Új hozzászólás Aktív témák
-
.mf
veterán
Dilemma
Szoktam kirándulgatni, utazgatni, ahova néha kellene a hosszabb gyútáv, mert a lábzúm nem mindig működik, pl. hegyről... Mondjuk egy olyan ekv. 150-200 már elég lenne. Bár az is igaz, hogy hosszabbal pár állat- vagy madárfotó is lenne, de mivel normál állványt ritkán viszek magammal, így gondolom ez eléggé korlátozná, mennyire sülhet jó kép ki belőle; meg amúgy sem érzem az én témámnak.
Talán már nálatok is volt ez a dilemma, ezért teszem fel, véleményeket, tapasztalatokat előre is köszi.a.) 14-140/150
+ hosszabb gyútáv
+ hasonló képminőség, mint a kitobi
+ kevesebb obit vinnék magammal (motor korlátozott pakolhatósága miatt nagy előny)
- nagy, hosszú
- drágab.) 12-50
++ 12 (evk. 24)!!négy! Nagyon tetszene egy ultra-széles (nem halszem). Legtöbbször tájat, várost fényképezek, ott hasznát venném
+ viszonylag jó árban van
+ makró mód, bár nem makrózok sokat, de időnként befigyel (talán gyakrabban, mint ahányszor a 200+ tartományt használnám)
- nagy, hosszú
- alig hosszabb gyútáv, mint a kit 14-42. Ha 12-75 lenne, már nem is lenne kérdés. Evvel viszont továbbra is hiányozna egy hosszabb gyútávú.
- egyszer majd szeretnék egy EM5 (vagy EM6)-ot (majd ha már EM7 is kijött, ezeket meg csak úgy dobálják az ember után, max ötvenért
), amihez valszeg kitben jönne
- leváltaná a 14-42-t, meg a hozzá való halszemet, bár ritkán használom, ritkán adja magát a téma (s nem akarok mindenben szöget látni kalapáccsal a kezemben)c.) A 14-42 mellé egy mFT tele (40-150)
+ nem túl drága a dupla-kitek miatt
+ jó teljesítmény
+ maradna a 14-42 és a halszeme is, ha a kép adja magát és olyan kedvem támadna
- két obi, cserélgetés
- mm-re ugyanakkora az Oly 40-150, mint a 14-140d.) 14-42 mellé egy régi filmes zoom
++ ár
+ ilyen témáknál és távolságban már úgyis végtelen fókusz, tehát AF hiánya nem zavarna
+ szeretem a manuálist
- méret és tömeg
- két obi, cserélgetés
- képminőség?e.) 14-42-re előtét-lencse vagy tele-konverter (nem nóném)?
+ ár
+ legkompaktabb
- minőség (élesség és CA)? Érdemes egyáltalán gondolkozni rajta? Valaki esetleg próbálta már?
Új hozzászólás Aktív témák
- Garmin Forerunner 405 GPS óra
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 152 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-12450H, RTX 4060 (ELKELT)
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-5300U I 8GB I 128SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Dell Latitude E7240,12.5",HD,i5-4300U,8GB DDR3,256GB SSD,WIN10
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
), amihez valszeg kitben jönne
