-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Black Dragon
addikt
Alzánál most "csak" 935k a Samsung 77S95D.
-
lajbii
tag
Most hívtam a yettelt. Mivel nem tájékoztattak a minőségbeni változásról! Bizony nem küldtek emailt hogy majd mostantól csak 1080p-be nézhetem!!!
De ők sem tudták érdemben megmagyarázni hogy ami a HBO Max-on simán 4k , DV, HDR, DolbyAtmos -al ment és a Yettel HBO Max csomagban alapként járt !!!!! mire fel váltott 1080P-re DV,HDR, Dolby Atmos nélkülire!!!! A Max-ra való áttérés óta!!! Az ügyintéző sem tudott róla.!!!
Panasszal éltem mert ez így nagyon nincs rendben!! Ez az appváltás gyakorlatilag csak aról szól hogyha a minőséget továbbra is 4k-ba HDR-Be DV-ba szeretnéd akkor fizesd az eddigi dupláját!!! -
lajbii
tag
Hát igen sajnos. Yettel féle előfizetés.
Persze a régi HBO Max nem műkodik már. Mert azon kifogástalanul jelent meg a 4k, DV , HDR , és volt Dolby Atmos. is!
Arról elfelejtetettek szólni hogy ezeket bukom az átállással!!!!
ja ez áremelés-ről szól inkább ha kell a valós 4k, DV , HDR -
esicyhun
tag
Szia!
Infó itt.
Standard csomag (ezt kapod, ha régi előfizus vagy, nincs benne sem 4K sem DV)
A felhasználók egyszerre 2 eszközön streamelhetnek tartalmat.
A tartalom Full HD felbontásban lesz elérhető.
Ebben a csomagban lehetőség nyílik maximum 30 letöltésre a tartalom offline megtekintéséhez.
Párizs 2024 a csomag része
minden országban elérhető lesz
Magyarországon a havi díj: 2790 Forint -
hunspikey
őstag
LG G3 tulajok - aki feltette a 03.31.45-ös firmware-t: beképzelem csak mert már szellemeket kergetek, vagy csak fáradt voltam, vagy a jó ég tudja, de mintha az új FW után sokkal több lenne a kontúr hiba mozgás közben, tudjátok ami pl arcélnél látszik.
Tegnap nézegettem és kifejezetten gyengének tűnt a képe.
Ehhez még az hozzájön, hogy meg mernék esküdni, hogy az HBO Max helyett az új "Max" a valóságban elbarmolta a DV tartalmakat. Megnéztem a kedvenc kis Sárkányok háza 7. epizódomat, a sárkányos tengerpartos jelenetet és kotta picsa sötét az egész - hányok tőle.
Lenne valaki olyan kedves és ránézne nekem plíz?
-
Csocsy
tag
Emagon ma 12:00 ig villámakció van
Samsung QE65S90CATXXH Smart OLED Televízió, 165 cm, 4K, Ultra HD 441 k
LG OLED65B33LA OLED Smart Televízió, 164 cm, Ultra HD, HDR, webOS ThinQ AI 366 k
-
hunspikey
őstag
Ilyen az enyém (snapseeddel kicsit világositottam rajta hogy egyáltalán látszódjon)
-
Ide is beteszem, nem csak a BestBuy topicba, mert elég jó ár érte:
Kosárba helyezve egy másik, az "otthon" promócióban résztvevő termékkel (pl.: [link]), majd "otthon" kupont alkalmazva:
Samsung QE77S90C 77" 4K OLED TV (QE77S90CATXXH)
624 ezer Ft | Ák: 780 ezer Ft-tólMár csak a mai napon érvényes akció.
-
alaves
addikt
válasz
hunspikey
#98977
üzenetére
Akkor tehát az 1. opció 10 perces (írja is) pixelfrissítés áthaladó fehér vonal nélkül. Kérdéses még, hogy a szerviz menüben szereplő JB compensation interval (500 üzemóránként) azonos-e az 1. opcióval. Az Off-RS compensation interval (4 üzemóránként) valószínűleg azonos a 2. opcióval (quick check).
-
hunspikey
őstag
Csak érdekességből én is rányomtam (77G3), mert már kezdett idegesíteni, hogy annó a C9 szépen X óránként kiírta, hogy szükség van egy nagy tisztításra és hogy kb 1 - 1.5 óra, addig ne baszogassam stb stb. A g3 meg nem írt semmit, noha elvileg 500 óránként kéne neki.
Rányomtam kézzel indítós "nagyra" és ez történt:
kikapcsolt, de nem kattant. Várta, hogy hűljön, ez kb 6 perc volt, aztán kattant egyet. Ezután eltelt kb még 5-7 perc és visszakapcsolt.
A képén semmi változást nem látni 5%-os teszt slide ugyan azokat a minimális fekete sávokat mutatja ami egészen új kora óta meg van neki.
Amúgy meg nekem hál istennek egy hibátlan homogén és tinting mentes darab jutott - minden stimmel vele. Tavaly szeptember óta napi kb 6 órát megy.
-
wallace 234
őstag
válasz
alaves
#98974
üzenetére
Biztos ,hogy történt változtatás ,mert a C1 nél a kézi volt a nagy. A rövid meg automatikusan indult.a C2 nél már a rövid is kézzel indítható ,gyors ellenőrzés. De ahogy fentebb írták a másikra kattintva is rövid volt. Igen volt arról szó,hogy figyelembe veszi a használati szokásokat a pixel frissítés közbe.. Azért van már így a menübe .
-
alaves
addikt
válasz
wallace 234
#98972
üzenetére
A C1-nél is és korábban a pixelfrissítő fényintenzitás mérés alapján működött és kb 57 percig tartott, az 57. percben ~ 30 sec alatt egy vízszintes egypixeles fehér vonal futott végig a kijelzőn (0-50 percig kijelző hűlés).
Jelenleg valószínűleg már a használati adatokból kalkulál az algoritmus és állít utána áramerősséget a pixeleken (ha fehér vonal nem fut végig akkor valószínűleg ez van).
Samsung-nál maradt az 1 óra (fehér vonallal).
A 4 üzemóránkénti kompenzáció nem változott, illetve az ideje csökkent az LG-nél (C1-nél már 5 perc volt). Samsungnál jelenleg ~8 perc (pontosan nem mértem) -
Swami
senior tag
válasz
tigribigri
#98971
üzenetére
Na ugye! 😆
-
wallace 234
őstag
-
tigribigri
tag
Nekem pont ezt javasolta a mosogatógépszerelő. Elromlott 5 perccel a gari lejárta után a drága Electrolux mosogatógép ( 1 éves volt). Vezérlés hiba, gazdaságosan nem javítható, ment a kukába. Azt mondta a szerelő, hogy pont egyformán szar az összes, vegyem meg a legolcsóbbat
. Akkor pont egy beko volt a legolcsóbb. Azóta beko mosogatógépünk van már vagy 5 éve, egyszer kellett benne szivattyút cserélni talán 25k HUF-ért.
-
Czimby
addikt
válasz
wallace 234
#98969
üzenetére
Biztos igazad van, kérlek áruld el honnan lehet a nagyot indítani?
Indítás most utáni és a gyors ellenőrzés is 6-8perc volt. -
dropi
senior tag
Az létezik, hogy a Philipsen nincs ilyen nagy pixelfrissítés, csak a négy órás kicsi? Most elszaladt 2000 fölé, gondoltam elindítom a nagyot, meg amúgy sem volt az még sosem elindítva, de csak a kicsit találom a menüben.
-
Czimby
addikt
válasz
Vhiktor
#98915
üzenetére
Utolsó update!
Futot még 3 ciklus 4óra üzem + automata pixel frissítés.
Valamint kézileg is indítottam pixel ellenőrzést és pixel frissítést is.
A hiba megmaradt, sajnos el kell állnom a készüléktől, pedig nagyon tetszett, a mérete ideális és a frisebbwebOS is jobban tetszik.
Valamint apró érdekessék, hogy az automata pixel frissítés és a kézileg indított is kb 6-8 perc, akárcsak a pixel ellenőrzés.
És maga a Tv is azt írja ki, hogy várhatóan 10perc.
Szóval nem 1 óra mint a régebbi készülékeknél. -
krx21
nagyúr
Egy kis érdekesség, hátha tudja valaki mi lehet a háttérben.
A videó lánc: Apple TV 4K----Denon X4800H----LG oled C2.
Jött egy új streaming app (MAX, ez a volt HBO max)
Megfigyeltem, hogy dolby vision home cinema alatt, nem kapcsolható (ki van szürkítve)
a lg trumotion.
Sima cinema alatt viszont igen, (csak a új MAX appban... Csak a 24hz megy.)
Miért? A Netflix-en jó...
-
aldebaran
addikt
Egy PH cikk/teszt a C4-ről... Akit érdekel...
-
mc.g
aktív tag
válasz
junkpod
#98947
üzenetére
Elég rossz véleménnyel vagy a kóreaiakról ahogy olvasom tőled, én ennyire nem húznám le őket, de tény, hogy a japánok jobbak, és már vannak jó kínai termékek is...
A Panasonic az árverseny miatt befejezte már több mint 10éve a TV kijelzőpanel gyártást (Plazma, LCD), ezért a piacon elérhető panelekből tud csak válogatni.
(Anno az LG koppintotta a Panasonic-tól a Plazma technológiát, per is volt belőle, most a Panasonic veszi az LG-től egyedi konfigurációban az OLED panelt, és hozza ki belőle a legtöbbet.)Én kényes vagyok a minőségre (kivitelezés/tartósság/kép/hang), ezért alaposan megválogatom mit veszek (ha nem tetszik lecserélem), most eredetileg más márkát, és LCD-t akartam, de az alapos utánajárás után mégis Pana-OLED lett a vége, viszont nem volt más dolgom a Panasonic OLED TV-vel, mint Filmmaker módra kapcsolni és gyakorlatilag tökéletes a kép este filmnézéshez, és besütő napfény mellett is (egy két apróságot még bekapcsoktam, több mindent kipróbáltam, de visszaállítottam).
Én itt csak pislogok a másoknál felmerülő problémákra, és próbálok jótanáccsal szolgálni azoknak akik gond nélkül akarnak jó képminőséget hosszútávra...
-
Swami
senior tag
Kétszer csináltam factory resetet, áramtalanítással egybekötve.
Most enged mindent állítani, de most direkt nem állítottam.
Filmmaker módban YT kontent fotók.
Azt mondanám, hogy segített, de valami nem 100% a tv-vel.
[kép] [kép] [kép]
Wiggen123: Most Sport1 szlovák svéd hokimeccset nézem Eco módban - sporthoz tényleg nem olyan rossz ez, de itt sem fehér a hokipálya, tehát biztos, hogy valami gond van a panellal vagy mással. -
Swami
senior tag
TCL 65 c835 - DoVi megjelenítéssel volt gond.
TCL 65 c805 - baromi jó kis tv, majdnem oled szintű feketével nagyon jó kontraszttal. Meg is tartottam volna, de szoftverfrissítéssel elbarmolták, és vissza-visszanézve a topicba, még mindig nem sikerült javítani. Nekem van egy elméletem, miszerint túl jó lett a tv és a piac ezt megsínylette volna, mert nem tudják eladni a következő szériát. De hát én hiszek a gyíkemberekben is, meg a háttérhatalmi Billerbeck csoportban is. 😆 -
wiggen123
senior tag
11. hsz itt. Még próbáld meg ezt az egyedi színtér beállítást. Nálam tökéletesek lettek a színek. Alapból tiszta pirosba eltolt volt minden.
Filmmakert én nem is használom. Én látni akarom a részleteket. Most per pilll eco, meg standard mode-t használok. Filmmaker tiszta mosott sz*r volt, elvesztek a részletek a sötét részek körül, alig látszott valami bárhogy állitottam. Ez az én egyéni szoc problémám, kinek mi jön be.
De nálad nem ez a gond, hanem a szintér beállítás, vagy a panel a hibás, ahogy többen írták.
Idővel sokat tisztul a szükre -
junkpod
nagyúr
Hát persze, a koreaiak nem tudnak semmit...
A Panasonic ezért építi a Tv-jét LG OLED panelre.
Nem tudás alapján különböznek a gyártók és termékeik, hanem hogy tudatosan milyen polcra tervezik a termékeiket. Mi meg bekajáljuk a marketing eszközökkel létrehozott kommunikációt. -
Swami
senior tag
válasz
Vhiktor
#98943
üzenetére
Igen, gyári fólia is rajta volt. Nem látszott refurbished -nek.
Azóta csináltam egy factory resetet. Most már ott tartunk, hogy a képmódokhoz nem enged hozzáférni. Szürke az ikon.
Szerintem megy vissza. Nincs szerencsém a tévékkel. Egy éven belül ez lesz a harmadik, amit visszaküldök (vagy kénytelen vagyok eladni, mer.t már nem tudom visszaküldeni).
Csak azt nem tudom, hogy mit vegyek, ami működik is. Lehet, hogy veszek egy Beko-t. Attól nem lesznek nagy elvárásaim. 😆 -
alaves
addikt
válasz
Black Dragon
#98934
üzenetére
HDR (HDR10+) - filmmaker
Fényerő 40-50
Kontraszt 50
Élesség 0
Szín 25
Árnyalat 0
Képbeállítás alk. Összes
Képtisztaság KI
Kontrasztjavítás KI
HDR-tónusleképezés: statikus (gyenge HDR anyagnál lehet aktív is)
Színtónus 2.meleg
Gamma: ST.2084/ 0
Részletárnyékolás 0
Színköz AUTO
Csúcsfényerő : magas
FEHÉR EGYENSÚLY: gyári -
Swami
senior tag
Minden ki van kapcsolva. Szemkímélő, energiahatékonyság, minden.
A készülék új volt, bontatlan, rajta a gyári fólia. -
Swami
senior tag
Gyári beállításokkal.
-
mc.g
aktív tag
-
alaves
addikt
Nem lilás. Bontatlan volt a TV? Volt fólia a kijelzőn? Lehet, hogy kellene egy gyári visszaállítás (menni fw 1410.1-re, utána visszaáll.). Ha nem lesz jó úgy sem, akkor lehet hogy csak a kalibrálás segít.
Nálam ez a beáll.:
SDR - filmmaker
Fényerő 30
Kontraszt 45
Élesség 0
Szín 25
Árnyalat 0
Képbeállítás alk. Összes
Képtisztaság KI
Kontrasztjavítás KI
Színtónus 2.meleg
Gamma:
BT 1886/ 0
Részletárnyékolás 0
Színköz AUTO
Csúcsfényerő ki
FEHÉR EGYENSÚLY: gyári -
mc.g
aktív tag
Gondolom sokmindent próbáltál.
Én nulláról így indulnék:
- Képernyőfrissítés (ha lehet)
- Filmmaker mód alapbeállítás
- Fehéregyensúly (pl. melegebbre)
Ha itt jó, akkor ennyi, ha még nem jó, akkor tovább:
- Zöld szint növelés (manuális fehéregyensúly beállításnál)
- Kék szint csökkentés (manuális fehéregyensúly beállításnál)
- Piros szint növelés (manuális fehéregyensúly beállításnál)megnézném melyikre hogy reagál, milyen hatása van a képre...
-
Quadgame94
őstag
Istenem ennyire felsz*pni a japánokat lol Milyen tervezés? A világon minden gyártó 99%-ban ugyan úgy gyártja a tévéit. Panasonicban annyi eredeti alkatrész van mint bármely más tévében. Mindent innen-onnan összeollózzák. Pont mint más gyártó. Ment a fika a kínai telefonokra is. Aztán komponensekre lebontva semmivel sem volt kínaibb mint egy Samu vagy Apple.
-
Czimby
addikt
Minimálisan tér el, pár árnyalattal.
Sasi001
Szegény emberke megvette 700 körül a Tv-t és hiába az 5év panelgarancia, elintézik egy ez ilyen és késszel. Biztosan szétveti az ideg.
Még tudom járatni egy napot, 4 ciklus biztosan lemegy, ha nem tünnek el megy vissza, és veszek egy C3-at.
Vagy egy ugyanilyet máshonnan
Illetve a "nagy" manuális pixel frissités még nem történt meg, azt hagyom utolsó esélynek holnapra. -
Czimby
addikt
válasz
Czimby
#98852
üzenetére
Helyzetjelentés
A harmadik normál(amit magától csinál 4 óra használat fölött) pixel frissités után kb teljesen eltüntek a képen látható hibák.
Viszont megmaradt 5db kb egy pixelsornyi függőleges csík, ahol korábban volt a fehér sáv annak a két határvonala és attól jobbra még három sornyi kb 8-10cm-re egymástól.
Várható, hogy ezek is eltünnek majd idővel?
A világos széles sáv eltünése óta már lement ismét három normál frissítés, de nincs változás.
Most is megy a Tv, de holnap az utolsó nap amíg elállhatok a vételtől.
Normál használat mellett nem igazán észrevehető, greysacle teszten látni azért.
Kicsit bennem van, hogy ez egy gyengébben sikerült darab és, félek később nehogy előjöjjenek még hibák.
Ráadásul az árukeresőn a G3 65 mellett olvasott negatív vélemény, kicsit kérdőjelessé teszi az LG féle panel garanciát. -
mc.g
aktív tag
válasz
wallace 234
#98897
üzenetére
Az eredeti japán tervezésre gondolok, a TV-ket (ha már TV topik) a Panasonic japánban tervezi, de korábban a pilzeni Cseh gyárban gyártották, miután azt bezárták, már Lengyelországban (talán ahol a Philips is készül) gyártják, de a japánok tervei alapján, az általuk meghatározott alkatrészekből. Viszont a minőségből tényleg lejjebb adtak, már nem japán kijelzőpaneleket használnak mint korábban (talán japán gyártmány már nincs is az árverseny miatt), hanem kóreait, de ez van ebből kell gazdálkodni. Viszont legalább az egyéb áramkörök, tápegység(ek), a software-es kép korrekciók, rendben vannak, ezt a szintet nem tudják a kóreaiak...
(Az alsóbb kategóriák már sajnos nem igazi Panasonic-ok, csak rá van írva ez a márkanév, a török gyártmányok, azok kerülendők.)(Látunk sok-sok reklámot, ez a fejünkbe mászik, dolgozik tudat alatt, elhisszük, hogy az kell nekünk, nem mindenki tudja ezt tudatosan átgondolni, a környezetemben is sokakon látom a ráklámok által okozott negatív hatásokat.)
[link] https://www.youtube.com/watch?v=g_MEM88CzBA
-
Pro Koryak
addikt
Azért a japán gyártók a legfelső kat. gépeiket még országon belül gyártják.
-
alaves
addikt
válasz
Vhiktor
#98902
üzenetére
Sajnos így működik a kapitalizmus, egy bizonyos fejlettségi szintnél tovább lépnek és olcsó munkaerő (munkakörülmények) helyszínére telepítik a gyártást. Szórakoztató elektronika tekintetében is a japánok már a 80-as években igen erősen ráálltak erre (akkor még főként Taiwan, esetleg Hong-Kong). Egy példa erre a Nakamichi, amely már a 80-as években csak a csúcsmodell kazettás deck-et gyártotta otthon, a többit Taiwan-on.
Akkor még nem volt észrevehető minőség romlás a termékeknél, mára már olyan a konzum termékek minősége amilyen. Annyira ki van élezve a profit pl. a 'szinte mindent is spórolással', hogy az már-már sci-fi.
A japánok óriási kihelyezett tőkével és gyártással rendelkeznek (pl. amerikába irányuló tőke invázió - Nakatomi toronyház
) -
Vhiktor
Topikgazda
válasz
wallace 234
#98901
üzenetére
A mai japán márkának már smemi köze a régi japán minőséghez.
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Lexus, Toyota topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Gyúrósok ide!
- World of Tanks - MMO
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- További aktív témák...
- Hisense 65A85H 4K Ultra HD Smart Dolby Vision IQ , Dolby Atmos 120Hz Gaming OLED TV
- SAMSUNG (QE55S90FAEXZT) 140CM 4K QD OLED 144HZ SMART UJ MODELL! AKCIÓ
- SAMSUNG (QE55S90DAE)140CM 4K OLED SMART CSÚCS TV ! AKCIÓ!
- LG OLED EVO 55 G1 GALERY design
- Samsung QE55S90DAEXXH 55" S90D 4K UHD Smart AI 144Hz OLED Gaming TV
- 160 - 178 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 10500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T4 Plus ADATA 600W
- Dell Precision 3630 Intel Core i7-8700K PC (hibás)
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- Eladó ÚJ Hoco HD Wi-Fi SIM Android A10 10.1"tablet / 24 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



Indítás most utáni és a gyors ellenőrzés is 6-8perc volt.







