Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yany #60265 üzenetére

    Ennek a tényállásnak a megítélése azért nézőpont kérdése.
    Eddig egy RDNA3 jött ki és az tényleg csalódást keltő.

    A Navi33-ról vannak pletykált infók, amelyek teljesítmény szempontjából nem túl bíztatók, de mivel az lényegében egy N6 portja a navi23-nak, ezért nem is meglepő, hogy nem is teljesít sokkalta jobban.
    A kisebb lapkával rendelkező régi nodeon készülő N33-tól sokkalta inkább árversenyt lehetne várni.

    De voltak pletykák. Részben arról, hogy driverből még majd lehet javítani (dual issue.hasznosítása), részben pedig arról, hogy a Navi31 fizikai implementációja hibákat tartalmaz, ami magasabb frekvencián a vártnál.nagyobb fogyasztást eredményez (persze lehet, hogy csak túltolták a tranzisztorsűrűséget) és hogy ezeket későbbi lapkák valamelyikében már javították.

    (Ezeknek persze egyike sem olyan, aminek vásárlás-meghatározó szerepe kéne lennie.)

    Ha elkezdenek az RDNA4-ről beszélni az szerintem annak a jele, hogy ezek a pletykák alaptalanok. (Mimdig is alaptalanok voltak, vagy az alapjait elkaszálták, átütemezték, átnevezték, stb)

Új hozzászólás Aktív témák