-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
z00li
senior tag
Sziasztok!
Jó, hogy lett ilyen topik, mert nekem is tetszenek, ezek a pici, kompakt gépecskék. Egyetlen problémám van velük, hogy drága megépíteni őket!
Ha már itt vagyok akkor ajánlanám figyelmetekbe a Gigabyte új házait: link
Remélem még nem rakta be senki ezeket, ha igen akkor sorry! Szerintem tök jó elgondolás, kíváncsi vagyok ti mit szóltok hozzá!Üdv: Z
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox tulajok OFF topicja
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Linux felhasználók OFF topikja
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Vegyes társaság jött a szombati hardverbuliba
- Amatőr csillagászat
- Milyen légtisztítót vegyek?
- Cyberpunk 2077
- Megárthattak az Intel VGA-terveinek az emelkedő árak
- EAFC 26
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

