a zene van"
-
python1
veterán
válasz
ctrlaltdel13 #98643 üzenetére
Még annyi, hogy én általában nem használok alapmodelleket, inkább valami közép vagy gamer lapokat szeretem, jobb a minőségük és jobban konfigurálhatóak, gondolok itt ventik, processzor, hidak órajelek finomhangolására.
[ Szerkesztve ]
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98641 üzenetére
Nem ostoba kérdések ezek.
Alapjában véve akusztikailag "döglesztett" szobában mindig azt fogod hallani, hiába próbálod a dinamikát növelni. Most képzeld el a beszakadásokat vagy kiemeléseket, hiába növeled a hangerőt a beszakadás a kiemeléshez képest pontosan ugyanúgy halkabb lesz. A méréseket gyakorlatilag mindegy, hogy milyen hangsugárzóval méred, természetesen a sajáttal fogod otthon, a teszthang nem minőséghez kötött. Általában a hangsugárzó készítők törekszenek a kis torzítású, lineárishoz közeli hangsugárzók készítésére, könnyen mérhető egyébként a torzítás, van a hangsugárzónak is egy torzítása, és a szobának is van karaktere. Tamonak készítettem egy szubot, aminek a torzítása pl 2% alatti, természetesen ezt is méréssel tudod kiértékelni. Nem annyira egyszerű egy ilyen folyamat, de az biztos, hogy a kábelek keveset szólnak bele, és egy bizonyos szinten túl az elektronika sem tesz hozzá annyit.
ctrlaltdel13
Tulajdonképpen az alaplap lehet bármilyen, csak tudja fogadni a hangkártyát PCI, PCI e, én az AMD-s lapok hangját jobban szeretem valamiért. De mint írtam a tápolásra nagyon figyelni kell, hogy minél kisebb torzítást vigyen a rendszerbe.[ Szerkesztve ]
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
python1 #98638 üzenetére
És Dorian
Én azt gondolom, hogy lényeges hangerő változás esetén bármilyen helyiség akusztikai paraméterei változni fognak. Ha mérsz, akkor is egy bizonyos hangerő mellett teszed, nem? De mi van akkor ha megkétszerezük a hangerőt? Biztosan pont ugyanúgy fog reagálni a szobaakusztika rá, mint azt most állítjátok? Vegyünk egy túlcsillapított szobát és próbáljunk meg abban bömböltetni egy zenét, Nem lehet, hogy a túlcsillapítás miatt ebben a halyiségben éppen a nagyon nagy hangerő melletti zenehallgatás lesz az "ideális"? Egy átlagosan akusztikailag korrekciózott szoba "hatalmas" hangerő mellett tuti, hogy nem fogja hozni az átlagos hangerő melletti akusztikai tulajdonságokat... És miért hagyjuk ki az elektronikát ebből a körből, hiszen nélküle nincs hangzás... és mi van akkor, ha a te hangsugárzód/erősítőd a szokásosnál jobban torzít vagy sipákol, vagy kevesebb a mélye, vagy kiemel, bizonyos hangerőszint mellett? Akkor a dsp mit ér? Ugye nem saját rendszeren/láncon történik a mérés? Ha túl ostoba a kérdés, bocs érte...
[ Szerkesztve ]
"csak a zene van"
-
jackooo84
tag
Pioneer Vsx-1015 7.1 vélemény? Inkább zenehallgatásra...
-
python1
veterán
válasz
python1 #98638 üzenetére
Amit még nem tettem hozzá, hogy a közép ill magas tartományban is javitja a hangképet, kisebb torzítást tesz lehetővé, tehát határozottan foglalkozni kell ezzel a kérdéssel, mert lehet bármilyen rendszere az embernek, mérés akusztikus kezelés nélkül nem több, mint fél rendszer. Szerencsére nálunk nem kell 5 000 dolcsit kifizetni egy mérésért, és szaktanácsadásért.
-
python1
veterán
válasz
dgyuri0123 #98635 üzenetére
A helyiség akusztikája állandó, mindíg ugyanaz fog maradni a kiemelésekkel, esésekkel együtt, hangerőtől függetlenül. Én 115dB-ig bezárólag rengeteg mérést készítettem a fő karakter semmit nem változott, természetesen adott hangsugárzónál, erősítőnél és elhelyezésnél. Pl mikor néhányan a színpadot emlegetik, hogy kiszélesedik, vagy éppen beszűkül, az bizony kizárólag a diffúzáláshoz köthető, tehát kisebb szobákban ha nincsenek difúzorok az elsődleges reflekciós pontoknál, szűkülni fog a szinpad, hangerőtől dinamikától függetlenül, de még a hangsugárzó sincs hatással rá. Nagyobb helyiségeknél amennyiben 1,5 méterre tudjuk helyezni az oldalfalaktól a hangsugárzókat, akkor nem szükséges diffúzor használata. Tehát a korrekciózás, akusztikus kezelés, mindenképp jótékonyan hat minden körülmény között, akármilyen láncot használunk. ettől független a minőség, főleg a kábelek.
De nem akarok vitát generálni ismét, nem értek én ennyire hozzá. -
Dorian
félisten
válasz
dgyuri0123 #98635 üzenetére
Akusztikai korrekciònak ugyan mi köze lenne a hangerőhöz? Nem az elektronika karakterisztikáját moddolják.
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
python1
veterán
Aki most szeretne zenére PC-t gyártani, érdemes a Gigabte Z390-es lapot választani, nálam is Gigabyte lap adja az audió PC gerincét, csak nem tréfált meg az agyam, mikor összeteszteltem az utóbbi időkben a PC konfigurációkat.Még egy mérés
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
python1 #98634 üzenetére
Az az akusztikai korrekció, amit használsz (gondolom), egy bizonyos hangerő "mellé" van/lett beállítva. De mi van akkor, amikor (hiszen ez általános jelenség) lényegesen eltérő hangerővel hallgatod ugyanzt a felvételt. Ha halkabb, tudjuk mi történhet ( dinamikavesztés, bizonyos nüanszok teljes elveszése), vagy ha lényegesen hangosabb, akkor jön a felkeményedés, sziszegés, búgás, "kukorékolás", stb. Ezzel mit lehet kezdeni? Vagy ezek a kütyük online szabályoznak? Tehát zenehallgatás közben is állandóan korrenkcióznak? Gondolom nem.. Ha viszont nem, akkor mégiscsak tűzoltás.. szerintem.
Te is tudod, hogy a hangsugárzó (is) minden hangerő változásra másképpen (érzékenyen ?) reagál és kötve hiszem, ha belőjük a korrekciót egyetlen hangerő "mellé", akkor az minden körülmények között ugyanannyi pozitívumot fog "termelni", mintha hagynánk a fizikának, hogy tegye a dolgát. És az erősítőt még nem is említettem, mert azt is tudjuk, hogy rengeteg erősítőnek (hangsugárzónak) van egy "komfortzónája", amiből merészen kibillentve bármelyik irányba, bizony, akár, elég rondán is változhat a hangzása. Ezekkel mit tud tenni egy egyszeri korrekció? Szerintem semmit...
Kérlek ne kötekedésnek vedd, hanem kiváncsiságnak részemről.. mert életem folyamán én még nem hallottam olyan rendszert (nálam), ami ne változó karakterisztikával zenélt volna, a hangerő változtatás következtében. Remélem érthető volt a kérdés/kétely/probléma? Ha nem még pontosítok...[ Szerkesztve ]
"csak a zene van"
-
python1
veterán
Itt kedvedre olvasgathatsz, mindenről is, elég neves szakemberek szólalnak meg benne.
Nincs itt semmi tűzoltás, csúsztatás tiszta fizika, és egy már már akusztikai fegyverként kezünkbe került technika, csak bátran élni kell vele. -
python1
veterán
válasz
Audison #98627 üzenetére
Kizárólag höcsöves hűtöket használok már vagy 15-éve, már akkor is készítettem passzív PC-t, de szinte hangnélkülieket használtam mindig.Thermaltake,Noctua, Alpenföhn, Thermalright stb széles a választék mindig a lehetőségekhez mérten a legnagyobb hűtőket használom, jó pasztával, ês kb 1-évente újra pasztázom a hidakat is.Néhány megoldás.
Előszeretettel használom azt a megoldást is, hogy a processzor hűtőjén nincs ventilátor, csak a házból szippantom ki a levegőt, vagy minimálisra csökkentett fordulatú ventikkel, vagy fix volt értékre állítva. -
YceBear
tag
válasz
fehér_ember #98618 üzenetére
Hangkimenetnel nincs pcm
Van mpeg, 2 dolby, he-aac es van automatikus. Barmelyikre allitom nem folyamatos a hang.
-
python1
veterán
Bizony érdemes DSP-zni, természetesen mérés után, tudtam én, hogy jó úton haladok a jobb hang felé. Olvasom, hogy a Harmantól 5 000 dolcsiért megy ki egy ember mérni, majd kalibrálni, és bizony az a bokalef...s hang előjön. Hajrá Tamoo
Sajnos én nem tudok most csatlakozni mérésekkel, mert átépítés folyik a nappaliban, és a rendszer is kialakítás alatt van éppen, de jelentkezem én is az agymenésemmel.[ Szerkesztve ]
-
Tamoo
nagyúr
Bemértem a hálószobai kis aktív sztereó rendszert.
Azért van fülem hozzá, nem véletlenül panaszkodtam évek óta a mélykiemelésre illetve takarítottam ki pár nap után anno a GS60-akat innen.
Most ha már adott a lehetőség, ráengedtem egy szobakorrekciót (Cavern). Így néz ki a dolog:
[ Szerkesztve ]
-
fererencz89
őstag
válasz
Speeedfire #98621 üzenetére
Sziasztok!
A NEAT Critique-et ismeri valaki? Vélemény?
(Bocsi Speeedfire, nem neked, hanem bárkinek)[ Szerkesztve ]
Nem szotkam hibázni.
-
Speeedfire
félisten
Hi, van egy dual cs505-3 lemezjátszóm. Ami elkezdett kattogni, mi lehet a gond?
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz
YceBear #98617 üzenetére
LG oledemen PCM van beállítva a hang kimenethez.. Soha semmilyen szakadozás nem volt. Úgy van beállítva, hogy a hangszóró is és a digitlis kimenet is aktív egyidőben, emiatt a beépített hangszóró is működik, így nem kell külön állítgatni a hangot menüben, ha erősítő nélkül akarnám nézni a tévét.
"csak a zene van"
-
YceBear
tag
Udv.
Egy kis segitseget szeretnek kerni. Adott egy Pio N50a halozati lejatszo ami ha LG TV rol optikan kap hangot akkor szagatottan jatsza le. Elozo Samsung TV -nel is elofurdult de ritkan. TV -n hiaba allitok barmit ez nem valtozik. Ha szamitogeprol kapja az Optikai jelet akkor nincs gond folyamatos a hang. Ha Tv-t masik DAC ra kotom akkor is folyamatos a hang. Merre keressem a problemat? Kabel minden esetben ugyan az a Klotz optikai kabel volt.
Koszi -
tranceplanet
addikt
Erről tudnátok mondani véleményt, jó vétel lehet: [link]
Nad erősítőket is nézegettem használtan, kicsit húzósabbak árban." Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!
-
ktommy91
addikt
Szaisztok! Úgy érzem, hogy eljött az ideje, hogy a 2m-es ugreen -alapnak tökéletes- RCA kábelemet valami jobbra cseréljem. Budget kategóriában 0.8-1m körüli hosszban milyet érdemes venni? Volt ali kuponom és rendeltem két kábelt (csak nem fizettem még ki)(az egyik szerelt, a másikra még kell csatlakozó), ezek közül valamelyik esetleg jó vásárnak tűnik? [link] [link]
[ Szerkesztve ]
Nincs kerítés.
-
robi-k
őstag
válasz
allein #98598 üzenetére
Attól, hogy egy integrált erősítő DAC-ot tartalmaz, nem befolyásolja az alap erősítő funkciókat. A Hegel elektronikus hangerő szabályozással rendelkezik (mint lényegében minden mai korszerű erősítő), ami egyáltalán nem baj, sőt, a korszerű elektronikus hangerő szabályozók sokkal jobbak, mint a régi ellenállás alapú "tekerősök".
A Hegel-nél a hangerő szabályozás mettől meddig tart? Pl. az XTZ ClassA100D3 erősítőnél a szabályozó -60 db -től +20 d állított (tehát 80 lépcsőre osztotta fel a szabályozási tartományt), és a hang érezhetően csak 0 dB-nél jött meg. Más erősítőknél a 0dB jelenti a maximumot, -60 dB-vel indulva.
Az sem mindegy, hogy a hangerő szabályozó lineáris vagy progresszív karakterisztikájú (a jobbak erősítőkben által a progresszív van), mert a progresszív esetén sokáig alig emelkedik a hangerő (ezzel biztosítva hogy pl. este külső zajok hiányában is finoman lehessen állítani a hangerőt), a szabályozás végén pedig gyorsan növekszik. -
python1
veterán
-
Frogged
aktív tag
válasz
python1 #98609 üzenetére
+1
Mondjuk az Audio Pc nagy veszély forrás Hifi bogár szempontból mert kis milió dolgot lehet varjálni.
Erre Kaef és te is elrettentő példa vagy, legalább is számomra aki a Hifit eszközként használja nem célkéntAnno az Audio Pc előtt gondolkodtam egy Luminon de ha az beadja a kulcsot a 2év gari után kapufa és fájna anyagilag ujjat venni.
Itt meg ha behal az alaplap vagy bármi veszek egy ujjat ahoz képest apró pénzért és megy tovább . -
python1
veterán
Tulajdonképpen a PC mint forrás lehet lineáris tápolású vagy éppen kapcsitáp, de lehet aktív ill passzív hűtésű, e mindkét esetben minőségi tápolás szükséges. Aztán pedig rengeteget nyom a minőségen, hogy hogyan konfiguráljuk be szoftveresen a PC-t, biosban is akad tennivaló, és jó ha csak kimondottan zenére konfiguráljuk, használjuk a PC-t. Nem minden esetben állják meg a helyüket a hifizésben a régi dogmák, érdemes előre is tekinteni, és bizony kinyílik a világ, talán még élvezettel zenét is tudunk hallgatni.
-
python1
veterán
válasz
Frogged #98604 üzenetére
Tulajdonképpen semmi gond nincs, és jól tetted a zenei PC kiépítését lineáris tápolással, de na ...
ozzy
Rajtad akkor nem segít már semmi, marad passzív PC.
Azért nálam biztosan nem hallanád a ventik morgását, én olyanokat messziről kerülöm, van mikor elég 5 v 7 volton járatni, és meg is szűnik a morgás, általában fix fordulaton járatom a ventiket.[ Szerkesztve ]
-
Frogged
aktív tag
válasz
python1 #98602 üzenetére
Anno mikor pár éve rákérdeztem a zene pc topicban ez volt nagyjából az álltalános vélekedés hogy legyen ez az alap ha valaki saját kezüleg akar audió pc-t építeni, ezért onnan indítotam a projektet.
Azóta többen is arra a véleményre kerültek hogy nem targédia egy minőségi csendes venti a pc-be és egy fullos kapcsi táp is lehet ugyan olyan jó mint a lineáris.
De én sem panaszkodok hogy erre az útra léptem még ha így drágább is lett a projekt.
Biztos nem sok vizet zavar egy halk venti de ha nincs venti azzal még az elméleti kétségét is kizárom hogy beleszólhat. -
ozzy711
őstag
válasz
ctrlaltdel13 #98593 üzenetére
Nyilván nem, de a venti zaja is hozzátesz.
-
Eugene Roe
őstag
A processzoron mérik a feszültségingadozást terhelés függvényében. 12v-ról kap a procit 1,2-3-4-et. Az usb 3(?) Voltját nem szokták mérni, de feltételezem van valami párhuzam a kettő között.
Superflower a legjobb ripple-t nézve, ott azt nézik, mikor a proci 10w-ról 200w fogyasztásra kapcsol, akkor mennyire tartja mondjuk az 1,21V-t. A gagyi tápok 1,20-1,22 között lehetnek, de akár 0,015-0,02v is lehet a difi. Superflowerek 2 éve (akkor néztem) pedig 0,001-0,002V difin voltak.
De nem vagyok műszerész, úgyhogy valaki javítson ki, ha semmi köze a kettőnek egymáshoz
Ja igen, superflower és seasonic 30 ezernél indul, enyém 45k volt, és itt van piaci verseny, ami nagy különbség a hifi tápokkal szemben
(hifiben szerintem ez legalább dupla ennyi lenne, persze eltérő igénybevételre is)
[ Szerkesztve ]
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Háztartási gépek
- Facebook és Messenger
- Ötletek, javaslatok, hogy még jobb legyen a PH! lapcsalád
- Kapja az ívet az új Spider-Manben a DirectStorage, pedig csak teszi a dolgát
- Politika
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- általános iskolai rendszergazda
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- LEGO klub
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest