Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    Aki szeret kotyogózni, kipróbáltam ezt a receptet: [link] (elég rövid videó, csak 4 perc). Nagyjából a szokásos verzió, lényegi újítás: bloom kotyogóshoz :)

    Első javaslatom, hogy nem szabad reggeli első kávé előtt nekiállni :D
    Videó alapján egyértelmű szerintem, de azért leírom, hogy hattyúnyakú kancsó nélkül esélytelen, és abból is célszerű olyat amivel jól lehet a vízsugarat kontrollálni.
    Plusz nehezítésként én egyszemélyessel toltam... :) Sikerült is kicsit túlfolyatnom ahogy megdagadt a pogácsa, de igazából elég könnyen takarítható volt. Valószínűleg célszerű kicsit kevesebb kávét is beletenni a szokásosnál, hogy egy minimális perem maradjon.

    Eredmény szerintem jó lett. Érezhetően teltebb, édesebb lett a kávé, mint amihez hozzá vagyok szokva kotyogós + filter kávé kombóból (másik oldalról nem ittam ebből a kávéból még kotyogóst, de majd letesztelem a szokott módszeremmel is hogy mi a különbség).
    Hogy megéri-e ezzel szórakozni az attól függ mennyire lehet begyakorolni a bloom-ot anélkül, hogy kifolyjon. Ha az nem gond, akkor nem nagy plusz meló. De egy esetleges minden második főzés utáni takarítást már nem hangzik annyira kellemesnek :)

    Valószínűleg megér egy kísérletezést a dolog, mert sokszor pont az volt a gondom a kotyogóssal, hogy jó lett volna finomabbra őrölni, viszont akkor már érezhetően elkezdett csatornásodni (lefolyásra is meg ízre is). Ezt elvileg a bloom megoldhatja.

    Papír filtert kihagytam, nem volt kedvem vagdosni (ugye a rendes aeropress méret nagy lenne az egyszemélyeshez). Nem éreztem különösebben problémának, igaz meglepően sok fine bekerült a csészébe. Legközelebb majd megnézem azzal is.

Új hozzászólás Aktív témák