- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- Kókuszdió: Ryzen ( Zen4 / Zen5) – amikor a „normális működés” magyarázatra szorul
-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
válasz
daneel_hu
#7196
üzenetére
Próbáld már ki a kedvemért, hogy átnevezed PC-re a HDMI-t, hogy úgy milyennek látod a mozgást (PC módban ha akarod se kapcsolod be a TrueMotion-t). Már kértem mástól is, aki ezen spekulált, de nem emlékszem, hogy kipróbálta nekem.
Amúgy ma véletlen bóklászás közben feltűnt, hogy TV módban (bármi, csak nem PC címke a HDMI-n) a Real Cinema okozza a legnagyobb lagot, nekem érzésre még többet, mint a True Motion. Ha ezt is kikapcsolom, már nem is igazán érzem, hogy lassabb lenne a TV/Haladó a TV/Játék vagy PC/akármi módokhoz képest (talán nincs is már így számottevő különbség...? ki kéne mérni...).
Ezt 60Hz bemenetnél láttam, szóval valószínűleg az lehet mögötte, hogy 2-3 képkockát is bufferel a Real Cinema 60Hz-es bemenetből, hogy elemezhesse vajon 2:3 ismételgetett 24Hz van-e benne (hogy ezesetben visszafejtse).
-> Ezt azért is írom neked, hogy esetleg ez is állhat a mögött, ha tényleg jobb nálad a mozgás, ha véletlenül igazából 60Hz-et küld ki a lejátszód 24fps filmnél is, akkor eddig nem találta fel vele magát a TV (ezt leírták a korábbi tesztek, hogy nem fejti vissza 60-ból a 24-et), de most már talán igen (nem tudom, nem is akarom igazából kitesztelni, nem érint, én 24-et küldök rá filmekhez).
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 65M4 - 65" Wireless OLED evo - 4K 144Hz - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- LG OLED65G49LS CSÚCS Ultra HD 4K 65" OLED TV!
- LG 55" G5 OLED evo 4K HDR 165Hz Smart AI Gaming TV
- LG OLED 55C97LA - talp + fali tartó + távirányító - hibátlan
- LG 48C5 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Vivobook S15 K3502ZA 15 notebook - i5 12500H 24GB DDR4 512GB SSD Intel Iris Xe IGP
- ICY BOX IB-158SSK-B 3,5 SATA merevlemez mobil rack (5,25 -be építhető)
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 860 PRO 2,5" SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor
