-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yodamest
veterán
Visszaolvasva kicsit, több olyan kommentet látok, miszerint "baromi sokat kellett állítani a tv képét, hogy elfogadhatóan/jól nézzen ki." Meg van, aki egyáltalán nem is tudja úgy beállítani, hogy aztán az neki megfelelő legyen.
Most ezen rugózva kicsit, én értetlenül állok a dolog előtt: Eleve ha nem gamingről beszélünk, illetve vegyes felhasználásról, akkor van a legegyszerűbb dogunk, csak be kell tenni filmmakerre vagy ha az nem jön be valamiért, ott a színház/mozi mód, amik direkt filmnézésre készült presetek.
Ha gaming is van, akkor a game optimaliser presetet nem lehet megúszni, de azon belül sem kell egetrengető dolgokat állítani, max a színhőmérsékletet, mert az alapból mindig elég hideg. Ezen felül azt kell eldönteni, hogy dinamikus tone mappingot alkalmazzon a tv vagy a HGiG-ot a HDR tartalmak megjelenítéséhez, én a HGiG-ot preferálom, természetesebb. Ezen felül max a fényerővel kell még játszani, ha túl világos lejjebb venni, de így kb ennyi. Én mindig próbálok a legkevesebbet belenyúlni a rendszerbe, a legminimálisabb változtatásokat eszközölni csak, tényleg csak azt ami szükséges és semmi bajom a képminőséggel sem a C2-n, sem a S95B-n. (S95B az only movie-ra van, ott tök egyszerű volt, sdr/hdr=filmmaker és kész, semmi máshoz nem nyúltam)
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Yettel topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen egeret válasszak?
- 3D nyomtatás
- Kellemes karácsonyi ünnepeket!
- AliExpress tapasztalatok
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- LEGO klub
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 500GB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 PLUS Cooler Master 750W
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Gamer/streamer mikrofon, állvány és USB HUB kitűnő árakon!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4055
- LG 32GQ850-B - 32" NANO IPS ATW / 2560x1440 / 260Hz 1ms / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync / HDR 600
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Vhiktor
