Új hozzászólás Aktív témák
-
favagoJoska
aktív tag
válasz
Dare2Live
#40914
üzenetére
Itt szerintem volt egy kis kavarodás (és nem csak itt, máshol is ahogy látom jelezték a kommentekben is). A vezető beosztásnál világos a tiltás, viszont nem vezető beosztásnál szerintem nem tilthatja meg a munkáltatód hogy másodállást vállalj, HA az nem veszélyezteti a munkáltatód jogos érdekeit. Bejelentési kötelességed az lehet, pont az miatt hogy legyen lehetősége a munkáltatódnak kivizsgálni hogy sérülnek-e a jogos érdekei. De akármilyen indokkal nem tilthatják meg.
Ezt mondja az összes ilyen jogász lapja, blogja, a chatgpt is. Csak ebben a youtube videóban lett egy kicsit máshogy tálalva.
És ez így tök logikus is. Hiszen nem csak a munkáltatónak lehetnek jogos érdekei, hanem a munkavállalónak is. Nem a feudalizmusban vagyunk már.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ MacBook Pro 16" M4 PRO 24GB 512GB Space Black
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 128GB Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4531,90% Akksi
- Lenovo ThinkStation P300 Workstation,i5-4590,16GB DDR3,256GB SSD,2GB VGA,WIN11
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4420, 100% Akksi
- Ulefone RugKing Pad Pro strapatablet
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
