-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
alphamooncam
őstag
Ez a simított gráf, és ezt is megosztottam korábban.
80Hz fölött, a 75dB-es target ( cél ) EQ nélkül megvalósult. ( 250-600Hz között ill. 1650Hz-nél lehetne szükség beavatkozásra, én is látom. )
80Hz alatt, pontosabban 35-től 150Hz-ig 93dB-ről 75dB-re csökken folyamatosan a hangnyomás, ami mélytúlsúlyossá teszi a rendszert.
A folyamatos csökkenés miatt ez egyáltalán nem zavaró, mert az egymás mellett lévő frekvenciák között hangnyomásban nincs akkora különbség, hogy elnyomhassák egymást.
A frekvencia növekedésével, meg azért nem nyomhatják/ fedhetik el egymást, mert ugyan a hangnyomáskülönbség ezt már indokolhatná, azonban ekkorra már olyan távolságra kerültek a frekvenciáik egymástól, hogy szintén nem jöhet létre az elfedés.
Az időbeli elfedés/elnyomás meg azért nem jöhet létre, mert stabilan rövid az utózengés a szub tartományban is.
Az időbeli elfedés alatt azt értem, amikor a tervezettnél hosszabb ideig cseng le a hang, még akkor is, amikor a közeli frekvenciákon már egy másik hangnak/csendnek kellene követnie.
Tehát a hangszóró már régen az új/következő hangot/csendet adja ki magából, de a szobában még mindíg nem csengett le az előző hang hangnyomása annyira, hogy az ne befolyásolja az újat/következőt.
Ezt a beállítást mozihoz használom, zenére más rendszereket használok.
"Nem a pontos számszerűsítésen való rugózás a célom, csak hogy szerintem ez nem egységes és lehet hogy épp neked is azért lenne szükséged nagyobb sub-ra, combosabb végfokra stb, hogy ezeket szintbe hozva is megtarthasd a kívánt hangerőt."
A nagyobb teljesítményű szub ellentmond a Gain staging elvnek.
A jelenlegit is a 305-öseimhez tervezték, sőt a 308-asokat is kiszolgálja a tervezők szerint, a stúdiókban általánosan elfogadott/alkalmazott maximális erősítéssel. Nincs kidobandó pénzem olyan szubra/erősítőre, aminek csak a töredékét használom ki, max még egy ugyanilyennel bővíthetnék, ha nem 18 éves lenne a kocsim.
Értem én, hogy kommersz ( értsd nem stúdió használatra tervezett ) szubokat nem meritek maxra kihajtani, félve attól, hogy ezzel tönkreteszitek, de az enyémet nem ilyen felhasználás mentén tervezték, és ha valamiért is tönkre menne a szubom, az nem azért lenne mert maxra tekerve használom.
Béke

Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- Samsung Bluetooth Mouse Slim egér
- Apple iPhone 13 Pro Alpine Green ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB-100%
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP Revolve 810 G2 - i5-G4 I 8GB I 180GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


