-
Fototrend
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
TasiA
senior tag
Nekem 1 autóm van!
Az ezüst a régi vectrám, a kék az új, az az amerikai lom, az meg csak úgy van a családban. Most éppen nem üzemképes.Próbálom javítgatni, de elakadtam. 2 hóbapig jó volt, aztán megkűldtem, de elfosta a váltó az olajat. Még nem tom hol, mert nincs kedvem alámászni. -
marsu
veterán
Holnap lesz Veszprémben tuning találkozó és gyorsulás ...
Veszprémi Tuning Találkozó és Gyorsulás
Ha érdekel valakit ...
Lehet én is elmegyek.
-
TasiA
senior tag
Ha esetleg valakit érdekelne
[link] -
Tufa_
aktív tag
Na megvolt az első bibi mióta nálam van az Omega.. Eltört a motortartó bak, szerencsére korrekt szerelőt találtam, reggel 8kor odamentem, elmentünk alkatérészért(!) vissza a szervízbe és cserélte is. 17,5 volt az alkatrész(boltnak fizetve), 2 ezer a szerelő dijja. Akit érdekel, budapesten van, maszek viszont tényleg korrekt és gyors, száma pmben

-
dokar
addikt
ha nem jön a topikból senki, akkor lehet én sem megyek.

-
dokar
addikt
holnap lesz Veszprémi Tuning Találkozó és Gyorsulás
jön vki?
-
Hikvision
senior tag
Szép estét. ma nekiálltam egy kicsit szerelni a Corsát,mert ugye nem szól benne a kürt. leellenőriztem az összes biztosítékot,de hibátlanok voltak.Aztán megnéztem alul a kürtöt,és ki volt lazulva a tartócsavarja, tehát ki tudja, hogy mióta mozog menet közben össze vissza. Azt gondoltam,h biztos kontaktos a csati ami rámegy vagy eltört a vezeték.szépen kimostam kontakt sprével az egészet, szemmel láthatóan a vezeték nemsérült. összedugtam és nem működött. próbáltam rámérni a csatira,h ad e le feszkót, de annyira kicsi az érintkezőnek a helye h nem fért be rendesen a müszernek a tapogatója,meg már sötétedett is. A kürthöz amit ki tudtam tapogatni egy hurok kábel megy mert a hurok megvan "herélve" és a közepén van a csati, ami megy a kürtbe, a két vége meg megy vissza a motorfelé. Én még arra is gondoltam,h esetleg ugye a kormánynál szarakodik a szalagkábel,aminek ugye elvan törve az airbag része és netán ezis azon kummunikált a motortérrel és azért nemjó. Viszont a kormányom a rádiónak a gombjai működnek. Nem lehet h van a kürtnek egy reléje ami még szétmehetett? vagy egyáltalán mi lehet a hiba?

-
TasiA
senior tag
válasz
Foglalt név
#2673
üzenetére
Arra akartam célozni, hogy a C20NE síkoltatása nem megyenlő a SEH motorrá alakítással.Ahhoz picit több kell. Maga HF ugyan az, csak tengely más.No érted, nehogy valaki félreértse.
Értem én , hogy NON-STOP, de mikó zár be??? 
-
TasiA
senior tag
válasz
Foglalt név
#2671
üzenetére
őőő majdnem. A 20SEH-nek nem a hengerfeje más, hanem a dugattyúk magasabbak annyival, hogy 9.2 helyett 10 a sürítési viszony. A hengerfej csak annyiban külömbözik, hogy a vezérmű tengely kicsit fokoltabb/sportosabb és ehhez való a computere is.. Ja és nincs katalizátora.
-
TasiA
senior tag
Igazad van! Azért nem voksoltam mert nem tudok. Szívem szerint C20XE-m lenne, eszem szerint meg C20NE picit okosítva. Mások azt mondják, hogy már, ha csak a hengerfej síkolást megcsinálják egy C20NE motoron, már az nagyon érezhető a +teljesítményben és a kissebb fogyasztásban. Szóval nem tom. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy neki mi a fontos.
De tudod mit, mivel van egy fölös hengerfejem, majd okosítok rajta és beszámolok. Talán egy fél éven belül megcsinálom.TALÁN!C20NE: 196@4800|110@6000
C20XE:170@2600|85@5200Ez fordítva van, felcserélted a motorkódokat.

-
TasiA
senior tag
válasz
Foglalt név
#2661
üzenetére
Sziasztok!
Nekem már volt és van is tapasztalatom mindkettővel. Szerintem a C20XE az kb ugyan úgy húz alul mint C20NE, csak mikor beleérünk a 4500-be, ott az XE érezhetően mégjobban elkezd húzni és a hangja is változik, addig a C20NE kb ugyan avval az intenzitással folytatja tovább. Viszont a másik dolog, ha egyfolytában gyorsulsz, vagy végig versenyzel egy péntek estét, akkor az XE motornál szinte szemmel lehet látni, ahogyan a benzinszint jelző megy lefelé. Hangsúlyozom, folyamtos gyilkolás mellett. Az számokkal kifelyezve olyan +3-4 liter.Cserébe sokkal nagyob élvezet és feeling a C20XE motor. Én kb egyforma súlyú autókban próbálgattam a mocikat. Egy Calibra, még egy calibra, egy GT Vectra amiben 20SEH moci volt, na meg a sajátom. Még érdekesség képpen a 20SEH(129paci) mocis Vectra GT szinte fej-fej mellett ment a C20XE-vel. Abban pedig maximálisan egyetértek, hogy az C20NE-ben iszonyatos tartalékok vannak.
-
dokar
addikt
ebédidőben voltam boltban:

ha minden jól megy, akkor 7végén megcsináljuk az airbox-ot

-
Kicker
őstag
-
dokar
addikt
na még egy kis kieg, most olyan opelos hangulatomban vagyok

A 115LE-s 8 szelepes változat rendszere erősen fojtott, viszont a rövid leömlőknek hála, alacsony fordulatszámon is nyomatékos a motor. A C20XE (150LE -16V) gyári rendszere szépen, de nem halkan muzsikál. Egyedül a C20XE motor volt szerelve hengerenkénti - "sport" - leömlőkkel, így az már gyárilag is alkalmas tuning célokra is.
-
dokar
addikt
válasz
Foglalt név
#2661
üzenetére
Na itt vagyok. Lássuk 2 lityós motorokat:
mod: elmásztak a képek és a skálázást figyeljétek ne csak a görbéket, mert becsapós is lehet.
C20NE vs C20XE


--------------------------------------------------------------------------------------
X20XE vs C20XE


--------------------------------------------------------------------------------------
C20LET vs C20NE


--------------------------------------------------------------------------------------
C20LET vs C20XE


-
Foglalt név
addikt
Azért ha ültél már ilyen autókban, akkor tudod, hogy az xe közel sem olyan nyomatékos, mint egy ne vagy se. Nem semmi, amit 4000 felett művel, de addig nem sok köze van a 8 szelepeshez és még Te sem így használod jellemzően. Ha vlki nem 16 éves fejjel gondolkozik, akkor szinte semmi nem szól az xe mellett. A LET meg egy kicsit már más kategória, nem igazán érdemes összevetni.
Mellesleg ha tuningról van szó, akkor azt is sejthetnéd, hogy az ne annyira meg van folytva(főleg szívó oldalról), hogy ha vlki belepiszkál, akkor könnyen az ölébe hullhat +50le
A Kadett különben szerencsés olyan szempontból, hogy a LET-en kivül az össze motorral gyártották, így nem típusidegen a csere, ráadásul az említett motorok c-sek, tehát magasabb környezetvédelmi osztályba tartoznak, ezért talán könnyebben veszik a dolgot a kpm-nél is

-
_seth_
veterán
Nekem az 1.3S-re A00-ban ugyanúgy 8723 mint 2 literre...
(nem pesti vagyok, ennyi a kulcsa a dolognak 
Gépjármű adó kalkulátor -
_seth_
veterán
Fogyasztás: az 1.3s-nél is 8 literrel számoltam mostanában, teljesítményadó hála annak, hogy egy hülye anno 75LE=75KW-nak így is 9e forint a 2 literessel meg 11,5 lenne, ez semmi, biztosítás is elvileg nem változik (Máv 4ever...).
Egyébként meg ha az 1.3S elég volt 75 lóval ahhoz, hogy sok új nagyobb mocis autónak meglepit okozzon a 115 már rengeteg lenne

-
-
Hikvision
senior tag
-
helkis
veterán
válasz
Hikvision
#2641
üzenetére
miután meghegesztetted a vezetéket, utána tech2-vel ki kell nulláztatnod a tárolt hibát, csak akkor fog elaludni a hibajelző led...
de ha már forrasztasz, ugyanerre a ledre vannak kötve az övfeszítő szenzorai is, amik az úlés alatt vannak, gyakran elég, jól hátratólni az űlést, legalábbis astránál, aztán már világít is az airbag, itt is pár pöttyentés a csatira aztán többet nem jön elő a hiba.. 
-
dokar
addikt
amikor a kék LED-eket raktam be a műszerfalba, akkor is rajta volt a táp, sőt néha így szétszedett állapotban rá kellett adnom a feszt a km órára, hogy megnézzem jó -e a poliritás. ezt mind a 4 LED-nél végig zongorázatam, sőt vezettem is kifordított műszerfallal és egyszer se robbant a pofámba a lufi.

-
TasiA
senior tag
Azért egy normális XE moci legalább 2x annyiba kerül, ha nem 3x. Sokkal jobban kell rá figyelni és jóval kényesebb is, főleg, ha csak régi hengerfejest találsz. A fogyasztás az meg olyan, hogy ha nyomod neki akkor az XE sokkal többet bever. Viszont normális vezetési körülmények között egy hangyafasznyival kevesebbet szív a C20NE-nél.Viszont, ha C20NE sürítési viszonyát is feltolod 10,5-re, akkor kiegyenlítődik a fogyasztás.Akkor C20NE is jóval gazdaságosabb lesz, na és persze erősebb.
-
Hikvision
senior tag
Szép estét. Tegnap Előjött egy újabb gond a már említett Corsa C Njoy-al. Tegnap reggel a műszerfalon indítás után továbbra is világított az airbag-nek a kis buborékos lámpája. Délután elugrottam vele a helyi opel szervizbe, ahol ránéztek és megmondták h walszeg eltört az airbag vezeték a kormánynál és 38.000 magyar forintért nagyon szivesen kicserélik. Hát mondom ilyen nincs. Nem igaz,h ennyit kell fizetni egy ilyen kis szutyok hibáért. Tehát a kérdésem az, hogy találkozott e már valaki a fent emlitett hibajelenséggel,és hogy orvosolható-e a probléma házilag vagy speciális opelos szaktudást igényel
Egy kis forrasztgatás nem áll messze tőlem, mivel elektroműszerész vagyok csak az autóelektronikával idáig nemnagyon foglalkoztam 
-
TasiA
senior tag
-
TasiA
senior tag
Nálam is ott dadog! Nekem annyira nem tetszik.
A régi 1.8.asomnak a váltója jobban tetszett. Az 100-nál tiltott 2.ban és 150-nél 3.ban, 200nál tiltott volna 4.ben, ha bírt volna addig forogni. HA olyan váltóm lene most, sokkal jobban mene a masina.Eléggé szar, hogy ha nagyon izmosan akarok kilőni olyan 70-80-ról, akkor sok a 3.-ik, vissza kell raknom 2.-ba, de az megt már túl jó.
Szóval érted. Vagy lightosan gyorsulok, vagy mocskosul. Ezért is van az néha, hogy jóval kisebb motoros autókat nehezen bírok elkerülni a városi forgalomban.Mert ő nyomja a kis masinának, hogy nehogy be kelljen engednie magaelé, én meg 3.ban vagyok.(ami kb egy 1.2 Fabia 5. fokazatának felel meg) Nincs kedvem állandóan visszarakni 2.-ba. De már kifundáltam a megoldást.
Vagy felrakom a GT váltómat és hengerfejmókolás, vagy csak símán hengerfejmókolás. Még nem tom, mert anyagilag nem állok rózsásan. -
helkis
veterán
az ECU állandóan tanulja a vezetési stílust, és ennek megfelelően állítja be az optimális keveréket, ill hogy csak oxigén jöjjön ki a kipufogón, ezt az elsődleges dolog. ha valamelyik szenzor meghibásodik akkor az ECU tudja kompenzálni, stb.. ezt vészfutásnak nevezik, ilyenkor megnő a fogyasztás, szarabbbak a menettulajdonságik, stb., ez csak arra van, hogy eljuss a legközelebbi szervízig.. ezért is olyan nehéz rájönni elsőre mi a hiba, hiszen a visszacsatolt elektronika állandóan befolyásolja a dolgokat.

-
KrAt
veterán
Seth: na mi a pálya?

-
TasiA
senior tag
Hali! Kicsit benéztem, azt hittem neked 130-135-körül elfogy a 3. fokozat. Nálam olyan 65 az 1-es és 120 a kettes szabályzásnál. Mirte ne merném megtolni? Azé annyira nem vagyok (JAJJ AKKOR BIZTOS ELROMLIK), fószer!!
A limit asszem nekem is valahol ott van, könnyv szerint 6400. -
Kicker
őstag
nos, tigra-n kicseréltek valami vákum szelepet 10rudiért, nos nem lett jó egyből, azonban az autó ment alapjáraton és egyszercsak megjavult/50 km után kb/... és állítólag azért, mert az elektronika a hibás alkatrész miatt sokáig rossz jeleket kapott, és ezt kompenzálta valahogy, a jó alkatrész bekerülse után pedig ennyi idő kellett, hogy a gyári értékekre visszaálljon... létezik ilyen?

-
Rover623
félisten
Vmi angol TV műsorban láttam alapos tesztet: józan sofőr vs. ittas pilóta vs. füves cigi...

Az ittas csókának lassultak a reflexei, nőtt a reakcióideje, meggondolatlanabb volt, még a sebváltást is elhibázta/elhagyta néha...ahogy az elvárható...
A vicces cigis eset érdekes volt: vmivel lassabban ment a vezetés, de nem hibázott, sőt, mondhatni körültekintőbb volt...tudatában volt annak hogy "más állapotban" van...
-
KrAt
veterán
válasz
bolondember
#2620
üzenetére
Nem is tudom. Ma is kérték a bérletem, mondtam, hogy jó, és továbbmentem
Tudom, ge.i vagyok, de siettem 
-
t1
veterán
válasz
bolondember
#2617
üzenetére
lol.... haver is ült élete első vicces cigije után.... tesco helyett intersparba kötöttünk ki

-
KrAt
veterán
válasz
bolondember
#2617
üzenetére
Engem szerintem lassan nem szeretnek a BKV-nál

-
dokar
addikt
válasz
bolondember
#2611
üzenetére
uhh, ez az erős volt

-
_seth_
veterán
válasz
bolondember
#2611
üzenetére

Nem kell ahhoz bmw... egyébként E36 316-al kb két hete szórakoztam, mit is mondjak róla... asszem dragon ritkán jár ebbe a topikba de a lényeg: nem hozta azt amit egy bmw-től elvárnék már csak a neve hallatán, egyáltalán nem...

Azért szép... szept 10 óta az átlagsebességem volt 130 nappal és olyan 160 este főúton ma reggel meg 60 volt a max... vontatva ami az eddigi 180-as maxtól elmarad egy "kicsit"... csak drága lett a végén a kis száguldozás...
Más szemszögből: annyi a "buliverdának", ami azt jelenti, hogy végre ihatok alkoholt
juppiii
Már kezdtem unni, NA sör, őszilé... egy kicsi nem árt... 
Lol: tejivóba voltam 2x is
Ez azért ha azt mondom, hogy este 10-kor és 11-kor voltunk ott már elég komoly...
De jó a hambi
Volt, hogy csak úgy kocsikáztunk (utassal persze csak szabályosan! ez alap mint az is, hogy ha vezetek nem iszok, az is, hogy beláthatatlan útszakaszon nem előzök... nem árt néhány szabály
).Eredetileg BMW 3 E30 320-as volt kinézve a kadett helyett csak drágák voltak az állapotukhoz képpest nagyon valamint az 2x annyit fogyaszt mint a kadett de nem megy 2x jobban

-
_seth_
veterán
Hála a mostanában általánosnak mondható állandó jókedvemnek csak nevettem rajta... jobbat úgy sem tudok sírni meg nem szeretek...
Majd meggyógyul ha máshogy nem motor transzplantáció lesz a vége bár ezt azért jó lenne elkerülni, nem mondom egy nagyobb mocit el tudnék képzelni bele de ez a kis harapós 1.3S 75 pacival is bőven elég arra amire használom, autópályán alig voltam eddig vele főúton meg sok is, városban főleg
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Mi a tanulság? 22 éves autót nem kell 6500-7000-ig pörgetni, nem kell 12-14 centis padkán átugratni, nem kell lámpától lámpáig gyorsulni, nem kell 180 fölé hajtani stb stb... az a vicc, hogy múlt héten adtam kb fél évet a motornak, hogy ha így használom ennyi kell a TKO-hoz, kicsit tévedtem úgy tűnik bár ez még nem TKO csak simán behalt a drága.
Másik autót még egy darabig tuti nem veszek mert: gyors, praktikus, nekem tetszik külsőre is, ami használom arra tökéletes bár tegnap pl kosaras barátom az anyóson én ugye a fix helyemen és hátul 3 emberrel már kicsit szűkösnek mondható de hála a hátul ülők 60 kilós súlyának elfértek
A csomagtér nagyon állat, alapból majd 400 liter ha lehajtom az üléseket akkor már 1000 liter is van és a nagy csomagtérajtó miatt lehet is bele pakolni nem úgy mint sok sedanba ahol hely lenne csak darabold fel amit be akarsz rakni mert kicsi a nyílás...Na de ez már nem tartozik ide
Majd ha veszek köv autót az BMW E39 525D lesz és kész, addig marad ez 
Új hozzászólás Aktív témák
- Óra topik
- Mikrotik routerek
- Robotporszívók
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Gaming notebook topik
- Magisk
- Házimozi belépő szinten
- alza vélemények - tapasztalatok
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- További aktív témák...
- Nagyon szép, fehér Jura Impressa J5 automata kávéfőző profi cappuccino fejjel
- Eladó D1S LED izzók Canbus 160W 25000LM 6000K 2 db
- Jura Ena 8 kávégép
- TP Link HS100 Távolról vezérelhető Wi-Fi-s dugalj (Smart Plug)
- Eladó új, hibátlan állapotú, EGYSZER SEM HASZNÁLT ASUSINSEARCH OF INCREDIBLE EXTERNAL SLIMDVD-RW SDR
- Apple iPhone 13 ProMax 256GB Kártyafüggetlen 1év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP 14 Elitebook 640 G10 FHD IPS i5-1345U vPro 10mag 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- KÉSZLETKISÖPRÉSI KARÁCSONYI ULTRAAKCIÓ! - MacBook Air M4 16GB 256GB Garancia!
- Apple iPhone 16 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Akkor ok 









A régi 1.8.asomnak a váltója jobban tetszett. Az 100-nál tiltott 2.ban és 150-nél 3.ban, 200nál tiltott volna 4.ben, ha bírt volna addig forogni. HA olyan váltóm lene most, sokkal jobban mene a masina.Eléggé szar, hogy ha nagyon izmosan akarok kilőni olyan 70-80-ról, akkor sok a 3.-ik, vissza kell raknom 2.-ba, de az megt már túl jó.
Vagy felrakom a GT váltómat és hengerfejmókolás, vagy csak símán hengerfejmókolás. Még nem tom, mert anyagilag nem állok rózsásan.


