-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
xerobyte
aktív tag
Sziasztok!
Olyan van, hogy a HDR anyag rosszul van fényességben masterelve?
Végtelen időt kínlódtam most a 'Widows' c film HDR verziójával, a fekete szint egyeztetéséhez nincs is jobb, mint a film végén a stáblista, ahol egyértelműen látszik, hogy a fekete háttér kicsit szürkés a black barokhoz képest.
Először azt hittem, hogy a black levelek nem jók, pedig de, aztán a beállításokat is lereseteltem a TV-n (na ez hatalmas bukta volt, mert a már megszokott motion beállításaim is odalettek és nem emlékszem fejből...).Következő lépésként beszereztem az SDR verziót, ahol homogén a stáblista háttere és a blackbar, szóval elkezdett gyanús lenni, hogy a HDR anyag lesz rossz. Ekkor betettem 3 másik HDR film stáblistáját és bumm, jók voltak (sok hűhó semmiért...). Végül pedig a Widows HDR-nél egyszerűen levettem a brightnesst 50-ről 49-re és láss csodát, tökéletes volt, de így meg a film színes részeinél nem vagyok biztos, hogy nem vesztek infót.
Többször éreztem, hogy a HDR filmek kicsit mosottabbak és néhol túl sötétek (de nem mind!), mintha csak összecsapták volna, pedig a Planet Earth az üt, szóval nem a beállításokkal lesz baj.
A kérdés tehát az, hogy
a) lehetnek-e direkt így masterelve a HDR anyagok?
b) az eredeti BR HDR-ből készített csúcsminőségű REMUX-ok eltérhetnek-e az eredeti BD-től ilyen tekintetben?
c) van-e valamilyen buktató/beállítás itt a HDR-el, amit kihagyhattam? (Kodi DSplayer madVR, LG C8, RGB full kiküldve és fogadva mindenhol)
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen monitort vegyek?
- Autós kamerák
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Crimson Desert
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- OLED monitor topic
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- További aktív témák...
- LG 48G5 - 48" OLED Tandem - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 2400 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- LG OLED 55 G2 okos TV - 139cm, 4k - színkalibrált
- LG 65M4 - 65" Wireless OLED evo - 4K 144Hz - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- LG 55B5 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- LG 48"-os Smart OLED TV (2025.-ös) - Dobozában,2026.Júliusig Garival!
- Lenovo V15 G4 IRU laptop, 15.6", FHD, IPS, lntel Core i5-13420H, 2x8GB, 1TB SSD
- 27% - GAMER PC! i5-14600KF / RTX 4070 Super / Z790 / DDR5 32GB / 1TB NVMe / 750w Gold! BeszámítOK
- AOC Q27G4XF 27 2560x1440 QHD Monitor 2026.10.27-ig Garancia Házhozszállítás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4240
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470s - i5-6GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor