-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Wohme
tag
válasz
PROTRON
#53696
üzenetére
Az alapján, amire használni fogom (médiaszerver, otthoni felhő, fotók/videók biztonsági mentése, torrentezés, tömörítetlen zenék lejátszása, stb.) átgondoltam, hogy nekem nem lesz szükségem 4 db HDD-re a jövőben valószínűleg.
Az alábbi indokok miatt csak megerősít a dologban:
-4 db sokkal intenzívebb hanggal járna
-csak a rendelkezésre állásom nőne meg, a biztonságom nem
-nehezebb megfelelő házat választani
-nagyobb a fogyasztása
-drágább berúházásHelyette inkább 1 db igényeimnek megfelelő méretű meghajtót belepakolok, amit ha kinövök, fejlesztem. Illetve mondjuk RPi alapra csinálok a szülői házba egy másik épített gépet, ami biztonsági mentésként funkcionál és áthúzza az adatokat menetrendszerint az első gépről. Ezzel pénzt spórolok és a biztonságom is sokkal jobban nő a földrajzi elkülönülés miatt.
Milyen minőségbeli ugrás lenne, ha 1 merevlemez helyett 2-t raknék bele a fő gépembe egyébként? Ajánlott egyáltalán vagy a fenti tervem 1+1 HDD-vel megállja a helyét?#53695sati és #53697totoka2
Köszi a tippeket és a tapasztalatot. A HDPlex nekem kicsit zsebbenyúlós sztori lenne
Új hozzászólás Aktív témák
- Alkoholista nevelde
- VGA-kavarás, CES-ciki, AI-túltolás — HTTP #1
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Windows 11
- PlayStation 5
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Milyen NAS-t vegyek?
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Mini-ITX
- További aktív témák...
- Gigabyte GA-E350N WIN8 (Rev. 1.0) használt alaplap integrált CPU-val
- SK Hynix 32GB modulok egyben (1x32GB) 3200Mhz - több db elérhető!
- SK Hynix 32GB modulok egyben (1x32GB) 4800Mhz - több db elérhető!
- BESZÁMÍTÁS! 16GB G.skill Ares 2400Mhz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB G.SKILL Trident Z 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Sosemhasznált! HP OmniBook 5 i7-1355U 16GB 1TB 16" FHD+ Gar.: 1 év
- WYBOT C2 Vision AI vezérelt medenceporszívó
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- Apple iPhone 13 Pro Max Graphite ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 256 GB-100%-3 hó gari!
- Apple iPhone 14 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


