-
Fototrend
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
válasz
MasterDeeJay
#45499
üzenetére
Én ssd-t és linuxot adnék neki. Az elsővel eltűnik egy nagyon szűk keresztmetszeted, a másodikkal a szoftveres akadályok is.
-
Újítgatok fel laptopokat, egy Toshiba L30-as kissé kifogott rajtam. (álltalában Dell, IBM, esetleg HP amivel foglalkozom, de megfogott a matt kijelző meg az hogy ingyen volt
)Szóval az alap konfig.
Celeron 410, 512mb ram, 120Gb-os HDD, x200m...Win10 32bit felrak, elszörnyed, brutál lassú, integált atihoz nem akart drivert tölteni. Jó akkor kézzel ősinternet explorer catalog.update.microsoft.com felmegy kikeres, sokadik driver jólesz WDDM támogat (XPDM Nem megy win10 alatt). Opengl gyorsítás van, most már lehet 1fps-el minecraftozin miután bepakoltam még 1gb ramot. Celcsi 410 naaaagyon gyenge.
Jó akkor ebay.
Procicsere T2450 ezeöcáz postával, ez a legnagyobb ami belemegy. Mellé 2x2Gb ram bár elég lenne 3gb is mert ez biza csak 32bites procikó.
A T2450-es nem is gyenge jószág, core duo majdnem csúcsa, core2duo T7200 alatt van, inkább T5600-as szint cpu queenben (~7700 pont). Fsb pinmoddal 8000 szériás core2 mobil simán hozható.
Igazából a core duo és a korai core 2 duo között nincs is annyira nagy külömbség, kapott 64bitet és 2x annyi az L2 talán átdolgozták kicsit, lényeg 5-10% körül lehet teljesítményben...
Ennek a toshibának viszonylag gyenge a hűtése, ennek ellenére aida teszt alatt 65-67 fokig melegszik és nem mondom hangosnak, nem megy maxon. A celeronnál régi pasztával süvített mint állat.
Az egyik probléma az hogy nem eszi a 2Gb-os ramokat, amiket eddig minden gépem evett ennél régebbi procikkal is. (habár 2gb-al is elégséges) Talán valami chipset limit lehet. (Chipset Északi: RS410 vagy x200m? Déli IPX450)
A videókártya youtube-ot nem szereti, 480p elmegy de a 720p-t elvileg prociból kellene tudnia mégse viszi. (mégiscsak valami utasításkészlet hiány lehet?) Win10 Gui tükör folyamatos, procit nem eszi tehát hw gyorsítás van valami.
Venti felpörög maxra majd vissza kb egy másodpercig. Ha terhelem akkor meg közepesen megy végig és 65-67 fokos és nem megy feljebb szóval a hűtés az elég, de a szabályzás a bugos.
Cél hogy egy igen olcsó netezős gép lehessen, win10-el!Tudom hogy túl sokat várok el egy ilyen géptől, főleg hogy a kukából szedtem ki de valahogy ez egyfajta perverz élvezet nekem.
Kénytelen vagyok belőle egy használható gépet csinálni. PentiumM-ekkel is ezt csináltam, meg megszámlálhatatlan core2-es géppel ez a core duo meg érdekel mert nem tűnik rossz platformnak! Valahogy a chipset nem tetszik nekem.
Az X200-as az tulajdonképpen egy Ati 9600-as felezve 64bit sávszéllel pcie-n? -
Szerintem egy SS7 proci, az SS7- ben landolt minden idők legváltozatosabb processzorkínálata. A 400- as Cyrix pld gyorsabb integerben mint egy PII-450, az FPU- ja meg valahol a 180- on hajtott P1MMX környékén van, 300MHz- en hajtva eléri a 200- ast.
Mit mondanánk akkor a K6-III, K6-2+ és K6-III+ procikra, a foglalat SS7 de proci L2 kesses és más a belső felépítés is.
Szerintem a CyrixM-II az Cyrix-MII és nem P1. ( bármi legyen is a bölcs varázslók döntése, nekem is nagy kedvenc ez a proci, a gyenge FPU ellenére is )
-
Vladi
nagyúr
Szerintem itt még nem vált el, használható gyűjtőfogalomként, hogy p1. Ez korszakot jelöl és foglalatot.
Utána a p2 már teljesen más, mert csak intel cpu ment a foglalatba. Akkor jött a slot-a, meg a 462 ha jól tudom. Ott már elvált. -
bacsis
Közösségépítő
válasz
frescho
#45490
üzenetére
Itt sem a procit pentiumozhtam, hanem magát az összképet, a platformot...
Persze Rive jól le írta, hogy szebben csengene, mint Socket 7...
De szerintem csak ennyi... ha így szebb névvel hivatkozunk rá, az max jobban fog csengeni, a lényegen nem változtat
Össze akartam/akarok rakni egy Pentium 1 kaliberű gépet, ami szerintem a fenti összeálíltásban telejsen megállja a helyét -
ebegab92
senior tag
-
frescho
addikt
válasz
bacsis
#45489
üzenetére
Te is tudod, hogy ez a Cyrix proci egy felkaru orias es az egyik kedvencem. De a socketen kivul koze nincs a Pentiumokhoz. Amikor ilyen geprol beszelunk, akkor az irod, hogy egy 6x86, K5, K6-2 van a gepben, nem Pentiumozol.
Legalabb mi ne menjunk le arra a szintre, hogy minden ami mondjuk 478-as socketbe megy bele az Pentium 4.
-
bacsis
Közösségépítő
NE felejtsük el, hogy a super Socket 7-et, és a magába foglaló szabványt legalább az AMD találta ki

frescho!
Igen, Cyrix... De ha azt mondom, hogy van egy Cyrix-os gépem, az lehet 286-tól harmat gyenge P2-szintig bármi... Míg ha azt mondom hogy P1 max zárójelbe hozzá kell tenni hogy Cyrix alapokon, de így azért elgé jól be lehet határolni a gép telejsítményét
-
Ádyka
őstag
Fúú mennyi vélemény.
Egyértelmű, hogy nem lehet kifejezni egy szóval, hogy P1 vagy P2.
Talán azért sem, mert az AMD-nek meg a cyrixnak nem volt saját socketje. Csak tologatták felfelé az órajeleket egy akkor már elavult platformon.
AMD-nek a SLOT A-ját és a kezdeti socket 462-jét (mondjuk Thunderbirdig) meg lehet akkor P3-nak nevezni. LOL. De hülyén hangzik. -
alvaro
senior tag
válasz
frescho
#45480
üzenetére
Szerintem nem. De nem is P2. Viszont MII. CPUID szerint egyébként 0x600 és tudja a P6-os CMOV utasításokat. Az alávaló viszont Socket 7-es. Szóval részemről a válasz egy zen "mu"

Belekezdtem az nforce2 kóstolgatásába, egyelőre sokat nem tudok róla mondani. Viszont máris kiszórtam vele pár korábban ismeretlen állapotú halott vagy szemetelő AGP-s kártyát. Juh-héj.
-
-
frescho
addikt
A törzsi tanács elé terjeszteném az alábbi kérdést:
A képen látható rendszer P1 vagy sem?

Az én véleményem:
Ez Cyrix MII, szóval nem. Még egy sima 6x86-ra elfogadnám, hogy ráfogja valaki, de egy MII-re nem.
-
#68216320
törölt tag
válasz
Sanchez638
#45475
üzenetére
Régebben magyart használtam, de minden update angolul van és elég vacakul néz ki félig angol-félig magyar verzióban. Már az USB Mass driver felpakolása után is kevert nyelv lesz

Ezért kérdezem csak. És egy furcsa dolog (számomra) az angol verzióban, hogy problémás indulás után folyton registry visszaállítást csinál, amivel eléggé maga alatt vágja a fát és nem találom hol lehetne kikapcsolni. -
#68216320
törölt tag
Csak egy gyors körkérdés:
Win98SE-ből magyar vagy angol verziót szoktatok tenni a régebbi gépekre?
Szoktátok telepíteni a nem hivatalos SP3 csomagot?update: Tudnátok linkelni mindenféle DOS-os test/benchmark programot?
-
frescho
addikt
válasz
quailstorm
#45464
üzenetére
Gép válogatja. Van olyan 286 ami minimalis BIOS-al rendelkezik es a merevlemezt is debugbol kell beallitani. A masik veglet frankon menu rendszeru. Aztan van aminel kulso program kell, na az hatalmas szivas ha nincs meg es nem talalod meg a neten.
De en azt mondom, hogy a 286-os mar egesz jol hasznalhato, de a 386 masodik szeriaja sokkal jobb. Valahol a 486-Pentium PCI-al ahol mar a PnP is mukodott. De ha valaki nem akar sokat szenvedni annak egy jo kis Pentium 3-mat ajanlok.
-
válasz
quailstorm
#45464
üzenetére
A késői 286 lapok biosa már hasonló a 386- hoz, tehát viszonylag inteligens. A régi 286- ot meg csak külső setup progival lehet állítgatni mint az XT- t.
Az eltérő ramok lehetnek bővítés eredményei, nálam is előfordul ilyen.
-
quailstorm
félisten
válasz
frescho
#45461
üzenetére
Akkor a két infó alapján sejtem, hogy ez egy kicsit nagyobb kihívás mint a 386SX. 286-os BIOS mennyire okos 386-hoz képest? Azt olvastam anno itt, hogy XT-vel ment a szívás, meg manuális HDD adatok bepötyögése (bár azt én is csináltam IDE csatalóval 486-on).
Egyébként a Tridentemen (bocs most nincs fotó) a RAM-ok szitázott felirata a két bankban eltér. Nem tudom, hogy ez lehet-e a 256-ról bővítés jele. Így vettük anno.
-
frescho
addikt
válasz
quailstorm
#45454
üzenetére
Az egy érdekes időszak volt. DIP-ből is általában több fjata volt. A 640k nem jott ossze sima 256kbx1-es darabokból, ezért raktak mellé 4x64kb-es darabokat is. Aztán a SIMM-re átmenetelnél volt még a SIPP is. Érdekes időszak, vicces dolgokat lehet találni. A legjobb, ahol lehet mixelni a különböző cuccokat.
Holnap este én is memóra upgradet tervezek, mert 512-vel nem megy a Second Reality.

Chris82:
fdisk -el nézd meg, hogy a particio aktiv-e
Ha igen meg mindig ujra irhatod az mbr-t: fdisk /mbr -
Chris82
senior tag
válasz
DarthSun
#45453
üzenetére
A sys c-t próbáltam. 8 gb-ot lát a dos, csináltam 4 particiot, egyik sem nagyobb kettőnél.
Lehet hogy az a gond, hogy 80gb-os alapesetben a hdd?
Jumperrel 32gb-ra limitaltam a bios miatt.
A dos telepito szépen felrakja, ha lemezrol bootolok, tudom használni a c-t. Lehet hogy a betöltő szektorral van gond? -
válasz
quailstorm
#45454
üzenetére
Ha megnézed a 286 lapom, ez még hibrid, mindkettő foglalat van rajta, és 8 db dip foglalat még üres. A 4 simm- be tettem modulokat, úgy 4+1 MB, ha kitöltöm a maradék bankot akkor pedig 6 lesz benne.
(#45456) gban : futólag próbáltam, dos alatt 10MB- ot ír ki, lehet hogy akkor részletesebb tesztnél meglepi lesz

-
gban
veterán
válasz
DarthSun
#45447
üzenetére
nekem is egy 2GB- os van, beletettem azért, így most egy különleges 10MB- os Matroxom lett
Én is próbáltam ilyet, de az érzékelte hogy benne van, márpedig ami belevaló az 8-as, ki is írta hogy 16 mega van.
Aztán csak lestem amikor 3D-ben a textúrák érdekesek voltak - dolgoztatta volna a kártya a hiányzó 6 megát is de nem jött össze neki valahogy a számolás
-
quailstorm
félisten
válasz
DarthSun
#45447
üzenetére
286 lapba? Mármint az alaplapba? Ez a modul megegyezik valamivel? Egér által elintézett 486-ból és 386-ból van cache-em. De gondolom az nem jó bele.
Természetesen kellene, az egy régi vágyam. Gyerekkoromtól elkísért az a kártya, megvan az esély hogy az első alaplapot visszatéve újraélesszem. 486DX4-ként érte utol a végzet. Ahhoz csak egy alaplap kellene, a többit megtartottam. 64MB FPM meg 100MHz-es CPU.
-
Chris82
senior tag
Esetleg ötletek még hogy miért nem tölt be a HDD-ről a DOS??? Starting MS DOS... felirat és gondolkodik
-
#68216320
törölt tag
Jó, hát akkor annyira nem lőttem mellé. Szerintem simán lehetett akkor 99 karácsonyán valami ilyesmi gépet összerakatni boltban. Nincs akkora készletem, hogy szigorúan egy adott évre gyúrjak. És sajnos helyem sem hogy minden évről gépet tároljak.
Egyelőre akkor marad ez. Viszont a hdd 2001-es gyártmány, ha jól láttam. A maxtor 10gb és wd 15gb is. -
válasz
quailstorm
#45436
üzenetére
Nekem sem sok van már, még kell a 286 lapba is böködnöm 1MB- ot, meg az XT- ben levő Oak- ba is kell bővíteni de ha marad és kell Neked, küldök.
(#45440) arn : van egy 8900CL is és 9000- es is de azokat már nem merem beletenni, gondolom még jobban igénylik a 386 utasításokat.
(#45442) zoltanz : nekem is egy 2GB- os van, beletettem azért, így most egy különleges 10MB- os Matroxom lett

-
#68216320
törölt tag
válasz
quailstorm
#45444
üzenetére
Maxtor 10gb-ot raktam végül a BF6-hoz. Bár erős volt a kísértés egy 18gb-os scsi személyében. Van itthon pár kártya, hdd, cd. De egyelőre maradt az ide.
-
quailstorm
félisten
BX-es gépeket mikor kaptam kukából, akkor Quantum vagy Maxtor volt, jellemzően 4,3GB, egyszer 8GB.
Őrült vasutasok rátuszkolták a 4,3GB-ra az XPSP2-t és az Office 2003-at
Ja meg volt egy gumis Seagate de az azonnal meghalt kb...
-
zoltanz
nagyúr
Ha van valakinek Matrox G200-ba való 8 MB-os VRAM modul, engem is érdekelne.
Köszi! -
#68216320
törölt tag
Egy BF6 lapról van szó. Benne egy P3 733MHz cpu egy slot1 átalakítóban. 256mb ram, voodoo3. Most egy awe32 van benne, de lehet jobban illene hozzá egy sb live. A cpu-ból és a vga-ból kiindulva olyan 1999 körüli dátum volna a cél, de persze függ attól, h mi van itthon hozzá.
-
-
quailstorm
félisten
Na várjunk. Itt van egyeseknek plusz RAM ami jó a Tridentbe?

Sajna most nem tudom tesztelni, majd téli szünetben Január közepe, vége felé. 386SX-em építem újra, minden megvan, de jó lenne megbővíteni a kártyát. -
Fenyő
őstag
válasz
DarthSun
#45433
üzenetére
Trident 8900D nem is tud 256 színnél többet, azt pedig, hogy ezt milyen felbontásban tudja vram mennyiség függő, driverből 93 előtti kell hozzá (abban még nincsenek 386-os kódok), ha nagyon nem találod majd elkotrom vhonnan, ahogy SB16-oshoz is vmi korai verziót vadássz csak azzal fog menni (vhol ez is megvan, de vhol jó mélyen
, Vogonson érdemes körül nézned). -
286 tapasztalatok : megy a szivacs, Win3.1 felment simán, a Trident8900D- vel már gondjaim akadtak, több driver után találtam csak működőt, az is csak 800x600/256 colort támogat 286 alatt, a magasabb üzemmódokhoz 386 kell legalább. Ez nem is gond, egy ilyen gépbe elég ez. Azonban ramhibásnak bizonyult a kártya, szemetelt. Másik kártyából kivett rammal ok lett, tehát ez megoldódott. Folytatom a kísérletezést a CT1740 driverével. Vagy 10 féle SB drivert felmásoltam CD- re, eddig kb felét kipróbáltam, mindegyikkel szabálytalan műveletek sora. Ennek a kártyának mennie kéne 286- ban, gondolom
. Használ SB16- ot valaki 286- ban, esetleg tudja melyik driver a nyerő Win3.1 alatt ?, dos alatt mindegyik műkszik, csak Win alatt rosál. -
gban
veterán
válasz
#68216320
#45430
üzenetére
Próbáld meg hűtőbe tenni, ezeknél a motorral volt gond, és attól durrant el a vezérlő IC.
Ha hidegre javul, itt is szorul a motor amire nincs sajnos megoldás.
De igazából másra se ilyen kattogásnál, csak érdekességképp javasoltam a fenti megoldást, meg adatmentésnél jöhet még jól a tipp. -
válasz
Sanchez638
#45429
üzenetére
A SlotA konfigba tettem, egy 20GB- os példányom van a DX- ből, nem tapasztaltam semmi gondot ( Win98 alatt megy ).
PeachMan : a tünetek alapján sanszos hogy ledobta a fejet, sajnos valszeg tönkrement.
-
#68216320
törölt tag
Fene, éppen 5 perce ment tönkre a quantum lct20 hdd-m

Felpörög aztán pár másodperc után kattanó hang után leáll. De olyan hangja van a kattanásnak, mint egy pattogó pingpong labdának. Kattog egyre halkuló hangon. Menthető vagy kuka?Sanchezsa: Azt hiszem az egyik tusl2-c gépemben egy 60gb-os van egy cel1000a társaságában. Igaz XP-vel azt hiszem. Nem volt vele gond.
-
Sanchez638
addikt
Találkozott már valaki olyannal, hogy a Maxtor DX széria lemezeit nem komálta az Asus Tusl2-c lapja?
Win Me telepítése elején eldobja a gép magát. De csak Maxtor-al.
-
Chris82
senior tag
Planet ENW9504 hálókártyához nincs valakinek win98 drivere és Sony CDU611-es Cdromhoz Dos alá?
Köszönöm -
zoltanz
nagyúr
Érdekes Win7-en a gyári NV driver nem engedte húznia a VGA kártyát, teszteléskor hibát adott, XP-n megy, vágtázik.

Egyedül a DX9-es játékoktól tartottam, a Richard Burns Rally próbáltam, az játszható vele (és még tűrhetően néz ki), sztem a trémárk eredmény sem olyan gyászos.Acorp 7KT266AL (Via KT266A)
Athlon XP 2000+ 1667 MHz (12.5x133) Palomino
1 GB DDR Ram 266MHz (2-2-2-5)
Abit Siluro Geforce FX5200 128 MB DDR (@GPU:300/VRAM:400 64 bites buszon)
Silicon Image SIL680 Raid kártyán Samsung SP1614N 160 GB 7200 RPM HDD
Win XP
3DMark2001SE: 4746
-
arn
félisten
13. ET6000 memory bandwidth hype and the impact on video modes
Tseng has always had wet dreams about memory bandwidth, and their press announcements about the ET6000 memory bandwidth are no exception.
They claim the ET6000 using MDRAM is capable of reaching an incredible 1.2 Gbytes/sec of bandwidth. That would surpass just about everything on the market (even SGI).
And that would be true, _if_ they actually used the fastest available MDRAMs on their boards, which they don't. The stunning 1.2 GByte mark is only reached when using 4 MDRAM chips at their max clock rate of 166 MHz. But due to design limitations, the first-generation ET6000 can only drive the memories at 92 MHz (that will change when the ET6100 and ET6300 hit the streets).
This means the max. theoretical bandwidth available on current ET6000 boards is "only" 360 MB/sec on boards with 2 MDRAM chips, and 720 MB/sec on boards with 4 MDRAM chips. And this assumes a best-case situation (=extremely long bursts -- the MDRAMs use a shared address/data bus, much like the PCI bus does). In the real world, unaligned accesses both from the PCI bus and the accelerator will reduce the effective available bandwidth. The current ET6000 boards peak out at about 225 MB/sec, with 2 or 4 MDRAMs.
Whatever you may have read in press releases, the ET6000 has a 32-bit memory bus (not 128 bits; that's only the accelerator data path within the chip, if anything). That means that, with their 16-bit busses, 2 MDRAM chips already use the full bus capacity. Having 4 memory chips on an ET6000 board will not give you extra memory bandwidth.
Memory bandwidth limits the maximum resolution you can use at a given color depth. The ET6000 RAMDAC can cope with 135 MHz in any situation. But the RAM cannot. At 32bpp (sparse 16M color mode), using a 135 MHz pixel clock would require a memory bandwidth of 135*4 = 540 MB/sec, which the current ET6000 boards simply cannot cope with. And then you still need some spare bandwidth for the PCI bus and the accelerator.
That is why some modes will be refused, depending on your MDRAM memory layout, even if the amount of memory would permit such a mode. See also the trouble shooting section to see what can happen if too little memory bandwidth is available.
-
YumeD
tag
válasz
Sanchez638
#45413
üzenetére
Igazából ebből is hiányzik 4x256 REG SDRAM, képpel ellentétben 1 GB van benne, csak random elfelejti az egyiket néha... állítólag túl messze van fizikailag a prociktól és regged kéne neki a stabil 1GB-hoz 133MHz-en, 124 -en lenne csak stabilan meg a reg nélküli... :/
-
-
-
válasz
zoltanz
#45403
üzenetére
Kétségtelen, ezek a 462- es gépek csak gyors HDD- vel hozzák a jó élményt.
Ettől függetlenül én kedvelem az elbaltázott FX sorozatot is. Mindenki életében előfordulnak mélypontok, az NVidia sem úszta meg ezt

(#45406) Chris82 : nem kizárt hogy ez okozhat gondot, a sys c: parancsot megpróbálnám azért...
-
válasz
Chris82
#45401
üzenetére
Huh, többmindentől lehet, első körben a HDD- t ellenőrizném. Indítófloppyn egy scandisk > scandisk c:
Majd ha ezután sem ok, akkor a rendszerfileokat, szintén indítófloppyn sys.com kell, majd sys c:
A MBR elvileg rendben van mert akkor el sem jutna a starting msdos feliratig... -
zoltanz
nagyúr
válasz
DarthSun
#45402
üzenetére
Egy jó HDD is sokat dob a rendszeren, használhatósági komfortban.
"FX5700 jól illik hozzá, bár én kicseréltem 6600GT- re,"
Geforce 6xxx széria a retró felső harmada sztem, felépítésre hatalmas ugrás volt akkor még a rivális Ati-hoz mérve is, + az FX-ek az átlagnál is gyengébbre sikerültek.
Az igazi vinage VGA-k még ISA buszosak voltak.
-
válasz
alvaro
#45400
üzenetére
Így akkor már tiszta a kép teljesen. Valóban ritka már a jó 286 lap, az enyém is kis kompakt, max integrált lap, teljesen savmentes, valamint ez teljesen stabil. Bacsis kifogyhatatlan készletéből kaptam, procit áldoztam cserébe. Az óriás procigyűjteményemből nem szívesen válok meg egy darabtól sem, de ennél kivételt tettem, persze duplázottól vettem búcsút, tehát nekem is maradt ugyanolyan, csak az össz darabszám csökkent.
(#45399) zoltanz : FX5700 jól illik hozzá, bár én kicseréltem 6600GT- re, nőtt is a pont 3DMark- ban rendesen, nagyon fürge az enyém is, 2400- on pörgő Barton.
-
Chris82
senior tag
Szaisztok!
Az miért van, hogy feltelepítettem a Dos a HDD-re, de indításnál megakad a Starting MS Dos feliratnál?
Új hozzászólás Aktív témák
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Telekom mobilszolgáltatások
- Egérpad topik
- Háremet tartana az adattárolókból a Chieftec letisztult dizájnú háza
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Gaming notebook topik
- Star Citizen
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- Bontatlan HP és Lenovo Toll 2.0
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULL HD I Cam I W10 I Gari!
- Samsung Galaxy S23 Ultra / 8/256GB / Kártyafügetlen / 12Hó Garancia
- Apple Watch Series 10 46mm GPS+Cellular Titanium, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)
Kénytelen vagyok belőle egy használható gépet csinálni. PentiumM-ekkel is ezt csináltam, meg megszámlálhatatlan core2-es géppel ez a core duo meg érdekel mert nem tűnik rossz platformnak! Valahogy a chipset nem tetszik nekem.





Köszönöm






