-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zsoltee10
addikt
válasz
radi8tor
#34800
üzenetére
Hálás vagyok mindenki segítségéért, és elnézést kérek, ha megszegtem a szabályokat, de úgy álltam neki a fórumban való keresésnek, hogy alkatrészenként megkeresem a releváns topicot. Elsőként házak témakörben kerestem ITX-es topicot. Nem találtam, viszont ráleltem erre a topicra és úgy láttam, hogy minden ITX géppel kapcsolatos téma szóba kerül, így megörültem, hogy nem kell 10 topicot és cikket áttúrni, hanem tele vannak az itt tevékenykedő topiclakók hasznos tapasztalattal.

Bocsánat, hogy alap dolgokkal nem voltam tisztában, de utoljára 2008-ban raktam össze asztali gépet, azóta csak notim volt.sati: Köszönöm, megkeresem azt a listát!

Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Heroes of Might and Magic: Olden Era - Középpontban a Necropolis frakció
- Okos Otthon / Smart Home
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Modding és elektronikai kérdések
- Windows 11
- Ubuntu Linux
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- EA Sports WRC '23
- További aktív témák...
- H110 lapkakészletű DDR3-at támogató alaplapok
- Gigabyte GA-E350N WIN8 (Rev. 1.0) használt alaplap integrált CPU-val
- SK Hynix 32GB modulok egyben (1x32GB) 3200Mhz - több db elérhető!
- SK Hynix 32GB modulok egyben (1x32GB) 4800Mhz - több db elérhető!
- BESZÁMÍTÁS! 16GB G.skill Ares 2400Mhz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- iPhone 17 256 GB Sage - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
- ÚJ akksi! GigaAKCIÓ! Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 Intel i7-11850H 32GB 512GB Nvidia RTX A4000 1 év gar
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


