-
Fototrend
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
Szten Márs
#5909
üzenetére
Kicsit off leszek, de erről már beszéltünk egyszer és nem sikerült meggyőznöd. A Te érvrendszeredet használom, hogy jobban megértsd mire gondolok. Amikor egy objektívre vonatkozóan a "fényerő" kifejezést használod, akkor pontosan mire gondolsz?
A legnagyobb használható rekeszértékre, vagy az objektíven keresztül az érzékelőre jutó fényre?
A második fogalomra nem lehet igaz az általad írt, " a fényerő a frontlencse méretétől is független" a hozzászólásod második részét is figyelembe véve, ahol azt írod:
"Egy F/1-re rekeszelt objektív a rá eső fény teljes egészét át fogja engedni a szenzor felé, egy F/1,4-re rekeszelt már csak a felét, egy F/2-re csak a negyedét, egy F/2,8-ra a nyolcadát, egy F/4-re a tizenhatodát és így tovább"
Azaz, mivel az nyilvánvaló, hogy a frontlencsére jutó összes fény mennyisége erősen függ a frontlencse felületének nagyságától, ahol egy 52mm átmérőjű lencse felülete 26x26x 3,14=nagyjából 2123 mm2, a 72mm átmérőjűé pedig 36x36x3,14= nagyjából 4070mm azaz majdnem duplaakkora a két objektíven áthatoló fénymennyiség azonos rekesznél nem lehet ugyanannyi véleményem szerint...
Ha nem így látod, akkor mit értek rosszul? Vagy nagyobb frontlencse mellé az ugyanakkora rekeszérték kisebb valós átmérőt jelent?
Tényleg nem vita a célom, hanem a fogalmak pontosabb megértése.
Új hozzászólás Aktív témák
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Forradalomi előrelépésként jellemzi az NVIDIA a DLSS 5-öt
- PlayStation 5
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Parkside szerszám kibeszélő
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black használt, szép állapot 100% akku 6 hónap garancia
- iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4328, 100% AKKSI
- iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4570, 100% AKKSI
- Gainward RTX 5060 Ti Python III 16GB GDDR7 128bit (NE7506T019T1-GB2061T) Videokártya
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ha nem így látod, akkor mit értek rosszul? Vagy nagyobb frontlencse mellé az ugyanakkora rekeszérték kisebb valós átmérőt jelent?
