-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
válasz
blakey
#33462
üzenetére
Ez DolbyVision vs. HDR10, nem "HDR10 with correct passthough" vs. "HDR10 with broken meatadata".
Ezzel az az egyik gond, hogy a HDR10-et mindig a TV processzora kezeli a gyártó szoftverével, a DV-t pedig vagy a DV chip (a legtöbb TV-ben), vagy a DV-től kapott szoftver kód fut a gyártó processzorán (néhány TV-nél, amiben nincs külön DV chip).
Egy másik, hogy a Max Max tudtommal ki sem jött lemezen DV-vel, csak streaming szolgáltatáson keresztül van DV, és ilyenkor ha tiltod a DV-t, akkor nem ugyan azt a stream-et kapod, mert az online streaming az nem "két rétegű" (mint a Blu-Ray lemezen), amiből a HDR10 réteget használnád HDR10-re, hanem két külön stream-et nézel (két külön kódolás).
Sőt, az OSD alapján, itt mint ha az Apple doboz konvertálna DV-ből HDR10-be.
-> Ja, később mondja is a videóban. Az Apple doboz konvertál.A másik, hogy Vincent tök jó arc, és értem miért csinálja (sőt, szinte motiválja az ember, hogy neki is ezt kéne
), de személy szerint nem szeretem az ilyen hosszú youtube videókat. Főleg, ha valami konkrétat szeretnék megtalálni egy szövegben kereséssel.És ha már itt járunk, azt sem értem, miért nem 4:2:0-ra állítja a HDR10-et, ha a videó forrás is az, és a DV is fix 4:2:0. De ez elhanyagolható apróság.
Még egy: A 2018-as LG TV-k sem az MDL-t nézik már, hanem a maxCLL-t. Szóval ez az összehasonlítás sem így nézne ki rajtuk, ha jól működik a HDR10 pass-through.
Új hozzászólás Aktív témák
- Robotporszívók
- Eredeti játékok OFF topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Crimson Desert
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Tápos kibeszélő offtopik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Pro Max 256 GB Blue 100% Akkumulátor 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- HP EliteBook 855 G7 15,6" Ryzen 5 PRO 4650U, 16GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- ASUS TUF RTX 4070 TI 12G GAMING GDDR6X k. jó kártya megbízható helyről!
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

), de személy szerint nem szeretem az ilyen hosszú youtube videókat. Főleg, ha valami konkrétat szeretnék megtalálni egy szövegben kereséssel.
Vhiktor