Új hozzászólás Aktív témák
-
jaanoo89
aktív tag
válasz
Speeedfire
#89234
üzenetére
"Igazából már ennél is húztam a fogam, pedig szürke importos a gép, és a 12-40. Csak néha tényleg zavaró, hogy vesz valaki egy canon közepes tükröst, mellé egy 50/1.8, 85/1.8, meg egy 200/2.0 és nagyon szép bokeh képeket tud vele lőni. Zoomnak meg valami 24-70-et szoktak. Én is valami hasonlót keresnék jó áron, milc-ben."
Canon közepes tükrös, azaz APS-C? Aminek a keresőjébe az E-M5 II után bele se tudnál jó szívvel nézni? Aminél az 50 igazából 75, a 85 meg még több vagy igazi FF Canonról beszélünk, ami jó drága.
Egyébként ha még erre a fotózásban relatív kis összegre is húztad a fogad, akkor itt nem sok mindenről lehet beszélni és fogadd el azt a bokeh meg jel/zaj arányt, amit ad a szetted. Világítás jól jöhet, no meg a tanulás, gyakorlás.
Ha viszont nem elég és tényleg előre szeretnél lépni képminőségben úgy, hogy a jelenlegi szetted főbb jó tulajdonságait (méretet kivéve, azt ugye beáldozzuk a képminőség oltárán) megtartod, akkor egy Fuji példa (szigorúan új árak, a te cuccod 500.000 Ft a váz + 12-40 és 100.000 a 45/1.8):
Fujifilm X-H1 - 660.000 Ft + hozzá a 16-55 külön (mivel nem tudok kitről) : 400.000
Ha még se kéne a stabi, akkor X-H1 helyett X-T2: 400.000Fujinon XF 56mm f/1.2R - 350.000 , de amivel nem vagy bokeh-ben előrébb az 50/2 az is 175.000
Szóval ha kell legalább a vázra és a 24-70-re a csepp és porállóság és a stabi is jól jön, akkor 600.000 Ft vs 1 millió 420.000 Ft-ról beszélünk. Az tuti, hogy jobb képminőséged lesz, nagyobb képméret, kevesebb zaj, jobb bokeh, na de kérem szépen...
Sonyval valamivel olcsóbb lennél, de ott már árnyaltabb a kép, mert nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a 24-70-es üvegük jobb-e a zuikonál, stb. Erre a Fuji szettre tudnám azt mondani, hogy ezzel tényleg sok téren (méretet leszámítva) előre lépsz vagy legalább tartod a szintet.
Olcsóbban is össze lehet válogatni a szettet, de akkor le kell mondani olyanokról, amit itt megszoktál, jó stabi, csepp és porállóság stb. Simán lehet, hogy neked ezek nem számítanak és leginkább csak a bokeh meg a jel/zaj arány a fontos, de akkor nagyon eltévedtél rendszer választáskor.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen egeret válasszak?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Utcakép banánnal: félrecsúszhat a Google Térkép fókusza
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Suzuki topik
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Próba
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- További aktív témák...
- Beszámítás! VALVE INDEX virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo L14 Ryzen 5 4500U Refurbished - Garancia!
- iPhone 15 Plus 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4271
- LENOVO ThinkCentre M93p (SFF)i5-4570,4GB DDR3,500GB SATA3 HDD,DVD,WIN10
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
