-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
Horvee
#14531
üzenetére
Igazából szerintem egyiket sem. A Be Quiet-ek csak sima 80+-osak, 100 watt terhelésen a 83-84% körüli a hatásfokuk, a Chieftek hatásfoka még 50% terhelésen (minden tápé itt a legjobb) sem éri el a 80%-ot.
Továbbra is fenntartom hogy a lehető legkisebb 80+ gold tápra van szükséged, szerintem csak ATX méretben fogsz találni értelmes áron. SFX méretben van 450-es a Silverstone-nak, de egyrészt túl nagy a teljesítménye, másrészt rohadt drága. Jelenleg a Seasonic-nál nem tudok kisebb teljesítményűt, a többiek (FSP Aurum, stb) tudtommal 400 wattól indulnak.
Amint megjön a 160-XT pico tápom, megejtem életem első logout írását. Összehasonlító teszt lesz, PicoPSU 160-XT/192 wattos kocka, Seasonic G-360 és Be Quiet SFX-350 tápokkal. Egész véletlenül pont ezek állnak itthon a rendelkezésemre. Elrettentő példának be tudok még vetni egy
csillió11 éves Chieftec HPC-340-201 tápot is. A tesztkonfig elméleti maximális fogyasztása 90 W körül alakul, ezt még 1 db 2 TB-os green vinyóval meg tudom toldani, így ha normálisan sikerül terhelni a VGA-t is akkor lesz esély elérni a 100 W-ot.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4346, 100% Akksi
- Eladó Apple iPhone 12 64GB / AKKU 100% / 12 hónap jótállás
- utolsó - Dell Alienware 18 Area-51 AA18250 18" - Intel Core Ultra 9 275HX, 64GB, 2TB SSD, RTX 5090
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Black-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4203, 94% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3235
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

