-
Fototrend
Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.
Új hozzászólás Aktív témák
-
op.erik
aktív tag
válasz
shield #29494 üzenetére
Átjáró alatt mit értesz? Nálam a térképen az átjárók nevei mind magyarul jelennek meg.
Sajnos az ilyen script-be rejtett szövegeket nem tudom, hogy halásszam elő - pl. alvás a hálózsákkal, a vadtetem átkutatása és a szerelőknél a hátralevő idő...
Értekeztem RobberBaron úrral, remélem ellát valami hasznos tanáccsal, mint ahogy eddig is tette. -
hubai1979
őstag
válasz
Alienhun79 #29492 üzenetére
Ezt is tesztelheted, ha van kedved hozzá.
-
rétisün
veterán
válasz
Alienhun79 #29492 üzenetére
végig is játszottad az összes frakcióval?
-
morbias2
aktív tag
Mondjatok egy újabb mod-ot az enot-nál ami magyar is és hogy honnan szedjem le
köszi. -
rétisün
veterán
válasz
Dhampir #29485 üzenetére
vagy ezt, vagy a 6 darabot lentebb.
-
Dhampir
félisten
Sziasztok!
A Call of Chernobylnál melyiket kell letölteni a listából?
Ez lenne az?
-
lsc
nagyúr
Köszi mindenkinek, felment, szépen is fut. Külön köszönet a fordításért.
-
lsc
nagyúr
Ezt a coc modot honnan lehet letölteni lehetőleg nem torrentről? A szokásos gamedata vagy komplett játék?
-
op.erik
aktív tag
Elkészültem a Call of Chernobyl (béta) fordításával.
Ha netán találtok valamilyen, értelmetlen részt, nyelvtani vagy szövegtani hibát szóljatok, és azon nyomban javítani fogom.MEGA - értelem szerűen a Call of Chernobyl mappában - 7zip formátumban
-
Musicking
aktív tag
-
SaGa59
őstag
-
rétisün
veterán
a korábban linkelt 'vegyük el a hullák pénzét' mod úgy ahogy linkelve van, nem működik, a bind_stalker.script-et kicsit szerkesztve viszont jó. összegyúrva egy 'vegyük el a hullák ruháját is'
moddal (ehhez sajna nincs link, már nem tudom honnan van) és a magyarítással is működik, alapjátékkal.
más modokkal nem biztos, hogy megy, a CoC-hoz pl. nem volt jó, és nem amiatt az átszerkesztés miatt, amivel ide jó lett. igaz, írják is egy instructions fájlba, mit kell(ene) variálni, ha más modokkal akarjuk használni, de én nem boldogultam vele(ez most csak simán a hullakizsebelős mod)
(#29461) op.erik: köszi, én játszok most a CoC-al is, jól jön!
-
op.erik
aktív tag
Nos srácok. Hozzávetőlegesen a hétvégére, vagy a jövőhéten remélem teljesen elkészül a Call of Chernobyl fordítása. Szerencsére az CoP-hoz képest nincsen olyan terjedelmes fordítani való (azért nem is volt kevés a szöveg...), sokban segített a Fi Csoport alapmunkája.
Kis ízelítőnek... Egy kezdő sztalker a Kordon pincéjében...
-
prodata2
tag
AMD -Intel örök versenytársak maradnak . Az ár -érték arány, nekem nagyon sok ismerősömnek AMD konfigurációja van és lesz is . Olcsóbb az tény de ennyi amivel többet tud . A mai világban főleg kis hazánkban ez is elsődleges szempont a választás terén nem mindenkinek veszi meg Apuka -Anyuka a hyper cuccot. De engem még senki nem tudott meg győzni az AMD felől . Voltak régebben baklövései amikor belecsöppentem ebbe a világba . A Magok száma köztudottan páros és neki voltak páratlan " nem dicséret ".
De attól függetlenül szépen futottak anno . Az intel meg pofátlanul drága . Azt tudom ,hogy mostanában nem tervezem a fejlesztést mert ha a beugró felső középszintet nézem I5 akkor elsápadva néztem mennyibe is kerül . Amit tudok mondani róla ,hogy megbízható már a harmadik LGA 775 foglalatút nyúzóm tudom elavult teljesen más technológia az I változat de engem még bőven kiszolgál Q9650 amit kevés pénzért vettem persze használtan . Ami rá van írva a dobozára azt tudja is , nincs mellé beszélés és külön számolgatás ,hogy most MHZ-re mit is tud . Nekem ezért maradt az Intel ,megbízható. De tuti elmondható az AMD-re is . Ez az elvi kérdés szerintem ott indul el ki mivel kezdte a pályafutását melyik márkával . És hű marad ahhoz a márkához amit meg kedvelt .
-
Dhampir
félisten
válasz
Dhampir #29457 üzenetére
Javítom, i5-3230M. A Lost Alpha elejét is kipróbáltam vele, persze nyilván nem kimaxolva.
A Clear Sky kapcsán korábban itt írtam róla.
-
Dhampir
félisten
válasz
shield #29454 üzenetére
Szerényebb notin is élvezetesen lehet játszani, és nem kell méregdrága gamernek lennie. Persze olcsóból nem lesz "200 FPS" és "4k felbontás", ha csak az integrált alkatrészeken fut a gamma.
(#29456) morbias2
Nekem jól ment i5-3210m (ha jól emlékszem), Intel Graphics 4000, 2x4 GB RAM és 1366*768 kijelző együttesével a Clear Sky, SoC, SGM.
-
morbias2
aktív tag
Nekem nem nagyon jól muzsikál 4 magos xeon procin hd5850 és 4gb rammal. Ez mitől lehet? SGM 2.2
-
Musicking
aktív tag
válasz
SaGa59 #29453 üzenetére
Stalkeren kívül is van élet tehát lenne mivel masszívan megkergetni. A cop esetén openxray-el alatt munkára lehet fogni az alapjátékkal malmozó magokat is ez a COC alatt nagyon jól látszik. Alapesetben az egymagos használat is megdől ha visszanézed a korábbi linkelt képeimet amin látszik a monitorozás. A memóriasebességes szintetikus tesztek a gyakorlatban nem nagyon mérvadóak , egy komplexebb alkalmazásnál, játéknál sosincs akkora különbség. Egyedül a ramdisk használat esetén láttam gyakorlati előnyét azt meg egy nagyon kis réteg használja pláne ilyen memóriaárak mellett. Az X2es idők már rég elmúltak és az intelnél hamarabb találsz a teljesítményükhöz képest túlárazott procikat. 2015-öt írunk egy alap router kb 5w-ot egy kábelmodem 12w-ot 'zabál' ahhoz képet mi az a 10-20w-ot különbség ami a cpu teljes terhelése esetén keletkezik és az utóbbi nem nonstop megy.
shield: A házak esetén ég és föld a különbség a gagyi és a minőségi között anyaghasználat és felszereltség terén persze a dizájnt is meg kell fizetni. Cpu hűtőkből meg fele ennyiért is lehet szerválni halk és hatékony megoldást. -
shield
Topikgazda
válasz
hubai1979 #29448 üzenetére
Sajnos már igen csak old.
A mostani AMD-ket nem ismerem, de a régebbiek igen csak gyenguszok voltak, Hál' istennek, csak az ismerőseimnél tapasztaltam.
Végül is most már inkább a videó kártya a meghatározóbb. Nekem is mindent ki kellene cserélni, csak a videó kártya maradna egyenlőre és az SSD.
Most még a WD Mybookom elektronikája is megadta magát, persze azon van az összes Stalker cuccom.
Mostanában minden beb@szik.Musicking hát ez az, ha csak a halkságot nézem a gépnél, méreg drága egy jobb ház, csak azt nem tudom mi olyan drága benne. Léghűtésnél is, 25-30E egy jobb hűtő. Ha meg van a gép, akkor jobb egér, billentyűzet, az is egy kisebb vagyon.
-
SaGa59
őstag
válasz
Musicking #29452 üzenetére
Stalkernél még sosem hallottam az I5 4460-as gyári hűtőjét felpörögni. A videokártyáét igen, de azt is még elfogadhatóan.
Nem néztem egy ideje AMD-s konfig árakat (korábban az volt), de a szakértői topikokban határozott állítás, hogy jóval gyorsabb RAM-ok kellenek mellé, hogy hozza a teljesítményt a gép egésze, mint az Intelek mellé, amiatt összköltségben magasabb az AMD konfigok ára. Amikor még nekem is AMD-m volt, pont fordítva volt a dolog, emiatt építettem akkor (10 éve) AMD procis gépet. Amikor a mostanihoz keresetem a lehetőségeket (két éve), akkor mindenhonnan az jött át, hogy az AMD konfig gyengébb és drágább, ráadásul többet is fogyaszt. A stalker meg nem egy normálisan optimalizált játék, arra is kínkeserves rávenni, hogy két magot használjon, általában csak egyet fog, így az amd-k eleve hátrányból indulnak vele.
-
Musicking
aktív tag
válasz
SaGa59 #29450 üzenetére
Két kb egyforma teljesítményű konfig esetén az inteles kerül többe, de ott is csak a procik közötti árkülönbséggel, a tizenezer ft-os alaplapok esetén komprumisszumokat kell kötni mintkét gyártó esetén. Az intel egyszálas teljesítménye jobb, viszont egy normálisan optimalizált játéknál minimális a különbség ( https://www.youtube.com/watch?v=66BiQsOM9_M), egy szarul megírt szoftver esetén a jelenlegi legerősebb intel proci is kevés lehet (arma3, dcs). Fogyasztás terén ha az i5 sorozatot veszem alapul 84W-ot képes beszippantani az amd hasonló teljesítményű 95-125w os modeljeivel szemben ez azért nem akkora különbség hogy sokaknak megérjen min. 1.5-2X-es felárat pláne ha 5 éven belül konfigcserét tervez. Az amd gyári hűtése vacak de az intelé se sokkal jobb tehát aki halk és erős gépet szeretne annak úgyis venni kell egy normális procihűtőt.
-
morbias2
aktív tag
Köszi skacok meglesem... Az enot fixet is felraktam, de azzal is mindig leállt a game :S
-
hubai1979
őstag
válasz
shield #29445 üzenetére
Az igen ,te old Stalker,csak is jó ember lehetsz, ha sztalkerezel a Zona nem szereti a rosszakat,gyorsan kidobálja őket.
Nekem volt midkettő processzorom,az intel valoban gyorsabb egy kicsit, de viszont az árakat kell néznem,meg amúgy is a videókártya viszi.Ha sikerül megvennem a procit, amit linkeltem hozzá egy jó videó kártyát,bármely játékot fúlon fog vinni.Úgy hogy én nem nagyon látom értelmét intelezni.
Anyira nem rossz, pedig ennek a játéknak van gépigénye.
-
Dhampir
félisten
válasz
CJ4567 #29446 üzenetére
2014. júliusában ThinkPad T500 használt laptopon, ATI Radeon 3650M-el (+ Intel Core 2 Duo P8600 2.4 GHz procival) közepes részletességgel futtattam a WiP-et Windows Vista 32-bites operációs rendszeren.
Azután kipróbáltam Windows 7 64-biten ezekkel a beállításokkal:
-Statikus megvilágítás
-Medium
-1280x720 felbontásCsak Cordon (Bleu nélkül) területén bóklásztam vele és vitte.
-
shield
Topikgazda
válasz
hubai1979 #29430 üzenetére
Az én konfigom is februárban lesz 7 éves, az 50. szülinapomra vettem. Most szándékoztam beújítani, de lehet hogy keresztbe tettek neki. Amúgy nem panaszkodom rá, mert ezt a procit annak idején nagyon eltalálták. Még mindig jól elvagyok vele. Főleg amióta 8GB memória van benne meg 1 SSD.
Ha esetleg még is összejönne a váltás én akkor is az Intel mellett maradok. -
xFreex
aktív tag
-
xFreex
aktív tag
válasz
hubai1979 #29441 üzenetére
Annyira nem piszkáltam. Csak a patch van rajta meg némi apró javítás +1 új fegyvert tettem bele meg magyarítást. Ja és a hud-os dolgot a patchből. Valamennyire javítottam az ikonok és a fejlesztőképek minőségén.
Zenéket nem bántottam. Ha lesz géped és kedved akkor keress majd meg és cserélhetek pár zenét neked.
-
morbias2
aktív tag
Hali!
Nem tudtok valami stabil Enot verziót!? Ami nem búgos? Amit leszedtem hibás.... :/ -
hubai1979
őstag
válasz
shield #29429 üzenetére
Fogalmam sincs,a lényeg, hogy éppen nyomtam a stalkert, postás kiabál, kimegyek 5perc az egész, bejövök és már se kép se hang.Szerelőhöz vittem, rögtön kiderült ,hogy a videókártya meg egy 4gb-ddr3- ram megadta magát ,de egyszerre.Nem értem az egészet, de ez van.
Igen engem is a játék szépsége fogott meg.
Most nagyon csóró vagyok, majd egyszer ezt a procit akarom megvenni,meg hozzá a ramot, alaplapot satöbbi.
-
hubai1979
őstag
Majd ha vlamikor lesz pénzem új gépet építeni, vele fogom kezdeni.[link]
Lesűlt a videokártyám meg egy négy gigás ramom.
-
sklopp
őstag
-
hanS20
csendes tag
-
-
hanS20
csendes tag
Srácok, Enotban amikor megkapom a sötétvölgyben a szabadságos faszitól a questet, h szedjem össze a régi bázison a doksikat, azok hol vannak? Rákerestem, és itt hosszú évekkel ezelőtt belinkelt valaki mind3 doksihoz 3-3 lehetséges spawn helyet, de egyiken sem voltak. Lehet az sima sgm 2.2-höz van. Az egész bázist többször is végignéztem, de egyet se találtam... :/
-
shield
Topikgazda
válasz
Sensut #29413 üzenetére
Én ezt egyszerűbben csinálom, a Totalcommanderhez van egy db. plugin, egyenként bele nézek a db. fájlokba és onnét kimásolom a nekem szükséges fájlokat. Azokat módosítom és 'mappa helyesen' berakom a gamedata mappába. Ennyi. Ennél a modnál annyi volt a bibi, hogy a kimásolt fájlok tartalma valamiért más lett (ilyennel már találkoztam). Ezért a kitömörítővel kellett kibontanom, de ekkor is csak a szükséges db.-t bontattam ki.
op.erik esetleg RobberBaron-t kellene megkérdezned, ha nem dolgozik a modon, talán ráér.
-
Sensut
őstag
válasz
rétisün #29414 üzenetére
Én a hivatalos torrens verziót töltöttem le a moddb.com-ról. A kitömörítő "converter" pedig alul van linkelve.
-
Sensut
őstag
Itt van egy fontos tudnivaló a Call Of Chernobyl hekkelésével kapcsolatban, amire utólag jöttem rá. Az rendben van, hogy ha módosítani akarjuk a paramétereket, először ki kell csomagolni a .db fájlokat a mellékelt converterrel. Ez egy "gamedata\unpacked" mappába bontja ki a fájlokat, ahonnan aztán át kell másolnunk őket a megfelelő helyükre a "gamedata" könyvtár alá. Csakhogy a converter nem mindig dolgozik helyesen, mert nincs eléggé megtanítva ahhoz, hogy csak melyik .db állományokat tömörítse ki, ezért ő az összes .db fájlt kibontja az unpacked mappába beleértve az alapjáték "resources" állományait is. Ezért gyakran megesik, hogy a kitömörített COC fájlok összekeverednek az alap COP fájlokkal. Ilyenkor az történik, hogy pld. az alapjáték system.ltx-e kerül az unpacked mappába és ha ezt használjuk, akkor a játék nem indul el. És ugyanez érvényes minden további fájlra, megesik, hogy az alapjáték forrásai kerülnek át. Két megoldás is van, hogy ezt elkerüljük. Az egyik, hogy ideiglenesen kivesszük a COP könyvtárból a "resourcses" (vigyázat, nem a "resource"!), és a "patches" könyvtárakat, lefuttatjuk a convertert, majd ezeket a könyvtárakat visszahelyezzük, így a converter nem éri el őket. A másik megoldás az, hogy eleve a COC-ot nem a COP könyvtárába telepítjük, hanem egy ideiglenes mappába és ott tömörítjük ki, majd a kibontott fájlokat áthelyezzük a COP gamedata mappájába.
-
op.erik
aktív tag
cső skaccok!
kis kihagyás után ismét vagyok... először is készül a Call of Chernobyl-hoz magyar fordítás?
-
rétisün
veterán
válasz
shield #29400 üzenetére
köszi, megpróbálom, bár kérdés, mennyire használható más modokkal egyutt.
most éppen egy kis enotot játszok, úgy emlékeztem abban alapból benne van a hullakizsebelés, de mégse volt pénz senkinél se eddig.
vagy csak mindenki ilyen csóró( #29406 ) shield: arra a paint.net bőven jó
-
xFreex
aktív tag
válasz
shield #29400 üzenetére
Mire szeretnéd használni? Mit szeretnél szerkeszteni?
Paintnet Ne kérdezd hogy működik, mert nem használtam soha, csak tudom hogy kezeli a dds-t.
DDS Converter Ezt használtam sokáig PS előtt. DDS-t tudsz vele konvertáni több féle formátumba pl akár olyan formátumba is amit sima paint is használ (jpeg, png).
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 notebook - Ultra 5 135U 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics W11
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- AKCIÓ! Apple Mac mini 2020 M1 8GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest