-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gulyopapa
addikt
Na ma reggel megrendeltem a 65” C4-et, és már szállításra előkészített státuszban van. Izgulok
-
demmer123
őstag
Pár helyen megtisztítottam a s90c tv kijelzőjét, kicsi csapvízel puha mikroszálas törlőkendővel, de kék halvány foltos lett a kijelző miért? Működés közben nem látszik és nem lett más a színek.
Ahogy olvastam itt páran clin ablak tisztított használnak és semmi baj
-
axod
tag
Sziasztok!
Mi a különbség LG OLED 55C41 és 55C43 között? Az LG honlapján C43 elérhető, mindenhol máshol C41-et látok (pl. MM)… Mind a kettő EVO AI lehet?
Köszönöm előre is
-
so_ha
senior tag
válasz
Partz
#107737
üzenetére
Bónusz, hogy az energiahatékonyság is jobb lett kb. 20%-al: "Azt, hogy az LG OLED TV-kben alkalmazott panelek jobbak lesznek azt egy hongkongi forgalmazási igazolás látszik igazolni, mely szerint a 2025-ös G5 széria 139 és 164 centis (55” és 65”) modelljeinek energiafogyasztása rendre 132W illetve 164W. Ez a 2024-es G4 modellek 161W illetve 209W fogyasztásához képest 20% körüli energiamegtakarítást vagyis sokkal hatékonyabb panelt jelent."
-
spleenszuru
őstag
válasz
Quadgame94
#107763
üzenetére
Háttérvilágítás még mindig nagyon gáz, hogy nincs.
Való igaz.
Hangerő +- helyett állandóan a fölötte-alatta lévő gombokat nyomom le... -
ρσгτσ
addikt
Köszi a válaszokat. Azt hittem már teljesen kikopott a háttérvilágításos távirányító. Én már nagyon régóta nem találkoztam vele.
-
alaves
addikt
válasz
Vhiktor
#107770
üzenetére
Amúgy lehet hogy igazad van és a TPC/GSR off hatással van az energialimitre is, bár lehet bejön más opció is a szerviz menüben.

2000 nit-es csúcsfény előidézése jelenleg sem kunszt az S90C-n
(ha verőfényes nappaliban lenne, akkor beállítanám, de nálunk nappal is mindig közepesen árnyékolt a szoba) -
Quadgame94
őstag
válasz
Atomgeszi
#107768
üzenetére
MIkrofonos keresés, képernyő: ki, netflix/disney gyorsbombok / bement / tv boxnál csatorna váltások (bár ezt nagyon keveset) / és azért fényerőt szoktam állítani a C2-n / Hangmód. Filmeknél konkrétan csak az AI hang pro/tiszta hang pro aminél lehet hallani a párbeszédeket anélkül hogy felkeltenénk a gyereket. Szóval ja... sokat használjuk.
-
Atomgeszi
nagyúr
Egyébként ki mire használja a távirányítót? Mert azon kívül, hogy benyomom a főgombbal, vagy hangerőt állítok fel le, vagy bemenetet váltok, semmi másra nem kell. Mondjuk tv elofizetesem sincs.
Azon kívül mindent kitapogatok(ez a hangerő, bekapcs, bemenet)
Bár megértem, hogy lehetne egy plusz funkció a világítás, mert aki sokat babrálja, annak jól jöhet.Erősítő távirányítón van világítás, de azt se használom.
-
Tyrone89
senior tag
válasz
hunspikey
#107762
üzenetére
Hát anyag ami kihasználja ezt a fényességet valóban nem sok van, ezért is rossz azt látni hogy egyre jobb tv-k mellett egyre silányabb anyagok jönnek HDR/DV címszó alatt.
Azt az EU össz fogyasztási limites dolgot várjuk ki, mert lehet az európai piacra szánt készülékeknél tényleg csak álmok lesznek ezek az értékek.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
Quadgame94
#107763
üzenetére
Én utoljára kb. 10 éve láttam olyat Samsung -nál. Van még olyan gyártó, aki az elmúlt években háttérvilágításos távirányítót adott valamelyik TV -hez?
-
PTM
senior tag
válasz
Quadgame94
#107763
üzenetére
A mostani se épp a minőség csúcsa, abban egyetértük.

-
hunspikey
őstag
válasz
Tyrone89
#107752
üzenetére
Az alapvetőleg értékelhetetlen számomra, hogy 1650 nitről 2000-re sikerült feltornászni a csúcs fényerőt, mivel ezt gyakorlatilag ha nem egymás mellett van két készülék akkor megmondhatatlan. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az általad készített anyagokon kívül van-e egyáltalán anyag ami kihasználja. Cserébe a 290->390 nit fullscreen fényerő bődületes javulás, így már ténylegesen egy fényes nappaliban használható.
Ez főleg annak fényében kimagasló, hogy ezidáig az volt a hárítás, hogy az EU-s össz fogyasztási limitek miatt nem lehetett a 100% fényerőt feljebb tornászni, ezért mentek mindig fel a 25% alatti fényerővel.
Egyébként a BRGB panel azt jelenti hogy nem is lesz W pixel? Vagy igazából ez egy WBRGB struktúra?
-
alaves
addikt
válasz
Quadgame94
#107753
üzenetére
A táv. úgy néz ki, mintha összeolvasztották volna az LG és a Samsung (kicsi napelemes) táv.-ját.
Ha már kábelről volt szó, előre látom a rengeteg fórumbejegyzést, hogy nem megy vagy villog vagy elmegy a kép 4k/165Hz/VRR-en (mivel még HDMI 2.1 lesz a 2025-ös TV-kben és nem HDMI 2.2). Esetleg a 1440p/165 Hz stabil lehet 48 Gbps-en. -
PTM
senior tag
válasz
Quadgame94
#107753
üzenetére
Nem tudom, videóról szerintem elég olcsó hatású és most sem sikerült háttérvilágítottra megcsinálni. A programozható számgombok szerintem hasznosak voltak, remélem hogy lesz valami hasonlóan gyors funkció ebben is. (Én ezekre tettem az egyes HDMI bemenetekre váltást.)
-
alaves
addikt
válasz
Project: A
#107754
üzenetére
-
Quadgame94
őstag
válasz
Project: A
#107754
üzenetére
Vention márka nekem bevált.
-
Atomgeszi
nagyúr
válasz
Project: A
#107754
üzenetére
5 méterig nagyjából mindegy. Legyen ráírva, hogy HDMI 2.1
1-esek meg 0-ák mennek a kábelen.Én aliexpressről rendeltem 3 métereseket, valami 3800 Ft volt összesen a 3x3 m és egy darab 1 méteres.
PS5, Ugoos, erősítő mindegyikkel tökéletes. -
válasz
Quadgame94
#107753
üzenetére
Viszont így is nagyobb lesz a fényerő,és jobb lesz a szín!
-
Project: A
tag
Milyen HDMI kábel típust javasolnátok?
144hz-t is bírja. -
Quadgame94
őstag
Az új távirányító viszont rohadt jól néz ki.
-
Tyrone89
senior tag
[link] Vincent videója a Samsung új QD-Oled tévéjéről
-
hunspikey
őstag
válasz
makoss
#107677
üzenetére
Tudod mit mondanak mi a drága? Amire nincs pénzed...
A C4 most már teljesen kedvező áron van, hiszen kifutó életciklusát megkezdte. Innen fogva ha ez is sok akkor a baj nem az LG házatáján van sajnos.
Jelenleg 580e a 65 colos - ez nem nagyon fog lejjebb menni attól tartok várnod nagyjából felesleges. Bontott visszaküldött, ilyen olyan gonddal rendelkező példányok kezdik meg a boltok közti kerigést innen fogva és így vált haláltusába az egész projekt.
A TV-k esetén talán a nyár végén érdemes vásárolni, ha még tényleg frisset és ropogósat akarsz az életciklus közepén, így kapsz is fél év technikai előnyt a piachoz képest hiszen neked lesz a csúcs TV-d.
Másik strategy: Ha csóróság van akkor decemberben kell vásárolni, még a kifutó de nem a legvégén agonizáló készletből.
Rossz ötlet: Ezt csinálod most: Aki következő év Q1re hagyja az inkább lottózik mint TV-t vásárol szerintem...
-
dodoroli
aktív tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni elkeseredésemben csalódottságomban.
Fél éves G4 77 inch-es Lg 2 hete kb. kezdte a következőt művelni, random időközönként,de leginkább hosszabb kikapcsolás után nem tudom bekapcsolni távirányítóval sem mobil appal se.Nyomom a bekapcs gombot a távon hallatszik a tv-ben kattan a relé a standby led folyamatosan világít. Picit várok majd újra megnyomom a távon a bekapcs gombot ilyenkor kikapcsol elvileg majd ismét megnyomva már be tudom kapcsolni és a standby led már normálisan villogva jelzi bekapcsol a tv. És ezek után semmi gond működik rendre minden egész nap. Bár egyszer volt olyan,hogy bekapcsolt rendesen,de csak a kurzor jött elő fekete képernyő semmire nem reagált se menü se semmi, kikapcs majd újra bekapcs és minden jó volt. Megjegyzem észrevettem azt is,hogy ha rövid időn belül kapcsolom be újra akkor minden rendben van,csak ahogy az elején írtam hosszabb kikapcsolást követően nem tudom bekapcsolni.
Factory reset nem volt még,de valószínű nem fogom elkerülni,de ezt követően ha megint csinálja akkor szerviz gondolom. Na most ennek hol vannak az elérhetőségei telefon illetve szerviz rendelés? Vagy intézzem a vásárolt helyen keresztül Media markt-al?
Nagyon szépen köszönöm aki tud segíteni nekem. -
T.Peter
őstag
válasz
Partz
#107737
üzenetére
A kep alapjan ami a videoban van az emitter layer stack blue - green - blue - red (4 stack), nem az eddigi blue - yellow/green - blue (3 stack). Bar ez is tandem oled, amirol itt szo van, az sima rgb, szoval gondolom az mar nem woled-kent lenne emlitve. Ugy tunik, hogy a g5 meg nem tandem rgb oled, hanem az eddigi tandem woled, csak a sarga szet lett szedve zoldre es pirosra. A subpixel structure wrgb a masik kepen a videoban, az rgb tandemmel rgb-nek kene lennie.
-
Partz
senior tag
Közben befutott Vincent videója is a témában. Úgy matekolt, hogy az idei G5 szériának 308 nit körül lesz a teljes képernyős fénye és 2400 nit a csúcs kalibrálva.
Az új 4 réteges oled stimmel, állítása szerint már idén elhagyja az LG Display az MLA réteget.
-
Partz
senior tag
válasz
so_ha
#107732
üzenetére
Azt hittem nekem jött a címzés miatt.
De hasznos az infó, én is ebből indultam ki. Tavaly a 3000 nitre mondott panelből 1600-1800 közti csúcsfényeket hoztak ki kalibrálva. Ez alapján idén valóban 2000 nit felett kéne járniuk.
Lcd vonalon lesz idén egy áttörés, új széleslátószögű panelek és rgb háttérvilágítással készülnek a kínaiak (TCL, Hisense), állítólag 95%-os bt.2020 színtérlefedettséget értek el. Kiszivárgott a Sony-nak lesz 10-es szériás lcd vonala, ezért is gondolom ezeket a tv-ket az oled felé pozícionálhatják.
-
so_ha
senior tag
válasz
Partz
#107730
üzenetére
Nem gondoltam, hogy számodra újdonságot mondok/írok, csak a pontosítás kedvéért tettem be a linkelt cikkből a (G4/S95D) kalibrált/mért adatokat, hogy a 2024-ben kommunikált 3.000nit-ből mit mértek a csúcskészülékekben, és ehhez kell majd viszonyítani a most bejelentett 4.000nit értéket ... ahogy írtad: "valamennyivel 2000 nit felett lehetnek a kalibrált csúcs értékek."
-
Atomgeszi
nagyúr
-
Partz
senior tag
válasz
so_ha
#107727
üzenetére
Ezeket kb már leírtam korábban, számomra nincs új infó benne, ekkor még nem volt hivatalos.
Ami viszont új, az LG Display által használt új 4 rétegű woled struktúrával (b-r-g-b) állítólag növelik, így 5-6 év után először a bt.2020 színtér lefedettséget is a fényerő növelése mellett.
-
so_ha
senior tag
-
-
ρσгτσ
addikt
válasz
Juhaszatti
#107723
üzenetére
55 colban szerintem egyértelműen C4. Mindegyik WOLED, de LG -nél jobb a garancia.
-
Juhaszatti
addikt
Srácok, a Samsung S90D és az LG C4 közül melyik az ajánlottabb? Árban nagyon hasonlóak 55" méretben.
Fontos hogy a fényerő nem igazán szempont, jól sötétíthető helyiségbe kerül, és nappal sem fog rátűzni a nap. -
makoss
veterán
válasz
Tyrone89
#107678
üzenetére
Fent vagyok Paypalon, de nem vagyok híve
#107679 nickjames Mert te jobban tudod. pfff hagyjuk már...Én én vagyok te meg te, ennyi, de te sem jól látod amúgy, mert nem meggyőzni akarok senkit, mindenkinek van pénze amivel saját maga rendelkezik, saját felelősségére.
Én csak elmondtam mi a véleményem az online vásárlásról, a többi nem a te dolgod...
#107682 Juhaszatti Kár.
#107689 Quadgame94 Nyugi én sem vitatkozni akartam, csak fura mégis tényeken
#107690 Tyrone89 Érdekel a C4, csak fölösleges "körök" nélkül
Amúgy, ha tényleg nem jön össze a 77", maradok a 65"-nál. -
Tyrone89
senior tag
válasz
L4D1K
#107718
üzenetére
Interstellar-ból van hivatalos HDR, Az Aliens-ből is, bár az HDR tekintetében nem valami frankó. Abból már korábban készítettem HDR verziót, viszont annak az alapjaként a sima blu ray-t használtam, még jóval mielőtt kiadták 4K-ban, így azon még rajta van a film grain amit a 4k kiadásról letakarítottak úgymond. Van aki szemcsésen, van aki szemcsésség nélkül szereti a filmeket.
Viszont javaslom hogy üzenetben jelezzetek a továbbiakban, hogy ne szemeteljük össze a fórumot
-
-
Tyrone89
senior tag
válasz
bdominik98
#107714
üzenetére
Persze, az létezik hivatalosan 4K HDR-ben
-
Tyrone89
senior tag
A 2022-es The Batman filmre lenne e érdeklődés vagy igény, hogy megpróbáljak a gyári HDR kiadástól magasabb csúcsfényekre kreált verziót készíteni belőle? Illetve van e olyan film amit szerintetek érdemes lenne megcsinálni? (Főleg olyan filmekre gondolok amelyek vagy nem léteznek(még) hivatalosan HDR-ben vagy a gyári HDR verzió elég gyenge)
-
nickjames
tag
válasz
igorguzmov
#107702
üzenetére
Ez bizony nagyon jó vétel volt, sajnos később már nem volt 77-es OLED TV a webshopjukban (én is azt vettem volna)
-
L4D1K
őstag
Sziasztok, megjött és beüzemeltem az LG C4-et az ajánlott beállításokkal. Még szoknom kell a OS-t, számomra a 99% információ és app teljesen lényegtelen.
Ami viszont nem tetszik az a távirányító. Sztem kb 3 órát elcsesztem vele mire megtalálta és működött és pointer. De per pill kb használhatatlan. Vagy ad jelet vagy nem, vagy szaggat, késik stb...borzasztó élmény.
Elemet már 3x cseréltem benne de még mindig kiírja h instabil kapcsolat.
Mit tudok tenni?
-
Partz
senior tag
Hivatalos, idén már 4000 nites csúcsot tudnak a Samsung Display qd-oled panelek, elvileg az S95F tv-jük kapja meg a panelt. Gyakorlatban ez azt jelenti, valamennyivel 2000 nit felett lehetnek a kalibrált csúcs értékek.
Más ez nem hivatalos CES-en még nem mutatják be, de nagyon úgy néz ki idén a Sony a 9-es szériás oled vonalon LG Display féle MLA-woled panelre vált. -
igorguzmov
tag
válasz
Gulyopapa
#107699
üzenetére
Vagy esetleg ha samsung is szóba jöhet akkor ajánlom a samsung webshopot. Ott nekem decemberben 77s90d 525000- re jött ki. Shopapp 5%, Crp 5%, Rdd 15%, olcsó soundbar 15%, Erste 10%. Igaz ez woled, de ennyiért bestbuy volt szerintem.
a soundbar elment 40-ért , 62 meg jön vissza az erstétől, netbankba már visszaigazolták. -
Csandi
addikt
válasz
makoss
#107676
üzenetére
Revolut -> Disposable Virtual Card -> hasznalat utan atirja az adatait így nem lehet mégegyszer azt hasznalni, ergo védve vagy az internetes csalás ellen. Tessék megoldva.
De ahogy írták is, ez az LG oldala nem lesz semmi. Same energy mint, hogy ne lépj ki az ajtón mert elüthetnek/rádeshet egy meteor.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mesterséges intelligencia topik
- Akciókamerák
- eBay-es kütyük kis pénzért
- 3D nyomtatás
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- LEGO klub
- Ingatlanos topic!
- További aktív témák...
- LG OLED55B53LA gyári Garancia számlával
- SAMSUNG (QE65S95FAT) 165CM 4K OLED 144HZ SMART 2025 CSÚCS TV! AKCIÓ!
- LG OLED 65G4 - 165cm, 4k, 144Hz - szépséghibás - ÁRON ALUL
- SAMSUNG (QE55S95BATXXN) 140CM 4K OLED SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ!
- Karácsonyi Akció ! PHILIPS Ambilight 48OLED759/12 4K OLED Smart 120Hz Gaming TV
- Dell Latitude 5530 i7-1255U 16GB 512GB 15.6" FHD TouchScreen Nagyakksis! 1 év teljeskörű garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- Bomba ár! Toshiba Satellite C850 - Intel B960 I 4GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R7 7700 16GB DDR5 1TB SSD RTX 3070Ti 8GB ASUS TUF GT301 GIGABYTE 750W
- Apple iPhone 13 128GB / 12 hónap jótállással!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
egyszer párommal voltunk egy szállodába ott Samu tv volt ilyesmi távval, na annak olyan hangosan kattogott a hangerő csatornaváltó gombja hogy megzavarodtunk

