Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666
    nagyúr

    "Ebben egy percig sem kételkedtem soha. Mégis miért kezdenének a nulláról ilyesmit? Főleg, hogy valószínűleg akkor is jobb lenne az LG megoldása, aki a panelt tervezte (már korábban az R&D szakaszban agyba-főbe vizsgálta, hogy öregszik), és már több éve használta élesben is (volt már FullHD OLED is, mielőtt beleszagolt a többi gyártó). Hülyeség lenne reprodukálni az egészet még akkor is, ha az LG odaadna nekik hozzá minden doksit. Na meg a kijelzőpanel a gyártás során kapja meg a paramétereket, amikkel később az algoritmus dolgozik (innen jön a téglalap is, hogy hibásak ezek az adatok). Szerintem ez az egész cucc a panelvezérlőben van. A Sony, LG, Philips processzorai (a main board) egytől egyig csak egy szimpla RGB kijelzőt látnak, amin kapcsolgathatnak pár üzemmód közt (pl SDR, HDR), az RGB->WRGB okosság, sőt valószínűleg az OLED Light vezérlés is ott van a kijelzőpanel elektronikájában (a SoC RGB-t küld és még pár paramétert). A saját teóriám szerint még a pontosabb HDR színkeverés se az Alpha9-ben van, hanem az is a panelben (mint egy kapcsoló, SDR mode 1, 2..., HDRmode 1, 2, stb és megvan mikor mit választ a SoC)."

    Ez OK, de akkor egy Panasonic mit ad hozzá a készülékéhez mert itt többször elhangzott a jól csengő - hogy "A Vezérlés" más. Így nagybetűvel.
    Milyen vezérlés basszus? :)

    Ha jól értem, akkor a profilozást oldja meg maga, a tévé OS-ét, és magát a készüléket építi meg másképp, más anyagfelhasználással, design-nal. A panel egy zárt rendszer, saját LG-s szoftverrel, vezéléssel. Nincsen semmiféle Pana vagy Sony vezérlés. (vagy Philips)

    Az nem tűnt fel, hogy a Panasonic a design-t is átvette? A 2017-es olcsóbbik OLED-jük kiköpött C7 volt, csak más színben (a talpára nem emlékszem, az talán más). :DDD
    De a táp és a mainboard, ami lényegében egy beágyazott kis számítógép (+ az OS, ami azon fut), az az övék (vagy legalább ők gyártatják valakivel kínában/koreában, de értsd, ahogy mondom :D).

    Nagyon el lehetne rontani egy kvázi tökéletes kijelzőpanel képét is hülye képfeldolgozással, ahogy a legrosszabbon is sokat lehet néha segíteni egy jóval, szóval ez sem mindegy azért (és ehhez még a mozgásinterpoláció sem kell, a színkelést is el lehet szúrni, túlspórolni a precizitását, stb).

    (#35435) rothfb
    Ha elolvasod a fenti bekezdést abból látod, hogy szerintem sem igaz, hogy a SoC-on azért ne múlna semmi, még akár az LG házán belül is. (Bár ettől még szerintem az LG Alpha funkciók egy része csak termékpozicionálási marketing, szoftveres konfigurálással megoldva.)
    Tudtommal csak a GZ2000-nél nyúltak bele a konkrét vezérlésbe, de tippre még ott is csak szoftveresen (a panelvezérlőnek is van egy saját kis firmware-e, de ami azt illeti, az nem csak a GZ2000 esetén van másképp paraméterezve, az ABL is gyakran más a gyártók közt).

    A közelmúltig egyáltalán nem is adott el vezérlés nélkül WOLED panelt az LG. Most már talán igen, de nem tudom kiknek (az opció neve sem jut most eszembe). Biztos jó biznisz lett volna a Panasonic-nak azzal kezdeni, hogy lehámozza és kicseréli a sajátjára. Ennek akkor lenne értelme, ha ótvar hulladék lenne az LG-é és/vagy GZ2000 szerű készülékbe terveznék, nem LG C szériával versengő modellekbe.
    High-end LCD monitorokon csinált hasonlót pár gyártó (pl. EIZO az LG IPS-eivel is), de a WRGB és főleg az öregedéskompenzáció miatt itt még bonyolultabb, így szerintem még a GZ2000 sem az az árkategória (nézd meg mennyi egy EIZO ColorEdge vagy hasonló NEC monitor 30" alatti méretben), ahol ez nagy divat lenne (vagy volt egy időben, mert manapság szerintem már ritkább, ha csinálják még egyáltalán pár LCD-vel).

    (#35438) alaves - A 60 percből ~55 az, hogy vár, míg biztos "kihűlt" a második lépéshez (gondolom nem csak hőmérséklet értelemben).

Új hozzászólás Aktív témák