Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
total90
#10673
üzenetére
DJI esete? Milyen eset? A mydronespace a szar, nem a DJI Fly... az hibátlanul megy androidon, minden nap használom sok millió felhasználóval együtt.
Ez tipikusan a félálhírek negyedig elolvasása utáni komment volt, nem tudod miről írtál.
A mydronespace valszeg direkt van elszarva, hogy ne tudj legálisan drónozni, vagy egyszerűen csak olyan mint az ország. Ugyanis mádzsár áplikésön
-
-
-
-
-
-
-
válasz
total90
#10480
üzenetére
Látod, ki mit szeret és hogyan használja. Én 99,999%-ban autóval megyek drónozni, nem érdekel a súly (a legalitás más kérdés).
Akinek eddig megmutattam, mindenki oda volt a goggles-el repüléstől akár egy sima cinematic drónnal is (a te Mini 3 pro-d is tudja). A Goggles 2, Integra és 3 szemcsivel akár körbe is nézhetsz 360 fokban ott ahová berepültél. Sokkal nagyobb élmény mint az RC-n nézni. Az FPV-zés igen sokkal jobb, de vannak szituk amikor a kis miniknek is jól jön egy szemüveg. Más a perspektíva, többet látsz és részletesebben.
Amúgy az Insta (és gondolom a DJI is követni fogja) pont ezt emeli ki a januárban megjelenő Antigravity drónjánál, a 360 fokos élő panorámát.
-
-
krokk
senior tag
válasz
total90
#10408
üzenetére
én A3Pről tudok hasonlóan nyilatkozni, 2 éve használom és egyszer volt túlmelegdési probléma vele és akkor 30fokban volt kinn a tűző napon. ott egy 10-15p után felmelegedett. Viszont egy helyben állt, máskor mindig mozgásban van. Illetve ilyen hosszan se szokott egyben üzemelni. Bár volt hogy bicón hosszabban be volt kapcsolva és akkor sem volt gond.
-
-
-
-
válasz
total90
#10181
üzenetére
Jó, ha még talalász ilyet. Pocket 2 vásárlás előtt tucatnyi tesztet elolvastam, megnéztem. Z6II-nél szintén. Aztán valahogy mégis csak besz_ptam mindkettővel. Ezért bírtam jobban azt az időszakot, amikor még csak printben voltak tesztek. Ott is lyukra lehetett futni, de a tesztelők zöme nem mert játszani az egész lap hitelességével, plusz értelme se volt, mert szinte soha nem tarthattak meg semmit, bármit is írtak le.
-
-
válasz
total90
#10171
üzenetére
" Nem értem a hájpot és pláne, hogy a "tesztek" miért nem mutatnak rá a problémákra."
Mert nem tesztek, hanem fizetett hirdetések, tesztnek álcázva. Ezért mondom azt, hogy egy random youtuber szava a szememben már lóf_szt sem ér. DJI-tól sem áll ez messze, lásd Pocket 2, ahol elfelejtette az összes tesztelő megemlíteni, hogy teljes felbontásban nincs arckövetés. Mármint olyan, ami működik is. Sőt, a maximum részletesség / FPS kombó mellett talán be se lehet kapcsolni. De Nikon Z6II esetében se említették meg például, hogy ISO400 - ISO640 gyakorlatilag használhatatlan zajt eredményez, meg úgy összességében is, a tesztben látott "nyers" képeknél a kamera számottevően több zajjal dolgozik a valóságban, egyes szituációkban. Kizárt, hogy ezt nem vették észre, csak hát ugye kell a tesztelni való termék jövő hónapban is...
-
válasz
total90
#10171
üzenetére
Úgy nagyjából minden jobb a gopro felvételein. Plusz lehet a Quik-el állítani a FOV-ot átdolgozás nélkül, ami nagyon kellene a Mimo-ban is.
Ma voltam a felhőkben, mert nagyon lent voltak, és OA5-tel és Hero11-el videóztam. Az action5-re feltettem egy ND8/PL szűrőt, amit beállítottam a naphoz képest még lent a földön. Foltos lett a kép bizonyos szögekben. Az Action 4-re vettem még ezeket a szűrőket ,azzal nem volt ilyen jelenség. az 5-tel már többször is volt. Más az optika?
-
válasz
total90
#10169
üzenetére
Alapvetően gopros vagyok, mert az FPv-n az adja a legszebb felvételt. Egy Hero 11-et használok.
Volt Action 3-am, van 4-em és két 5 pro-m most. Nagyon jó lett az 5-ös, az oled kijelző, a nyomásalapú magasság- és mélységmérés, jók a funkciók, sokat bír az akksi, és jó rá minden a 3-as és 4-es sorozatból, az összes kiegészítő, objektív, szűrő, akksi, stb.
A ház gagyibb lett, megfogod és érzed egyből milyen műanyag. A 4-es után ez csalódás volt. Engem a bitrate levétele nem izgat, amúgy megkapta a fw frissítéssel a nagyobbat.
Van insta acepro-m és X4-em is. Nem szeretem őket, túlhájpolt cuccok.
Sztem az 5-ösben nem fogsz csalódni, vagy ha nem kellenek az új fícsörök, a 4-es most nagyon jó áron megvehető.
-
-
-
-
-
válasz
total90
#9927
üzenetére
Ilyenkor szokott segíteni az a felvétel, ami az utolsó percet rögzíti. A goggles tárolja, simán visszanézed és látni fogod, mi történt addig amíg volt videojeled. A következő pedig a find my drone, ehhez össze kell kötni a telóddal a gogglest és meg fogja mutatni az utolsó ismert pozíciót, vagy ha még megy az akksi és él a gép, akkor az aktuális helyét a gépnek.
Próbáld ki először nem éles helyzetben, úgy sokkal könnyebb, nincs annyi adrenalin

Ha nincs care refresh-ed, akkor a garid sztem ugrott, úgyhogy nyugodtan lehet már kísérletezni a drónnal. Szedd le a propokat és (gondolom az akkut rögtön kivetted) rázd ki belőle a vizet, kompresszorral fújd ki és szárítsd meg amennyire lehet. Pl. hajszárítóval. Ha már rázásra, fújásra nem jön ki belőle víz, megpróbálhatod bekapcsolni. Van már szétszerelős videó a neten az avata2-ről? Jól jöhet.
-
-
-
válasz
total90
#9837
üzenetére
Á, annyi nem kell. Pár óra után már mennie kell a manualnak, ha nem akkor felejtős lesz úgyis
Rá kell érezni egyszer. Nyilván ha már a komolyabb manővereket gyakorlod, ott még jól jöhet a szimulátor. Én nem ott szereztem meg a gyakorlatot, csak az alapokat, a többit élőben az gépekkel. Az avata sokat kibírt, az fpvk nem
(van is 3 összetörve itt egy dobozban). Ha azt nézzük, hogy egy FPV akksi nélkül 80-100 ezerért megvehető, akkor nem is olyan nagy tragédia. A Care és a csere díja többe kerül (ügyesen csinálja a DJI a marketinget). Az avatán van care-em, de nem használtam még, pedig egyszer még a medencébe is beesett az udvaron, fejjel lefelé. Szerencsére rajta volt a takarófólia. Ezt kiszakította és csurom vizes lett, de nem süllyedt el. Szétszed, kiszárít, összerak és azóta is működik. Készülj fel rá, hogy le fogsz esni, ütközni fogsz. Tudjuk ugye, hogy trees are dicks. Nem az a kérdés, meg fog-e történni, hanem hogy mikor. Ilyen szempontból az avata jó gép, mert a keret megvédi a komolyabb sérülésektől. Ha már megvetted, használd is ki, ne az legyen a cél, hogy 2 hónap múlva is karcmentes legyen

Használd a DJI saját szimulátorát és keress a neten RC beállításokat, mert a gyáriak nem jók az FPV és AVATA1 esetében sem. A finomhangolás után egészen más élmény volt repülni az FPV-vel, és az akku is észrevehetően tovább bírja így. Visszanézve a videókat, a mozgás is sokkal fluidabb, nincs annyi rángatás ide-oda, mint az alapbeállításokkal. A gép kezesebb lett tőle.
ITT egy jó videó ami elmagyarázza
-
válasz
total90
#9830
üzenetére
Először ki kellene próbálni, hogy igazi véleményem lehessen
, addig csak a videók alapján...Az első AVATA-hoz képest kicsit játékszernek tűnik, de saját tapasztalat még nincs. Ha megoldották, hogy ne boruljon fel egy erősebb fordulóban, az jó lenne
Az Ocusync 4-en kívül más előnyét így videók alapján nem nagyon látok. A motion controlleres flipek és turn-ök nem tűnik nagy számnak, manuálban sokkal látványosabban meg lehet csinálni és kombinálni. Kíváncsi leszek, hogy sikerül élőben a manővereket váltani és közben irányítani is azoknak, akik nem manuáloznak...Van Action 3 és 4-es kamerám is, ugye az avata 1-ben action3-as hardver van, az avata 2-ben action 4. Nekem eleve a 3-as felvételei szebbnek tűnnek, jobban szeretem őket. A 4-es videói fakóbbak, tompábbak. Egy-egy élményrepülés után nem fogod fényelni a videókat, hogy szépek legyenek, csak visszanézed és kész. Lehet le is törlöd azonnal megnézés után. Szóval az számít ilyenkor, ami a kamerából nyersen kijön, abban pedig az Action 3 nyer nálam és azoknál akiknek mutattam.
A Goggles 3-ra kíváncsi vagyok, a 2-es kényelmetlen és nem látom rendesen a képet, a fiaim sem. A V2 hibátlanul fekszik és tökéletesen látható, inkább ezzel használom ha lehet. Nem értem miért csinálták ilyenre a Goggles 2-t, egyszerűen rossz a méretezése...
-
-
-
-
gulb
őstag
válasz
total90
#9535
üzenetére
Meg nem vagyok sitten🫢 es buntit se kaptam. Ellenben talaltam olyan helyet ami a dflight szerint sem zona. Szep kepek keszultek.
Szabalyozasnak akkor van ertelme ha be is lehet tartani es nem csupan nehezitesnek vannak. Safety first ez bzitos ezert nem lenne szabad egy drone-t se eladni ami repter kornyeken nincs Geo zonazva..es egyebek. Szerintem ezt a DJI eleg jol hozza.. de sajnos sokan vannak akik epitett vackokkal mindent is megrepulnek;( -
Szabikaa20
őstag
válasz
total90
#9536
üzenetére
Drónos topikban is rákérdeztem,mert mondom az jobban pörög.Küldték [ezt a videót] ,de hiába próbálom ezt a progit letöltteni nem látja a program a telefonba a dji.apk filet.Próbáltam másik programmal,de ott meg ugyan az van,hogy nem kompatibilis az én telómmal.
-
Szabikaa20
őstag
válasz
total90
#9524
üzenetére
Hát ez az! Most kapta a gyerek karácsonyra a telefont.Új teló,legújabb androiddal és nem kompatibilis???
“Öreg” 2019-es telefonok támogatottak egy 2022-es Samsung meg nem.Nagy csalódás ez nekem.
Oké az én telómmal (iP13) tudtuk használni.Na, de ha épp nincs nálam a gyerek(mert külön élünk sajnos) akkor most nem tudja használni.
-
gulb
őstag
válasz
total90
#9530
üzenetére
Holnap legurulok kollegammal Olaszorszagba.. es mielott megreptetem a Nukleiars atomot szallitani kepes 595grammos gyilkos dronom - ehet felhivom oket, hogy kozoljek velem ott ugyan nem repulhetek mert lebombaznek valakit

Ennek csak az lesz a vege, hogy papirok nelkul es mindenre sz...fognak az emberek repulni kockaztatva a buntiket
Jo az a trukk is hogy 249g MINI nem kell reggelni JAH de kell ha van rajta kamera.. szoval hiaba veszi a kicsi dront a sok emberke ugyan ugy megbuntetheto lesz.. -
gulb
őstag
válasz
total90
#9528
üzenetére
Lehet eladom a p...aba a dronjaim es befejezem orokre...
ebbe semmi rekreacio nincs mar csak szivas komolyan.
Legugyi hatosagokrol annyit, hogy Cyprusinak , Gorognek irtam le se fostak
Marocconak mar nem irtam emrt ott egyertelmuen ki volt irva elveszik a dronod
Szanalmas, hogy ezt a hobbit mennyire ellehetetlenitettek
-
gulb
őstag
válasz
total90
#9526
üzenetére
Koszi a kimerito valaszt. En is ugy lattam ezen a draga Dflight, hogy ezen a kornyeken 0 hely van ahol lehet repulni.
Viszont ha postan kuldik a buntit akkor azt megvarom Eun kivuli orszagbol hogy szedik be... Komolyan 6+ev dronozas utan teljesen kezdem elveszteni a hitem abba, hogy aki legalisan akarja ezt csinalni annak ne hulljon ki a haja.
A 10perces info gyujtessel kapcsolatban csak annyit hogy google felhoz millio oldal olasz angol minden helyrol ahol vagy megemlitik a dflight ot vagy nem. -
farkas26
tag
válasz
total90
#9512
üzenetére
Én eddig Horvátországban regisztráltam magam Magyarországon kívül, eddig ott volt a legegyszerűbb a regisztráció és az app használata , és szerintem az app jobb is mint a miénk.
Pl mikor fel akartam szálin, jelezte az app hogy nem lehet, jöttek is a helikopterek és ahogy azok elmentek egyből engedte az app is, hogy felszálljak, kb 10 perc volt az egész.Európában már mindent lassan agyon szabályoznak, és nem mindig jó irányban, vagy csak egyszerűen pénz lehúzásról szól az egész. Sajnos.
-
Schaf
tag
válasz
total90
#9492
üzenetére
Facebook-on az UAS Hungary FB oldalon sok ország teljes leírása fent van. Elvileg idén a szezon előtt ismét frissítik majd a szabályokat.
Az olaszokkal nem erdemes szórakozni, mert EUR-ban büntetnek, a saját pénztárcájukhoz mérten. Ráadásul a Dflight nem is elég, néhol még a helyi rendőr őrsre is be kell ballagj az engedélyeiddel.
Összességében ahol a Dflight piros, oda meg se próbáld... persze írhatsz nekik, de sok pozitívumot ne várj. A kereskedelmi művelet esetükben azt jelenti, hogy speciális műveleti engedélyt kaphatsz, de ahhoz nem kevés papírmunkát kellene megcsinálnod és az open vizsgád sem biztos, hogy elég lenne.
Bár egy levelet megér... max. elhajtanak.
-
válasz
total90
#7370
üzenetére
Lehet, hogy van alapja a paranoiámnak, mert lassan kezdem azt hinni, hogyha egy DJI drón vizet lát maga alatt, akkor ellenállhatatlan kényszert érez, hogy leszálljon rá
Nem az első ilyen türténet és velem is megesett; nekem is eljátszotta, ugyanezt az én drónom, a Szulai tavat filmeztem, mikor leereszkedtem, olyan 2-3 m magasra egy közelire; ekkor fogta magát, szépen leengedte a lábait és leszállt a tó közepére. Télen volt és nagy mázlim volt mert kb. 2 cm víz volt csak a jégen és szépen beleült tócsába. Az már más téma, hogy masszív szopás volt onnét lepecázni.
Gyanítom, hogy a visszacsillanó víz zavarhat be valamit, vagy a víz felületétől kergül meg a ultrahangos távmérő.
Az EVO-n van külön BOAT MODE, ilyenkor tudja, hogy víz felett repül és a vész-leszállási opciót ki is hagyja a lehetőségek közül, addig repül amíg van szufla benne, aztán féltégla
-
MR007RM
addikt
válasz
total90
#3695
üzenetére
Egyre jobb. Az én kedvemet akkor sem fogják elvenni. Holnap megyek keresek valami jó helyet városszélen és lazítunk kicsit. (A légtér.hu oldalát azért meg szoktam vizslatni, magasra meg nem megyek.)
A múltkor a barátom átküldött egy terepmintát hol lehetne nagyszerű távolság mérést végezni. Csak nézem a megjelölt kezdőpontnál ott terpeszkedik a rendőrségi kollégium. Úúúú ez normális?
Ablakból fognak nekem szurkolni.....
-
Geller72
veterán
válasz
total90
#2375
üzenetére
...annak ellenére, hogy illegál. A lényege az, hogy az EU-ban csökkentett teljesítményű a jeladás (CE) az adó-vevő részéről, míg mondjuk az FCC standard helyeken ez lényegesen nagyobb. Ott a szabályzás is más, nem mondanám, hogy enyhébb lenne - de más.
Federal Communications Commission - Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága, FCC.(CE): Az EU-n belül az elektronikus készülékek gyártóit és forgalmazóit kötelezik, hogy EMC-vizsgálatot végezzenek el, amely azt igazolja, hogy a készülék az előírtnál nagyobb elektromágneses zavart nem generál a környezet felé. A vizsgálaton megfelelt készüléken elhelyezhető a képen látható CE jelzés, amennyiben a készülékre meghatározott egyéb standardoknak is megfelel. Az Európai Unióban a 2004/108/EK irányelv[12] rendelkezik arról, hogy a tagországok közelítsék egymáshoz az elektromágneses összeférhetőségre vonatkozó jogszabályaikat.
Az FCC ugyanaz, csak máshol és más értékekkel.
Itt leírják (videóban inkább) hogy mit-hogyan.
FCC módban nagyobb a sugárzott teljesítmény. Stabilabb a jel, de nagyobb a zavarás is. A frekvencia is más lehet. Long Range-ben ez EU/LBT 868Mhz, FCC 900Mhz. Magyarországon (is) üzemel a 900Mhz, amit te is zavarhatsz, de ugyanakkor te is zavarva leszel, tehát sokkal inkább necces lesz a dolog, (Nem Dji gépekről van szó, hanem szabványos vevőkről) ha túlságosan zavarsz, be fognak mérni, volt már rá példa. Tömören ennyi. -
Geller72
veterán
válasz
total90
#2324
üzenetére
Sehol nem írtam, hogy én a pénztárcámhoz nézem.
. És nem is a piaci árakhoz nézem. Azt nézem, hogy ennyit ér e, vagy sem. Nekem nem ér ennyit. Ha pénzt hozna, biztosan másképp néznék rá, de mint hobbi nekem ez ennyiért sok. Nekem is van akció kamerám, de 20k huf volt és amit tud, az nekem bőven több mint elég. Ez meg nem tud annyival többet, amit ki is használnék, hogy hatszoros árat adjak érte csak mert a piacon van ennél drágább akármi is.
Ettől még lehet olyan szempont, miszerint neked ez kell, ezt én elfogadom. -
LordAxwell
senior tag
-
MPowerPH
félisten
válasz
total90
#1893
üzenetére
Ezeknel egyebkent is az aksi szabja meg a hatotavot... En a Mavic Platinummal csinaltam egy range tesztet, elmentem 8km -re, mindenfele booster nelkul. Bar annyit csaltam, hogy magaslatrol inditottam a dront. Persze visszajonni mar nem tudtam vele, leszalltam egy elore kinezett helyen, es felvettem ott.
-
t72killer
titán
válasz
total90
#1870
üzenetére
jaja, jó nagy zoomban nyomtatom majd a térképet. Leginkább a mindenféle természetvédelmi ökörséggel lesz bajom: az nem baj nekik, hogy átrongyol egy tucat quad a területen, de ha egy maviccal elkapnak, többtízezer eur-d is bánhatja. Kicsi lurkó már nagyon beleélte magát, hogy apuval drónozhat, úgyhogy elvisszük, de nem lesz 1xerű menet, az már bizonyos - és valszleg ezekután többet járunk majd UK-be, ott a legkeményebb szigor se lesz ilyen...
a 2nap mindenesetre jó hír, szeretem először bejárni a terepet, így a nyaralásba is belefér.

A reptereknek amúgy extrém nagy védett zónát foglaltak, a világon nincs még egy olyan, mint Gran Canarián: 27km sugarú a tiltott zóna, kb viszi a fél szigetet - a másik felét meg csupán a kedvünkért "környezetvédelmi" okora hivatkozva tiltották le.
-
t72killer
titán
válasz
total90
#1865
üzenetére
Ez lenne az AESA?
A pár megmaradt zsebkendőnyi fehér folton repülnék
Nálunk is kanári lesz, nyomtatok térképet, de erősen elgondolkoztam rajta, hogy megéri-e repülőn lecuccolni a komplett p4p csomagot, v hagyjam a francba.Tilosban tuti nem akarok repkedni, elképesztő bírságaik vannak és minden 3. bokorban rendőr. Mennyi idő alatt válaszolnak amúgy a repülési engedélykérésre?
Kéne már nekünk vmi érdekvédelmi szervezet...
-
Teasüti
nagyúr
válasz
total90
#1814
üzenetére
... és a NATS kihez tartozik? Hadügy
Szerintem nem. Lassan 25 éve már nem. 49% tulajdonrész az angol kormány kezében, 51% meg a privát szektorban.(#1813) t72killer
Kicsit kapcsolódik, hogy nagyon várom már a minőségi 4k60p videózási lehetőséget (azaz HEVC kódolás mellett is rögzítsen legalább 150Mbit/sec-el), a hagyományos 24-30p-vel lőve lényegesen lassabban kell menni/pláne svenkelni, hogy ne legyen darabos a kép.
Van egyáltalán értelme ilyen körömnyi szenzorokkal és apró objektívekkel - amik ki se tudják rajzolni rendesen a 4K-t? Ezekért az igényekért egyelőre még a MILC-eknél is mélyen zsebbe kell nyúlni, és hol vagyunk még attól, hogy a kínai tudjon csinálni egy valamire való GoPro 7 másolatot!
A svenkelés meg amiatt darabos, mert gondolom nem állítottad be a 180° shutter angle-t.
-
VANESSZA1
őstag
válasz
total90
#1825
üzenetére
Der Antrag auf eine Betriebsbewilligung für eine Drohne kostet ca. 250 Euro ggf. zzgl. weiterer Gebühren und hat eine Bearbeitungszeit von ca. 1-2 Monaten. Diese allgemeine / generelle Betriebsbewilligung für eine Drohne hat eine Gültigkeit von 1 Jahr und muss erst danach wieder verlängert werden.
Új hozzászólás Aktív témák
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● Drón topik
- iPhone-t használók OFF topikja
- Porszívók - akkus és klasszikus vezetékes
- Xbox tulajok OFF topicja
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- OLED TV topic
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Nintendo Switch 2
- PlayStation 5
- Google Pixel topik
- További aktív témák...
- iKing.hu Apple iPhone 14 Pro 128GB használt Silver 100% akku 6 hónap garancia
- 232 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Akció!!! Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Ultra 7 255U 5.2GHz 16GB 1000GB 16" FHD+ Gar.: 1 év
- ÚJ Razer Kraken V4 Pro gamer fejhallgató
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Azért abban az ársávban már nem ezt várná az ember. Még a fele akkorában sem.
, most már lehet gyűjtenem Goggles szemcsire
Nálunk is kanári lesz, nyomtatok térképet, de erősen elgondolkoztam rajta, hogy megéri-e repülőn lecuccolni a komplett p4p csomagot, v hagyjam a francba.
