-
Fototrend
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jolida
tag
válasz 313313 #55146 üzenetére
Ne kérjen!
Ha diktál, vagy leolvasást kér, a szolgáltató általi számlakiállítási igény -az egybites MVM-nél- megszünteti a szaldót! Utána lehet szaladgálni a "visszakapcsolás"-t intézni."Ezúton tájékoztatjuk, hogy éves elszámolású ügyfelek esetében az éves leolvasáson kívüli mérőállás diktálás meg tudja bontani a szaldós elszámolásra méretezett háztartási méretű kiserőművel rendelkező felhasználási hely elszámolását. Az ilyen rendszereket az esetek döntő többségében úgy méretezik, hogy éves szinten nullszaldós vagy visszatápláló legyen, tehát ha év közben diktál mérőállást, az felboríthatja a megtérülési rátát. Az üzembe helyezés első leolvasási időszakában a rövidebb elszámolási időszak miatt természetes, hogy nem a méretezés szerinti mennyiség fog szerepelni az éves elszámoló számlában a megtermelt energia értékeként, azonban az ezt követő
években már az éves ciklusoknak köszönhetően jól tervezhetően az év ugyanazon két hetes időintervallumában történik meg a szolgáltatói leolvasás, azaz a téli többletfogyasztást a nyári többlettermeléssel tudja kompenzálni. A leírtak értelmében ad-vesz mérés esetén a diktálás lehetséges, azonban nem célszerű. Egy évben egy alkalommal leolvassuk a mérőt, és a tényleges fogyasztás és betáplálás alapján az Ön energiakereskedője elkészíti éves elszámoló áramszámláját.
Amennyiben a részszámla alapot le kívánja csökkenteni, kérjük, ezt írásban szíveskedjen jelezni energiakereskedője felé."
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után