-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mivamma
senior tag
válasz
Tamoo
#113798
üzenetére
Valahol el kell kezdeni, de ha nem találom meg a keresett hangot a Focal-okkal, akkor természetesen elkezdek nézelődni más irányba is. Most még lelkes és bizakodó vagyok.
Bár jobban belegondolva, pár éve nagy bizodalmam volt a CA+Elac kombóban. De abból is okosabb lettem, így együtt soha.
-
mivamma
senior tag
válasz
robim
#113794
üzenetére
Miért lenne gond?
Ahogy látom szerencsés helyzetben vagyok, mert több fórumtárs is rendelkezik a számomra tetsző megoldással/megoldásokkal. Az a tervem, hogy első kőrben meghallgatom a 600-ast, és így már lesz viszonyítási alapom. Ha esetleg valami hiányérzetem lesz, akkor legalább fogom tudni, hogy merre keressek tovább. Tudom, hogy mindig van jobb, de meg kell húzni egy határt, amit igyekeznék nem túllépni. Mindenesetre köszönöm a véleményedet!Ha mégis sikerül jelentősen túllépni az elméleti határokat, akkor majd jelentkezem, hogy ajánljatok kocsmákat, mert tuti elhagy az asszony
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Dorian
félisten
válasz
Mankó
#113792
üzenetére
Látom nagyon le akarod cserélni a tápkábelt, hát akkor cseréld. Lehet, hogy így megéri az a pár ezer Ft, csak azért, hogy később ne piszkáljon a "mi lett volna, ha..."
Első dobozokhoz mehet a VDC akkor is, ha hátsóknál más lesz.
Hátsóknál meg csak találgatni lehet, én azt gondolom, hogy 1,5 vs. 2,5 mm nem jelent annyi negatívumot még ilyen hosszabb távolságon sem, hogy gyengébb minőségű kábelt vegyen az ember. Gyengébb minőségű kábel talán elsősorban a közepek-magasak részletezőképességében gyengébb, pont ott, ami surroundoknál talán leginkább számít.
-
robim
tag
válasz
mivamma
#113770
üzenetére
Ha nem gond, akkor picit beleugatok és leírom a saját tapasztalataimat...
Szóval, volt egy Arcam AVR350-em, ami nagyon tetszett, de mozin mindig volt egy kis hiányérzetem, aztán lett egy 400-am is, ami jó volt ugyan, de a 350-et jobbnak tartottam.Egyszer elvittem a 350-et Bajnokpityuhoz és összehallgattuk a Denon 4308-al (csak előfok részt próbálva), és nekem mozin a 4308 jobban tetszett, zenén meg inkább Arcam. A lényeg, hogy valami olyasmit szerettem volna, ami az Arcam és a Denon kombinációja.
Ebből lett végül egy Anthem MRX700, amit előzetes meghallgatás nélkül vettem meg, de egyáltalán nem csalódtam benne, sőt! Zenén nagy különbséget nem vettem észre, mozin viszont sokkal jobban tetszik, mint az Arcam (ezt leginkább a mélyek kezelésében vettem észre). Akitől vettem az Anthemet, ő azt mondta, hogy 600-as Arcam-ot cserélt le rá, és nem bánta meg, mivel az ARC nélkül hozta azt a szintet, mint az Arcam, ARC-al pedig sokkal jobbat kapott (az MRX700-at nála MRX510 és Classé végfokok váltották) - mindezt mozin.
Jah, nálam végig Focal-okat hajtottak az erősítők (Electra 906-CC900-SR900, illetve előtte 816V az AVR350-el).

Ezt követően kíváncsiságból elhoztam egy Primare SPA22-t Muzsikpetitől, ami az eddigi legnagyobb meglepetést okozta, mert nem számítottam arra, hogy annyira jó lesz, hogy végül maradjon...
Egyébként ha jól emlékszem, akkor Muzsikpetinek 816W szettje van, szerintem szívesen megmutatná hogyan szól azzal a Primare, sőt még azt is meg tudjuk oldani, hogy az MRX700-at meghallgasd nála.
-
Mankó
veterán
válasz
Dorian
#113751
üzenetére
Na oda jutottam, hogy ez a táp, nem a gyári táp. Ez egy jó 3m-es számítógépes tápkábel. Ez esetben se cseréljem? IC kábel így is úgyis kell, ha az APA RCA forrasztás után rövid lesz az eredeti.
A hátsó hangfalakhoz 7 és 9 m-es hosszúságú kábel kell, plusz a ráhagyás.
Összeköthetem egy ilyen VDC 2*1,5 mm-es kábellel, vagy inkább ne menjünk a 2.5 mm-es határ alá, és maradjak a Tamoo által ajánlott kábelnél? A VDC drágább 200 Ft-al /m.A 2*2,5 -es VDC.k meg mennek az első hangfalakra, mert ott 4-5 m-nél annyit nem dob az áron.
Vagy akkor már ne keverjem a VDC-t és a másikat, kössek mindent olcsó 2*2,5-es kábellel?
-
#09634560
törölt tag
válasz
palesz53
#113788
üzenetére
Cáfolnám.. legolcsóbb.
-
rayoliviero
veterán
Az Alfa Av Kft. működik még? Mert régen mintha egy ideig nem működött volna, valami ilyesmi rémlik. De lehet mással keverem.
www.alfaav.hu -
repvez
addikt
Tud valaki ajánlást adni, hogy milyen erősitőt érdemes most választani ami hosszabb távon is megállja a helyét?Tehát a mostani featurok benne vannak amiket még pár évig ki lehet asználni.
Gondolok itt a dolby atmos, 4k/60hz, hdmi2.0 és felskálázásra.A többi az elég a jelenlegi erősitőm tudásával. 15-20m2es szobába.A jelenlegi rendszerem egy onkyo SR TX505E, nincs vele nagy gondom csak az , hogy ennél még a HDMI csak passtrough rendszerű igy bármit kötök rá igy nem marad a hang az erősitőben és keresztül megy a TV-ig amit onnan kell visszacsatolnom ami jelenleg mégcsak stereo RCA-val müködik csak , és igy minőség romlás is bekövetkezik és több kábelt is kell használnom.
A másik, hogy jó lenne ha a TV-n tudnám a beállitásokat OSD--n elvégezni és wifi kapcsolatot is tudna.ha 150k-bol meg lehetne úszni az nem lenne baj.Egyébként most menynit érhet a jelenlegi erősitöm?
-
Incubus
tag
HK640-ről kérhetek véleményt?
ÜDV RG
-
kátú
őstag
Létezik olyan 2.0 vagy 2.1 es erősítő ami csatornánként legalább 80W ot tud? lehetőleg minnél olcsóbban?
-
mettek
addikt
Jriver videólejátszáshoz tud valaki egy jó beállítást levezetni? Én valamit elrontottam mert szaggat a kép de még a fényképnézegető is pedig a vas bőven megvan alatta...
-
palesz53
senior tag
válasz
mivamma
#113770
üzenetére
2 dolog - 600-ból nem rohangál túl sok használtan. A modellciklus végén már 1.4-es hdmi és dab panellel kerültek forgalomba (addig ezek upgradeként voltak megvásárolhatóak).
Szóval kérdés, hogy ezeket tartalmazza-e egyáltalán az adott darab, vagy upgradelve lett, vagy eleve ezekkel került forgalomba (ez utóbbi már inkább 550eFt magassága).
Mellé biztos nem fogsz vele lőni! -
Tamoo
nagyúr
válasz
mivamma
#113770
üzenetére
Én a 8-as Focal-t nemigazán ismerem. De ha van lehetőséged hallgass meg Monitor Audio GS-t is. Talán kevésbé "kényes". Ahhoz is nagyon illik az Arcam (+Denon). Nekem 400-as Arcammal elég jó kis mozit csinált.
(Azért a MA-t említem, mert ezt ismerem.
Biztos van még sok más jó is.) -
norking
újonc
Sziasztok!
Nemrég vettem egy JAMO S 626 HCS3 hangfalszettet, azért is ezt választottam, mert a mély ládát nem tudnám hová tenni.
Jelenleg a régi erősítőmmel van meghajtva, ami egy Kenwood KRF V4060D 5.1-es erősítő. Szeretném lecserélni egy nagyobb teljesítményű erősítőre, jó lenne, ha wifi és bluetooth is lenne benne. Ezeket néztem ki egyelőre (100-150e között szánnék rá):
- Denon AVR-X1100W
- Onkyo TX-NR636Melyik lenne a jobb választás? Főleg házimozira használnám, de zenét is hallgatok rajta. Elég lenne az 5.1-es rendszer is, de ahogy néztem a 7.1-es erősítővel meg tudnám hajtani külön is a mély hangszórókat, amiről azt olvastam, hogy jobb minőséget hoz.
Esetleg nézzek más kategóriát ehhez a hangfalszetthez? Nem tudom, hogy mit válasszak.
Persze egy Denon márkaboltban a Denon AVR-X3200W-t ajánlották minimálisan, ami 300k... -
rayoliviero
veterán
válasz
Ragadozó
#113774
üzenetére
Köszönöm a választ.

45 már elfogadhatóbb ár az MR centerért. Méretre amúgy kisebb az azonos árú Polk Audiotól. De az van írva a Monitor Audio leírásában, hogy kis mérete ellenére "hihetetlen teltséggel és részletező képességgel szólaltatja meg a hangokat."
Az a baj, hogy ha leülök a fotelba, a fejem tetejétől vagy 20 cm-re van a háttér alja. Gondolom így nagyon magasan van. Korábban túl magasra lett téve a csavar, amire rá lehet akasztani, mert az egyik hangfal alatt van egy polc és csak így fér el rendesen.
Nagy baj, ha így hagyom? Elég nagy macerával jár lejjebb tenni és a falon is ott marad akkor két lyuk.
-
Kroland25
tag
válasz
mivamma
#113757
üzenetére
Én úgy tapasztalom szeretik egymást,mint zenén mint mozin..igaz a közel maximumot nem hoztam még ki egyik félből sem..kb 35 nm a mozi..de nagyon ott van amit hallok..igazi kanapéba döngölő mozit csinál,voltak nálam ismerősök néztünk olyan filmet ami egyáltalán nem kötötte le az ismerőst,de mikor nálam volt nem tudta nem végig nézni a filmet!!
De kis hangerőn is megvan a kellő dinamika,és a térérzet..esténként is simán nyújt kellemes izgalmas mozit,amikor a szomszédok esetleg már alszanak!!
Innen ha váltanék maxx a 750 es arcam lenne!!Nem bánom hogy megvettem..igaz nekem többe volt mint az említett ár!!
jelenleg 2 db velodyne sub szolgál nálam..próbáltam sub nélkül a mozit..és csak ösztönözni tudod a feljebb lépésben..sub váltásában..zenén meg meg sem emlíeteném a subokat!!!!
-
válasz
rayoliviero
#113743
üzenetére
Mr center nem olyan rossz, nekem is az van...
Háttérhez kérd meg két haverodat, hogy fogja meg őket és hallgasd őket, ahonnan legjobbnak érzed oda tedd...de az összefoglalóban van megadva táv 60-90 cm...
Nálam ülve kisebb a táv, de legtöbbször kihúzott kanapéval nézünk filmet...Erősítőt nehéz megmondani meddig megy el..több az alkatrész egy hm erősítőben, mint egy sztereóban, de a kondik, relék ebben is fáradnak...
-
kátú
őstag
válasz
h.p.baxxter
#113769
üzenetére
meglehetősen erősen, azért kérdeztem hogy mit tud, mert a hangerő éppen a kellemetlen alatt van
-
Dorian
félisten
válasz
h.p.baxxter
#113769
üzenetére
Atól függ, milyen az a 10 Watt, meg milyen érzékenységű a hangfal. A 150W terhelhetőségű hangfalam 30Wattal, fél hangerőn eléggé szól.
(#113770) mivamma:
Sztem 8XX-as Focalokhoz untig elég a 400-as Arcam. -
Mankó
veterán
válasz
Dorian
#113751
üzenetére
Hát 2 eset marad. Vagy forrasztok a meglévő IC kábel végére egy apa rca-t és marad minden a régiben, nulla ráfordítással.
Vagy ha az RCA forrasztással már nem ér el normálisan a sub-hoz a kábel, akkor mindenképpen barkácsolnom kell. Ebben az esetben, akkor a sub-hoz veszek új IC kábelt, meg egy normális tápkábelt, a kisebbet (1.5 mm), ez összesen 7 ezresembe lesz. Az első hangfalakat VDC kábelekre kötöm ( 6 ezres),a hátsóakat olcsó, max 600 Ft/m-es (vagy olcsóbb VDC-re) kábelekre lógatom (~10 ezres). A mostaniak amúgy is vicc kategóriába illenek. Dugókat nem kérek rájuk, marad a sima kábel befogatás az erősítőbe és a hangfalakba is.
Ebben az esetben az eredeti kábelcserélős (full VDC) elképzelés 50 ezres árat, kb 25 max 30 ezerre redukálom postával, futárral egyetemben. Ha nem is érek el hatalmas változást, legalább nem tik-kábelekkel lesz beszerelve a cucc, mert talán azoktól még ez a rendszer is többet érdemel.
Szerinted?
-
mivamma
senior tag
válasz
Tamoo
#113768
üzenetére
Valóban ennyire egyszerű lenne a dolgom?

Mondhatjuk akkor, hogy ez a párosítás ajánlott? Sok időt és energiát megspórolnék.
Főleg, most, hogy elkezdtem nézegetni az árakat, egyre jobban tetszene!Vagy csak nekem meglepő, hogy 600-asok 450 körül mennek? Sokkal többre gondoltam! 400-ast láttam 360-ért, csak azért gondoltam, hogy több lehet.
Dorian: és mi kellene a 600-ashoz? Ha lehet maradjunk a Focal vonalon.
Nehezen váltok, sok évre tervezek. -
mivamma
senior tag
válasz
rayoliviero
#113763
üzenetére
Összefoglalóban le van írva.
Ha a második kérdésre tudnék válaszolni, akkor nagyon gazdag ember lennék
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
kátú
őstag
válasz
h.p.baxxter
#113755
üzenetére
azért kérdezem, mert most 2 csatorna van bekötve és csatornánként 65 watt van rajta
-
rayoliviero
veterán
válasz
rayoliviero
#113743
üzenetére
Erre valaki?
-
#75912448
törölt tag
válasz
mivamma
#113757
üzenetére
Legkisebb hiba AVR-rel főlé lőni szvsz. Miért baj ha hosszútávra megoldod az erősítő kérdést, amihez később fejlesztesz. Dobozokat megutálhatod karakterében vagy elmozdulhat az ízlésed erre-arra, de a 600-as Arcamról sosem beszéled le magad.
Nagyon jó all round játszótárs, egyik legjobb. -
mivamma
senior tag
De ha már itt vagyok a délelőtti gondolatmenetet folytatva, nem lőnék nagyon fölé egy Arcam 500/600 -assal egy 8-as Focal-hoz?
Ha a későbbiekben kedves fórumtársunk meggyőzi a fülemet, akkor persze nem szóltam semmit!
-
#75912448
törölt tag
válasz
bajnokpityu
#113730
üzenetére
Igen, de szoftveres vagy hardveres HEVC továbbra is kérdéses azon az oldalon. Elvileg év végén látunk tisztábban.
-
kátú
őstag
Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy az ORION HT 800HC házimozi erősítőnek mekkora a reljesítménye csatornánként?
-
h.p.baxxter
csendes tag
Sziasztok
Van egy elég komplex problémám
Az erősítőmre (yamaha rx v 861) szeretnék eljuttatni hdmi-n keresztül 24bit/96 khz jelszintű adatfolyamot.
Ezt a következőkkel próbáltam eddig : Blue Ray ( samsung bd-c 6900) Tv (samsung 46f6470) Pc ( Gpu:asus gt 440, Mb: asus f1a75)
Az erősítő tud fogadni 24/96-ot, mert a kijelzőn van ilyen ikon, de nem tudom hogy a "dts 24/96" -ot jelöli-e ezzel és ha ilyen jelet kap ez akkor villan fel vagy pedig sima 2 csatornás jelet is tud így kezelni, ha ilyen jelszinten érkezik.
Mert a Blue ray ahogy utána jártam csak filmből szedi le a 24/96- ot, audio fájlból nem.A lényeg, hogy megfelelő fájlokat már lejátszottam, jó párat, de eddig nem sikerült ilyen jelet biztosítani az erősítőnek, legalábbis nem villant fel ez a jel ill. néztem az erősítő signal infoban ott is 41khz volt az audio fájl 96khz -e helyett.
A kérdéseim:
1. Az erősítő véleményetek szerint kezeli 2 csatornán is a (pld FLAC fájl) 24/96 bitsűrűségű adatfolyamot, vagy csak a "dts24/96" kódolású adatfolyamról dekódolja?
2. Ha kezeli akkor vélhetően az alaplap vagy a videokártya a gyenge láncszem, ebben az esetben érdemesebb elgondolkodnom inkább egy "normálisabb" média lejátszóban?Kérem segítsen aki ennyire otthon van ebben...
-
Dorian
félisten
válasz
Mankó
#113750
üzenetére
Hallgass Tamoo-ra.
0 hangbeli javulást fogsz tapasztalni ilyen rendszerben tápkábel cserétől, ha annyira égeti a zsebed a pénz, inkább idd el. Surroundokat kösd össze vmi olcsó kábellel, a front oldalra meg mehet a VDC.
Ha már pl. egy Dali Concept vagy Lektor minőségű hangfalszettről beszélnénk, akkor mondanám, hogy a nagyon olcsó surrund kábel pénzkidobás, de itt nem erről van szó. -
Mankó
veterán
válasz
Tamoo
#113748
üzenetére
A sub kábel egy ezressel lenne dragabb, a tapkabel az 1.5-essel 2.500, a 2.5-sel 4.500. Igazabol ez nem tetel, a hangfal kabel a draga. Lehet egy vekonyabb VD is eleg lenne hozza, vagy az a verzio h csak a frontokat es a centeret cserelem, vagy egyaltalan nem csetelek kabelt. De az 1.500-os kabelekkel 20-25m az elegge huzos ar az teny. Hat meg nem tudom mi lenne az arany kozeput.
Szerk:
Arany kozeputnak? Sub ic + tap (1.5 mm-s) frontok center VD-al (5 x 1500/m) rear (20 x 600/m, a linkelt kabel). Ebben a verzioban mar elfogadhato kiadas? Erezheto minosegbeli valtozas? Elhanyagolhato vagy elfogadhato hangzasbeli kulonbseg a hatsok es a tobbi hangfal kozott vagy inkabb felejtos? -
Tamoo
nagyúr
válasz
Mankó
#113747
üzenetére
Tessék egy olcsó, de használható szub kábel. [link] Tápkábelből jó a gyári hozzá, én nem cserélném a helyedben. Hangfalkábelből meg akkor vegyél valami olcsót.... [link] pl szerintem ez is megtenné ahhoz a szetthez.
Az "igen csak szűkös a hely"-ből és a cuccokból kiindulva én most nem költenék a helyedben többet. Jobb lenne ... de nem annyival. -
Mankó
veterán
válasz
Tamoo
#113745
üzenetére
Az erősítőhöz 60, a hangfal szettért 135 ezerért jutottam. Összesen legyen 200, 50-et rátenni a kábelek miatt, kicsit húzósnak ítélem.
Azért lett Boston, mert igen csak szűkös a hely és mondhatni jó áron jutottam hozzá. Egyszer lehet hogy cserélem Boston szettet és akkor lesznek helyette komoly, akár Dali hangfalak, de az tuti nem a közeljövőben lesz.IC kábel mindenképpen kell, a táp kábelt se ártana lecserélni, tekintve, hogy most egy szimpla számítógépes kábelről kapja a tápot.
Ahogy kiolvasom a hszod-ból, akkor elég lenne tápnak a vékonyabb 1.5 mm-s tápkábel is, ugye?
Az IC meg a tápkábel nem oszt nem szoroz. A frontokhoz, meg a centerhez meg elég lenne összesen 4 m a Van Damme-ból, az se nagy összeg. A kérdés., az hogy ha a 2 hátsót nem Van Damme-al kötöm be, hanem valami egyszerű tyúkkábellel, akkor annyival rosszabb hangzást kapok , hogy inkább felejtsem is el az elsők be Van Damme-ozását? Ti mit ajánlotok? Erre mindenképpen szeretnék választ kapni. A 2 Rear hangfal bekötése Van Damma-al 30 ropi lenne. Akár a hátsó kábelezés lehetne egy másik projekt is máskor. De minek ha felesleges.
liszi70: Nem foglak megkövezni, mert sajnos nekem is hasonlók csörögnek az agyamban, hogy fogok e egyáltalán profitálni a jelenlegi rendszeremmel, ha megveszem most ezeket a kábeleket. Nem igazán akarok, van tervben a rendszer fejlesztése a közel jövőben. Csak azért rákölteni 50 ropit, mert egy picivel akár szebben is szólhatna, de lehet még annyi javulást sem hozna, az pénz kidobás.
-
>Deego..
senior tag
Tudnátok ajánlani kb 30-35 ezer forint környékén egy megfelelő stereo erősíőt?
Dali Concept 1-el, 42W705 televízióval használnám.
-
Tamoo
nagyúr
válasz
Mankó
#113741
üzenetére
Spórolhatsz ha mindenképp akarsz, nem lenne nagy érvágás. Szubkábelt megúszhatod 5e-ből, többit meg bekötheted villanydróttal is. Egyéni preferencia kérdése. Ezekkel se szólna sokkal rosszabbul valószínűleg. Ide ne gyere vissza és akkor boldog leszel.

De miért pont a Boston? Új ára most 260e, ennyiért már lehet venni Dali Lektort is. Persze nem tudom mennyiért jutottál hozzá.
-
rayoliviero
veterán
Háttérsugárzóknak mi az optimális magassága falra szerelve? Pl. ha leülök a fotelbe nézni a filmet, akkor a fejem tetejéhez képest hol helyezkedjenek el magasságban?
És még arra lennék kíváncsi, hogy a Yamaha RX-V361 erősítőm van vagy 8-10 éves, nem is tudom mennyi lehet. Mennyi ideig megy el egy ilyen erősítő kb?
-
válasz
Mankó
#113738
üzenetére
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ezért a torkomnak ugranak egyesek, de szerintem jelenleg nincs igazán szükséged ezekre. Különös tekintettel a tápkábelre a szubhoz, aminek a valós hatása ebben a kategóriában valószínűleg a 0 felé tendál, persze kérdés, hogy mit képzelsz majd be magadnak, amikor hallgatod. Akkor vedd meg ezeket, ha a jövőben fejlesztésre is gondolsz, mert a jelenlegi rendszered szerintem nem igazán indokolja a témára rágörcsölést. (Mondjuk 50k nem olyan vészes összeg az erősítőd és hangfalszetted új árához képest, de te tudod, mit engedhetsz meg magadnak.)
Jöhet a sav!

-
Mankó
veterán
válasz
Tamoo
#113739
üzenetére
IC a Sub-hoz kell, miután a tegnapi nap barátnőm beletörte a meglévőt.

Dugót ki lehet spórolni, végül is befogathatom simán az erősítőbe is, meg a hangfalba is. Vagy a dugós verzió jobban ajánlott? Mennyit dobhat árban rá az 5 kábel esetén?A SUB kábelei (4m-el számolva) kb 10-esbe kerülnének összesen.
A hátsó hangfalakat is érdemes bekötni ilyen Van Damme kábelekkel, mert csak oda kb 20 m kábel kell a kettőhöz?Akkora minőségbeli ugrásra számíthatok még ezzel a kis szettel is, hogy megérje kiadni most kb 50 rugót erre a kábel rengetegre?
-
Mankó
veterán
válasz
liszi70
#113733
üzenetére
Na leírom, hogy milyen kábeleket ajánlott a GEM Kft-s Krisztián, aztán kérek egy rábólintást, ha mehet az árajánlat kérés és rendelés, mert még ma el kell küldenem az emailt.
Ezüstös IC (fekete) kábel - 268-006-000
Hangfal kábel 2*2,5 mm átlátszó - 268-502-000
SUB tápkábel 2 típus. 1.5 (213-500-515) vs 2.5 (213-502-525) Itt mindenképpen kellene egy voks, hogy mit ajánlotok a szetthez! (Lehet azt is figyelembe kellene vennem, hogy mi megy el a parketta alatt
A hátsókat is érdemes ilyen kábellel bekötni? Mert az a 20 m eléggé megdobja az árat.

Ahogy számolgatom, a ráhagyással ez a kábelezés közel 50 rugóba kerülne.
20-25 m hangfal kábel, 4 m IC, 4 m Sub táp kábel + a dugók.A rendszer Onkyo TX-NR609 + Boston Acoustics A3210 Hts
-
válasz
bajnokpityu
#113730
üzenetére
Nem, ezek közül egyikre sem gondoltam. Voyage MPD vagy Volumio a nyerő kis vasakon. Ezek összehallgatása OSX-szel még tervben van.

Linuxos csapat nem látja értelmét a madVR-nek. Szerintük nem hoz annyit a konyhára, mint amennyi erőforrást elvisz/kér. Más részről Linux Inteles vasakon mindig is jobban futott, inkább arra optimalizálták. AMD nem hajlandó velük szóba állni. Most is állítólag Intel "pénzeli" ezt a kis csapatot.
"ha csak a képminőség a cél, akkor perpillanat win+amd a nyerő. szerintem egyértelműen."
Ezzel egyet tudok érteni. De sok mindenkinek meg nem csak a képminőség fontos.
AMD még mindig jobban áll IGP terén, mint az Intel, de Intel jön erősen fölfelé, mint a talajvíz, bár kezd más irányba haladni, saját vizekre evezni ezen a téren. Jelenleg még nem érték be az AMD-t ár/érték arányban, de szvsz. pár év és meglesz az.
-
Mankó
veterán
Kértem árajánlatot a 2*2.5 mm-es. átlátszó, lapos Van Damme hangfalkábelekre. Létezik az, hogy métere 1500 Ft? Csak mert egy tesztben valami 300 Ft / m árú kábelekről volt szó.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
Patice
#113728
üzenetére
OSX zenére azért még gondolom mai napig jól működik, gondolom jobban,mint windows.
ha csak a képminőség a cél, akkor perpillanat win+amd a nyerő. szerintem egyértelműen.
regger:sztem már nem a kaverivel fog csatázni. roadmap alapján mire kint a skylake, addigra jön r9 igp amd oldalon. és akkor még az árról se beszéltünk.
-
#75912448
törölt tag
válasz
bajnokpityu
#113726
üzenetére
Persze, nem a pécédtől függ elsősorban. Miután rendbe rakta a projit, utána nyer értelmet az egész addigi befektetett meló.
-
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448
#113725
üzenetére
mocsok rosszak a szinei a projimnak gyárilag. vagy csak túl sok sim2t láttam utóbbi hónapokban?

amit a szemre meg tudtam csinálni, azon túl vagyok. de attól tartok még a felénél se járok annak, amit rendesen kalibrálva tudna a proji.. néha brutálisan rosszak a bőrszinek, amiről nem a PCm tehet, mert máshol meg jól működik.patice: ezek nagyon alap számolási algoritmusok, nagyon durva közelitéssel. nagyon örülök,h pici gépen is jól működik, de ha látnál egy komoylabban megizzasztott 500shaderes képet, utána nem mondogatnád, h amd:intel 1:1. mert egyelőre nem látok a nagyobb kategóriában semmi értelmes GPUTt intel oldalon. nekem még a skylake is csak kullogásnak tűnik, és két év késésnek.
viszont remélem az amd végre belerakja válaszul az R9et prociba

-
#75912448
törölt tag
válasz
bajnokpityu
#113721
üzenetére
Ja, mozigépnek most én is pc-win plusz megfelelő setupot tartom a legjobbnak, de ez dinamikusan változó iparág nagyléptékű fejlődéssel és nagymértékben meghatározó egyéni igényekkel. Nincs egy igazság.
Balázsnál jó kezekben vagy, nincs ma ennél pontosabb eljárás, de projitól függően néha előfordul, hogy nem hoz semmit. Pontosabban amit hoz, abból nem látni semmit.
Ha grátisz megcsinálja, veszíteni nincs mit, te mindent megtettél. Nyilván átlag consumer proji-mozi esetén nem ez a legfontosabb. Már eleve a kalibrálás felteheti az i-re a pontot.(#113723) Patice
Az lesz, de ha a gyárinál jobban kéne renderelni, összefosná magát.

-
válasz
#75912448
#113719
üzenetére
HEVC lesz Linuxban is Braswell-en.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
2015-08-16-án elkezdtek vele dolgozni.
2015-08-25-én (ma!) eredmény 1 ugyan olyan vason, mint amit én is összeszedtem.

2015-08-25-én (szintén ma) eredmény 2: 4k@60p HEVC bilinear downscaling-el szintén N3150-en.
A kidolgozott kódot elküldik (ígéretükhöz híven) az ffmpeg fejlesztőinek, hogy tudják ők is implementálni.
Nagy
nekik.Szvsz. nemsokára lesz az ffmpeg-ben is végre szoftveres HEVC támogatás.

(#113721) bajnokpityu:
Annyit tennék csak hozzá, hogy jelenleg a két ellentétes oldalt képviseljük, te az AMD-s alapokat reszeled én az Intelest. És örülök, hogy van mindkét oldalon értelmes megoldás és lehetőség.
-
Lite
őstag
Sziasztok!
Mélynyomóhoz használandó kábelek esetén kinek van tapasztalata az alábbiakkal / melyik a javasolt?
KáCsa KCO-SUBY3
[link]AudioQuest BlackLab-3
[link]Wireworld Luna 7, Subwoofer Cable 3m
[link]Atlas Element Integra, 1 RCA to 2 RCA Subwoofer Cable 3m
[link]Ecosse The Sub, Subwoofer Cable 3m
[link]QED Performance Subwoofer Cable 3m
[link]QED Reference Subwoofer Cable 3m
[link]Illetve: számít, ha csak az egyik csatonát használom a mélyládán, vagy jobb, ha mindkét csatorna be van kötve?
Köszönöm!
-
bajnokpityu
félisten
válasz
#75912448
#113715
üzenetére
én is linuxoltam, de az ujabb windowsok sokkal jobbak hangminőségben, úgyhogy nem erőltetem, mert a hardver bírja a windowst. láttam PCt primare ellenében. nekem sokkal jobban tetszik a komoly GPUs PC windowssal.
a 3dluc nálam még mindig várat magára, de ha Yoda végre ráér,akkor azon is túlesünk. és akkor sztem ki lesz rendesen maxolva a projim. 3dlucot szintén el lehet felejteni windowsos gépen kívül.
ezzel együtt döbbenetes, amit ma egy olcsó, kis fogyasztású PCből ki lehet hozni. és érdekes, hogy mig a zenében a PCben ma már nem hiszek, a képminőség PCvel egyelőre jelentősen jobb tud lenni, mint a dedikált hardverrel.
viszont a mai alap featurékre rá kéne feküdni. oké, engem nem zörget a 3d, de azért mégis. jó lenne, ha stabilabb is lenne,stb... őszintén megvallva nem látom értelmét a 10 meg 12biteknek (amikor az összes BR 8bites), de egy rendes framepacked3d-t azért meg kéne oldani kodi alatt is.
-
robi-k
őstag
válasz
xtremetuning
#113709
üzenetére
Ehhez össze kell(ene) méretni őket
Minden lehetség, még az ellenkezője is. Bár megjegyzem, hogy akkor a teszt során a QDEO képjavító ki volt kapcsolva az OPPO-ban, és a lejátszóban minden beállítás gyári alapértéken volt. -
#75912448
törölt tag
válasz
bajnokpityu
#113711
üzenetére
Patice szeret Linuxolni, ott van MadVR nélkül 3DLUT támogatás (megjegyzem mivel elvben ffmpeg tudja, ezzel együtt Win-Kodi is tudhatná), tehát ha rendben van a tevéje, szép széles és pontos színtér megjelenítésre képes, akkor ultra pontos bőrszín (és minden ami továbbá hozzá tartozik) kérdésben az Oppo ill Primare nem lehet vetélytárs sem. Max külön video procival, de ezek olyan kérdések, ami párunkat érdekel, hangyafasznyi, sokszor alig látható eltérések. Vagy olyan aprók a tévé vagy proji fizikai határai mellett, hogy kár bele időt és energiát ölni.
-
válasz
xtremetuning
#113705
üzenetére
robi-k megelőzött a válasszal.

(#113709) xtremetuning:
A bőrtónusokat az új szoftver rakta helyre, és még fejlesztés alatt van.
Ezt a kijelentést nem merném bevállalni. Én inkább úgy mondanám, hogy "tudja hozni azt a szintet".
De ezt is jó lenne majd saját szemmel látni, vetítőn + vásznon. No meg a hangtovábbítást sem tudtam kipróbálni még eszköz híján, hogy a Dolby TrueHD-t meg DTS-HD MA-t ki tudja-e küldeni probléma nélkül.
Esetleg egyeztethetünk, ha kíváncsi vagy rá.

-
bajnokpityu
félisten
válasz
xtremetuning
#113709
üzenetére
Egy húsz rugós, 6w fogyi pc. Itt tart a technika. És még tekerés is van

-
válasz
rayoliviero
#113671
üzenetére
"Muszáj centerből Monitor Audiot vennem, ha a front és háttér is az?"
A kérdésedben nincs benne a lényeg.
Hogyha nemcsak a márkája, hanem a típusa, ezzel együtt a hangszórókészlete is megegyezik, akkor nyilván érdemes azt venni. De ha csak a márkája egyezik meg, a típusa nem, akkor tök mindegy, hogy MA vagy más cég centere az, aminek úgyis más a hangszórókészlete, tehát ugyanúgy nem lesz vele "egységes" a hangzás.(Csak zárójelben és offban jegyzem meg, mert ezért itt virtuális főbelövés jár, hogy például én nem a fronthangfalaim azonos típusú centerével találtam meg a nekem tetsző, szerintem egységesebb, valóságosabb hangot. De nem erre akarlak sarkallni, általánosságban nyilván jogos az egységesítés szabálya.
) -
robi-k
őstag
válasz
xtremetuning
#113705
üzenetére
Épp Svájcban vagyok 2 hétig, majd ha visszajöttem, nekiállunk

Nem széria OPPO-val teszteltük
Igen komolyan - az Audiocom-hoz képest is komolyabb digitális tuninggal átalakított - OPPO volt a vetélytársa a HTPC-nek. -
válasz
robi-k
#113701
üzenetére
A korábbi tapasztalatok alapján a Kodi fejlesztői újabb szintre léptek a Kodi 16-os verziójának fejlesztésével. Intel IGP vonalon nagyon jó már most is a támogatottság és ezzel az új felállással korrektebb képet kapok a kevesebbet evő vason.
Ha még emlékszel, amikor ott voltam nálad, akkor az Oppo-n és az akkori HTPC-men néztük meg az Interstellar egyik jelenetét (az elején, amikor az öreggel beszélget a főszereplő a verandán sörözve) és a HTPC-n nem voltak jók a bőrszínek, túl vöröses volt. No, ezzel az új fejlesztéssel helyére került ez is. Korrekt bőrszín is pipa.
És nem kellett használnom erőforrás igényes madVR szűrőket. 
A blu-ray lejátszás még nem stabil, de az add-on még a 14-es release-hez készült + valszeg én is bénáztam még a telepítés közben. Előző vason Kodibuntu-val (Kodi 14.2 Helix) tökéletesen ment még a tartalom védett lemezek kezelése is.

Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- GTA V
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Xbox Series X|S
- Spórolós topik
- Apple asztali gépek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Monitorkalibráló eszközök
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen routert?
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- Apple iPhone 14 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor X7D / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
akkor a tápkábel árával több marad a zsebemben.





Ahogy kiolvasom a hszod-ból, akkor elég lenne tápnak a vékonyabb 1.5 mm-s tápkábel is, ugye?



Minden lehetség, még az ellenkezője is. Bár megjegyzem, hogy akkor a teszt során a QDEO képjavító ki volt kapcsolva az OPPO-ban, és a lejátszóban minden beállítás gyári alapértéken volt.
Igen komolyan - az Audiocom-hoz képest is komolyabb digitális tuninggal átalakított - OPPO volt a vetélytársa a HTPC-nek.

