-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
Bocs hogy belevau, de szakmabeliként (mármint ami az elektromos terhelést illeti) írtam azt a szösszenetet fentebb. Azok a digitális mérők amik árban még elfogadhatóak otthonra, azok nem elég pontosak arra hogy ilyen "alacsony" 100W körüli terhelések esetében tartalékolás nélkül rámerném bízni az eszközeim. Hangsúlyozom, csak abból indultam ki hogy a kolléga 100W-os terhelési adatot írt.
Ha tényleg nagy lenne az árkülönbség a 120-as és a 100-as egységek között, akkor is azt mondanám hogy ha a gépén már a HWinfo általi értékeket összeadva is 100W körül kap (amiről tudjuk hogy sok mindent nem számol bele) akkor már 120-as egységet kell használni. Ha hozzád hasonlóan 60-80 w-ban gondolkodunk, oda jó a 100-as. De a fenti esetben valszeg nem lesz akkora árdifi hogy megérje kockáztatni, csak megfelelő boltot-szállítási lehetőséget kell találni.
Amint fentebb is írtam, nem mind1 hogy mekkora tüske jön kiugrások alkalmával és a sok kicsi sokra megy alapon idővel kinyírják a tápot, aztán már csak az összeszerelési minőségen múlik viszi-e a rádugott eszköz tápköreit és mivel PC alaplap esetében azokat nem fogod egyszerűen cserélni így marad a kuka. Jobb a békesség, az áramot nem látod és amit nem látsz arról jobb úgy gondolkodni hogy nem játék...ahogy a medve sem az.Anno vargánya és társa meg codegány tápegységekkel kapcsolatban voltak akik esküdöztek hogy náluk éveken át gond nélkül mentek. Csak elfelejtik közölni, hogy azért mert ténylegesen 100W terhelést raktak egy papíron 500-as egységre, ami a valóságban 250-et tudott leadni. Akik meg 300-as terhelést raktak rá mondván ez 500-as egység, azoknak kerekedett a szeme a füsttől, de 100-as terhelésnél annyi tartalék volt benne hogy még gagyi alkatrészekkel is elketyegett.
Új hozzászólás Aktív témák
- Idén lesz tíz éves az AMD Socket AM4 foglalat
- BMW topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- PlayStation 5
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Új termékkel és áremeléssel reagál a memóriahiányra a Raspberry Pi
- Horgász topik
- OLED TV topic
- Milyen program, ami...?
- További aktív témák...
- Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz
- Aorus RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3333MHz GP-ARS16G33
- Kingston FURY Beast RGB 16GB (2x8GB) White RGB Special Edition DDR4 3600MHz CL17 KF436C17BWAK2/16
- BESZÁMÍTÁS! Asus Sabertooth Z97 Mark 1 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX B250F GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4692, 92% AKKSI
- LG 32G810SA-W - 32" IPS Smart - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4266
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LEXAR 32GB DDR4 3200 MHz laptop RAM
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
