-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
worxland
addikt
válasz
szabonagyur #32199 üzenetére
Nem. A Media Markt ennyire drága.
-
betyarr
veterán
bocsi az offért,de tegnap voltam a nyíregyházi média "hülyeazértnemvagyok m@rktban és teljesen véletlenül elmentem a routereknél is.a 1043 v2 21990ft-ért volt kitéve.megnéztem legalább 3x,de annyi.hihetetlen
-
ludsimon
veterán
válasz
propanbutan #32192 üzenetére
Akkor nézd meg a 1043ND v2-t!
Valós gigabitet tud lanon, hosszú távon egy okos beruházás. -
BioNiCMaN
addikt
válasz
propanbutan #32188 üzenetére
Rossz a link a rúterhez.
-
ludsimon
veterán
válasz
propanbutan #32188 üzenetére
Jelenlegi router?
-
propanbutan
csendes tag
Sziasztok,
ma ki akartam próbálni milyen sebességet produkál a legkisebb Digi csomag (jelenleg 100/50), ha közvetlenül a gépbe dugom, mivel a régi routeremen még kábellel is csak 20/20MBit megy át.
Windows 7 alatt 691-es hibát kaptam, pedig a jelszót jól adtam meg. Nem találtam itt megoldást, ezért leírom mire jutottam, hátha valakinek jól jön. Úgy tűnik két módosítás kellett, külön-külön egyik se volt elég:
1. MTU átállítása 1500-ról 1492-re (link)
2. PPP beállításoknál engedélyezni kellett a szoftveres tömörítést (kép)
Így végül 92/50Mbit-et mértem, úgyhogy aszem beszerzek egy új routert
üdv, pb
-
nucky30
tag
Nyilvánosra állítottam mindkettőt.... most nincs probléma, nincs másik PC, remélem nem is lesz.
-
-
Steelmanus
addikt
válasz
nucky30 #32176 üzenetére
Kábelen jön a net, közvetlen a pc-hez csatlakoztatva. Igy van nekem is, es igy nez ki:
A Nem azonositott halozat maga a halochip a lapon, a Digi pedig a PPPoE kapcsolat amit mar en keszitettem.
Mivel nincs wifi a lapodon igy nem lat senki, viszont mivel Otthoni kapcsolatra van allitva a windowsod igy van egy masik kapcsolatod ami egy masik szamitogep ill. laptop lehetett ami ha csatlakoztatva van a gepedhez akkor a Te Gery-PC kapcsolatodon keresztul kimehet a netre ha engeded. -
DonMaster
addikt
válasz
MasterMark #32178 üzenetére
pedig de, anno modemes környezetben is lehetett látni a teljes szomszédságot a DIGI nél coax-on kb 56gépet letehet meg számolni Wekerlén
volt amelyikbe be is letehet menni a megosztottakba
, de volt jó oldala is, lehetett Nagy lanparty-t csapni a szomszédsággal .
-
nucky30
tag
válasz
MasterMark #32180 üzenetére
Kikapcsoltam ...
(#32181) ludsimon
Mindent megcsináltam -
ludsimon
veterán
-
nucky30
tag
Érdekes, hogy le sem lehet tiltani, mert akkor én sem tudok internetezni ....
-
ludsimon
veterán
válasz
nucky30 #32176 üzenetére
Akkor mindenképp szerezz egy routert be, mert így látják a szomszédok a géped amit megosztasz.
Letilthatod a fájlmegosztást addig ideiglenesen.
Pl elég jó ár érték arányban van a 1043ND v2.
A digitől bejövő kábelt a 1043ND Internet portjába dugod és beállítod a PPPoE kapcsolatot a routerben akkor nem fogja látni a géped. -
ludsimon
veterán
válasz
nucky30 #32173 üzenetére
Na várj, lehet rosszul értelmeztem.
UTP kábelen jön a Digi?
Ha a géped hozza létre a PPPoE kapcsolatot akkor lehet a switch amin keresztül kapod az internetet így van konfigurálva, ami őszintén szólva nem túl biztonságos.Én helyedben beszereznék egy routert, hogy az hozza létre a PPPoE kapcsolatot.
-
nucky30
tag
-
nucky30
tag
válasz
MasterMark #32170 üzenetére
-
Flitter
tag
válasz
wwenigma #32160 üzenetére
+1!
Érdekes ezt csak te
és én vettük észre.
Szégyenlem is magam,hogy ezt nem tettem szóvá miszerint nem kell ba@ogatni mert ha akarja ha nem ez a gondja. Diszgráfiás.Aki nem érti annak itt egy kis leírás.Diszgráfia
mellesleg jegyezném meg a neten nincs helyesírás! De nem árt.
-
Gróf...
aktív tag
Ráadásul olyan dolgon pörögtök, ami tényként tekinthető. Egyszer és mindenkorra tisztázzuk: A netcsomagokat régi áron igénybe venni nem lehet! Ergo; Ha valaki befárad, (Mint én is) hogy "Csókolom x. y. vagyok, szeretném módosítani a meglévő szolgáltatást "ERRE" (Esetleg vissza lehet kérdezni, hogy ennyibe és ennyibe kerül (Nálam ezt maga az ügyfeles kislány tette meg "Ugye a 2700 forintos?") Kis krampácsolás és már zizegett is a nyomtató. Csak a társalgás fenntartása kedvéért még megbeszéltük, hogy a már kibocsátott számlát nyugodtan fizessem be, majd az utána következőn jóváírják.
Még csak meg sem kell indokolni. Így szeretnéd, és kész!
Nálam a konkrét eset a tipikus: Tavaly szeptember óta Topnetből Digi200-as lettem. Nem váltottam vissza, mert leszartam. (Egyszer majdcsak kicserélik a szviccseket!?!?!?!) De a mostani plusz hétszáz forint különbség, már nálam is kicsapta a biztosítékot. Tegnap előtt beballagtam a legbárgyúbb mosolyommal Harmat utcába és azóta Digi100-as vagyok (2700) (Természetesen júli 1.-el)
Az egész procedúra annyi időmet és energiámat (munkaidőben, céges járművel) vett igénybe, mint ennek a hozzászólásnak a bekrampácsolása!
Ha valaki ezek után innentől kezdve tud "nemlétező" (sebesség-ár) csomagra szerződést kötni, az már bámulatos dolog! -
mlinus
őstag
válasz
szili.tamas1 #32161 üzenetére
a wifree nem az előfizetett sávból vesz le, hanem van egy dedikált 10 mbites hozzáférés.
a listaárak meg miért számítanak? senki nem fizet annyit, még akkor se ha lejár a hűség. -
szili.tamas1
senior tag
válasz
zhagyma #32153 üzenetére
Aham, ja, megkezdte a felzarkozast. Javaslom, nezegess jupiszi (mondjunk ez nem jo pelda, mert mamutkent meg mindig nincs ftth-fttb a palettajukon), meg telekom _LISTAARAKAT_, majd leesik az allad, mennyi penzt mernek elkerni egy kalap hig szarert.
Van jupiszi vifriii, de a jupiszi uszitol sem kaptam eddig valaszt, hogyan tudjak megoldani, hogy ne a te savszeledet szlopalja le az utcarol a szifonos turbomenedzser. Vagy a telekomnal a 20/1-es OPTIKAI netert mennyire realis 10ezer forint feletti osszeget elkerni, kozel felszazezer forint bekotesi dij mellett.
De persze, a digi mar most olyan mint a tobbi szolgaltato. Gratulalok.
Edit: Az nem tunik fel, hogy nem tud mindenki digis lenni? Amig a telekom lefolozi a "falusi" juzereket, 8/0,5-os netert tizezer forintra, meg amig eroltetik a fostos iptv-juket, ami persze nem a te savszeledbol vesz el (pedig dehogynem), meg amig a jupiszi erolteti a szaros ed3 netjet, meg vitatkozni kell a jelszinteken, meg a nagy fajberpaver megy a nevleges savszel tizeden, aztis szakadozva, addig szerintem a digit rohadtul nem kellene ezek melle besorolni...
Edit2: A torrent, a forgalmi korlat, meg a voip korlatozasrol mar nem is ejtettem egy szot sem.
Ja, meg a felar nelkuli HD, meg digitalis csatornak vetelerol sem. Meg a hatforintos mobilhivasrol sem, otszaz forintos havidij mellett.... -
wwenigma
Jómunkásember
Szerintem meg jo lenne nem DonMaster cseszegetni amiert diszgrafias, vagy hasonlo dolog sújtja... El lehet olvasni amit ir es aki akarja meg is érti. Szamara ez legalabb olyan rossz mint amikor megy a sapitozas hogy hogyírszvazzegnemtudomelolvasni... ha Ő megerolteti magat hogy legalabb igy irjon, szerintem nem keves munkaja van benne, akkor - akit erdekel a mondanivaloja - eroltesse meg mar magat hogy dekodolja es elolvassa...
-
DonMaster
addikt
válasz
zhagyma #32153 üzenetére
aha, már töbször kilet vesészve hogy a diginek nem a monopolium miat olcso az ára , hanem mert a digi nem 1-2éves megérülést akar hanem 5-10-éven belülit és ahogy láthato 4éve már nagyon is profitos és jutalék osztás is van , és most csökentettek árat? szerinted? ha árcsökenés után tudnak még nyereséget csinálni és abbol jutalékot osztani? akkor minek növeljék az árakat?
persze üzlet ként megtehetné , de akkor nem a digi lenne, pont ez a léyneg a digiben amit sokan nem értenek, hosszutávra tervez, és azt ugy tudja , ha nem 2-3év ig ad olcson valmti amég lesz 5milios elöfizetöje hanem az után is, mert tudod ha van 10 elöfizetöm és mindtöl kapok 20e/ho és abbol 18e nyereség menynire jobb? mint ha kapnék 100elöfizetötöl 5ezret és abbol 3ezer a nereség?
szerinted melyik éri emg jobban?
többnek olcson szolgáltatni vagy kevésnek kurva drágán?
kevésnke dárágn rövidtávon jo bevétlet hoz,
de többnek olcson hoszutávon is ,hoz bevételt . nem csak most hanem holnap is lesz profit.és mi az hoyg mibajom van veled? Semmi
a diginél nicsnen 2tös lista ár, csk az xxxxx veszik ezt be, me girnak alá régi árral szerzödést és utáan hözöngenek.
te döltél be
a digi nél nincsen reklám meg marhaságok amiket irsz te miota vagy digis? vgy miota fiygeled a digi-t? itt nem igazán tevékenkedtél az elmult 2évben, szoval ülj le 1-es.bemész kinyomtattod velük az ászf-t és meg mutatod nekme ez kell , hüségnélkül átraknak, max okos csomagon belül cseszegethetnek,
de aki képes hüség nélkül bemneni hoyg olcsobb legyen és a digis néni azt modnja neki hoyg no-no-no nem lehet csak a régi áron, és fogja és aláirja régi áron a szerzödést , annak csak azt tudom mondai, hogy meg érdemli, de ne hözöngjön utáan meg fenyegetözön a digi felé hoyg ofgyasztovédelem emg miegymás, mert aki xxxx az maradjon is xxxx. hogy irhat alá valaki egy nem létezö áru csomagra szerzödést?
még a szolgáltatot emg értem 1 balfácánnal több igy aki fiezt is emiatt, ezt alá irom ez összejöt nekik. de a szerzödöt azt nem értem emg , hogy a jo istenbe lehet alá irni egy olyan szerzödést ami már az alá irás pillanatában is tudja az alá iro hogy az nem fair? inkább bementem volan még 5x a kövi napoban és csak elém tolják az olcsobbat. istenem hoyg lehetnek iylen emberek. -
zhagyma
őstag
válasz
DonMaster #32150 üzenetére
Amint mindenki DIGI-s lesz, abban a pillanatban annyiba fog kerülni itt is a net mint a UPC-nél vagy többe (gondolom halottál a monopóliumről). Nem a jelenlegi ár/érték arány vagy a szolgáltatás minősége a probléma, hanem a DIGI mostani kettős érképzésének bevezetése (félreértések elkerülése végett: hűségmentes árakról van szó), amivel meg is kezdte a felzárkózást a "UPC/T" szintű szolgáltatókhoz.
-
DonMaster
addikt
válasz
zhagyma #32146 üzenetére
változtatni? hogy? ad gigás netet ? 19ezer/ho ért?. kinevetem
ad 500-as netet 14ezer /ho ért? DIGI nél ez 4500ft/ho azaz mondhatni 1/3-a a digis ár az upc-s nek, vgyis olcsobb sokkal. miröl bezsélünk? ha az upc akar valamit a digi ellen tenni, akkor minimum 5000ft/ho-ra csökenti az 500-as legnagyobb internet csomagának az árát és akkor talán lehet gondolkozni és labdába rughat, bár tudjuk hog ez nem fog megtörténni, és hogy ha mágis akor is a diginél 540kb a net addig az upc nél csoda ha 500 lenne 0-24-ben, de akkor elmondhato lenne az hogy meg probáltabár a jelelgi upc-s 14e árban kijön 2 darab maxos digis elöfizetés 2 darab 1gbit/s -es internettel, amég ez igy marad addig csak az elvetemültek mennek az upc-hez más nem. ahol van digi is.
-
zhagyma
őstag
-
zhagyma
őstag
válasz
Multibit #32142 üzenetére
Így van. Van egy DIGI szervezeti egység, amely a felmondó ügyfeleket megbombázza "egyéni akciókkal". Igazából most már csak azon morfondirozom, hogy lecsapjam-e a feldobott "ASZF magaslabdát", vagy kihasználjam az általad is említett lehetőséget
Megjegyzés: Természtesen "okos csomagot" nem rendeltem, mert meglévő ügyfél esetén alapból nem lehet. Viszont a 3 hónap szünet kellemes következménye, hogy utána megkapod mint új ügyfél.
-
Multibit
nagyúr
Egyfelől nagyon jó, hogy a Digi szuper gyors netet ad, szuper jó áron! Másfelől az az újítás, hogy a nem hűségidős előfizetőknek is kettős díjazást akarnak bevezetni (kettős listaár rendszer!), az - érthetően - felzúdulást kelt. Eddig a Diginél - és minden más szolgáltatónál - csak a rabigás ügyfelek voltak megkülönböztetve (régi és új)!
-
Multibit
nagyúr
válasz
zhagyma #32135 üzenetére
és jogosulttá válsz "okos csomagra"
Előző hozzászólásodban nem volt szó okos csomagról! Az okos csomag hűségidőhöz kötődik. Nálad akkor most mi a szitu? Van hűséged, vagy nincs? Okos csomagot igényeltél, vagy nem?
Én úgy vettem észre az ügyfélszolgálati irodában, hogy az ügyintézők bizonytalanok, mert a Digi még nem alakított ki egységes "akciótervet" minden szkenárióra. Miután kilátásba helyeztem a net előfizetésem felmondását, némi telefonálgatás után az ügyfélszolgálatos hölgy megkapta az engedélyt a vonal túloldaláról, hogy mégis lehetséges az, amit kértem. -
-
zhagyma
őstag
válasz
radi8tor #32139 üzenetére
Nekem nincs hűségidőm, meg ahogy fentebb írták másnak sem. Ennek ellenére kettős árazás van. Diginet 200 új ügyfélnek 4000, régi ügyfélnek 4700. Az ASZF meg csak annyit ír, hogy régi előfizető DigiNet 200-A néven veheti génybe a DigiNet 200 csomagot. Aztán a C mellékletben azt mondja, hogy a DigiNet 200 = 4700 Ft már nem rendelhető 2015.06.01-től.
-
zhagyma
őstag
válasz
B-L-A-C-K #32128 üzenetére
Rákérdeztem (amiről elvileg felvétel is készült): a 1272 megerősítette 3 hónap kalandozás után válsz új ügyféllé és jogosulttá válsz "okos csomagra". Na mindegy. Még megfuttatom az ügyvéd kollégáknál az ASZF-t aztán majd meglátjuk érdemes-e macerálni a kedves szolgáltatót az NMHH-nál ...
-
B-L-A-C-K
titán
válasz
Varszegig #32133 üzenetére
Ja azt hittem nincs digi felétek (nem figyeltem), így akkor feludülés lesz gondolom. Amúgy szerintem az UPC előbb utóbb kifog vonulni, mert amit a digi csinál úgyse tudja a lépést tartani vele...
Amúgy azt se értem hogy a digi miért csökkentett még így is a nevetséges áraikon, a piac egyáltalán nem követelte meg, persze nekünk csak jó.
-
Varszegig
veterán
válasz
B-L-A-C-K #32131 üzenetére
Van digi, mondom upc megy augusztusban. Most jár le a 2 év. Ja, az volt az érvük, hogy a diginél nincs videótár. Mondom tök jó, mert itt a 29-es körzetben a upc-nek sincs, kb. 8 éve várjuk hogy legyen, viszlát
4 tv kell, mert 2 kamasz gyerek van. De digivel már ez sem lesz gond, sőt a dolgozóban így már a 2. monitoromon tudok teniszt nézni, ha kell munka közben, mert nem kell box.
-
kevinium
aktív tag
@Varszegig:
Nem lesz nálatok digi?@B-L-A-C-K:
induljunk onnan, hogy digi az ablak alatt -
Varszegig
veterán
válasz
ludsimon #32110 üzenetére
Akkor én mit mondjak? UPC, 1. előfizetés: 240-es net, tv 3 hd box+hbo, 2 telefon, 2. előfizetés 1 box összesen 27e, augusztusban jár le. (Azért kell 2 előfizu, mert csak 3 box lehet egy előfizun.) Felhívtak a upc-től, hogy szuper ajánlattal készültek: akkor augusztustól adnának +filmboxot, +korlátlan telefont, és csak +800 lenne. Mondom ok, induljunk onnan, hogy digi az ablak alatt, és 1000-es nettel akárhány tv-re 7000 (ez még a csökkentés előtt). Tehát, ha akarnak valamit innen startoljunk. Erre elköszönt a hölgyike
-
zhagyma
őstag
Adalék: DigiNet Pro-A (3700 Ft-ról) csomagról "sikerült" ma váltani DigiNet 200-ra, amit az ASZF szerint DigiNet 200-A (4700 Ft) néven vehetek igénybe mint meglévő kedves ügyfél.
1272 megerősítette: nem válthatok DigiNet 200-ra (4000 Ft). Mivel az ASZF "A" verzióra árat nem ír csak közvetett utalást tesz, így vagy Fogyasztóvédelem vagy 3 hó UPC...
-
moho-jojo
tag
válasz
MasterMark #32121 üzenetére
S a benne lévő proci bírja is majd?
-
moho-jojo
tag
100/100 van most s TP-Link WR1043ND jól kiszolgál...de
Konkrétan Diginet 1000 elő fizetők véleményét akarom milyen routert használnak? -
moho-jojo
tag
Hali
Tudtok mutatni pár routert aminek van 4 vagy több gigabites portja, s emberi áron elérhető magyar webshopból? wifi nem fontos
Digi net 1000 hez kéne -
ludsimon
veterán
válasz
gyáliSanyi #32106 üzenetére
Jelenleg hiéna kedvezménnyel Családi TV, XXL 120/10 (max) net, alap telefon, szóval az összes kedvezménnyel, + 1 minicsomag, és 1 év hűségidő, + 1 db stb, + 1db megállít/felvétel opció.
Így jön össze a 15k.
-
gyáliSanyi
őstag
válasz
ludsimon #32094 üzenetére
UPC-nél 2 éve valami 5 ezret fizettünk a 8/0,75-ös netre, ami valójában 5/0,75Mb volt. Hűségnyilatkozattal!
Elfelejtettem visszavinni a routert egy hónapig és küldték a 8 ezres csekket, mint hűség nélküli díjat.
Telekom gondolom 15 ezerért nagyobb sebesség volt ennél.100/50-es nettel is jól jársz, nálam a 100/100 sem tölt fel átlagban 6-7MB-nél sokkal gyorsabban. 10MB már nagyon ritka.
-
PeterPH
senior tag
válasz
gyáliSanyi #32103 üzenetére
Kicsit nehéz értelmezni mit írtál, de ha jelenleg 3700-at fizetsz (DIGINet100Pro-A), akkor bizony el kell ballagnod az ügyfélszolgálatra, ha 3500-at akarsz fizetni (DIGINet100Pro).
-
DonMaster
addikt
válasz
gyáliSanyi #32103 üzenetére
ha nem mész be váltani akkor a régi árat vagyis többet fizetsz ha bemész vltani akkor az uj árat vagyis kevesebbet fizetsz
-
gyáliSanyi
őstag
-
betyarr
veterán
megemeltetett! már jön az 500/200!
igaz eddig a max. mérésem valami 440 körüli volt a d.újvárosi szerveren.nyíregyházin 390 a max eddig.na nem mintha nem lennék ezzel is bőven több mint elégedett
az upload meg mindenütt megvan 200+
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- VivoBook S413EA 14" FHD IPS i5-1135G7 8GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- AMD Ryzen 7 9800X3D - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Playstation 5 lemezes 825GB CFI-1216A, újra fém pasztázva, 6 hónap garanciával, Bp-i üzletből eladó!
- MSI MEG Z-790 ACE alaplap + INTEL CORE I9 13900K proci + 32 GB DDR5 memória Félkonfig
- AFOX GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3611, 94% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB ZALMAN M4 FSP 700W
- Új Asus 18 ROG WQXGA MiniLED 240Hz G-Sync i9-14900HX 32GB 2TB SSD Nvidia RTX 4090 16GB 175W Garancia
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G1 - i5-G4 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest