-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
user137
őstag
well, továbbra is az a bajom az atommal, ami volt - gyenge a CPU, ezért normális munkára alkalmatlan, már 6-8 tabtól lefeküdhet a weben, ugyanakkor játszani sem lehet vele a CPU limitáltsága miatt.
Tehát mire jó? Filmezésre, HTPC-nek. erre meg kapsz egy 15k Ft-os PlayOn lejátszót, és nem kell hatvanezerért "igazi" PC-t építsél.Sőt, 60k-ért kapsz egy PS3-at amin médialejátszani ÉS gémelni is lehet, persze ott meg a fogyasztásnak lőttek.
Sztm a legjobb választás egy H67 deszka, i3-2100, és egy LP 6450-es VGA passzívban, egy Wesena ITX7 és egy picoPSU. Ebben kraft is van, meg csendes is, meg szép is. Az egyetlen hibája az ára a konfignak (~100k
).
Új hozzászólás Aktív témák
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Hobby elektronika
- Hardcore café
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- PC-k milliói kerülhetnek veszélybe idén
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Viccrovat
- Xbox Series X|S
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- További aktív témák...
- SK Hynix Ram DDR5 5600 MT/s 2x8 GB
- SILICON POWER Memória DDR4 32GB 3200Mhz CL16 DIMM Xpower Pulse Gaming (Kit of 2) XMP 2.0
- SO DIMM to DIMM, DDR4 Adapter, Laptop memóriából PC ram
- 2x 8GB DDR4 G.Skill Ripjaws 3000Mhz
- Új, felbontott Corsair 48GB (2x24GB) KIT DDR5 8000MHz CL38 Vengeance RGB CUDIMM XMP - 10 év gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
).
