Új hozzászólás Aktív témák
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
kenguru99
#97089
üzenetére
Most nem vagyok gépközelben (mármint ahol a fotóim vannak), de egyszerűen tesztelheted azzal, hogy egy sík felületet fotózol, ahol saroktól-sarokig mindennek az élesség síkjában kell lennie (fal, tájkép, épület homlokzat, stb).
Ha a kép egyik fele élesebb, mint a másik, ott decenter problémáról van szó.
A 25mm f/1.7 amúgy rendelkezik szférikus aberrációval, ami a focus shift jelenséget okozza, de ebben az esetben nem ez a hiba (sőt ezt én amúgy sem tartom hibának abban az értelemben, hogy ez nem minőségi kifogás, hanem egy adott lencserendszer tervezési sajátosságából adódik). Viszont amikor focus shift-re korrigált fotót lövök (f/4-re rekeszelve, ahol a legélesebb), akkor nagyon kijön a decenter hiba (korrigálatlan fotón kevésbé). Ezt másoktól is hallottam már, szóval nem egyedi eset, csak érdekel volt-e bárki akinek ezzel kicserélték.
Nem mondom, hogy nem tudok így élni vele, mert ezt az objektívet főleg közeli félalakos emberfotóra használom nyitott rekeszen és annyira tökmindegy mi van a kép szélén, mert amúgy is csak középen éles olyankor, csak ha valaha találkozott köztetek valaki olyan 25mm f/1.7-el ami nem volt decenteres, akkor megérné nekem, hogy verjem az asztalt a szervizben.
Redditen olvastam anno, hogy volt akinek (igaz nem Magyarországon) háromszor cserélték és mind decenteres volt, aztán fel is adta, vett inkább egy Leica 25mm f/1.4-et.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP Zbook Fury 17 G8 - üzletből, garanciával
- iPhone 16 Pro 128GB Desert Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- Bomba ár! HP ProBook 430 G5 - i5-8GEN I 8GB I 128SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 i5-1245U 14" FHD+ 16GB 1TB 1 év teljeskörű garancia
- Dell Latitude 7340 2-in-1 i5 13.gen, 16GB DDR5, 512GB SSD, QHD+ érintőkijelző, ÚJ ÁLLAPOT!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

