-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Skullwipe
senior tag
Sziasztok!
TL-WN881ND V2, wifi kártya. Működik tökéletesen? Találtam egy ilyet róla, ezért lenne fontos, most már bizonytalan vagyok nagyon, hogy megéri-e [link]
D-Link AirPlus XtremeG DWL-G520, megfagyasztja az adott gépet. Pozitivum: Jó letöltés és feltöltés.
Linksys Wireless-G WMP54G, nem fagy az adott gép tőle, de szuper duper lassú, feltöltés háromszor annyi, mivel zárt forrás kodú a driver hozzá, ezért külön telepíteni kell és csak a b43 működik rajta, de használhatatlanul lassú.
Köszönöm a segítséget előre is.[ Szerkesztve ]
-
sh4d0w
félisten
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz #63718632 #82988 üzenetére
Nyilván onnan, hogy nem köztudomású az AMDPGU / mesa jelenléte a disztrókban. Ugye Windows alatt először telepítened kellett a drivert a VGA-hoz, hogy valami legyen de Linuxon ezt már készen kapod.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
lev258
veterán
válasz Barret001 #82985 üzenetére
Gondolom a Catalyst miatt vetted fel a tárolót (magától biztos nem került ide).
Mivel nincs Linux-ra, nem is szükséges, így természetes, hogy hibát dob. Van egy Removing a PPA rész a dokumentációban, töröld ezt a makson96-osat az alapján.
Maga a hiba nem kritikus, csak tájékoztat a rendszer.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Barret001 #82985 üzenetére
"This repository is no longer maintained." https://launchpad.net/~makson96/+archive/ubuntu/fglrx
Azért nincs karban tartva ez a külső PPA, mert már nincs rá szükség, mióta pár éve az AMD ráfeküdt a driver kérdésre Linuxon.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
sh4d0w
félisten
válasz Barret001 #82982 üzenetére
coresec@liandri:~$ sudo cat /proc/meminfo
MemTotal: 32598408 kB
MemFree: 28532912 kBEz egy Debian 11 KDE-vel, fut Okular, terminal, Firefox aktívan, a háttérben meg VMWare, mongodb és ki tudja hány egyéb szolgáltatás. Egészen biztos vagyok benne, hogy - talán a sima Ubuntu kivételével - minden egyéb Linux disztribúció simán futna a hardvereden.
De hallgass lev258 fórumtársra: maradj ezen a rendszeren, próbálgasd, tanulj - ha tényleg linuxozni akarsz.
https://www.coreinfinity.tech
-
lev258
veterán
válasz Barret001 #82982 üzenetére
Csak hozzátenném, hogy nem olyan gyenge az. Nálam egy hasonló gépen Ubuntu MATE fut, bár egy korábbi verzió. De szerintem nem okozna gondot a frissebb sem, más esetben meg ott a Xubuntu.
De nem látom okát, hogy a Linux Lite-ot lecseréld. Ubuntu alapú az is. Ha tetszik és megszokod, akkor nincs vele baj.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
Barret001
addikt
válasz sh4d0w #82979 üzenetére
Nem ragaszkodom feltétlen ehhez a verzióhoz! Gyenge gépre kell egy ismert,elterjedt! Melyik az? A gyenge gépen van a hangsúly! 2 magos,4 giga rammal Intel Core2.Ezért kell linux,a kisebb rendszerigény miatt.Eddig úgy látom,hogy sokat javít a gyenge gépen. 1000 változat közül erre kattintottam
[ Szerkesztve ]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
sh4d0w
félisten
válasz Barret001 #82976 üzenetére
Szoftverek: https://www.linuxliteos.com/manual/software.html#software
"Nem egyenként levadászni,ha egyáltalán tudom a NEVÉT. ahhoz vagyok szokva,hogy ez 1 kattintás..."
Na ez a vízválasztó. Ha el tudod fogadni, hogy néhány dolog nem 1 kattintás és hajlandó vagy utána olvasni a problémáknak, elolvasni akár az általad használt disztribúció dokumentációját - lásd a linket fentebb -, akkor különösebb problémáktól mentes lesz a Linux használata. Ellenben ha Windows-ként akarod használni, akkor jön a "szaralinugz". Itt ugyanúgy van learning curve, mint a Windows-nál.
Nem mellesleg egyébként pont olyan disztribúciót választottál, aminek meglehetősen kicsi lehet a felhasználóbázisa, tehát a hibaelhárítás nehezebb lehet.
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
lev258
veterán
-
sh4d0w
félisten
válasz CPT.Pirk #82973 üzenetére
Valójában a probléma az, sokan meg sem értik, hogy a Linux nem ingyenes Windows - ebből fakadóan a baj a képességekkel van, nem az igényekkel. Ők aztán jönnek azokkal az igényekkel, amelyekkel Windows-t akarnának csinálni a Linuxból, miközben nem értik, hogy ez egy teljesen más filozófia, egy teljesen más megközelítése az elvégzendő feladatoknak.
Mindettől függetlenül, ha úgy ítéled meg, hogy nem kívánatos a szereplésem ebben a topicban, szívesen távozom önként.
https://www.coreinfinity.tech
-
Barret001
addikt
válasz lev258 #82975 üzenetére
Linux Lite 5.8 van feltelepítve.Szépen működik,semmi bajom vele. Na most hogyan tovább? Ezt senki nem írta még le...Szoftvereket szeretnék,a szavaitoknak megfelelően "csomagban" látni. Nem egyenként levadászni,ha egyáltalán tudom a NEVÉT. ahhoz vagyok szokva,hogy ez 1 kattintás...Nem az én hibám eddig ezt kaptam.1 hete linuxozom.
-
lev258
veterán
válasz Barret001 #82974 üzenetére
Nagyon sokan vannak, akik tudják használni Terminál nélkül is. De először az ember gondolkodásán kell egy kicsit változtatni. Sokszor elhangzik, hogy egyszer régen a Windows használatát is meg kellett tanulni; Linuxon is szükség van egyfajta tanulási folyamatra.
Mint már írták, nem kell a neten keresned programokat, ott a Szoftverközpont (vagy annak alternatívái).
És az úgynevezett ppa-kat is lehet ma már grafikusan kezelni.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
Barret001
addikt
válasz sh4d0w #82972 üzenetére
Bele olvastam tordaitibi írásába.Most már mindent értek,nincs több kérdésem.Itt marad a böngésző,minden másra ott a win. Nem linuxot akarok programozni,én csak használni akarom.Persze előtte válasszak az 1000 féle változatból,amik köszönő viszonyban sincsenek egymással. Semmi bajom azokkal akiknek ez bejön,nem vagyunk egyformák. Döntően információ szerzésre használom a gépet,meg néha egy kicsi játék.
-
sh4d0w
félisten
válasz Barret001 #82968 üzenetére
Na akkor:
a) Linux alatt nem elsősorban a Google-lel keresünk programokat, hanem a csomagkezelővel
b) a Linuxot nem Windows-ként használjuk, hanem Linuxként. Ha ez nem megy, vissza kell térni Windows-ra, mert akkor az a megfelelő rendszer a felhasználó képességeihez, különben jön az olyan panaszáradat, amit uby linkelt nemrég.#82969: legyél szíves megmagyarázni, hogy amit naponta láttam az nem úgy volt.
https://www.coreinfinity.tech
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Barret001 #82968 üzenetére
No de ugyanezt tudják a desktop disztrókon a szoftverközpontok. Például Mint, Ubuntuk el vannak látva vele. Ráadásul ott nem áll fent a veszély, hogy bloatware-t vagy rejtett bitcoin bányát töltesz lesz...
CCC egyébként már Windowsra sincs több éve, a "Radeon software" meg olyan, amit beépítve kapsz, pontosabban a "nyílt" AMD drivert használják a disztrók. Egyszerűen nincs rá szükséged, de gondolom ez csak egy példa volt.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Barret001
addikt
válasz CPT.Pirk #82960 üzenetére
"Barret001: még mindig nem derült ki, hogy milyen letöltő oldalra gondoltál ami hiányzik"
Windowsra számtalan INGYENES letöltőoldal létezik,ahol kategóriákba rendezve lehet letölteni szoftvereket.És itt a hangsúly! Kategóriákba rendezve. Van nagyon sok ilyen oldal,és mindig oda jutok,hogy linux ki van zárva...Vagy csak a lite? Csak egy a sok közül: Szoftverbázis. Aki rühelli a böngészést,az rákereshet az általa áhított egyetlen programra,mert kereső is van. Én böngészni szeretnék,mert van működő böngészőm Végre valami működő. Mi lenne ha a Catalyst Control Centert akarnám feltelepíteni,próbáltam,semmi eredmény. Winre meg 1 kattintással megtalálom! -
nagyúr
válasz Warton #82954 üzenetére
És akkor itt jönne a panaszáradat, amitől megkímélek mindenkit.
Nagy megkönnyebbülés ez sokaknak, egyébként éppen tordaitibi komám tart fenn ilyen célokra saját topikokat, pont ma fedeztem fel a legújabbat, szóval ott kifejezetten bénázók panaszkodhatnak a Linuxra!
Linux rendszerek hibái -egy lelkes amatőr szemszögéből
Ott még ezt a kifejezetten marhabaromságot is leírhatod nyugodtan:
kezdők kezében borzasztóan instabil rendszer mondjuk egy Windows10-hez képest
Utóbbi időkben jó pár embernek intéztem használtüzleti notebook beszerzését, mindre Linux Mint Cinnamon került és senki nem panaszkodik, sőt. Aki legutóbb elvitte, nyugtatta a barátja, hogy majd otthon telepít ő rá neki Wint....kb 2 hónap eltelt és ahogy hallom, már másnap megtiltotta a barátjának, hogy a gépéhez nyúljon.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Warton #82956 üzenetére
Ne haragudj, de ez egyszerűen nem fedi a valóságot. Két oprendszer volt a történelemben ami tényleg instabil volt, a W98 és az ME. Meg még talán az SP2 előtt az XP.
Barret001: még mindig nem derült ki, hogy milyen letöltő oldalra gondoltál ami hiányzik. Aktív Windows felhasználóként nekem az ugrott be, hogy valami warez oldalt hiányolsz...
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
zoltanz
nagyúr
válasz Warton #82956 üzenetére
"kezdők kezében borzasztóan instabil "
Ez így elég demagóg, lesarkított megálllapítás. Attól hogy valaki gurú (Windows-os gurú) ugyan úgy tönkre tud tenni egy Linux-ot mint egy Windows-t. Ha valaki szándékossan tönkre akarja vágni a rendszert akkor igen a Linux -ot terminalban jobban le lehet TK-zni, mert keveset kérdez , mivel szuper user , rendszergazdára bízza a következményeket, nem figyelmeszteget. Viszont egy kis tapasztalatú, de precíz, logikus gondolkodású "kezdő" stabilabban használhat Linuxot.
[ Szerkesztve ]
-
Ueda
senior tag
válasz Warton #82956 üzenetére
Hatalmas piros pont a találó fogalmazásért "meredek a tanulási görbe".
Pontosan így van , kb. 1-2 nagyságrenddel többet kell olvasni, tanulni.
Én szerettem az alapoktól olvasni róla, mint pl.: https://koczka.com/operacios-rendszerek/De meg lehetne említeni az olyan összetevőket, hogy a GUI telepítőt Calamaresnek hívják :
"A Calamares egy disztribúciótól független telepítő keretrendszer.
A Calamares kezdeti ötlete 2014 májusában, kevesebb mint egy évvel ezelőtt pattant ki, méghozzá frusztrációból: sok sikeres független Linux-disztribúció gyenge telepítővel érkezett, és ezek a telepítők mind a verseny, nem pedig az együttműködés eredménye voltak. A meglévő telepítők valamelyikének javítása nem javított volna ezen, mivel minden telepítő többé-kevésbé disztribúció-specifikus volt. Olyan terméket akartunk létrehozni, amely a legtöbb Linux-disztribúció követelményeit kielégíti, és amelyet upstream projektként fejlesztünk az összes Linux-disztribúcióhoz."Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://github.com/calamares/calamares/releases/tag/v1.0.1
Nem folytatom, mert az összefoglalóba be lehetne rakni az egész internetet.
OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444
-
Warton
őstag
válasz tordaitibi #82953 üzenetére
És lehet free meg nem telemetriás meg nem kémkedő, lehet csilivili Cinna meg KDE vevőcsalogató, lehet a szó igaz értelmében szabad, akkor sem kell a felhasználók 95-98%-ának.
Amikor még nem használtam linuxot csak hallottam róla akkor nem értettem, hogy miért nem terjedt el jobban. Most, hogy napi szinten használom már kb. fél-egy éve... most már értem.
És akkor itt jönne a panaszáradat, amitől megkímélek mindenkit.Kompromisszummentes linux gaming.
-
tordaitibi
veterán
válasz fatpingvin #82951 üzenetére
Én sejtem hogy a kolléga mire gondol mert 22 éve Winezek és bár már lassan 4. éve mindennapos Linux használó vagyok, átérzem a gondolatmenetét.
Olyasmire mint a Letöltőközpont, az Origo szoftverbázis, vagy akár a Csillagpor oldalak. Kismillió ilyen létezik és csakis exe kivitelbe azaz Winre.
Felmegy és mazsolázik, valami megtetszik, lerántja és kipróbálja. Ha nem tetszik törli és keresgél tovább.
Mielőtt ezt a szemléletet hatalmasan lehurrognátok, én ugyanezt csináltam évekig ha nem évtizedig.
És összeszedtem magamnak egy mindenre használható univerzális szoftvergyűjteményt aminek 80%-a ma is megállja a helyét. Persze frissítgetve.Ez a megközelítés Androidon is tökéletesen jól bevált, a PlayStor.ba van gyertyaelfújó, fingó és még kismillió felesleges és valóban jó app. Számszerűsítve tényleg majdnem millió.
És ez, valamint ez a szemlélet nem megy Linuxon. Tudom, igen és most jönnek a világmegváltó válaszok.
De ez nem fogja megváltoztatni a másik 2 platformról idekukkantó, esetleg csak kíváncsiskodó zsírúj, tapasztalatlan Linux szárnypróbálgatók hozzáállását.
Erre már céloztam több blogbejegyzésemben hogy ez az igazi szabadság sokaknak és hatalmas ívben letojják a Linux igazi szabadságát mert ezokból (és még sok más okból is sajnos) nem átlag és nem egységsugarú user központú.
És lehet free meg nem telemetriás meg nem kémkedő, lehet csilivili Cinna meg KDE vevőcsalogató, lehet a szó igaz értelmében szabad, akkor sem kell a felhasználók 95-98%-ának.Akinek átment a mondandóm az úgyis megérti, aki meg nem az kímélje meg magát is meg engem is a válaszoktól, nem flame volt a célom.
Csak leírtam azt ami így van.[ Szerkesztve ]
-
fatpingvin
addikt
válasz Barret001 #82950 üzenetére
de MIT SZERETNÉL???
mit akarsz letölteni? mi az a probléma amit meg akarsz oldani? fingom sincs mi van windowson de már most sejtem hogy ha ezen a vonalon próbálsz elindulni akkor jó esetben valami nagy butaságot fogsz csinálni, rosszabb esetben nem jutsz semmire.
ha esetleg azt tennméd fel tényleges kérdésként amire valójában kíváncsi vagy, esélyesen sokkal hamarabb kapnál választ. a windowst meg engedd el, ez nem windows és nem hasonlít rá.A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
Barret001
addikt
válasz fatpingvin #82949 üzenetére
Azt hittem,itt is van olyan,mint a windowson.Ezek szerint nincs.
-
Barret001
addikt
Tudtok valami jó letöltő oldalt? Biztos én vagyok a béna,de nem találok szinte semmit... Linux lite.5.x
-
lev258
veterán
válasz zoltanz #82946 üzenetére
Egy megnyitott Word (Writer) dokumentum egészen más, mint egy folytonos, erőforrásokat használó folyamat. Ha Firefox-ban elindítasz egy letöltést hibernálás előtt, kérdéses, tud-e folytatódni. Egy torrent viszont egészen más, hiszen ott minden egyes darab jól definiált és visszakövethető a program számára (tudja, hol tart, mi hiányzik).
Ha a programok meg se nyílnak, akkor valóban a hibernálással lesz valami probléma.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
lev258
veterán
válasz lev258 #82944 üzenetére
A Handbrake-et munka közben küldöd hibernálásba? Nem tudom, mennyire tolerálja: képes-e követni hol tartott és onnan folytatni. Maga a program meg kellene, hogy nyíljon, de nem tudom elképzelni, hogy folytatná a megkezdett munkát.
Más programmal az elképzelések szerint megy a hibernálás?[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
zoltanz
nagyúr
Olyan problémám van, hogy nem működik a hibernáció. Hibernáció után kikapcsol a számítógép, áramtalanítom, hazaérek, bekapcsolom, de nem indul el az az app ami félbehagyta a munkát.
Köszi! (Debian Testing, swap 20 GB, HandBrake)[ Szerkesztve ]
-
Ueda
senior tag
Saját parancsok, megjegyzések, dokumentáció ahogy akarja az ember. Még én sem tudom, milyen lesz pontosan, mert az elején vagyok. Így néz ki most : súgó.txt.png
OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444
-
nagyúr
válasz fatpingvin #82937 üzenetére
Mi a baj az x86-tal? Hogy nem ARM? Egy ilyenbe jó bőven az a N5105 CPU, ennyiért főleg.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Ueda
senior tag
Azt hiszem sikerült végére érnem a projektemnek. Parancsbevitel (saját) szöveges fájlból. Több lehetőség is rendelkezésre áll:
xdotool - gépelés szimulátorral, első sor a lényeg a többi testreszabott változatok :
xdotool type "$(cat ~/súgó.txt | fzf)"
xdotool type "$(cat ~/súgó.txt | fzf)" && echo
stty -echo && xdotool type --delay 0 "$(cat ~/súgó.txt | fzf)" && stty echocommand helyett a pont használata, első a lényeg a második előzménybe is ment :
parancs=$(cat ~/súgó.txt | fzf) && echo $parancs > ~/súgó.tmp && . ~/súgó.tmp
parancs=$(cat ~/súgó.txt | fzf) && echo $parancs && echo $parancs > ~/súgó.tmp && history -w && echo $parancs >> ~/.bash_history && history -r && . ~/súgó.tmp[ Szerkesztve ]
OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444
-
gregory91
senior tag
-
tordaitibi
veterán
válasz growler #82931 üzenetére
Ó de kedves vagy!
Elkéstél másfél hónapja lőttem [egy ilyen mini pc-t] vadiújan félár alatt. -
growler
őstag
válasz tordaitibi #82928 üzenetére
Mikor megláttam, Rád gondoltam. [link]
-
nagyúr
válasz tordaitibi #82928 üzenetére
Khm, teljesen őszintén, hány kilót híztál?
Kb semennyit. Már 5. éve abbahagytam a fizikailag kifejezetten nehéz melót és a súlyom nem változott, mivel gondolom kevesebbet is eszem, viszont az erő/izomzat feleannyi lett. Akkor vagyok bajban a súlyommal, ha mondjuk sörözöm, de ha nagyon pocira megy, akkor mérgemben abbahagyom 5 évre mindennemű alkohol fogyasztását. Ez működik is faszául. De az, hogy heti 20-40 tonna targoncakerék mozgatása nincs, azt erőben nagyon hiányolom. 10 év azért sokat számított....
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz tordaitibi #82926 üzenetére
A dolognak egyébként a WIndows mixere miatt volt jelentősége, de azt megoldották a W10-el, ott már megszűnt ez a latency dolog. Ugyanakkor Linux alatt ez eleve nem volt probléma, így anno egy akármilyen disztrón tényleg jobban szólt a zene, mint pl. natúr Win7 alatt.
Szóval jah, ma már kb. mindegy mivel hallgatsz zenét.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
nagyúr
válasz tordaitibi #82926 üzenetére
Csak a tisztánlátás végett írtam le, meg ne állj kukán ha esetleg Foobar rajongók közé csöppensz egy kis szakmai csevejre
Köszönöm neked, de ezután is pont ilyen kukán fogok állni foobarosok között, mivel nagyon nem ismerem, igazán semmilyen musicplayert nem ismerek, notebookon nyilván nem hallgatok zenét, ill mégis, YT-on fut valamelyik rádió egész nap, de ki van küldve HDMI-n TV-re vagy ugyanez, csak mobilról megoldva. A TV-hez van kötve elfogadható hangdoboz. Azt se tudom, mi a default musicplayer a Cinnamonban.
(nyilván ez azóta van, hogy HO-ban dolgozom vagy 4 éve)
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
tordaitibi
veterán
válasz ubyegon2 #82924 üzenetére
A Foobar2000 akkor kezdett nagyon feljönni Windowson mikor
(az ASIO dirver után, ami korlátozott volt, csak bizonyos hangkártyákkal működött) megszületett rá a WASAPI direkt output api plugin és driver amivel hogyismondjam, ki lehetett kerülni minden audio szutykot ami a jel útjába volt, dirctX-et, keverőt egyebeket és közvetlenül hajtotta a hangkártyát.
A fanok szerint ég és föld egy megfelelő minőségű zenét így lejátszani, sokkalta szebben szól.
Ettől a featuretől eltekintve a Foobar egy teljesen átlagos audioplayer, nekem személy szerint sose jött be. Ettől még más szeretheti.
Csak a tisztánlátás végett írtam le, meg ne állj kukán ha esetleg Foobar rajongók közé csöppensz egy kis szakmai csevejre -
-
nagyúr
válasz Warton #82923 üzenetére
Mert sem Debian, sem Ubuntu tárolókban nyoma sincs az említett programnak, sőt a Flatpak-ban sem elérhető. Kizárólag Snap-ban van meg. Utóbbi meg nem véletlenül van letiltva a Mint 20-ban....de ha nincs más?
Amúgy rengeteg alternatíva van Linuxra is, ami ugyanolyan jó....
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
-
Kacsasült
tag
Hi, lassan felrakom a linux rendszert...
Linux mint eseten deb vagy rpm telepito fajlokat kell lehuznom? Foobar telepitojet nem talalom linuxra, honnan lehet beszereni?Ilyet talaltam, h snapcraft-ez megbizhato?
[ Szerkesztve ]
Linux Mint
-
Warton
őstag
válasz tordaitibi #82918 üzenetére
Nem linuxhoz kapcsolódó volt a probléma, az Fn+F8 megnyomásával elkezdett működni. Nem tudom, hogy hogyan és miért, de mind1.
Kompromisszummentes linux gaming.
-
-
#63718632
törölt tag
válasz ubyegon2 #82899 üzenetére
Debian-on tényleg béna a Cinnamon, nagyon alapkonfig. Ha nagyon Debian-ozni akarok, inkább teszek rá egy Gnome-ot, vagy LXQT-t.
Viszont Arch-on GDM-et rakok display manager-nek a Cinnamon mellé, igaz ezzel kapok egy alap Gnome-ot is. De nincs már kedvem a LightDM-et csicsázni, a GDM meg úgy jó ahogy van. Kényelmesedem nagyon, a rendszert is ArchLabs-ból húzom fel. -
Warton
őstag
Celerongyra végülis felraktam a Puppylinuxot. De nem igazán tetszik, egyrészt 60mp-re pauzézza a bootot valami hasfájás miatt, amihez hasonlót nem találtam a google-n, meg nagyon nagyon más mint amiket eddig használtam.
Most az USB-vel próbálgatok más distrokat telepítés nélkül. Az internetet egy TP-Linkes USB-s wifi adapterrel próbálnám adni a gépnek. Viszont a telepített puppylinuxon kívül minden más distro (Manjaro, LinuxMint, Xerolinux) megegyezik abban, hogy a wifi adapter hardveresen tiltva van. Erre ötlet, hogy ez miért lehet?
Amit eddig próbáltam rfkill unblock parancsot, nem működött.
BIOS reset is volt az se oldotta meg a problémát, főleg mert ez egy usb-s adapter.Kompromisszummentes linux gaming.
-
Dhampir
félisten
válasz CPT.Pirk #82912 üzenetére
Igen, de inkább ragaszkodnék a régebben megszokott Gnome-hoz, még ha nem is tökéletes.
Más - de nem szeretnék offolni - a Linux Mint disztribúcióban rögtön be lehetett állítani a betűméretet, az Ubuntuban alig található valami, így első ránézésre a Beállításokban. Nem is tudom hirtelenjében, hogy merre találom ezt a konfigurációs lehetőséget.
------------------ Szerkesztve -----------------
Közben megtaláltam.
Egyébként az Ubuntu alapból szebb megjelenésű véleményem szerint, jobb érzés ránézni.
[ Szerkesztve ]
-
Dhampir
félisten
válasz CPT.Pirk #82906 üzenetére
Amint látom, az omgubuntu cikke alapján csak április 21-én adják ki a friss LTS verziót.
Key events in Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish release schedule:
Feature Freeze: February 24, 2022
UI Freeze: March 17, 2022
Ubuntu 22.04 Beta: March 31, 2022
Kernel Freeze: April 7, 2022
Release Candidate: April 14, 2022Followed by the final release of Ubuntu 22.04 LTS on April 21, 2022.
Érdekes megfigyelés, hogy az adott hardverkonfiguráción a pendrive-ról futtatott live Linux Mint alatt a hang állítható volt, de mégsem volt hallható hang a próba során, a fényerőt pedig egyáltalán nem lehetett állítani a billentyűzetről.
Szintén live módban Ubuntu alatt szépen működnek ezek az alapfunkciók. Még töprengek rajta, de lehet, hogy mégis az Ubuntu lesz telepítve átmenetileg. Legfeljebb kicsit lassabb és kicsit "tweakelősebb" lesz a kezdeti futtatás.
-
Dhampir
félisten
válasz CPT.Pirk #82909 üzenetére
Köszönöm szépen a linkeket!
Ahol ethernet kábellel megy, ott ritkán kellene a Wi-Fi gyors elindítása, csak esetleg a Bluetooth, amikor tényleg szükséges ez a vezeték nélküli kapcsolatot.
Főleg mobilitás közben viszont jól jön esetenként a gyorsabb, egyszerűbb, matatás nélküli wifi kapcsolódás az adott AP-hoz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Dhampir #82908 üzenetére
Egy csomó beépített mellett custom shortcutokat is lehet csinálni Cinnamon alatt. Wifire egy parancsot kell csinálni kell, annál egy pár soros scripttel megoldható a dolog.
De ezt amúgy használod is valamire? Mert ha megy a kijelző, akkor úgy is mindegy fogyasztás szempontjából, hogy megy-e a wifi.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Dhampir
félisten
Még felmerült egy más jellegű kérdés is.
Laptop klaviatúra esetében, ahol a funkcióbillentyűzet már nem adja meg a wifi be- és kikapcsolásának lehetőségét (ami régebben Fn + PrtScr vagy másik funkcióbillentyűvel volt biztosítva, amit kis piktogram is jelölt és a még régebbi modelleknél dedikált hardvergomb vagy pöcök állt rendelkezésre), meg lehet oldani az üresen álló funkcióbillentyűre programozás lehetőségét a wifi vezérléséhez?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Dhampir #82905 üzenetére
A Cinnamon alatt hatékonyan lehet dolgozni. Gnome az nekem furcsa koncepció, mert ha tweakelni kell (márpedig kell), akkor már választhatsz olyan DE-t is, amit nem kell, mert alapból is sokat tud... Végül is találó a neve, hogy Gnóm.
Speciel nem emlékszem lemaradásra Mint-nél, szerintem nyugodtan tedd fel a Mint Cinnamont. Ha az Ubuntut tartod vonzóbbnak, akkor viszont megvárnám a 22.04 LTS kiadását, az mindjárt itt van.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Dhampir
félisten
Sziasztok!
Új Linux telepítésével kapcsolatban szeretnélek megkérdezni Benneteket.
A cél az egyszerű felhasználói hatékony, grafikai felületen történő munkavégzés.
Asztali környezet az adott disztribúcióval szállított Gnome, esetleg a Cinnamon lenne.
Valamennyire megosztó lehet a kérdés, ám Debian forkban gondolkodva véleményetek szerint érdemesebb az Ubuntut telepíteni és tweakelni vagy inkább a Linux Mint (ez esetben Cinnamon) disztribúcióra fókuszáljon a választás?
Mintha a Mint esetében régebben felmerült volna olyan probléma, hogy a biztonsági frissítésekkel le volt maradva, de lehetséges, hogy rosszul emlékszem rá.
Előre is köszönöm!
-
fatpingvin
addikt
Valószínűsítem láma kérdés de hátha...
Adott egy multimonitor setup, két FHD monitor egymás mellett, illetve egy 1280x1024-as harmadik. A kérdés a következő:
ugyebár ezt a három monitort nem lehet úgy lerendezni, hogy egy szabályos téglalapot adjanak ki a pixelek. Jelenleg így néz ki:
ez szép és jó, működik, viszont a kis monitor izikailag nem egy vonalban van a másik kettővel, ráadásul nem is közvetlenül mellette. a bezel jump nem zavar, nem akarok a kávák alatt halott asztalterületet, viszont az elrendezést szeretném a következőképpen módosítani:és itt kezdődik a bánat. amit az arandr közepes szürke területtel jelöl, a bekerítő téglalap "holttere". Alapesetben ugyebár elvárom, hogy ide ne tudjam betolni a kurzort, ugyanis nincs kijelzőfelület. Ez az esetek többségében hibátlanul működik is... de nem mindig. van úgy, hogy az X úgy dönt hogy a hasznos képernyőterület márpedig egy teljes téglalap, és az ablakok maximalizálását leszámítva mindenben úgy viselkedik, mintha a holttér is képernyőterület lenne.
Ezzel a jelenséggel találkozott már valaki? A legbosszantóbb az egészben az, hogy nem mindig jelentkezik és nem tudtam rájönni mi a szabályszerűség mögötte. Arra rájöttem, hogy ha a kijelzők pixelterületei nem érintkeznek (azaz a bal szélső kis monitor csak "lebeg" a másik kettőtől szeparáltan) akkor mindig jelentkezik ez a probléma (ami érthető és logikus több okból is) viszont érintkező képernyőterületek esetén is előfordul hogy előjön.
Előre is köszi!
(ja, sima xorg tetején egy openbox, ha ez számít bármit, bár nem hiszem.)
[ Szerkesztve ]
A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
csixy
addikt
[https://prohardver.hu/tema/re_conky_rendszer-monitorozo_alkalmazas/hsz_109-109.html]
[https://prohardver.hu/tema/re_conky_rendszer-monitorozo_alkalmazas/hsz_110-110.html]
Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Lexus, Toyota topik
- Milyen GPS-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Asszociációs játék. :)
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Bittorrent topik
- Amazon Fire TV stick/box
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest