-
Fototrend
OpenWrt topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zirowe
nagyúr
válasz
E.Kaufmann
#21420
üzenetére
Full ugyanazokat a beállításokat használtam az új verzióban, mint a régin.
vzozo: igen, ugyanaz. Etherneten két mérés hozta a full gigabitet, picit még gyorsabb is volt, mint a régi.
huliganboy: azt már nem is néztem az 5ghz rossz eredményei után.
-
tasiadam
veterán
válasz
E.Kaufmann
#21388
üzenetére
a kábelcápát vágom, meg a tcpfumpot. Csak vmi UI-t szeretnék inkább, mintsem CLI-t.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#21379
üzenetére
Tökéletesen tisztában vagyok a SoC-al. De! Anno még az offload előtti időkben is tudott ilyen sebességet a router, így Soft offload-al többet kellene tudnia. Igaz, ahogy írtam, a kernel bonyolultabb lett, így bármi lehet.
Illetve attilav2 topictárs egy Archer C7 v5-el közel gigabitet mért szintén PPPoE neten. Annyival pedig nem erősebb a SoC: 750 MHz vs. 560 MHz, architektúra azonos. Persze ki tudja, lehet, hogy számít ennyit. -
tlala
addikt
válasz
E.Kaufmann
#21356
üzenetére
Próbáltam már, sajnos az nem jött be.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#21335
üzenetére
Egy rádiós egység lehet egyszerre kliens és AP is. Nem kell ehhez semmilyen külön program. Én ezt azért nem vetettem fel, mert úgy láttam, hogy a kolléga érti, mit szeretne és nem szeretné felezni a wifi sebességet.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21326
üzenetére
"wifi down" lesz a baratod!
Csak a megfelelo triggert kell megtalalnod!
En szokasosan a pingcheck-re szavazok.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21324
üzenetére
Ahogy az OpenWrt wifi klienseben meg lehet adni, hogy adott BSSID-hez kapcsolodjon, ugy nem lehet megadni a rele wifi konfigjaban?
A garazs wifi nem csak vezetek nelkul kapcsolodik a lakas wifijere?
Mert akkor a vegleges wifi lekapcsolas nem jo, mert akkor sose jon vissza magatol.
Kikapcsolas helyett pl. wifi kliensek kirugasa, wifi ujrainditas, ... jut eszembe.
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
E.Kaufmann
#21321
üzenetére
Bejelentettem a hibát az OpenWRT-nek és más is jelzett, más típusú, de szintén mt7621 alapú routerrel, hogy nem nagyon akarózik működni a reboot újabban.
Apropó, ki hogy oldaná meg meg, hogy OpenWRT lelője a rádiót, ha nem éri el vagy az internetet vagy valamit a helyi hálóból? Utóbbit szeretném, a garázs wifi-t le akarom lőni, ha megszakad a kapcsolat a lakással (erre van külön eszköz-pár külön csatornákon), csak azt az okosrelét, ami fontos szeretném átterelni a lakás wifijére, ami ugyan gyengébb, de a semminél jobb, a relé roaming beállításai meg nem azt csinálják, amit szeretnék, ezért kell AP oldalon is megtámogatni.
A ChatGPT adott valami választ, de az nekem nem tetszik annyira, pedig működni látszik, cron alapon
-
Puro
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#21318
üzenetére
Most volt időm ezzel foglalkozni, wpa2 lett az egésznek a megoldása, usteer gyakorlatilag defaulton is váltogat szépen ap barangolás is szünetmentes. Telefonon app nélkül csak annyit látok, hogy max wifi bárhová is megyek appal meg mac alapján látszik az ap és sáv váltás.
-
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#21311
üzenetére
+1
Nálam Fujitsu S920 alapú minipc üzemel erre a célra, innen az apróról, 4 portos Intel hálózati kártya van benne. A wifi AP Cudy WR3000.
Virtualizációval is próbálkoztam, de mivel a házi szerver egyben a hobbi konfig is, a babrálást nehezen viselte a család.
-
Puro
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#21316
üzenetére
A k és v nincs benne a luciban, azt külön kell beírni a configba?
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
E.Kaufmann
#21315
üzenetére
Ha jol puskázom a konfigomat, ezeket kellene minden AP-n és rádión belőni az azonos SSID-khez, amin roamingolni kell (a fentebb említett protokollok bekapcsolása, amikkel meg tudják beszélni a kliensek az AP-val, hogy mikor érdemes lépni és merrefelé és ha jól értem még a Band steering-hez sem árt, mert az usteer csak az információcserét biztosítja az AP-k és helyi rádiók között, de a kliensek ebből még nem tudnak semmit segítség nélkül):
wireless.wifinetX.ieee80211r='1'
wireless.wifinetX.mobility_domain='[közös egyedi négy jegyű hex azonosító az összes AP-n és rádión ugyanarra az SSID-re]'
wireless.wifinetX.ft_over_ds='0'
wireless.wifinetX.ft_psk_generate_local='1'
wireless.wifinetX.ieee80211k='1'
wireless.wifinetX.bss_transition='1'Ha így se menne még meg kell próbálni visszaváltani WPA2-re WPA3-ról, hátha.
-
Puro
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#21297
üzenetére
Most ilyen beállításokkal kóperálok, de már a 2gre váltás sem megy az adott ap-n inkább marad a kliens a -75dB-es 5mbit sávszélen minthogy átmenne másik sávra nem értem miért erőlteti ezt vagy -80dB után le is dobja... Kezdem elengedni ezt a témát érdekes módon a gyári fw tökéletesen barangoltatta a klienseket. Az 5G váltás ap között viszont patikán működik, szakadásmentes.
usteer.@usteer[0]=usteer
usteer.@usteer[0].network='lan'
usteer.@usteer[0].syslog='1'
usteer.@usteer[0].local_mode='0'
usteer.@usteer[0].ipv6='0'
usteer.@usteer[0].debug_level='0'
usteer.@usteer[0].remote_update_interval='1000'
usteer.@usteer[0].remote_node_timeout='10'
usteer.@usteer[0].assoc_steering='1'
usteer.@usteer[0].probe_steering='1'
usteer.@usteer[0].min_connect_snr='-80'
usteer.@usteer[0].min_snr_kick_delay='5000'
usteer.@usteer[0].band_steering_interval='60000'
usteer.@usteer[0].band_steering_min_snr='-65'
usteer.@usteer[0].roam_trigger_snr='-65'
usteer.@usteer[0].roam_scan_snr='-65' -
Puro
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#21297
üzenetére
Pedig az egy hiánypótló cikk lett volna.
-
cree
tag
válasz
E.Kaufmann
#21299
üzenetére
Ugy látom a dhcp ki irtása az openwrt nagy probléma mert mezei roterekbe csupán 2..3 setting ap-point mode ,dhcp disable elvolt intézve!Nem tudom elhagyni a modolt firmwaret usb szerver is használom routert nem(samba,ftp) !
-
Puro
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#21295
üzenetére
Fura, mert a
load_balancing_threshold='10000'állítólag azt adja meg mennyi csatlakozott kliens után lépjen érvénybe, jelen esetben 10000
De így meg le sem fut a band_steering_threshold='1'hacsak el nem éri a 10k kliens számot vagy ha 1 eszköz lóg rajta akkor sem működik. Közben finomhangoltam én is a beállításokat, este felé fogom kipróbálni.usteer.@usteer[0]=usteer
usteer.@usteer[0].network='lan'
usteer.@usteer[0].syslog='1'
usteer.@usteer[0].local_mode='0'
usteer.@usteer[0].ipv6='0'
usteer.@usteer[0].debug_level='2'
usteer.@usteer[0].remote_update_interval='1000'
usteer.@usteer[0].remote_node_timeout='10'
usteer.@usteer[0].assoc_steering='1'
usteer.@usteer[0].probe_steering='1'
usteer.@usteer[0].min_connect_snr='-65'
usteer.@usteer[0].min_snr_kick_delay='5000'
usteer.@usteer[0].band_steering_interval='20000'
usteer.@usteer[0].band_steering_min_snr='-68'
usteer.@usteer[0].roam_trigger_snr='-65' -
E.Kaufmann
veterán
válasz
E.Kaufmann
#21294
üzenetére
Na, beputtyoztam a konzolra (tévedtem egy tizes szorzót, de az volt a lényeg, hogy a load balancing valami marha nagy szám legyen, a steering threshold meg a lehető legkisebb, a nulla meg nem jó, mert lekapcsolja a francba a steering-et):
usteer.@usteer[0].load_balancing_threshold='10000'
usteer.@usteer[0].band_steering_threshold='1'usteer.@usteer[0].link_measurement_interval='0'
usteer.@usteer[0].band_steering_interval='60000'
Utóbbi kettő egyedi tuning próbálkozás, az első kettőt állítsd be mindenképp. -
yodee_
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21269
üzenetére
Zsír új az eszköz, én helyeztem először üzembe. Ha sok gond lesz vele akkor igénylek másik típust de addig menüből fogom újraindítani. Sajnos ezek az új cuccok nem olyan megbízhatóak mint a régiek... Az előző huawei ONT 10 évig nem volt kikapcsolva, újraindítva csak áramszünet esetén.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21269
üzenetére
Pont ahogy irod!
Illetve mukodik Tasmotaval is meg mas HA kompatibilis vacokkal!
-
yodee_
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21267
üzenetére
Sajnos a jelenlegi szolgáltató eszköz egy foskupac és úgy néz ki időközönként újra kell indítani. Sokkal egyszerűbb webes felületen keresztül bárhonnan, mint lemászni a műhelybe és ki majd bekapcsolni

-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21264
üzenetére
Mea culpa, tenyleg nem hallgatok Markos-Nadast.
Ha ott lett volna egy hangulatjel (pl. egy kacsintos), szerintem nem ertettem volna felre es csondben maradtam volna.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#21262
üzenetére
Dán írógépen nincs ékezet?
A magyar billentyuzetemen van ekezet es megis angol kiosztassal hasznalom. 🤷
Ha mar mindenkeppen meg kellett ezt emlitened ezen a szakmai forumon, akkor legalabb tetted volna ezt a reszet a hozzaszolasodnak offtopik-ba!
-
SztiviVander
addikt
válasz
E.Kaufmann
#21181
üzenetére
Ha fix ip van a kliensnek is beallitva mint az ap-nak (keprol legalabbis ez latszik) akkor dhcp-ben nem lesz semmi. De ha az ap a 20as akkor gondolom valami logika csak volt a cim kiosztasban tehat vagy 21 vagy 25 vagy 30-ra raprobalnek elso korben.
-
Truman
senior tag
válasz
E.Kaufmann
#21177
üzenetére
Sajnos túlságosan mélyen nem ismerem az OpenWrt -t. Az kliens routert ez alapján a videó alapján konfiguráltam. Csak ez működött úgy, hogy a rögzítő látta is a kamerákat. Annyit nem csináltam meg a videóhoz képest, hogy én nem hoztam létre rajta AP módot is a kliens mellé (amit utólag már bánok). Az IP címeket felírtam ugyan egy papírra de elhagytam, mert már vagy 3 órája kínlódtam a különböző leírásokkal.
Amúgy működik minden, nem azzal van a gond. Hanem olyan 2-3 naponta eldobja a kapcsolatot és nem jön vissza. Ezt csak az oldja meg, ha kihúzom meg visszadugom a kliens routert lent a konnektornál. Arra gondoltam hogy beállítok valami automatikus újraindítást rajta, de ahhoz hozzé kéne férni a WebGUI -hoz ahhoz meg tudni kéne az IP címet.
-
PistiSan
addikt
válasz
E.Kaufmann
#21124
üzenetére
Szia!
Ha jutottál valamire, ír majd meg légy szíves,e ngem is érdekel a téma. Akár logout cikk is lehetne belőle ha sikerrel jársz.
-
Toninho13
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#21124
üzenetére
A "band_steering_min_snr" csökkentésével tudod megoldani. Viszont ebben az esetben ha távolodsz, akkor is tovább marad a gyenge 5Ghz-es wifin...
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20842
üzenetére
Pont most csereltem ramips/mt7621 + ipq40xx komborol 2x mediatek/filogic-ra a fenti halozatban. Atvittem kezzel a halozati konfigot, a kliensekkel semmit se kellett csinalnom.
Persze OpenWrt-rol OpenWrt-re tortent a csere, szoval nem volt kihivas.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20840
üzenetére
Az egyik altalam larbantartott halozat pont ilyen: be van kapcsolva a WDS a 2.4 GHz-s wifi-n, 5 GHz-n pedig nincs ... es meg az SSID-ik is megegyeznek (roamingot segitendo).
Mindezt ket eszkozzel: router + dumb AP, osszesen 4 savval.Teljesen jol mukodik minden, bar a TV vezeteken kapcsolodik, mert nem birja a hosszu wifi jelszot!
-
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#20838
üzenetére
Ha egy mód van rá, inkább wds vagy 802.11s mesh, ezeken keresztül működik minden, wol, ipv6 stb. Ha az AP nem openwrt, talán a wds még úgy is összejöhet. Sokkal koherensebb hálózatot kapsz ezekkel, mint a relayd-vel.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20760
üzenetére
A TriBand azert tetszik, mert akkor a MESH-ben resztvevo eszkozoknek is marad egy szabad 5G-s radiojuk!
-
attilam
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20753
üzenetére
Egyikhez sem csatlakozott. Csak a logokban ezt láttam wireguardon keresztül, de nem tudom hogy ennek lehet-e bármi köze hozzá. Egyelőre nem találtam a bűnös eszközt MAC alapján, de lehet ha lesz időm teszek még egy próbát valamikor a hét vége felé.

A 149-es csatorna direkt, csináltam egy lefedettségi tesztet és ez alapján választottam ki. Eddig működött, az update után kezdte megadni magát. De a képen látszik, hogy egyik AP sem aktív, azaz nincs jel, vagy kapcsolat. Se az 5, se a 2.4Ghz.
-
attilam
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20751
üzenetére
Semmi sem. Csak újraindítás segít rajta. Ezt is wireguardon keresztül értem csak el:
[link] -
tlac
nagyúr
válasz
E.Kaufmann
#20737
üzenetére
le is van rohadva a sysupgrade szerver

-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20735
üzenetére
Egy ImageBuilder-rel a failsafe szkriptet felulirnam es akkor ezt a preparalt firmware-t telepitenem ra.
Sot!
Torolnem az ssh es luci szolgaltasokat is (de legalabb disable) es meg a csomagkezelot is (apk, opkg).
Igy aztan csak TFTP-s, soros portos "ujraelesztessel" tud bemenni az eszkozbe. -
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20731
üzenetére
Én a failsafe módot tiltanám. Persze ezzel lehet, hogy éppen magadat is szivatod valamilyen helyzetben. Illetve a resetet is érdemes tiltani, nehogy valaki azzal szórakozzon. Persze kiforraszthatod a mikrokapcsolót is és akkor legalább szét is kell szednie a resethez/failsafe-hoz/gyári tftp-hez (ha elérhető).
-
E.Kaufmann
veterán
válasz
E.Kaufmann
#20705
üzenetére
VXLAN interfészekkel működik a bridge VLAN filtering?
Működik!BATMAN-ADV esetén kell ugyanazon "Batman device"-hez kapcsolódó de külön "Batman interface" minden egyes MESH rádióhoz/interfészhez?
Igen, kell! Legalább is a Luci hülyeséget mutat és a kapcsolat sem él, ha nem így teszünk.Amúgy ez a denevérember se fogja össze a sebességben eltérő rádióinkat, de még a link széthullása esetén se konvergál olyan hű de gyorsan, ahogy kellene. Valamint csak ezzel a nyüves 802.11s-sel tudtam életrekelteni, bár valahol írták, WDS-sel is mennie kellene (nekem az adott hardveren stabilabbnak tűnt, de azóta frissült a kernel és a wifi csomagok is, hátha jobb már a helyzet.)
Annyi előnye van, hogy nem kell GRE/VXLAN vagy bármi, hogy legyen VLAN-unk, simán hivatkozható bat_dev.xxx módon és a DSA alatt is konfigolható, nem kell ezerféle bridge. -
huliganboy
addikt
válasz
E.Kaufmann
#20671
üzenetére
Köszönöm a a rávezetsét, reggek óta szívok vele!

User error!

Egy köztes switchet valaki ki húzott a konnektroból így nem volt az ONT és a router között kapcsolat! nem is rémlett hogy arra rá nézzek!

-
its_grandpa
tag
válasz
E.Kaufmann
#20661
üzenetére
A v3-on lévő 23.05.05 a Current stable release.
Viszont a v1-en a 21.02.7 már EOL.
Ma reggel ez [link] alapján a v1-en azért összejött a guest.
A DSA még mélyvíz nekem és többféle megoldást láttam a bridge-re.
Most kicsit elengedem, a v1 gyenge arra amire kellene, a v3-al fogom folytatni. -
its_grandpa
tag
válasz
E.Kaufmann
#20659
üzenetére
Ez engem is érdekelne, nagyon.
Van két TP-Link 1043-am, a v1-en 21.02.7, a v3-on 23.05.05 de csak szerencsétlenkedem a VLAN-okkal.
A belső háló 192.168.0.*.
Dumpapp-ok, szeretnék 3 VLAN-t, guest 192.168.10.* -> WAN, media 192.168.20.* -> WAN ,iot 192.168.30.* -> LAN.
Megnéztem n+1 videót, átolvastam számtalan doksit de nem jött össze, az eszközök meg esnek-kelnek. Szerintem a jó IF-re kötöm a wifi-ket de nem kapok IP címet pl. vagy a guest nem éri el a WAN-t.
(nem létkérdés csak érteni szeretném). -
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#20325
üzenetére
Azért a router oldalon ezentúl is kellhet forrasztani, max nem Nokia kábelt.
Nekem is volt már több routerem fixre forrasztott kábellel, de ezekre mindig a régi CD-ROM - hangkártya audio összekötőt félbevágva használtam, így a kábelmentes illesztőre csak azt dugom rá, amelyik éppen brickre futott. -
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#20312
üzenetére
Arra gondoltam, hogy egyszerű kis wifi klienst csinálok belőle, ami vezetéken osztja tovább a netet, de a gyári fw nem tud ilyet.
-
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#20309
üzenetére
Ez az, hogy leginkább semmire nem tudom használni. Max megtartom hidegtartaléknak.
-
attilav2
őstag
válasz
E.Kaufmann
#20279
üzenetére
Megérkezett végre.
Erőt gyűjtök az openwrt rámókolásához
Van egy két buktató amire figyelni kell, parázok hogy téglázom. -
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#20279
üzenetére
Megérkezett.
-
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#20272
üzenetére
Köszi, kipróbálom majd mindenképpen. Tegnapig igazából jól működött, nem tudom mi lelte hirtelen.
-
válasz
E.Kaufmann
#20261
üzenetére
Köszönöm!
AX53 van is itthon!
Raspberry-n működhet az, hogy az Ethernet legyen mondjuk a WAN, a LAN pedig USB-Ethernet adapterrel az USB-n menjen ki?
Köszönettel: MaCS
-
BullZeye
veterán
válasz
E.Kaufmann
#20244
üzenetére
Holnap azért rákötök egy másik routert, addig meg marad a mobilnet, nagyon köszönöm srácok a gyors segítséget!
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20214
üzenetére
Kernel csomagokon kívül mást frissíthetsz, persze, ha nincs valamilyen konkrét kernel függősége...
-
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#20214
üzenetére
A csomagok frissítése? Tudom, de kell néha kis kihívás

-
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#20212
üzenetére
Ohh, nem kell docker, meg semmi ilyen huncutság. Elég, ha rendszeresen frissítgeted a csomagokat adott főverzión maradva is, ha meg mondjuk MC-t óhajt valaki, hogy egyszerűbb legyen a grafikus felületen túli élet, akkor helyből kuka kb.
-
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#20210
üzenetére
Abban ,hogy ugyanolyan switch- és rádiós teljesítményt kapsz értelmezhető méretű tárral, így egy komplikáltabb router is gond nélkül lehet belőle, nem csak AP.
-
Petikeje
tag
válasz
E.Kaufmann
#20167
üzenetére
Vargalex, Kaufman: Thx!
-
LaySoft
tag
válasz
E.Kaufmann
#20161
üzenetére
Köszi a választ, van pár ESP-m, amik le szoktak szakadozni a WIFI-ről, szórakozom akkor a beállítással, hátha segít.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20132
üzenetére
Azt csak én vetettem fel, mert nem derült ki, hogy volt-e közben újracsatlakozás (azóta kiderült, hogy nem).
-
Lusu
aktív tag
válasz
E.Kaufmann
#20118
üzenetére
Új előfizetést új simmel nem akarok havi 5-6 ezerért, ezért ez nem járható út...
Valamelyik a felvetett ötleteim közül?
Ha máshogy nem megy, marad a 2 telefonos megoldás, az úgyis van itthon. De jobb lenne minimalizálni az autóban maradó, kigyulladásra hajlamos eszközök számát
-
bmxbandita
tag
válasz
E.Kaufmann
#20089
üzenetére
Igen, igazad lehet, és ez talán jobban is magyarázza, hogy miért csak újraindítás segített.
Egyébként csak és kizárólag a 149-es csatornán volt hajlandó 160Mhz-en működni, 100-on vagy 36-on meg sem nyikkant. -
Celtis
veterán
válasz
E.Kaufmann
#20071
üzenetére
Ez borzalmas.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20069
üzenetére
Ez csak attól függ, hogy külön GPIO-ról vezérelhetőek-e, vagy az ethernet driverben megvalósították-e.
-
@Jocó@
tag
válasz
E.Kaufmann
#20057
üzenetére
TP-Link 24 portos, gigabit, "buta" switch. Talán TL-SG1024.
Ugye nem gondolod, hogy rasszista a Cudy?
-
@Jocó@
tag
válasz
E.Kaufmann
#20037
üzenetére
Napok óta nem hagy nyugodni az imagebuilder, attended sysupgrade és uci parancsok téma. Gondoltam, kipróbálom a Cudy-kon. A jó hír, hogy műkdött az imagebuilder és megtetszett az attended sysupgrade.
A rossz, hogy egy szálat nem javul a Cudy. Se 23.05.3, se SNAPSHOT alatt.A wan interface nagyon háklis. Van, hogy nem éled fel, és még az instabil wifi-ig el se jutottam.
Pl.
router->switch->dumb_AP_switch->cudy nem látta a kábelt.
Ugyanabba a dumb_ AP_switch-be PC-t bedugva, semmi gond.router->switch->cudy => fél perc(!) wan fel és lekapcsolgatás után feléledt a wan kapcsolat.
Ezért nagy csalódás nekem a Cudy. Pedik az is mediatek, mt7621. Mind a két eszközöm csinálja. Csak a gond van vele.
A Xiaomi meg talán mt7622, azzal nincs ilyen gond.
Az imagagebuilder-be meg annyira belejöttem, nem is értem, hogyan tudtam eddig élni nélküle?
Zyxel NSA 325 NAS kapott is egy új életet, immár openwrt-vel. -
@Jocó@
tag
válasz
E.Kaufmann
#20033
üzenetére
én kidobtam 2 Cudy AC1200-ast is. Sose volt stabil.
Egyet magam használtam, ahol akár elő is jöhetett a probléma, amit írtál a konfigokkal.
Egyet szülőknél, ahol friss telepítés után kézzel összekattintottam egy wifi AP-t, és ennyi volt az elvárás. (Max 5 eszközre)A tünet mind a két eszköznél az volt, hogy pár óra/nap után elkezdtek leesni róla a wifis eszközök, majd a nat-olás képessége szűnt meg.
Volt, hogy kábeles eszközöknek is megszűnt a netje.
Ezért próbáltam nem mtk(?) chipes eszközt keresni, de végülis a Xiaomi AX3200 működik.
Igaz, ott most a boot-al kell szívni. Úgy emlékeztem, hogy a múlt telepítésnél átpartícionáltam, de most nem ment fel rá a sysupgrade.Csak megnézem magamnak azt az attended sysupgrade-et...
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20033
üzenetére
Én pont ezért nem konkrét config-okkal buildelek (manapság lustaság miatt már inkább csak imagebuilderrel, amihez írtam egy shell scriptet, hogy még egyszerűbb legyen), hanem uci-defaults scriptet teszek be, ami első indításkor lefut és minden config-ot helyesen beállít. Hogy univerzális legyen wifi szempontból is, kiolvassa, hogy melyik a 2,4 GHz-es rádió es melyik az 5 GHz-es és így biztosan a megfelelőnél fogja a számomra szükséges értékeket beállítani.
-
Garsza
veterán
válasz
E.Kaufmann
#20027
üzenetére
Azt nem tudom. Alapból nincs. Legalábbis a routeremen nem látom.
-
Garsza
veterán
válasz
E.Kaufmann
#20025
üzenetére
Adnak havi 7 euróért úgy hogy 17 euro havonta a net.
Nyilván ez volt az első nekem is. -
Garsza
veterán
válasz
E.Kaufmann
#20023
üzenetére
Asus router topkban próbáltam. De nem tudtak segíteni.
Azért nem vettem Microtiket mert mikor ezt a routert vettem még nem volt szügségem ilyesmire volt publikus ip -m. Azóta nincs publikusom mióta 3 hete szolgáltatót váltottam. -
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20017
üzenetére
Látom, az előbb nem is jól linkeltem a wiki-t. Most viszont javítottam a leírást/linket.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20015
üzenetére
Én még ki sem bontottam és nem mentettem le korábban a Cudy által aláírt firmware-t. De az OpenWrt wiki-ben hivatkozott új site-ról elérhető Google Drive linken ott a letölthető firmware. Vagy ez nem ugyan az?
-
válasz
E.Kaufmann
#20005
üzenetére
Ezzel mekkora sebességet lehet elérni a Digi 1Gbps üveg internetszolgáltatásával? Meddig lehet kihajtani?
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#20005
üzenetére
Épp írni akartam. Én is rendeltem, ma át is vettem. Sőt, ha még nem használtad fel (vagy új regisztrációval, esetleg regisztráció nélkül másik e-mail címről rendelsz) a kuponkódot, akkor 1500 Ft lejön belőle. A kuponkód:
ujD8AJp5DHzml913rAd(15000 Ft kosárérték felett érvényes, de ugye a router éppen túllépi azt).Szerk.: most nézem, hogy van egy felbontott is, picivel olcsóbban (kupon nélküli árnál olcsóbb).
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19992
üzenetére
Most nézem a képet. Az is gond lehet, hogy a VPN zónánál nincs engedélyezve a LAN zónába forward-olás, csak a WAN-ba.
-
hyrex
tag
válasz
E.Kaufmann
#19988
üzenetére
Itt vannak a Wireguard Peer része és a tűzfalbeállítások.
Wireguard:

Interfaces:
Port Forwading:
Tűzfal LAN:
Tűzfal VPN:
Tűzfal:

-
huliganboy
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19982
üzenetére
Elnézést, de most magától helyre állt!
FW: OpenWrt 23.05.3 r23809-234f1a2efa / LuCI openwrt-23.05 branch git-24.086.45142-09d5a38
DNS címnek 192.168.0.10 címet kapták az eszközök, de amúgy is 1.1 címen vagyok...
A modemet és routert is többször újra indítottam, sőt az eszközöket is...
Most épp van Wifi és jól kapja a címet és a DNS-t is a mobil és a pc.Most viszont pár passzív okos eszköz pl nem csatlakozik fel valamiért.. nem elérhető.. Ezeket most egyessével megpróbálom beállítani ismét!
Egyébként azért frissítettem, mert a napokban már párszor ezt produkálta, hogy a wifire csatlakozott, de internetelérés nem volt.
-
válasz
E.Kaufmann
#19975
üzenetére
Tényleg írja, ezen átsiklottam
#19976attila.86:
Így marad. Ez csak kényszermegoldás míg nincsenek "összevezetékelve"
Egyébként a két router nem mai darab, nem hiszem, h ismernék a mesh-t
- RT-AC1200GU - padavan 3.4.3.9L-101_da8a271
- Archer C6 v2 (EU/RU/JP) - OpenWrt SNAPSHOT r25366-7f13b9f8be, Qualcomm Atheros QCA956X
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#19961
üzenetére
A másik, hogy 2.4-en 1800Mbps AX-es Wifi. Azt meg hogy?

Az 1800 Mbps nem tudom hogyan jon ki 2.4-en, de a 2.4-es AX wifi nem ordogtol valo!
A Xiaomi AX3600 mar evek ota tudja, de multkor az Xiaomi AX3200-bol hianyoltak, mert tenyleg sokat jelent 2.4-en - ha van olyan kliens eszkozod.
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19959
üzenetére
Szóval a Sagemcom 5670 kaki?
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19948
üzenetére
Telepítettem a www-t, már csak annyit ír ki, hogy Stream unavailable. Kiválasztottam már mindhárom inputot, lehet, hogy más inputot kéne beírni de nem tudom mit.
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19946
üzenetére
A felsoroltakat telepítettem, nem változott semmi, az and so ont meg nem tudom mi.
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19944
üzenetére
https://pastebin.com/vXVxfKeu Egy 3D-s König az UVC, meg van egy ALI m5603c mármint noname, de ezt írta ki. Eszerint próbáltam.
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19932
üzenetére
Abból kell főzni ami van. Nincs keret másra, és nincs Unifi se. Van 3 reflektoros Ubi AP, 2 TP-Link router, meg az ONT. Mert a másik háztól egyelőre elhoztam a TP-t mert nem engedi magát openwrt-síteni, és bezavart a beállítandó router utáni AP utáni mobilomba is, pedig ugye az egészen más ág, de az Ubis wifi vizsgáló app olyanokat írt néha, hogy azon keresztül jön. Most ott a reflektoros AP van csak és arra csatlakozik a kamera. De ha majd lenne oda normális routerem, majd valószínűleg azt is úgy kéne beállítani, mint a most beállítandót. És nekem nem működik ez a tftp, de senki nem válaszolt arra se, hogy egyáltalán minek kéne történnie. Pl. meg kéne-e jelennie a fw fájlnak a listában? Mert nekem nem jelenik meg. Hiába választom ki a mappát, vagy hiába teszem a program mappájába, és választom azt ki. A routerem mindig csak simán újraindult, mikor újraindítottam. És ugye vezetékkel kell összekötni őket, és láncba. Ha esetleg valami wifi-meshre gondoltál. Mert mondjuk 50m-es hatáskör kéne, meg 100m-rel arrébb megint 50m-es. Örülök, hogy így a telefonom kap valamennyi wifit úgy, hogy a router közvetlen kapja a netet vezetéken. Ha már a router is csak wifin kapná, akkor már az lassabb lenne, mert itt van minden, fa, fal, eső, hó, és még távolság is.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#19924
üzenetére
En is Huawei E3372h-153-at hasznalok, amikor ki szeretnek probalni valamit - egyebkent nincs napi hasznalatban.
Nalam nincs szakadasos baja, de a gordulekeny ncm-es hasznalathoz kulon parch-et hasznalok.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szivesen kolcsonadom, ha ki szeretned probalni!

-
yodee_
őstag
válasz
E.Kaufmann
#19924
üzenetére
Én Huawei E3372-t használok. Sajnos a pingcheck kell hozzá, mert szakadás esetén nem áll fel újra a kapcsolat. Nem acélos nálunk, de a többi vagy méregdrága vagy nem támogatott.
-
xabolcs
őstag
válasz
E.Kaufmann
#19898
üzenetére
Ket hete nbd frissitette a packet steering szkriptet (netifd: rewrite packet steering script), ami nem minden esetben lett jobb, mint volt: netifd: new packet steering script slow down wan port (#15207) - igen a PPPoE a hibas mar megint.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Aztan az elmult napokban erkezett nehany javitas, s vegul a bejelento is ugy latta, hogy neki is megjavult!

-
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#19888
üzenetére
Nem volt mit kivárni, mert vissza tudott még lépni a felületre, tehát nem számolt el 90-ig, utána még át tudtam lépni a system-startup menüre, de utána már nem egedett semmi kikapcsolni
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19871
üzenetére
Nekem sincs durva jelszavam, illetve a kezdetek óta azt használom.

-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19869
üzenetére
Nem kellene, hogy ilyen problémát okozzon, mivel a kliens nyilván nem tud szabályosan kapcsolatot bontani, ha egyszer csak megszűnik a kapcsolat, vagy kiveszed az akkut a telefonból (mondjuk manapság ez utóbbi már nehéz). Tehát szerintem ez egy szabályos működik.
Sem roaming, sem multi to unicast nincs beállítva nálam.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19867
üzenetére
Az biztos, hogy a Cudy-nak egész nagy a hatótávja. Hogy bezavar-e, azt nem tudom.
Ha a MAC Vendor lookup nem ad eredményt, akkor ezek randomizált MAC címek, amiket alapból pl. a legtöbb mobil használ. Persze ettől függetlenül lehetnek támadások is. -
yodee_
őstag
válasz
E.Kaufmann
#19862
üzenetére
Annak látszódnia kellene az aktív kapcsolatok számában nem?
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19852
üzenetére
Mind a 2 default értéken van (így a config-ban nincs is beállítva). Azaz a
disassoc_low_ack1(azaz a LuCI-n a Disassociate On Low Acknowledgement ki van pipálva), askip_inactivity_pollpedig0(tehát a LuCI-n a Disable Inactivity Polling nincs kipipálva).De nekem a többi interface esetén is default értékkel vannak ezek a beállítások.
-
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19844
üzenetére
Nálam ESP8266 alapú Tasmota firmware-os okos konnektorokból 1 db Blitzwolf SHP2, 2 db GoSund EP2, 3 db saját készítésű (a program is saját, Arduino alapkon) DS18B20 hőmérőket használó 18650-es celláról üzemelő hőmérő ESP-01 alapokon (ezek percenként mérnek, közben deep sleep-ben vannak, 10 percenkénti ébredés esetén csatlakoznak is a wifi-hez és POST-olják az addig mért értékeket), illetve 2db, ESP32-n futó WLED működik hibátlanul.
Nálam a Cudy-n 23.05.2 fut. Annyi, hogy ezen a radio-n csak wpa2-psk titkosítás van bekapcsolva. -
vargalex
Topikgazda
válasz
E.Kaufmann
#19841
üzenetére
Ezzel a hostapd
supported_rates, illetvebasic_ratesparamétereit módosítod (alulról limitálod, amit egyébként a hardware tudna). Így elképzelhető, hogy ez kliens oldalon nagyobb teljesítmény igényt jelent, mivel nem tud a számára elegendő minimális kommunikációs sebességet kiépíteni, kénytelen magasabbra kapcsolni. (Konkrétan tudhatna akár 6 Mbps, vagy alacsonyabb sebességen kommunikálni, de te aHighestbeállítással minimum 24 Mbps-re kényszeríted.) -
rErEaT
senior tag
válasz
E.Kaufmann
#19829
üzenetére
Fullos köszi, maradt mindenem

Gondolom lekéri a telepített csomagokat és azt adja tovább, hogy ezekből buildeljen egy firmware-t jó cucc! -
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19821
üzenetére
És van linuxom is, de azzal a githubos linkkel még annyit se tudok kezdeni.
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19824
üzenetére
De nekem nem jelent meg semmi a fájlokban. Hiába választottam azt a mappát, söt hiába tettem egyedül külön mappába. Kiválasztottam azt az ip-t amit be kellett állítani, 8888dnssel, mert ha nem írtam be semmit nem tudtam menteni. Tőlem tűzfal semmit se kérdezett. Négyszer tettem alapra a routert. Nem a SE verziót telepítettem. Az kell?
-
gyulank
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19821
üzenetére
Nem igazán tudom most sem. Letöltöttem, kipipáltam, beírtam az ezret. Át tudom állítani Windowsban az IP-t, stb. De onnantól nem tudom. Egy fontos kérdés, hogy mindenképpen ide kell hoznom, és mellőznöm kell a netet és közvetlenül a gépbe kell dugnom? Aztán mit kell csinálni a programban, vagyis hogy?
-
ArthurShelby
addikt
válasz
E.Kaufmann
#19811
üzenetére
Cudy által főzött
Mit jelent pontosan a főzött kifejezés? Anno telefonoknál hallottam ilyet, hogy főzött ROM.
Azt, hogy összepakolnak egy csomagot kész kódokból? -
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#19816
üzenetére
Jaja, én is használok itthon openwrt routereket, ennek viszont speciel semmi extrát nem kell tudnia.
-
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#19814
üzenetére
Ez érdekes mert az openwrt oldalán található leírás alapján csináltam én is gond nélkül. Mondjuk én visszatértem a gyártói szoftverre, nekem nem igazán adott többet az openwrt.
-
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#19811
üzenetére
Lemaradtam a szerkesztéstől. Nekem ezzel sikerült a cudy féle openwrt-t frissíteni:
https://downloads.openwrt.org/releases/23.05.3/targets/mediatek/filogic/openwrt-23.05.3-mediatek-filogic-cudy_wr3000-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Ha jól emlékszem, frissítéssel egyidejűleg nem kértem semminek sem a megtartását, tehát minden pipát kivettem. -
attila.86
tag
válasz
E.Kaufmann
#19811
üzenetére
Pont tegnap zongoráztam ezt le minden hiba nélkül. Cudy oldaláról az openwrt fw, majd a sysupgrade az openwrt oldaláról. Sok szabad tárhely nem maradt, de AP-nak a piacon jelenleg a legjobb ár/érték.
-
kutga
félisten
válasz
E.Kaufmann
#19676
üzenetére
Így igaz, az ssh frissítést is említi az oldal. Én kedvelem egyébként a tftp módszert, nem egy, halottnak hitt routert tudtam így feléleszteni. Padavant meg úgy emlékszem Asus FW recovery toollal tettem fel, de az már régen volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti játékok OFF topik
- Autós topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Arc Raiders
- Az olcsó Macbook sokkolja a PC-ipart az ASUS társvezetője szerint
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- 263 - Lenovo ThinkBook 16p (G6 IAX) - Intel Core U9 275HX, RTX 5060
- 156 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-13505H, RTX 4060 (ELKELT)
- Samsung Galaxy A33 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3560 i7-1165G7 4.7GHz / 32GB / 512GB / Quadro T500 2GB FHD 15"
- Lenovo T14 Gen 1 Ryzen 5 pro 4650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

De így meg le sem fut a



Port Forwading:
Tűzfal:

vargalex