-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
exception
aktív tag
-
mettek
addikt
válasz
z4zelda #161994 üzenetére
Nálam a nad 758 olyan mozit csinál amilyet régóta nem hallottam...akkor is csak egy demo szobában. Illetve hasonló hangot kaptam még anno a primare spa23-tól ami millió fölötti avr volt.
De persze minden ízlés, rendszer és akusztika függő. Max ha nem jön be, visszaküldöd.Még annyit a dirac-hoz hogy az alap licensz ami jár hozzá az csak 500hz-ig dolgozik és korrigál. A teljes tartományhoz meg kell venni a full licenszt 100 dollárért. Én megvettem. Csak hogy ne érjenek meglepetések.
-
z4zelda
tag
válasz
mettek #161982 üzenetére
Mettek köszönöm,hogy megosztottad a Dirac-os tapasztalatod ami alapján nem hátránya a Nad-nak!
Rotel proci-végfokban gondolkoztam de abban semmi szoba korrekció sincs!
Anthem (510) végfok nélkül nem valami combos és folyamatos terhelésnél a venti sem volt csendes ill. Nadom még nem volt majd meglátjuk!
Más alternatívát nem látok,7 csatornánál nem kell több ill.felesleges lenne fizetnem érte,mert van ,hogy a kevesebb több! -
mettek
addikt
válasz
z4zelda #161981 üzenetére
Nekem nad t758 v3 van. A korábbi bemérőrendszerekhez (audissey, ypao) képest ez fényévekkel jobb. Azonban kell hozzá egy pc vagy laptop mert azon fut a szoftver. Teljesen rendben van a program, szép és egyszerű kezelőfelület, sztem hülye biztos kb.
Azonban ha visszqolvasod a hozzászólásaimat akkor láthatod hogy a szub csatornán ez sem képes csodákra. Nálam 2 szubbal csak úgy lett jó a hang hogy előtte rew-vel megkerestem a szubok ideális helyét.
A másik gondom az volt hogy ha a szubot a többi hangsugárzó hangerő szintjére húztam akkor nagyon sokat visszavett a szubból a dirac és így kb nem volt mélyem ezért lehet többször kell mérni és próbálkozni vele. Nálam az oldotta meg hogy rew-vel megtaláltam a jó helyet és kicsit alul kalkuláltam a szubok hangerejét bemérés során, így nem vett vissza belőle annyit. Bemérés után meg tekertem rá a szub erősítőjén.
Ami nálam még kicsit fura es bosszantó volt hogy ha a dirac bemérés megvolt és ez be van állítva az avr-en akkor manuálisan swmmilyen értéket nem tudsz utólag módosítani. Ez annyira nem jó. De amugy szuper munkát végez.
-
z4zelda
tag
Anthem 720 vs Nad t 777v3. ill. Arc vs Dirac live
Két hm erősítő bemérő rendszere érdekelne ,hogy mik a különbségek ill.mennyire bonyolult a használata főleg a Dirac mennyirre kiforott!
Mindkét erősítő megfelelne számomra ,de kiprobálni nem hiszem ,hogy lesz lehetőségem !Köszi!
-
sixpak
nagyúr
válasz
Hohocali #161976 üzenetére
Az enyémbe [10% ezüst van, nem vagyok meggyőződve róla, hogy jobb mint a réz....viszont szép a doboza, azért vettem.
-
Hohocali
aktív tag
válasz
fehér_ember #161969 üzenetére
A sokat emlegetett Oelhbach NF-214 sub kábel is ezüstözött pl.
-
BBéci
legenda
válasz
alphamooncam #161974 üzenetére
Nem vagyok kifejezetten ezüst párti, kizárólag az érdekel, milyen hangot biztosítanak a kábelek. Viszont számos olyan ezüstözöttel és színezüsttel találkoztam, amik mély, maradandó benyomást tettek rám. Elég, ha csak a Siltech-eket említem, de a csúcs és csúcs közeli Nordostok is ezüstözöttek, azoktól is elámultam párszor.
-
Quetz
őstag
válasz
alphamooncam #161972 üzenetére
Sehol sincs szükség a réznél jobb vezetőképességre.
-
alphamooncam
őstag
válasz
fehér_ember #161969 üzenetére
Ha szabad beleszólnom...
Azt gondolom, hogy a kulcs a "reakcióidő".
Attack (felfutás) -Release ( lecsengés )
Mély tartományban a felfutási idők (ms) jellemzően hosszabbnak kell lennie, mint a felsőbb tartományokban, hogy ne vágódjon le a tranziens.
Ebből következően azt gondolom, hogy szubkábelnél nem feltétlenül van szükség a réznél jobb vezetőképességre a jelalak helyes ábrázolásához.
-
Dorian
félisten
válasz
fehér_ember #161969 üzenetére
Igen, más gyártók is használnak.
-
fehér_ember
addikt
válasz
BBéci #161964 üzenetére
Biztos azért mert a legtöbb embernek nem szórakoztató ilyet hallgatni. Nem kifejezetten rossz, csak nem élvezetes; ezért feltették maguknak a kérdést, hogy ez most vicc vagy komoly. - Hát ez bizony komoly
Ha diktátor lennék akkor pl. megszűnne a másképp írjuk mint mondjuk és az "ly" is törlésre kerülne ... De hát nem vagyokEgy a fórumhoz picit jobban kapcsolódó kérdés:
Az Audioquest-en kívül szokás (volt) még ezüstöt használni szubkábeleknél?
Csak azért kérdem, mert ütközik az eddigi tapasztalódásaimmal. -
BBéci
legenda
A lézersugaras olvasztás soha nem hoz létre olyan pontos méretű és felületű piteket, derékszögekkel, teljesen sík felületekkel rendelkező mélyedéseket, mint a préselés. Viszont utóbbi is lehet vacak, talán kopik a szerszám. Találkoztam olyan gyári lemezekkel, aminek az egy évvel későbbi kiadása sokkal vacakabb hangminőségű volt, mint a már meglévő. CD-játszók összehasonlító (vak)tesztelésére kellett volna két egyforma lemez.
(#161947) python1
CD hallgatáshoz alapesetben bőven elegendő két készüléket - lejátszót és erősítőt - működtetni, plusz a hangdobozokat. -
-
BBéci
legenda
Helyettem válaszoltak, amihez hozzáteszem, hogy igencsak minőségi Plextor íróm, van, amihez az alapanyagot gondosan megválogatom.
Az tény, hogy az írott soha nem lesz olyan minőségű, mint az eredeti.Nincs olyan lejátszóm, ami a tv bekapcsolása nélkül használható, már ez a CD felé irányít. De mint említettem, nem kizárólag CD-ről hallgatunk zenét, van legalább 2-300 GB fájlban (FLAC és WAV) is.
-
-
Quetz
őstag
válasz
Callisto #161934 üzenetére
Én csak arra voltam kíváncsi, hogy dekóder és dekóder között van-e különbség.Munka közben láttam már példát, hogy lebegőpontos számítások esetén egy OS csere vagy dll váltás okozott különbséget a végeredményben. Ez jelen esetben nem áll fenn.
A következő feldolgozási láncot véve:
input stream -> dekóder -> post process -> HDMI transport -> megjelenítő
eltudok képzelni lejátszó és lejátszó közti különbséget, a post process különböző megvalósítása miatt.
A HDMI transport rész elérve maximum viszont csomagvesztés jellegű problémát találhatunk szerintem. Mivel a HDMI szabvány csak hiba detektálást tud a video streamen, korrekciót nem, a végberendezésen múlik, hogy kezeli azt, pl eldobja a hibás csomagot, vagy interpolációt végez. -
Quetz
őstag
válasz
Hohocali #161927 üzenetére
A bitstream az kódolt formátum, ha a lejátszó belenyúlna a bitstreambe, akkor ki kellene kódolnia, módosítania majd újrakódolni. Samsung esetében találtam olyat, hogy bitstream(re-encode) funkció, ekkor DTS-re kódolja vissza a hangot. HD és objektum orientált hangra nem találtam opciókat.
Szóval szerintem felejtős, hogy egy lejátszó belenyúlna a bitstreambe. -
fehér_ember
addikt
válasz
#09634560 #161930 üzenetére
Bizony ezért van még manapság is értelme a lemeznek vagy a tárolásnak.
Amúgy zenénél meg szeretem ha valami kézzelfoghatót is kapok a pénzemért, szóval én ritkán még vásárolok cd-t is. Már ha egyáltalán jelenik. Bár ha pl. egy EMI miatt a cd játszó is használhatatlan lesz, akkor azokat is cseszhetem -
#09634560
törölt tag
válasz
#98221312 #161929 üzenetére
"Nem értem miért csökkentették le ennyire a bitrátát.."
Mert rendkívül megnőtt az adatforgalom az online tanulás, Home office munka és néhány jtékletöltés pl cod ingyenes elérhetőség miatt ezért hogy a HO és az online tanulásra legyen elég sávszél ezért a neflix és néhány videomegoszto, pl a YT is csökkentette sávszéleit. -
Hohocali
aktív tag
válasz
Quetz #161914 üzenetére
Én is úgy gondolom, hogy a dekóder nem okozhat különbséget. A különbség nem itt, hanem ezután keletkezik. A képet valamiért "feldolgozza", és szerintem a hanghoz is hozzányúl valamiért, hiába "passthrough". Ehhez ismerni kellene az eszközben levő programot, hogy mit csinál.
-
python1
veterán
válasz
Tamoo #161911 üzenetére
Oppá, na ugye, hogy ugye, nem hiába koptattam a billentyűket a PC-s korrekciózás miatt.
Ugye ehhez hozzá kell tenni, hogy ez nem csak EQ-zás, a center és szub ami a legfontosabb két eleme a mozinak, egymáshoz való fázikésés korrekciózása is.
VoidXs egy igazán jó arc, és igen okos programot hozott létre, nem igazán van még a legnagyobb nevek mellett sem ilyen, talán a Trinnovnál láttam hasonlót, de annál feljebb nincs más a porondon.Sok sikert neki! -
-
Tamoo
nagyúr
válasz
mettek #161915 üzenetére
PC lesz. Most csak próbáltam laptopról hogy működik az egész. EQ APO-ban lesz a crossover és a korrekció megoldva. Hangkártyát nem veszek most, majd HDMI-n megy át a korrekciózott jel PCM-ben az AVR-re.
MiniDSP-ből csak a HD jöhetne szóba, eddig amit láttam az az egyetlen ami tudja azt a ~33ms késleltetést amire szükségem van a szubhoz, viszont az már kb. 90eFt úgyhogy összerakok egy PC-t amivel minden csatornát tudok korrekciózni még több lehetőséggel. -
Quetz
őstag
válasz
Hohocali #161910 üzenetére
A bitstream az bitstream, veszteségmentes hang esetén a kibontott hang ugyanaz. Ami változik az már a processzor után van.
Kipróbáltam, hogy ffmpeg version 3.4.2-2 és ffmpeg version 4.2.2-vel png-be mentettem ugyanazt a frame-t, md5sum azonos eredményt produkált (az elsőt linuxon, a másodikat pedig windowson futattam). Pedig várhatnád, hogy egy veszteségesen tömörített videostream amit 2 különböző főverziójú programmal dolgozol fel, más eredményt fog adni. Te is kitudod próbálni:
ffmpeg -ss 01:23:45 -i filmneve -vframes 1 -q:v 2 filmkocka.pngA doom9 fórumon is írják, hogy a decoder ugyanazt az eredményt kell adja, különbséget a post processing okozhat, pl deinterlace, debanding, stb...
A hang különbségre meg csak annyit lehet mondani, hogy az agyad tréfál meg sokszor. Például ha most otthon munka közben zavarnak, hogy ki kéne vinni a szemetet, azt ritkán hallom meg, viszont amikor párom érdeklődik, hogy kérek-e kávét...
-
python1
veterán
válasz
zsoika #161905 üzenetére
Én is azt mondom, hogy ennyiért nagyon megéri, minőségben kb egál az umik1-el, de van hozzá hosszabb mérőzsinor ill hangkártya, állítható állvány, táska.
Tudod használni REW-vel vagy hangsugárzó, hangszóró méréshez is a holmImpulse programmal is.
De vigyázz, mert elindulsz a lejtőn, vagyis felfelé. -
Tamoo
nagyúr
válasz
zsoika #161905 üzenetére
Ez csak bemérő. Megér ennyit most simán. UMIK1-hez képest annyi előnyöd van vele a tartozékokon kívül, hogy analóg cuccokra is könnyen rádugod mérni mert kapsz egy külső egységet ("hangkártyát") is. Most hogy mikrofon szinten milyen az UMIK1-hez képest azt nem tudom megmondani.
A saját szoftvere használható, de elég fapad ... amolyan bolondbiztos kezdő szint. Viszont használhatod REW-el is ugyanúgy és kell is. (Utóbbi napokban elég sok időt elcsesztem vele.) A REW egy egészen más szintet képvisel tudásban.
A cél nekem is egy jó korrekció beállítása.Mérve a szub így néz ki nálam korrekcióval és anélkül. Nyilván csak a 20-120Hz közötti részt kell nézni. Az EQ paramétereket az innen "kiutált" VoidXs programja készítette.
-
Hohocali
aktív tag
Akkor a képe miért nem ugyanolyan a különböző lejátszóknak? Ez is 0 és 1...
"A te válaszod a tabletemre letöltve ugyanolyan 0-ákból, megy 1-esekből áll, mint másoké..."
Erre az ellentmondásra akartam rávilágítani, hogy ha a kép más, akkor a hang miért nem? Hiszen mindkettő 0 és 1.Valahol nemrég olvastam a hang bitstream-ről, hogy mennyire nem ugyanaz két eszköz esetén (valami teszt, vagy forumon valaki hasonlította, már nem tudom). Talán mások is olvasták, és tudnak linket adni hozzá.
Más.
Jelenleg sajnos nem elérhető online film beszerzés, emiatt nincs más lehetőség, mint a kalózkodás. Erre kellene reagálniuk a filmstúdióknak. Mint írtam, játék esetén bejött, sőt zene esetén is (pl. iTunes). Miért ne jönne be film esetén? Ha meg lehetne venni a filmet online egy mozijegy áráért, akkor én felhagynák a nem legális beszerzéssel (és szerintem sokan mások is). Lehetne csinálni egy jó online áruházat ötvözve egy jó lejátszó programmal. Így nem kellene "szakértőnek" lenni PC-n, hanem mindenkinek egyszerűen működhetne, mint a külső player. -
devil-k
nagyúr
Nekem van Netflixem, HBO GO-m és töltök is le. Mihelyst elérhetővé válik az érintetlen stream mozira, szerintem abba is fog maradni nálam a filmletöltés. A zenével “igénytelenebb” vagyok, mióta van Spotifyom (5 éve kb.), azóta egy darab zenét nem töltöttem le.
Korongokat pedig soha nem fogok már gyűjteni. Elég volt a DVD korszak.Ráadásul Netflixen egy hónapja csökkentették a bitrátát a COVID19 “miatt”....
-
sixpak
nagyúr
válasz
Vikthor #161906 üzenetére
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én soha nem töltök le semmit, mert ez nyilván nem igaz.
De mindig gyűjtöttem a filmeket, dobozos formátumban, a 90-es években kezdtem, videókazetta, aztán DVD és most jó ideje BD...az UHD BD formátumot viszont mar nem kezdtem el, így is rengeteg filmem van, ami mind a három fent említett formatumban megvan, persze a BD-n kívül már csak porfogó mindegyik.A másik, hogy ebbe a retek országba rengeteg dolog meg sem jelenik legálisan, legutóbb a Csernobil HBO minisorozatot akartam megvenni BD-n, természetesen nem jelent meg...és itt vissza is kanyarodhatnánk a "10 milliós rendszerem van, de filmekre nem költök, mert drága" témához, de nem teszem...
-
válasz
Hohocali #161887 üzenetére
A te válaszod a tabletemre letöltve ugyanolyan 0-ákból, megy 1-esekből áll, mint másoké, mégis azt gondolom, hogy egyszerű kötekedés.
Az hogy nem szól bele, azt jelenti, hogy nem szól bele. Szerintem pont ugyanaz fog “hanganyagként” bemenni az erősítőbe ami a feldolgozást végzi, mit egy coreelec lejátszóból, ha ugyanazzal a hdmi-vel kötöd össze és szintén RAW módban adja ki. -
Kövezzetek meg kérlek, hogy eredeti gyári lemezről nézek filmeket, ezáltal ösztönözve a jó rendezőket/színészeket, hogy még több és jó tartalommal lássanak el a jövőben minket.
Btw. a vinyóra véletlen nem torrentoldalakról kerülnek rá a tartalmak? Ami önmagában nem baj az én szememben, mert a kalózkodás ott kezdődik, ha azt az ember sokszorosítja és eladja mintha sajátja lenne...
@sixpak: +1
-
zsoika
addikt
Srácok!
Valaki ismeri az XTZ bemérést? Tud DSP -t , vagy ez csak bemérő? Megér ennyit [link] vagy inkább egy UMIK-1 +REW ? -
sixpak
nagyúr
Két lehetőség van, ha valaki jó minősegben szeretne filmezni (otthon):
- megveszi blu ray-en
- ellopja az internetrőlEgyszerű ez...stream nem rúg labdába, mielőtt valaki ezzel jönne, nekem is van régóta Netflix, de azt a DD+ hangot inkább hagyjuk.
Szóval én is a lemezek mellett vagyok, ha elavult, ha nem.
-
BBéci
legenda
válasz
Vikthor #161900 üzenetére
Az optikai adathordozó/tároló az idejétmúlt, nem a formátum.
Életemben egyetlen egy BD-t vettem valamikor 3 éve, 15 percet megnéztem a filmből, azóta elő sem vettem. Ezerszer kényelmesebb egy 3-4 TB-os merevlemezről, vagy ennek sokszorosát kitevő kapacitású NAS-ról válogatni, mint korongokkal, tokokkal vacakolni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 11 2024 1TB WiFi + Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i5-G6 I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy S22 Plus 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Asus TUF F15 FX506HM Gamer notebook - i5 11400H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD RTX 3060 6GB W10
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest