-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
viharhozo
addikt
válasz
echterion
#74389
üzenetére
Egyeni megiteles kerdese, kinek mi eri meg. Ha latsz fantaziat barmelyik coinban, akkor szinte az utolso pillanatig erdemes banyaszni, mert a jovobeli arfolyamemelkedes siman felulmulja a mostani hasznodat.
Ha nem latsz, akkor pl. 800-ert most siman el kell adni a 3080-at. Az MSRP-je netto 220k, ha jon az armageddon, ettol joval lejjebb mehet az ara.
-
Dare2Live
félisten
válasz
Frozen
#74397
üzenetére
A probléma nem a gari/kinyomták a szemüket.
A probléma, hogy akik ezt cégesen tolták, áfa nélkül vették cégesre és kitermelte már a befektetett 20-50millióft 3-4*ét ott nagyon sok eladó kari lesz.
Mindez pont akkor amikor a bányász kereslet hirtelen a 0ra csökken.Én nem várok "110K"s 3080 árakat.... de ha öntik a piacra mert a pénz már megvolt belölle nemkell átmenetileg ki se lehet zárni. Aztán egy félév múlva már a köv gennel visszaáll az MSRP. De tévedhetek.
-
Frozen
addikt
-
Dare2Live
félisten
válasz
echterion
#74391
üzenetére
Te az utolsó forkba raknád be amikor lánc szakad? Logikusan nem. Elöbb kell, hogy biztos élesedjen, ne legyen, hogy ja mi az utolsó foprk láncszakadásnál nem rakjuk fel. Barimir nem akarnak mégegy ETCt.
@Shkiz0 Májusban élesedik. Tehát ez egy amolyan végső határidő, amikorra kész kell, hogy legyen a merge. Persze megtehetik májusban is hogy tolnak egyet de nem véletlenül május van megadva.
-
-
Dare2Live
félisten
válasz
echterion
#74389
üzenetére
A diff bomb egytlen célja, hogy ne legyen mégegy etc. POSig szükség van a bányára. diff bomb élesedését nem fogják merge elé rakni de és sztem itt a keverc berakhatják már a köv forkba.
POS után sztem be fogunk menni MSRP alá. Azaz simán lesz jóval 300K alatt 3080. A 110Ks frozen árba én se hiszek.
-
echterion
nagyúr
válasz
Shkiz0
#74388
üzenetére
Kicsit számolgattam: jelenleg kb. 200-230ezres nettót látok februárig 100 MH/s sebességgel számolva (persze ez azt feltételezi, hogy marad az árfolyam, de jelentősen sztem nem fog egyik irányba sem kilőni ennyi idő alatt). Ha most 800-ért elviszik a 3080-am, akkor sem leszek sztem bentebb vele POS után, mert nem tartom valószínűnek, hogy 5-600ezerért el tudnám akkor még adni. Persze sok függ az új áraktól, hogy a boltok árai hogy reagálnak a bányászat teljes kifulladására, de én jelenleg így gondolkodom. De nyitott vagyok új érvekre, látásmódra is, egy hete még nem így láttam, szóval ez még változhat simán, most még bizonytalan vagyok kicsit, ezért nem is hirdettem meg.
-
válasz
shteer
#74387
üzenetére
Szerintem is butaság lenne most eladni, bár bevallom szétnéztem az aprón nemrég, és egy pillanatra el is bizonytalanodtam, mikor megláttam mennyiért mennek a 3080 / 3090-ek

De egyelőre marad, szerintem február-márciusba lesz árcsökkenés, amikor talán elkezdenek az emberek tömegesen szabadulni a kártyáktól ha nem lesz addig eth helyett más bányászható coin kinézőben. -
2thletme2day
őstag
Gondolom ennek köze van ahhoz, hogy ma már kétszer átlépte az ATH-t az ether.
-
-
Frozen
addikt
válasz
shteer
#74368
üzenetére
január óta folyamatosan csökken a kitermelt mennyiség ami január márciusban tudott 100mh/24óra alatt azt most már 220 sem fedi le ezért mondom ,hogy ez a számítás szerintem hibás meg lehet probálni,de az igazi matek akkor jön ki mikor odaér az ember a májushoz,hogy mi volt a számítás és mi nem.
-
Frozen
addikt
-
llacee
őstag
válasz
k1raly
#74285
üzenetére
Kiszámoltam 0,1274 eth-t termelne májusig, ami kb 200eft a jelenlegi árfolyamon, tehát kb saját magát kitermeli és akkor van egy valamennyiért eladható 6600xt-m.
Igazából a valós nyereség akkor a kártya eladási ára.
Vagy b opció, hogy egy hónapot járatom és karácsony előtti hájpban eladom +10-20 többért, meg amit kitermelt. -
mZoleee
senior tag
Hali.
Mi nap fizetni szeretettem volna a Coinbase Card-al.. viszont az adott bolt valamiért elutasította a webes fizetést, amire nem jöttem rá miért lehetett.
Azóta az app-ban a fizetésnél "pending" státusz van, és a pénzt ugye leszedte..Mennyi idő az átfutási ideje, míg "failed"-nek írják a tranzakciót?
Vissza fogom kapni a pénzt?
Volt már valakinek hasonló? -
Agyrák666
aktív tag
PoS-rol valami uj hir? Meg mindig 2022 februar?
-
nagyonjjo
tag
Valaki tudja esetleg,hol nézzek utána,vagy milyen méretű riget érdemes csinálni 3-4 kártyához?Házban van jelenleg,de eléggé hangos,melegszik.

-
shteer
titán
válasz
Winchester95
#74350
üzenetére
mennyi gwei-vel? ha jól láttam 100+ a hálózat pár napja
-
rebb
tag
válasz
Winchester95
#74350
üzenetére
Mennyi GAS-al küldted?
-
Winchester95
őstag
válasz
Winchester95
#74350
üzenetére
(Eth)
-
Winchester95
őstag
Sziasztok!
Mobil (edge) Walletből át szeretném küldeni egy Binance Walletre.
Már 1 napja csak pendinget ír.(etherscan)Ennyire lassú lenne ez a folyamat?
-
GabeE3e
tag
válasz
geckowize
#74346
üzenetére
Én ma kipróbálok egy 3070TI-t, megírom majd mit tud, szerintem már 50+mh/s-t tudnak , egyedül a fogyasztás amiben roszabb a 6700xt-nél.
Viszont,ha gamingre is használnád ez a kártya jóval erősebb, ráadásul, szerintem még idővel további unlock várható minden lhr kártyánál, néhány százalék legalábbis. -
geckowize
őstag
Sziasztok,
Ha kb hasonló árban tudnék 6700 XT-t és 3070 Ti-t, melyiket ajánlanátok, melyik tud jobban bányászni?
Jelenleg az 1070-emmel csak NiceHash-t használok, ezért annak a calculatorában néztem DaggerHashimoto hashrate-et és az alapján azt látom, hogy a 3070 Ti 45 MH/s, a 6700 XT pedig 47 MH/s, tehát elég elhanyagolható a különbség miningban, viszont az új kártyát játékra is használnám, ott meg techpowerup szerint a 3070 Ti 23%-kal jobb a 6700 XT-nél teljesítményben.
Még annyi könnyebbség lenne nyilván, hogy nem kéne DDU-zni cserekor, kevesebb lenne az esély az OS instability-re, már ha még előfordul ilyen AMD-NVIDIA GPU-váltásnál.
A válaszokat előre is köszi!
-
Immy
őstag
Mostanában egyre többször látom, hogy a worker megközelítőleg "csak" 99.5% hatékonysággal dolgozik. Szerintetek ez mitől lehet? Esetleg túlságosan alulfeszeltem a 6600xt kártyát?
-
sakto
őstag
Ergo -hoz milyen walettet használjak?
-
kenwood
veterán
"bányászatra hosszú távon is tökéletes (32-37 Mhs). A többi emelt árú videokártyával ellentétben ez egy év múlva is eladható marad, értékálló, legújabb kiadás."
Sima 6600 - 230k-ert.
Az ilyeneknek gondolkodas nelkul szornam a permbant. -
Frozen
addikt
igen jól érted, ez meg valahol ott is érezhető,hogy egyre ugyan az a sebesség mellett folyamatosan csökken a kitúrt mennyiség is. Szóval előbb vagy utóbb eljön az édes pont amikor nem csak pár nap lesz, utána valószínűleg az árazáson is meglátszik majd.Most már nem érdemes új kártyába fektetni ,de még használtba sem,amíg nincsenek új hírek,hogy esetleg a jövő nyártól megint eltolnák a post
#74333SzlobiG
láttod mindig van akinek nehéz a felfogása és hiába írja le neki az ember ott van mindig kapaszkodik valamibe ,hogy neki legyen igaza mint egy ovodás mellé meg offol jobbra balra. -
viharhozo
addikt
válasz
Frozen
#74324
üzenetére
Amig marad a PoW, addig nem elesedik a diff. bomb.
The Difficulty bomb was introduced has a mean to strongly incentivize the Ethereum community to switch to PoS.
q765: az ETH network hashrate-je mar majdnem 800 Th/s. Az ETC, ERGo, RVN egyutt jelenleg 53. A tobbi elhanyagolhato, osszesen a 10-et nem eri el. Ha nincs mit banyaszni, akkor nincs mit banyaszni, vege a bulinak. -
krepp
tag
Szóval megtörtént az első eset hogy egy egy napos periódusban több ETH égett el mint amennyi "keletkezett" , ha jól értem.
Az EIP-1559 nek nem csak a gas fee tüskék eltüntetése volt a célja, hanem ez is..
https://thedailysats.com/ethereum-issuance-turns-negative-as-more-than-3000-eth-bites-the-dust/
#74326 rumkola
..ha mindenki annyira ignorálná mint kenwood, akkor egy idő után lekopnának talán.
De sajnos mindig van egy két ember aki eteti... -
q765
tag
válasz
Frozen
#74324
üzenetére
Biztosan lesz valahogy. Gondolj csak a NiceHashre. Kemény bevétele van abból, hogy bérbányásztat. Szerinted majd csak úgy lemond a tulaj a Labóról? Biztosan kitalálnak valamit, hogy működjenek továbbra is a bérbányászai.
Ha csak arra gondolsz mekkora ügyfélköre lehet. Egy reklámmal, új termékkel minden bányászhoz eljut.
Ha bejön egy Coin, amit csak ők bányászhatnak, stb..Nem értek ehhez, de szerintem nem lesz olyan hogy ezek a kártyák "semmit" se fognak érni.
Hány éves vagy? Mit dolgozol? Mit "nyomsz"?
-
Frozen
addikt
válasz
Shkiz0
#74302
üzenetére
Nem én kerestem mindenre kifogásokat és magyarázom,hogy minden hirdetés kamu...Ez csak azoknak hihetetlen akik pancserok.
#74316viharhozo
A végtelenségig nem fogják tudni eltolni én már nagyon várom,öröm lesz nézni hova fog menni a rengeteg bányász és milyen árakon lesznek a kártyák utána.
#74323Immy
én is egyet értek,itt inkább az lesz a kérdés milyen bányászható coin fog talpon maradni utána. Az ergora fog mindenki ugrani és elég hamar be is fog szakadni várhatóan mivel ez a legjobb második bevétel főleg lhr kártyákkal is lehet. Utána mire fognak menni az emberk és azok az érmék is meddig lesznek ugymond jó profittal kihalászhatók, -
lacusht
tag
válasz
DanielLong
#74321
üzenetére
Rakjam 0ra a power limitet ?
-
lacusht
tag
válasz
DanielLong
#74319
üzenetére
Én 2x próbáltam azt, 20-30 közt mozgott, el is engedtem trex ment eddig. Ott 40-46 közt mozgolódott, most stabilan 45 felett, 13al több a reported. 1200 2800 145 oc mellett 46.5ön mentek fixen, okosabbaktól kérdem az már nem számít túlhúzásnak?
-
DanielLong
senior tag
válasz
lacusht
#74317
üzenetére
Én vagyok az egyetlen akkor, akinél az NBminer 39.5 jobb volt, mint a 39.6?
TUF 3070 Ti mellett HiveOS alatt 39.5 stabil 54MH/s kb. átlag 140W mellett, -lhr 68 beállítással, mert felette nem volt stabil. Új miner 52-53MH/s, nem tudtam semmilyen beállítással feljebb csavarni. -
lacusht
tag
Beért a frissítés, most fix reported ami az ingadozásnál max volt. 45.5ön meg felette mennek a 3070ek, a rig fogyasztására is kevesebbet ír 40wattal. Remélhetőleg karácsonyra jön nagyobb unlock, lesz 55mhs
-
GabeE3e
tag
Szóval Este ment az Új nBminer úgy néz ki működik, valóban hozott némi hashrate növekedést az LHR-es 3060ti-oknál. Amik nem bírják a mem oc-t annyira, azok is 44mh/s körül mennek, a jobbak pedig 45-46mh/s
-
k1raly
aktív tag
Hiveosen is megy az új nbminer 3080lhr 71-73mhs.
-
DanielLong
senior tag
válasz
animatrix11
#74294
üzenetére
Én nem mennék bele. Egyelőre nem győzött meg a dual mining, sima ETH túrás esetén meg egyrészt árban szerintem elhanyagolható a különbség (bár 3080 Ti-vel nem vagyok képben), a 3070 Ti tudom, hogy stabilan megy 54MH/s-t és jelenleg kb 400k-ért megy. Na most arányosan akkor 60MH/s az 444k lenne, ami igen közel van a 3060 Ti non LHR árához, tehát látszik, hogy gyönyörűen követik a hashrate-et az árak.
Másrészt az LHR unlock hosszú távú hatásait nem ismerjük, 560MH/s mellett low power módban simán számítanék középérték körül 300W amplitúdós hullámzásra, szóval kb 1700 és 1100W között oszcillálna végig a kártyák fogyasztása, ami szerintem könnyebben előhozhat bármilyen megbízhatósági problémát táp oldalon. Továbbá a hatékonyság is sokkal rosszabb az LHR kártyáknál, legalább 20-30%-kal többet fűtenének, tehát nagyobb táp is kell. -
laychi
veterán
válasz
Frozen
#74299
üzenetére
Ja, csak én amikor otthon 400k+volt a 3070-es akkor az embereket 300k alatt hozzásegítettem, vagy amikor 7-800k volt a 3080, akkor ~600k-ért hazajuttattam az embereknek.
Amikor mégjobban elszálltak a 3070-es árak,akkor is kb 100k huf-fal olcsóbban tudtam hazaküldeni és nem több 100 euro-s haszonnal.
Szóval fogalmazzunk úgy, hogy segítettem és nekem is megérte.Ha saját felhasználásra vetted, akkor miért is árultad ki felárral? Miért nem követted a piacot és adtad tört áron használtként?

Elent mondassz saját magadnak jóember.
1400 euro pedig csak 100-al több mint 1300, majdnem ugyan az...
jól megy a matek látom.Van hát kártya "olcsón", 10000-ből 1 és azt pont te tudod megvenni, mindenki más pedig idióta.
Hagyjuk most már tényleg, elég fárasztó vagy.
Ide már ne is írj, gyere privátba, ha valamit szeretnél még mondani.
Új hozzászólás Aktív témák
Ebben a topikban a bitcoin-tól (BTC-től) eltérő kriptopénzek (az alternatív kriptopénzekkel, ún. "altcoin"-okkal) bányászatával foglalkozunk.
- Lenovo L440 laptop - i5-4200M - 4 gb DDR3 ram - 320 gb HDD
- 5 db Konica Minolta bizhub A3 Színes MFP Nyomtató Csomag 1db C258 / 2db C224 / 2db C220
- Zsír DELL XPS 13 Plus 9320 Ultrabook laptop, -70% 13,4" i7-1260P 12Mag 16/512 FHD+ /Millió! Ft/
- AMD Ryzen 5 8500G 6-Core 3.5GHz AM5 Box - PCX garancia 2028.10.06.
- FELÚJÍTOTT (Refubished) Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti Golyóálló Laptop -50% Ryzen 5 PRO 16/256 FHD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Pink-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4173, 94% Akkumulátor
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
- Wifis fèlkonfig! Kamatmentes rèszletre is! Èrdeklődj!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





