-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
AxBattler
#65726
üzenetére
Durva ez a mini dizájn.
A tápcsati meg a kiírt minimum táp nem sokat mond, mindenre ráütik ha kell a nagyobbat. Majd kiderül a pontos specikből. Az viszont biztos, hogy ilyen kis méretben, 100W felett minden 10-20W lefaragása jótékony lehet, akár gyárilag, akár kézileg.
A PCIe-vel talán nem lesz gond, ahogy írod. Nálam most az S790S7-en 5.0-ás már a csati, ilyen szempontból sem rossz. Bár erősen gondolkodom továbbra is a megtartásán (még csak tesztelgetve van), annyi jó cucc jön ki, hogy mindig ott motoszkál fejben az ápgréditisz.
Mondjuk a várható árak eléggé elrontják a kedvet a számomra szimpatikusabb APU-k környékéről. 
A HDMI jogos de azt is meg lehet oldani.
@TurboK0
Felesleges belemennünk, de szerintem irreális az arány. a BQ is Gold, elég jó tápok, ráadásul még speciben is leírják a hatásfokot azzal szemben, hogy a Gold nem határoz meg 10%-os elvárást. Van/volt amúgy ilyesmi BQ tápom, Seasonicok is akadnak, nem volt hasonló eltérésem. De leginkább az elvre, a szimpla fizikára gondoltam: 1. kisebb terhelés: rosszabb hatásfok, 2. nemlineáris a romlás, 3. ekkora eltérés nem nagyon szokott lenni hasonló sávban. Ilyen szempontból tartottam furának.
Új hozzászólás Aktív témák
- -BONTATLAN- Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz (Beszámítás)
- -BONTATLAN- Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (Beszámítás)
- Asus ROG Strix X870E-E Gaming Wi-Fi
- Corsair Vengeance RGB 64GB (2x32) DDR5 6000Mhz for AMD // Számla // Garancia//
- Innosick, Samsung Laptop memória DDR5 5600Mhz // ÚJ // Számla // Garancia //
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! Apple Watch Ultra 2 49mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 27% ASUS VY249HF White IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
- Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 512GB FHD+ TouchScreen ProSupport Plus gar: 2028.10.07
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Mondjuk a várható árak eléggé elrontják a kedvet a számomra szimpatikusabb APU-k környékéről. 
