-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
tboldi
nagyúr
válasz
Tsebacsi
#70690
üzenetére
nagy "gázra" (EV) sem érzem, hogy egy helyben kaparna az autó
Gyanítom, voltak olyan okosok a BMW mérnökei, hogy úgy programozzák az autót, hogy ne azonnal engedje rá a csúcsteljesítményt az abroncsokra, ha a kedves user on-off kapcsolóként használja a pedált.
Belső égésűeknél meg azon is el lehet mélázni, hogy mekkora a hajtási veszteség, illetve adott sebességi fokozat hogyan és mennyire módosítja az áttételt. Sőt, az is gyakori, hogy a motorvezérlő 1-2-ben visszafogja a teljesítményt.
Simán előfordulhat, hogy az én butuska és feltehetően gyengébb MiTóm 1-esben több nyomatékot enged az első kerekekre rajtoláskor, mint Morris Quattro Q3-asa. Ennek eredményeképp nálam csak kipörögnek, és utólag szedál le az ASR, az Audi pedig okosan egyensúlyozva a tapadásvesztés határán (torque vectoring meg miegymás) csak elindul és megy, még akár kevesebb Nm-rel is adott pillanatban.Lényeg a lényeg, a lóerők és nyúlmókusok önmagukban nem számítanak annyit, és ha jól van hangolva az egész rendszer, előrébb jutsz. Szó szerint.
Lefekvés előtti agyfárasztás.

-
deny330
senior tag
-
szabonagyur
félisten
válasz
Tsebacsi
#64826
üzenetére
Nem keverek semmit, ugyanaz a helyzet.
Illetve ahogy írták legtöbb esetben személy nem találkozik a gumival. Nagyon sok raktárban már mind robotok szedik ezeket össze, és senkit sem érdekel, hogy melyik milyen gyártás.
A robot megy és addig szedi a méretet ameddig meg nincs a rendelt mennyiség. Ezért is lehet, hogy pl. adott lokáción 1 db gumi van, majd megy a következőhöz ahonnan meg szed hármat.
-
szabonagyur
félisten
válasz
Tsebacsi
#64823
üzenetére
Mondjuk ez is olyan, hogy mindig mindenkinek az új kell és szabály szerint mind újnak minősül még, tehát nincs átbaszva senki.
Ez olyan mint amikor mindenki arra megy, hogy bontatlan telefont kapjon, közben meg emberek fele visszaküldi elállással.
Nem lehet szerintem mindent is.
-
-
Fr3eWar
őstag
-
válasz
Tsebacsi
#64660
üzenetére
Van olyan új nyári gumi a mai világban, hogy 6,5-6,7-es profillal jön a gyárból. Oka a jobb energetikai besorolás.
4-5 mm -> 1-2 szezon benne lehet.Szerk.
Random teszt. [link] Conti 6,7, Michelin 6,6 mm újonnan.Másik teszt, más méretben [link] : Goodyear 5,9 mm, Bridgestone 5,8 mm. Atyagatya!!!
Neked Hankook rémlik, az ebben a méretben 6,7 mm újonnan. -
rbalint88
veterán
válasz
Tsebacsi
#64601
üzenetére
A hatso az kofejezetten sportgumi meret, azok kozul a cimke alapjan a Hankook Ventus S1 Evo3 es a Goodyear Eagle Assymetric 6 lehet a befuto. En az utobbit vennem. Efolott nagyon megugrik az ar es bejonnek a kepbe a defektturo gumik. Mondjuk ott eleg sok a csillagos (BMW gyari speckos) darab, de a hatso meretben mar siman 100k/db.
-
No.01
addikt
válasz
Tsebacsi
#52579
üzenetére
Vicces, de en ennek orulok, mert szerintem o az 1000-bol (na jo talan kicsit tulzok) aki nem az olcsobbik veget akarja megfohni ennek a temanak is ahogy az emberek tobbsege szokta.
A nagyon hires zalakarosi szalloda parkolojaban lattam nem olyan reg nexen gumikkal szerelt 540i-t. Szamomra a tipikus villantos hozzaallas.Igazabol mondhatnam az egyik "uzletkoto" ismerosunket is akinek - igaz mar regabbi (8 eves) - Q7-en van olyan gui, h a minta mar szinte nem is latszik... evnte kellene ra uj szett, de az ugye sokba van foleg a tobbi koltseghez hozzacsapva.

Sajnos a jo dolgokert soket (es egyre tobbet) kell fizetni.
-
Puma K
nagyúr
válasz
Tsebacsi
#52554
üzenetére
Felnit egyelőre nem
, de ilyen érdekességet találtam
:Engineoptimizeing set 520I to 523I
Complete Kit to converte 520I to 523I
The Kit consits of 523I engine with Injektion and Injektion elektricalparts.The 523I engine is much more powerfull than the 520I because of the
500cm3 extra. -
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
Tsebacsi
#52210
üzenetére
Kíváncsi leszek, hogy tényleg kell-e menni ezekkel a gumikkal ennyit (500 mérföld és jön a megváltás a Michelin szerint), mert 350km után még mindig hangosak, mármint a Pirelli-hez képest, sőt néha az alacsony frekvencia zaja már-már idegesítő, de a Pirellik már be voltak törve. Remélem, a végén frankó lesz, mert egyelőre csalódás ezek az abroncsok. És én nem leszek olyan aki, hogy dicsérem és ezzel majd meggyőzöm magam.
De remélem a végén jó lesz, mert egy Michelin-től, főleg ennyi pénzért - nem ezt várnám.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
Tsebacsi
#52214
üzenetére
Már lassan három hete magyarba vagyok, de b....a meg tényleg, ezek az utak olyan rosszak, hogy arra még nincs olyan magyar szó, amivel ezt ki lehetne fejezni. Undorító az egész, ahogy el van hanyagolva. Nekem Pécsen van a legtöbb rokonom, konkrétan végig szoktam káromkodni a városi vezetést a kib...ott rengeteg okádni való aszfaltól.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
Tsebacsi
#52210
üzenetére
Ez egy új Peugeot 508 és a páromé [kép] [kép] . Az autó nagyon csendes, benzines 225LE.
Viszont a gumik zaja érdesebb betonon (Pirelli Powergy 235/40 R19) nagyon felerősödött, ezért nagy volt a kontraszt. Sima betonon siklott, utána meg bugó zörejes gumizaj. Ezért esett a hangelnyelő cuccal ellátott Michelin Primacy acoustic-ra a választás, hogy ezt kiküszöbölje.Nekem továbbra is a 2020-as 760-as anyahajóm van, ez gyárilag Bridgestone gumikkal jött ki, (amit azóta 4 szer cseréltek már) de ebben az autóban a légyfing zaj sincs leszabályozásig.
-
válasz
Tsebacsi
#52180
üzenetére
A második * jelölésű, az BMW specifikus. Az első esetén nem tudom melyik gyártót (?) jelöli az SBL, de majd keresem.
(Nem teszem rá a nyakam, de szvsz mindkettő XL-es és mindkettő peremvédős csak nem írták ki külön.)
Szerk:
SBL - Serrated Black Letters: a gumi oldalfalán fekete színű, barázdált betűk.
Viszont jó kis forrás. -
-
MC Pite
veterán
válasz
Tsebacsi
#48556
üzenetére
Úgy, hogy az adott *seal* jelzésű gumikat megnézed a fenti gyártóknál. Innentől google a barátod. Nekem segítene

Pl Winter Sottozero3 Sealinside, [https://www.maxigumi.hu/auto-gumi/continental/contiwintercontact-ts850p/245-45-r18-96v-1270797]WC TS850P Contiseal; T005 B-Seal, F1 Asy Sealtech, SC5 Contiseal, stb. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
Tsebacsi
#21547
üzenetére
A 3-as felni szabály: olcsó, strapabíró, könnyű. Ebből kettőt lehet választani ez a Momo az olcsó és tartós kettősét hozza.
Én télre inkább acélt vennék, mert:
- jobban bírja a sózást
- erősebb (ha a ford struktúrált felnijét veszed ez még jobban)
- ha esetleg sérül olcsóbban javítható mint az alu (a későbbi felújítása is olcsóbb)
- könnyebb mint ez az alu
- olcsóbban szereli a gumis isPersze nem vágahtsz fel vele a diszkó előtt de hát ez van...

-
Tomics
addikt
válasz
Tsebacsi
#21547
üzenetére
Szia,
nem tudom hol hallottad hogy a könnyűfém felni erősebb mint a lemezfelni, de jó nagy hülyeség. Pont fordítva van, sokkal sérülékenyebb egy könnyűfém felni, egy kátyúba belerongyolsz picit gyorsabban a megszokottnál és viheted görgőztetni.
Másrészről egy alufelni azért sem ajánlatos a téli szezonra mert a felsózott út szétmarja. Ha mégis emellett döntesz olyan felnit nézz, aminél ott van a leírásban hogy bírja a telet is.
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Eredeti játékok OFF topik
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Linux felhasználók OFF topikja
- Filmvilág
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Spórolós topik
- További aktív témák...
- Xiaomi Electric Scooter 5 Max hosszú garancia + gyorstöltő, azonnal vihető
- Philips Lattego EP5345 Szervizelve I Megkímélt állapot I Tejes kancsó I Garancia I Beszámítás
- Gyümölcstartó hibátlan állapotban eladó
- Jura Ena 8 automata kávéfőző
- Új, csomagolássérült Philips, TrueLife, Lovi cumisüveg melegítők/sterilizáló/mellszívó - garival! -
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3581
- MacBook Air 15" (M3, 8 GB RAM, 512 GB SSD)
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest





és baromi csendes, pont ezért zavaró, hogy szinte motorhang nincs (ezt nagyon jól megoldották), viszont hangelnyelő prémium sz@rokkal most legalább dupla annyi gumizaj van. Jár a



