Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz kp78 #7462 üzenetére

    Simán lehet jó DSLR-eket kapni 150 ezerig :K
    Viszont te ultrazoom-ot akartál. Nem tudom hogy a nagy zoomátfogás mennyire igény. A legtöb tükrös gép 18-55-ös alapobjektívvel érkezik, ami 3x-os zoomtartományt fed le.

    Ebben az árkategóriában lehet ajánlani a Pentax K-x-et, baromi jó szenzorral, jó keresővel, viszont ceruzaelemmel, vagy ceruzaelem alakú aksival működik - ez egyeseknek előnyt, másoknak hátrányt jelent, részemről pedig teljesen mindegy, nem eszerint válogatnék gépet, de azért megemlítendő lehet.
    18-55 alapobjektívvel, vázba épített képstabilizátorral - ami azt jelenti, hogy minden rá tett objektívvel lesz képstabid.

    Aztán Nikon D3000:
    Kissé régebbi, kevésbé jó érzékelővel, viszont azt tudni kell, hogy ez az érzékelő is összehasonlíthatatlanul, sok-sok nagyságrenddel jobb bármilyen kompakténál, illetve alacsony-közepes érzékenységeken aligha fogsz látni bármi különbséget az előző gép képei és a Ninkon D3000 képei között - már ami pl a képzajt illeti. Ahhoz, hogy ennek a szenzornak a hátránya, vagy inkább úgy fogalmaznám, hogy annak az előnye kijöjjön ISO 800 felett kéne fotózni, jellemzően pedig azalatt fotóznak az emberek.
    Az objektívje viszont 5,8x-os zoomátfogású, kezdőobjektívhez képest teljesen jó minőségű, és az objektívbe van építve a képstabilizátor - ami azt jelenti, hogy a vázba épített képstabival ellentétben itt a hatása már a keresőben is megmutatkozik, a keresőkép is stabilizált lesz.

    Olyan Canont, amit szívesen ajánlanék, ebben az árkategóriában - bevallom, nagy meglepetésemre - nem találtam. Az Olympusnál ugyanez a helyzet, a Sony kínálatát pedig nem ismerem, abban nem akarok okoskodni.

    Ezt a két gépet ajánlanám tehát első körben, mindkettő másban jó. A Pentax javára a szenzor, a Nikonéra az objektív írható. Nekem van egy olyan érzésem, hogy az objektív nyújtotta plusz lehetőségeket sokkal gyakrabban használnád, és sokkal jobban kihasználnád, mint a szenzor nyújtottát, így ha mostanában nem tervezel plusz objektívek vásárlását, neked inkább a Nikont ajánlanám - Pentaxosként is.

Új hozzászólás Aktív témák