-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Anakin007
aktív tag
válasz
lev258 #61684 üzenetére
LMDE-t akartam, bocsi
Még jó, hogy valaki figyel
PPA-t ez nem támogat. Visszanéztem, Mint 17 debütált, amikor próbálgattam az LMDE-t és ahogy itt találtam, a 19-es LMDE mint-nél a mai napig sincs másképp:
"That PPA is not yet supporting Mint 19. That's not strange because Mint 19 isn't out yet. You'll have to wait until it's supported, or find another solution."
-
-
válasz
vargalex #61694 üzenetére
Nem az én scriptem :S Fentről erőltetett hót' felesleges cucc. Ráadásul valami borzalmas egy monstrum.
A régebbi, init-es disztróinkon lefut. A systemd-seken nem. A környezeti változókra gyanakodtam én is, de a fene tudja, akkor szerintem a régebbin sem menne...
S azt sem tudom hirtelen, hogyan tudom meg, hogy a cron-nak milyen környezet adódik át :S -
Frawly
veterán
válasz
pepejoe #61685 üzenetére
Sparky Linux vagy AntiX. Szigorúan csak IceWM vagy LXDE felülettel. Régen még az Lubuntut ajánlgattuk, de a készítők nyilatkozták is, hogy az LXDE-ről LXQt-re átállással már nem gyenge gépekre szánják.
Az sem mindegy milyen Celeron, gondolom nem P2-P3 Celeron, hanem min. P4-es, de még utána is voltak C2D alapjaira épülő P4 Celeronok, meg utána C2D alapokra épülő nem P4 Celeronok, ezek már kétmagosak, és még mostanában is vannak a procikból Celeronok. Mindenesetre az 1,6 GHz nem sejtet bivalyerőt.
-
Skullwipe
senior tag
válasz
pepejoe #61685 üzenetére
Nem rég belefutottam ebbe, talán jó lesz kiindulónak: https://logout.hu/cikk/egy_smooth_ubuntu_rendszer_kialakitasa_sse_only_at/elozmenyek_mirol_is_lesz_szo.html
kicsit erősebb gépen próbáltam ki (folyton feljön ha nem tiltod hogy már 16-os lts-re frissítss) athlon 3000+-on, és tényleg egész jó, még beállítgatások nélkül másik desktop environment nélkül. Meg volt valami baja a szoftver központnak, de mondta hogy kijavítja magát, és tényleg utána már jó is lett tudtam telepíteni amit akartam. -
-
-
Hello,
Járt már valaki úgy, hogy
- két Linux verzió van használatban szervereken (az újabbik systemd-s)
- kötelezően futtatandó scriptek vannak
- a nem systemd gépeken lefut crontabból (rootként)
- a systemd-seken nem
- a crontab sor, könyvtár,annak jogai csont ugyanaz
- kézzel futtatva tökéletes, a többi crontab bejegyzés naponta szépen fut mindenen0 0 1 * * sh script
Részemről kifogytam az ötletekből... Google-n semmi értelmes... Minden ötletre kívánvsi lennék
-
pepejoe
tag
Sziasztok!
Adott egy régi (1.6GHz Celeron, 1Gb ram, 60Gb HDD) gép.
Milyen disztrót tudnátok javasolni hozzá? Mivel a gépet egy 6 éves gyerek fogja használni arra hogy ismerkedjem a számítógéppel ezért valamilyen grafikus interfésszel rendelkezőre lenne szükség (feltéve ha az ilyen öreg vason még elfutna).Minden javaslatot köszönök.
-
Anakin007
aktív tag
válasz
I02S3F #61682 üzenetére
Az LTS-el viszont az van, hogy sok "új" cucc nincs rá. Értsd új: 2-3-4 éves programok akár.
Legalábbis ez a tapasztalatom, kipróbáltam 3-4 éve, pont amiatt, mert nem akarok rendszert berhelni 1-1 frissítés után. Viszont volt pár program amit használok/használtam akoriban és egyszerűen csak forrásból tudtam volna felrakni, mert pl ppa-s forrást nem lehetett hozzáadni. Olyan debian stable kiadásra emlékeztetett akkoribanDe még olyannl is gond volt, mint egy viber. Vagy felrakok 200 lib-et meg franckarikát forrásból, hogy menjen egy darab cél program a függőségek miatt. Döntöttem, felejtős az LTS.
A cinnamon-t max. megszokja a KDE-n nevelkedett emberfia
-
I02S3F
addikt
válasz
CPT.Pirk #61675 üzenetére
Ennek a hibának az oka a frissítésben keresendő? (A frissült driver). Van olyan, hogy a frissebb kernellel, driverrel egy adott gép (nem régi) működése romlik?
Ha igen a válasz megéri a stabil lts-eket alkalmazni. Plusz, ahogy emlékszem vissza lehet fogni egyes csomagokat a frissüléstől. Persze ez nem valami szép dolog, de ha a hardver működése ezen múlik...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #61676 üzenetére
Kb, de alatta a Mint csomagjaival.
Én azt nem értem, hogy 18.3 KDE alatt miért nem frissülnek a KDE csomagjai? Az még teljesen supportált KDE-s disztró, de még mindig nem stimmelnek össze a KDE alap és debug csomagjainak verziói, így a debug csomagokat nem lehet telepíteni.
Nem tudom kinek kellene megcsinálnia, de megoldhatnák ezt már végre. A debug csomagokra meg azért lenne szükség alapértelmezés szerint minden disztrón, mert ha nélkülük küldesz be egy KDE bugreportot akkor azzal semmit sem fognak tudni kezdeni a fejlesztők. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Anakin007 #61674 üzenetére
Kicsit mókolni kell vele, de úgy néz ki megoldható: [linuxhint.com/install_kde_linux_mint_19]
-
Anakin007
aktív tag
Nincs köze hozzá, de a driverrel tuti baj van. Másnak is volt olyan gondja még, hogy belefagy a vlc az mkv lejátszásba. Kipróbáltam, nekem is. mplayer megy, de annak is vmi driver baja van és nem megy fullscreen-ben. Asszem reinstall lesz, van úgyis 19-es mint, de nincs kde-vel. Szerintetek utólag lehet rá kde-t rakni? Ez a cinnamon nem jött be, pont az a pár kde-s feature hiányzik, ammit használok, pl. ALT+F2 -re futtat, ilyenre gondolok.
-
Anakin007
aktív tag
válasz
lev258 #61672 üzenetére
Szia!
KDE hibája volt, amikor pl. nem tudtam adatlemezt írni k3b-vel, mert nem lehetett megnyomni a gombot. Hasonló gondja volt másnak, akinek a libdbus-menu csomit javasolták. Olyat talált az apt-om, hogy libdbusmenu-gtk4:amd64, ami nem volt eddig telepítve. Felraktam és ezzel megoldódott a gondom ezen része nekem is és le is vezették szépen, milyen frissítés kvar be a dbus rendszerbe. Megnéztem most log-ban, ez volt 07.17.-én, tehát kb. ekkor vettem észre, hogy grimbusz van, mert a konsole sem bírt elindulni, ami nagyobb baj, mint a k3b.
07.03-án volt egy kernel frissítés libc-el együtt majd 09.-én linux-firmware" frissítés.
Utána néztem, nincs zárt binárisos intel driver linux alá, eben a kernel firmware-ba van belepukkantva valami nem túl világos módon. Gyanítom, itt a gond, mert korábbi kernelekkel sem szűnt meg a gond, amikor próbából azok valamelyikére bootoltattam rá.
Amúgy tutira megjelnítési gond van, mert ha beleklikkelek a "levegőbe" miután megnyomtam a menu-t, történik valami attól függően, mit találok el vakon. Amúgy itt a problémám, amit tegnap találtam és a végén vagy hazudott a srác v. tényleg ez a gond:Közben találtam egy ilyet a log-ban:
Start-Date: 2018-07-02 20:56:45
Commandline: aptdaemon role='role-install-packages' sender=':1.62'
Install: liferea:amd64 (1.10.17-1ubuntu2), liferea-data:amd64 (1.10.17-1ubuntu2, automatic), libmessaging-menu0:amd64 (13.10.1+15.10.20150505-0ubuntu1, automatic)
Error: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
End-Date: 2018-07-02 20:56:50Nem tudom még, mi ez a libmessaging-menu0 és van-e köze a gondhoz, de hiba.
-
lev258
veterán
válasz
Anakin007 #61671 üzenetére
Én inkább egy másik rendszert néznék meg Live-ban.
Elég nehéz elhinni, hogy egy grafikus driver hiba ilyet okozhat. Ha nincs kép a monitoron, akkor is rá tudsz kattintani egy menüre, ha éppen sikerül eltalálni azt.
"Korábban számos KDE alkalmazás is ugyanígy viselkedett"
Akkor ez az egész nem a KDE hibája? -
Anakin007
aktív tag
update:
elvileg VGA driver hiba okozza, a mozilla helpdesk szerint ill. valakinek megoldotta a problémáját a driver csere. Működnek azok a gombok, csak a menü nem látszik... Áhá! CSak hogyan?
windows-hoz hasonlóan "Roll back driver" megoldás kéne, csak hogy álljak neki? Mezei Lenovo T410-em van, intel-es VGA-val.
Csináltam egy ilyet:
Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
Option "AccelMethod" "uxa"
EndSectionElneveztem a file-t 20-intel.conf-nak és bettem a /usr/share/X11/Xorg.conf.d alá. ALT+CTRL+Backspace, de nem jó, nem változott semmi. A Composer-t is kikapcsoltam KDE-n, de nincs változás. Voltak kernel frissítések az elmúlt 1 hónapban többször is, lehet, emiatt a gond.
lshw kimenet:
lshw -C video
*-display
description: VGA compatible controller
product: Core Processor Integrated Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2
bus info: pci@0000:00:02.0
version: 02
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=i915 latency=0
resources: irq:26 memory:f2000000-f23fffff memory:d0000000-dfffffff ioport:1800(size=8) memory:c0000-dffff -
Anakin007
aktív tag
válasz
CPT.Pirk #61669 üzenetére
CPU~Dual core Intel Core i5 M 540 (-HT-MCP-) speed/max~1227/2534 MHz Kernel~4.15.0-30-generic x86_64 Up~22:50 Mem~2214.2/5753.1MB HDD~264.1GB(21.1% used) Procs~230 Client~Shell inxi~2.2.35
Heccből/próbából szedtem le a waterfox-ot, soha nem használatam még. A hiba ugyanúgy jelentkezik ezen is. Évek óta használom ezt a rendszert, nem "berheltem" semmit, 2-3 hete, pár frissítés óta ilyen. Most fontokkal próbálkozom és csak 2 fajta, Serif és Sans Serif van a legördülőben. Ez normális? Egy kínai haverom javasolta IRC-n reggel, hogy nézzem meg ezt is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
Anakin007
aktív tag
Sziasztok!
Még mindig firefox/waterfox problémám van linuxon (windows-on jó, ezért csak itt kérdezhetek): a címsor melletti gombok nem működnek, ha ráklikkelek, csak sötétebb kontrasztra váltanak, de nem jelenik meg menü. Gáz, mert pl. az Adblockot sem tudom kikapcsolni
Linux mint 18, KDE-vel. Amit póbáltam már, de sikertelnül:
- új felhasználót csináltam és ezzel a szűz fiókkal próbálkoztam
- purge-val töröltem a firefoxot, újra letöltöttem, telepítettem
- megkérdeztem a google-t és meglátogattam a firefox oldalát, ahol kipróbálhatatlan technikát javasoltak a safe mod-al. Mivel nem jelenik meg a firefox menü sem, így esélytelen
- beállítottam az alapértelmezett skin-t
- kikapcsoltam minden bővítményt
- ellenőriztem a java-t, mert valahol ezt írták, de az jól működik
- konsole-ból indítottam, de nem "üzen" semmitKorábban számos KDE alkalmazás is ugyanígy viselkedett, pl. k3b, kate, de erre találtam már megoldást. Ez vmi linux és mozzila specifikus gebasz lehet. Valami ötlete valakinek volna erre?
Köszönöm előre is!
-
Rimuru
veterán
válasz
cintula187 #61658 üzenetére
Ismerősnek kínai noname "gamer" billentyűzet csinál ilyet Windows alatt, lehet ilyen HW gond is akár.
-
Skullwipe
senior tag
válasz
Skullwipe #60226 üzenetére
Másik rendszer (Kubuntu 18.04.1 LTS x64) de nem számít, mindig kilépegetett teljesen véletlenül mindegy milyen disztró volt.
Itt a megoldás: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=323412
Már egy hete tesztelve legalább és nem kaptam olyan információt hogy kilépne/kidob az asztalra/magától kilép. És úgy néz ki ez linux probléma ténylegesen nem csak nálam volt ilyen akármikor. Ez a két dolog kell a fenti parancsokkal és stabil lesz a Kodi mint windoson. -
válasz
cintula187 #61664 üzenetére
Gondoltam hátha felvidulsz kissé! 😀
Winx-et használni olyan roppant komoly dolognak tűnik.
Amúgy többen is említették már, kicsi a valószínűsége, hogy ezt a problémát ki lehetne szűrni live Linux futtatásával. Ha csak úgy nem, hogy rákattansz és kilövöd a zűrbe a Winx-et.😶 -
válasz
cintula187 #61661 üzenetére
Csak poenkodtam, nem piszkálni akartalak. Lényegében csak te használnád a Linuxod, a géped Windowst használna az alatt is. Kb erre voltál kíváncsi.
-
BoB
veterán
válasz
cintula187 #61661 üzenetére
Nem, virtualizálva nincs értelme.
-
válasz
cintula187 #61658 üzenetére
Én is gondoltam már rá, hogy a kisautóm futóművizsgálatát kímélési célzattal egy vontató hátán végeztetem el. Álljon rá az közvetlenül azokra a bazi nagy forgó vashengerekre.........
Csak mert hetekig a linuxot kéne használnom
Ha hetekig fogod használni, úgy dobod ki az ablakon a Winx-et, mint a pinty!
-
cigam
titán
válasz
cintula187 #61658 üzenetére
Virtualizálva nem ér semmit. Inkább a W10 topikban érdeklődj, ill. nézd meg az eseménynaplót, mi történik olyankor. Csak tippelni lehet, hogy lefutattál valami "optimalizáló"t, vagy az energiagazdálkodás bolondítja meg az eszköt, de a HW hibát sem zárnám ki. De ezt inkább a W10 topikban.
-
cintula187
addikt
Sziasztok!
Windows 10 alatt elő szokott jönni egy hiba. hetente, de inkább ritkábban idle (pl. mezei böngészés alatt) eldobja a rendszer az USB billentyúzetet és egeret. Ledek a két eszközön égve maradnak. Mi baja a gépemnek topicban javasolták, hogy rakjam fel a live linuxot. USB ről fut is a 18.04.1 ubuntu. Ezáltal ki lehetne zárni, hogy oprendszer hibáról van -e szó. Kérdésem, hogy ha windows alatt virtualizálva indítom el akkor sok értelme ennek nincs gondolom. Csak mert hetekig a linuxot kéne használnom (eszembe sincs leszólni!
) várva hogy előjön -e alatta a hiba.
-
Aham, látom mit írnak. Azt nem írják, hogy mikor vezethet a discard teljesítményromláshoz, erre utaltam az előzőben. Mezei használatkor szerintem és sokak szerint ez nem áll fenn. De berakhatod a heti cron-ba is az fstrim lefutását.....
Én használom a discard-ot, mióta SSD-m van, a heti cron-ban is benne van az fstrim, jó ez így.Ki tudja, lehet már többször is előfordult, hogy veszítettem pár microsecundumot ezzel........
-
cigam
titán
válasz
ubyegon2 #61655 üzenetére
Valószínű nem a fájlrendszer töredezettségmentesítésére gondolt, hanem a magára trimmelésre hogy a blokk tartalmát küríti, vagyis olvasás, törlés, írás ciklus nélkül, elég a sima írás. Ez a nullázás felfogható defragmentálásnak is.
+ lehet az én ferdítési hibám is. Itt az eredeti: [link] -
-
cigam
titán
Tegnap jöttem rá, hogy a Fedora XFCE spin alapból nem kapcsolta be a trimmelést.
Az fstrim.timer disabled, és az fstab-ban sincs discard opció.Egy fórumon azt írják, hogy
A legtöbb ember egyszerűen hozzáadja a "discard" opciót az /etc/fstab fájlba. Ez azonban azt jelenti, hogy minden alkalommal, amikor törölsz egy fájlt, az operációs rendszer valós időben jelzi az SSD-nek, hogy mely blokkokat foglalta el az adott fájl, és már nem használja őket. Az SSD-nek egy töredezettségmentesítést és törlést kell végrehajtania azokon a belső tömbökön, ami sok időt igényel. Annak érdekében, hogy az SSD teljesítményét optimalizálni lehessen, nem javasolt hogy a TRIM műveletet valós időben (amikor a fájlt törölted) végezze el, mert az SSD felesleges többletmunkát végezne. Más szóval: Az fstab-ban nem szabad engedélyezni a "discard" opciót.
Ehelyett azt javasolják, hogy rendszeresen futtass egy szkriptet, ami megmondja az SSD-nek, hogy mely blokkokat szabadíthatja fel az fstrim parancs. Ezt a művelet elég naponta vagy hetente elvégezni. Így a TRIM miatt sem veszítünk teljesítményt a fájlok törlésekor, és rendszeresen tájékoztatjuk az SSD-t a szabad blokkokról.Most akkor az fstrim.timer-t engedélyezzem, vagy az fsatb-ba írjam bele hogy discard?
-
válasz
Frawly #61652 üzenetére
Köszi a tippeket (
), da figyelmesen elolvasod, amit írtam, akkor kiderül, hogy nincs másik meghajtó, és nem tudok continue-ra nyomni, mert semmi sem történik - 2-3 perc után sem.
A nem szabványos , vagy 32 bites UEFI azért furcsa, mert miért a 19-es mint az egyetlen, aminek baja van vele?
Volt fent 18.x, Fedora 24-28, Arch, Solus, Ubuntu, Debian, és most ez az első, aminek baja van.De igazából nem a hibaüzenet a gond, hanem, hogy nem lehet eltüntetni. Ez 100%, hogy bug.
lev258: Kipróbáltam partíciók nélkül, előre elkészített partíciókkal, meg úgy is, hogy automatán hozza létre, ahogy neki jó, de minden esetben ugyanez a szitu.
De nem számít, ahogy growler kolléga is írta, jelen felhasználásra jó a legacy is.
-
Frawly
veterán
-
Tim82
félisten
válasz
growler #61645 üzenetére
Alapvetően a live rendszer Parted Magic-ba épített CloneZilla alapbeállításokkal megoldotta, nem kellett nekem kézzel létrehoznom partíciókat és utólag sem szerkesztenem semmit. Már túl vagyok a klónozáson, az új SSD-n a /home partíció kiterjesztésén (még a Parted Magic-on belül elvégezve) és az SSD cserén, úgy tűnik, semmi gond nincs.
-
growler
őstag
Úgy csinálnám, hogy a nagyobb SSD-n létrehoznám a szükséges mennyiségű,
nagyságú, és fájlrendszerű partíciókat, És egy újabb CloneZilla live rendszerrel
partíciónként klónoznám át az adatokat (Az újabb CloneZilla live-okban választható
a magyar nyelvi menü,)
Azért live alól, mert a kisebb SSD (amiről klónozol) legyen leválasztva ! -
Tim82
félisten
válasz
Rimuru #61641 üzenetére
Köszönöm, megszívlelem a figyelmeztetést - akkor marad live rendszer (esetemben a Hiren's Boot CD-n lévő Parted Magic mini Linux) és az abba beépített CloneZilla, majd utána még szintén a live rendszer alól elvégzem a plusz tárhely hozzáadását a /home partícióhoz.
ubyegon2: köszönöm a tippet, ezt megnézem, mert fel szeretnék állítani a jövőben valamilyen rendszeres backup-olást is és ahogy nézem, ez arra (is) alkalmas.
-
Tim82
félisten
Sziasztok!
Valamilyen GUI-val rendelkező, könnyen használható, áttekinthető és megbízható lemez/partíció klónozó programot, alkalmazást keresek Linux (pontosabban Ubuntu MATE) alá. (A dd parancs terminálos használatát ismerem, de mivel könnyű elszúrni, jobban örülnék egy ilyesféle megoldásnak. Gyakorlatilag a Windows-os Macrium Reflect Free Linuxos megfelelőjét szeretném megtalálni, ha lehetséges.)
Jó lenne, ha OS alól megoldható lenne a használata (Clonezilla Live ezért kevésbé alkalmas).
A cél az, hogy egy 120 GB-os SSD (az adott Ubuntus gép rendszerlemeze) partícióit 1:1-ben át tudjam klónozni egy 256 GB-os SSD-re, illetve az átklónozott /home partíció területét lehetőleg még szintén a programból meg tudjam növelni, hozzáadva a 256 GB-os SSD kihasználatlan területét.
Előre is köszönöm a tippeket.
-
Másik pendrive-ról installálva pedig ezt a jelenséget tapasztalom:
Természetesen, bármire kattintok, hatástalan, nem történik semmi.
- az install elején az SSD mindig teljesen üres, csak a GPT partíciós tábla van rajta
- a BIOS UEFI-only módban van, de nincsenek elmentve korábbi UEFI-s installok
- nincs más média a gépben, csak egy optikai meghajtó lemez nélkül
- erre a gépre eddig már sok más linux disztrót raktam fel hiba nélkülMi lehet a gond?
-
Sziasztok!
Mint 19 mate install közben jön egy hiba, hogy a másolás közben gond volt.
Az SSD hibátlan, az sd kartyara gyanakszom, pedig masik linuxot tudok rola installalni.Van valami log, ami részletesen elmondja, hogy pontosan mi a gond?
Kössz!
-
hódmaci
senior tag
válasz
lev258 #61632 üzenetére
Ott működik
mint@mint ~ $ lsusb
Bus 002 Device 004: ID 10c4:8105 Cygnal Integrated Products, Inc.
Bus 002 Device 003: ID 0951:1613 Kingston Technology DataTraveler DT101C Flash Drive
Bus 002 Device 005: ID 04e8:6860 Samsung Electronics Co., Ltd Galaxy (MTP)
Bus 002 Device 002: ID 8087:0020 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 138a:0007 Validity Sensors, Inc. VFS451 Fingerprint Reader
Bus 001 Device 004: ID 03f0:241d Hewlett-Packard Gobi 2000 Wireless Modem (QDL mode)
Bus 001 Device 002: ID 8087:0020 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
mint@mint ~ $Na vajon miért nem szereti a másik pc a Samsungot? Mert csak. -
hódmaci
senior tag
válasz
herdsman12 #61629 üzenetére
Igen hasonló nekem is a xiaominál.
De a Samsung galaxy s6 mintha nem is létezne számára.lev258
"Lehet kábelhiba" már nincs több kábel amivel próbálhatnám itthon.
"Mozgasd meg egy kicsit." Több porton is próbáltam.
"Próbáld meg másik gépen " Próbáltam. Működik. Igaz azon windows fut (nem tudom van-e jelentősége)"Lehet chip hiba a telefonban" Gyá az f@sz@ ha a "nagy" Samsungék így besülnek.
Egy "Ócska" tel meg röhögve zakatol.Úgy néz ki jobban járok ha keresek valami más megoldást a kapcsolat létrehozására.
-
herdsman12
őstag
válasz
hódmaci #61624 üzenetére
Telepítettem ezt az mtp-tools csomagot, bekapcsolt USB hibakeresésnél ezt írja:
ggy@svm:~$ mtp-detect
libmtp version: 1.1.13
Listing raw device(s)
Device 0 (VID=2717 and PID=ff48) is a Xiaomi Mi-2s (MTP).
Found 1 device(s):
Xiaomi: Mi-2s (MTP) (2717:ff48) @ bus 2, dev 3
Attempting to connect device(s)
ignoring libusb_claim_interface() = -6PTP_ERROR_IO: failed to open session, trying again after resetting USB interface
LIBMTP libusb: Attempt to reset device
ignoring libusb_claim_interface() = -6LIBMTP PANIC: failed to open session on second attempt
Unable to open raw device 0
OK.
ggy@svm:~$USB hibakeresés kikapcsolva:
ggy@svm:~$ mtp-detect
libmtp version: 1.1.13
Listing raw device(s)
Device 0 (VID=2717 and PID=ff40) is a Xiaomi Mi-2s (id2) (MTP).
Found 1 device(s):
Xiaomi: Mi-2s (id2) (MTP) (2717:ff40) @ bus 2, dev 4
Attempting to connect device(s)
ignoring libusb_claim_interface() = -6PTP_ERROR_IO: failed to open session, trying again after resetting USB interface
LIBMTP libusb: Attempt to reset device
inep: usb_get_endpoint_status(): Resource temporarily unavailable
outep: usb_get_endpoint_status(): Device or resource busy
ignoring libusb_claim_interface() = -6LIBMTP PANIC: failed to open session on second attempt
Unable to open raw device 0
OK.
ggy@svm:~$(#61628) hódmaci
Valami reset-et próbálj a telefonon, Cache, gyorsítótár törlés.
-
hódmaci
senior tag
válasz
CPT.Pirk #61625 üzenetére
UA:
~$ mtp-detect
libmtp version: 1.1.13
Listing raw device(s)
No raw devices found.Kipróbáltam másik telefonnal mit ad ki:
~$ mtp-detect
libmtp version: 1.1.13
Listing raw device(s)
Device 0 (VID=2717 and PID=ff40) is a Xiaomi Mi-2s (id2) (MTP).
Found 1 device(s):
Xiaomi: Mi-2s (id2) (MTP) (2717:ff40) @ bus 2, dev 29
Attempting to connect device(s)
ignoring libusb_claim_interface() = -6PTP_ERROR_IO: failed to open session, trying again after resetting USB interface
LIBMTP libusb: Attempt to reset device
ignoring libusb_claim_interface() = -6LIBMTP PANIC: failed to open session on second attempt
Unable to open raw device 0
OK. -
hódmaci
senior tag
válasz
CPT.Pirk #61623 üzenetére
Igen, más márkájú telefon megyen szépen
~$ mtp-detect
„mtp-detect” parancs nem található, de telepíthető így:
sudo apt install mtp-tools~$ sudo apt install mtp-tools
[sudo] zoli jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
mtp-tools
0 frissített, 1 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 33,9 kB.
A művelet után 256 kB lemezterület kerül felhasználásra.
Letöltés:1 http://archive.ubuntu.com/ubuntu bionic/universe amd64 mtp-tools amd64 1.1.13-1 [33,9 kB]
Letöltve 33,9 kB 0mp alatt (185 kB/s)
A korábban ki nem választott mtp-tools csomag kiválasztása.
(Adatbázis olvasása ... 313724 fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
Kibontás előkészítése: .../mtp-tools_1.1.13-1_amd64.deb ...
Kibontás: mtp-tools (1.1.13-1) ...
Beállítás: mtp-tools (1.1.13-1) ...
Aktiválók feldolgozása: man-db (2.8.3-2) ...:~$ mtp-detect
libmtp version: 1.1.13
Listing raw device(s)
No raw devices found.Telefonon:
Usb hibakeresés be
usb konf.: MTP(Media Transfer Protocol) -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
hódmaci #61622 üzenetére
A dmesgnél error, missing, warning jellegű üzeneteket kellene nézni az idő körül, amikor csatlakoztatod a telefont. Hátha valami hiányzik a kernelből, mert ha jól értettelek, akkor másik androidos telefon működött nálad a Mint-en.
Mit mond az
mtp-detect
parancs, mikor rajta van a teló? Ha esetleg nincs fent, akkor a libmtp csomagot kell felrakni, de szerintem fent lesz.Mi a helyzet akkor, ha a telefonon engedélyezve van az USB hibakeresés?
-
hódmaci
senior tag
válasz
herdsman12 #61621 üzenetére
Szia!
Másik USB port próbálva.
Másik USB kábel próbálva (xiaomi telefont fölismeri ugyanazzal a kábellal, bármelyik porton)
18.3 ugyan az a jelenség.
Míg Windows volt a pc-n ilyen gond nem voltCPT.Pirk
Beírtam,és kijött nekem a hűha, meg mivan felirat.Melyik részt illetve mit is kellene itt néznem?
-
herdsman12
őstag
válasz
CPT.Pirk #61620 üzenetére
Tapasztalatom szerint Debiannal, az Androidos (Xiaomi) telefon kezeléséhez a gvfs-backends csomagot kellett telepítenem.
A Mint 19 (64bit) Cinnamon ezt alapból telepíti.
(További piszkáláshoz az android-tools-adb és android-tools-fastboot csomagok is kellenek.)
Az, hogy hódmaci lsusb-je nem látja a telefont inkább hardver gubanc lehet?
Másik USB port, másik kábel, esetleg másik (pld Mint 18.3) Live Linux-al próbálnám.(#61618) Frawly
Debian és Mint alatt nincs gvfs-mtp csomag, inkább a gvfs-backends a megoldás.
Viszont most próbálkozás közben kiderült, hogy a Mint 19 (64bit) Nemo megbirkózik az iPhone fájlkezeléssel. -
Frawly
veterán
válasz
usergefi #61617 üzenetére
Mi az az xface? Nem Xfce akar az lenni? Mert ha igen, az azért nem olyan minimalista, hiszen egy komplett asztali környezet, és megoldható rajta a MTP-kapcsolat gvfs és gvfs-mtp csomagok telepítésével. De ennek ellenére nem értek egyet kapitánnyal, ez a jmtpfs-ses megoldásod is teljesen jó. Pont ez a Linux szépsége, hogy nem csak egy jó megoldás van, hanem többféle alternatíva, így mindenki arra rendezkedik be, amire csak akar.
-
usergefi
kezdő
válasz
CPT.Pirk #61616 üzenetére
Minimalistán nyomom xface-el. Lehet, hogy gnome vagy kde alatt simán menne, de nem akartam órákat rászánni, hogy kikutassam mi hiányzik, meg hogy annak milyen függőségei lennének.
Az a pár alkalom, amikor másolni akarok a telefonról/telefonra meg bőven belefér jmtpfs-el.Persze azt értem, hogy kezdő topikban valószínű nem ilyen ablakkezelővel dolgoznak, de gondoltam hátha segít a fenti esetben.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
usergefi
kezdő
válasz
hódmaci #61613 üzenetére
Nem tudom, hogy milyen disztród van, de én debian alatt, amikor nem ismeri fel a telefont, jmtpfs-t használok.
apt-get install jmtpfs (debianon, de disztribúciótól függően ez eltérhet, a lényeg, hogy telepítsd a jmtpfs csomagot)
Hozz létre egy könyvtárat, ahova be szeretnéd csatolni, pl:
mkdir /mnt/phone
Aztán mountold az eszközt: jmtpfs /mnt/phone
Fontos, hogy a telefon USB-je MTP módban legyen.Ha végeztél, akkor simán umount /mnt/phone, ezzel tudod leválasztani.
-
hódmaci
senior tag
Sziasztok!
Segítséget kérnék telefonom csatlakoztatásához.Egyszerűen: Összedugom és nem látja.
A telefon kiírja mintha tölteném de semmi egyéb. Nem férek hozzá a telefonon az adatokhoz.
Linux mint 19 cinnamon
Samsung galaxy s6lsusb:
~$ lsusb
Bus 001 Device 005: ID 8087:0a2a Intel Corp.
Bus 001 Device 004: ID 05e3:0608 Genesys Logic, Inc. Hub
Bus 001 Device 003: ID 04ca:7054 Lite-On Technology Corp.
Bus 001 Device 002: ID 0438:7900 Advanced Micro Devices, Inc.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 002 Device 015: ID 1c4f:0065 SiGma Micro
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hubszerintem itt sem látom a listában.
-Más pcn Windowszal megyen szépen.
-Más márkájú telefont fölismer. -
válasz
CPT.Pirk #61608 üzenetére
Ott talán jobban ismerik az új kiadást, mint itt.
Nekem úgy tűnt, szinte ugyanazok járnak ide és oda is. Amúgy abszolút nem Mint specifikus a kolléga problémája.
Más
A totál elavult 14.04 alapon készült SSD-s írást kivennéd az Összefoglalóból?thnx
-
Frawly
veterán
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #61606 üzenetére
A Mint topicot próbáltad? Ott talán jobban ismerik az új kiadást, mint itt.
-
cigam
titán
válasz
Frawly #61598 üzenetére
Lassan mondom, hogy még te is megértsd: A 2014-ben kiadott 10.10.4-től az OSX támogatja 3.féltől származó SSD-ken a TRIM funkciót.[link], [link], [link]
Nem tudom ennél érthetőbben leírni, ha ezek után sem tudod megérteni, akkor így jártál.
Nincs ilyen géped, nincs naprakész információid, de a divatfika az megy. Tényleg olyan nehéz leírni, hogy bocs tévedtem, igazad van? -
herdsman12
őstag
-
growler
őstag
válasz
herdsman12 #61603 üzenetére
Alt+F7 (vagy: Alt+F8) ?
-
Rimuru
veterán
válasz
herdsman12 #61603 üzenetére
Ez tenyleg erdekes, tippre a dupla monitor a gondja.
Mar csak az a kerdes hogy teljesen meghal-e az X, ha igen akkor a letoltes se megy tovabb mert vinni fogja az ott inditott dolgokat is.
-
herdsman12
őstag
válasz
Rimuru #61602 üzenetére
Ezért járok ide, mert nem tudom szaknyelven leírni a bánatom.
Laptop külső FHD monitorra kötve, saját kijelző kikapcsolva működik. Elindítottam egy hosszabb letöltést és rányomtam a képernyőzárra, hogy ne világítson feleslegesen. Ennek az lett az eredménye, hogy a laptop kijelzőn (itt miért?) és a külső monitoron is ez van:Linux Mint 19 Tara msim tty1
msim login:Bejelentkezek, kijelentkezek, de eltüntetni nem tudom.
Nem vágom, hogy ez terminal vagy konzol, nem találkoztam rövid Linux pályafutásom alatt ilyennel
Innen szeretnék menekülni, megnézném a letöltés sorsát, Firefox, stb. -
Rimuru
veterán
válasz
herdsman12 #61601 üzenetére
Jellemzoen a tty7-nel szoktak kezdodni a grafikus megjelenitesek, tehat ahogy tty1-re jutottal ugyanugy tudsz a hetesre menni. (
ctrl+alt+fX #X=number
)
Ezt a kizarast meg mindig nem tudom mit jelent.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Gumi és felni topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- BestBuy topik
- Gitáros topic
- Szinte csak formaság: bemutatkozott a Pixel 6 és Pixel 6 Pro
- Tesla topik
- Milyen videókártyát?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Bomba ár! Dell Latitude 5490 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Apple iPhone 14 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest