-
Fototrend
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
válasz
vampire17
#10398
üzenetére
Ha a wifi panelra gondolsz, annak a csatlakozólábaira könnyen rá lehet forrasztani a jumper kábelek tüskéjét (persze vékony pákaheggyel) és egy szabadon lógó földet a panelon lévő IO0-hoz érinteni a bekapcsolás idejére
Ugyanígy megy pl. a BW-SHP2 is, vagy egy nemrég rendelt elosztón is.
-
vampire17
addikt
Asszem megvan a gond: https://github.com/ct-Open-Source/tuya-convert/issues/185
nalam pontosan ugyanez van...
It seems likely that you have the new firmware (version number is irrelevant as its per product). See if the device is broadcasting anything on UDP port 6666 or 6667 ie, by running nc -u -l -k -p 6667.
We are working on this but no guarantees when or if we will be able to release a workaround.
Nem ertem ezt amugy.... A routereknek ott van pl az OpenWRT, gond nelkul fel lehet ra rakni barmire, nincs vele gond... Itt nem tudom, miert kell levedni...
Sajnos a serialos flashhez en bena vagyok, TYWE2S labaira kene raforrasztani, de az kizart h en olyan apro helyre be tudnam kotni....

Viszont akinek ez nem gond, az rendeljen nyugodtan, mert szerintem Tasmota-val siman elmenne.
-
LouiS22
veterán
válasz
vampire17
#10390
üzenetére
Most nézem, hogy mit akarsz flashelni.Kicsit az RF is, amit valaminek szintén vezérelnie kell, így erős a gyanúm, hogy az ESP mellett van itt más még. Ha nagyon nem sikerülne tuya converttel, akkor ez lesz az oka.
Amúgy valóban, a gyorsan villogó módban kell flashelni. Script elindít, utasításokat követ, a csatlakozás előtti pillanatban (amikor a telefont felteszed a fake AP-re), akkor tedd párosítási (gyors villogós) módba a konnektort. Nem fogja azonnal elindulni a folyamat, de ha mondjuk 2 perc múlva sem csatlakozott, akkor valami nem ok.
-
vampire17
addikt
válasz
UberMutant
#10391
üzenetére
Kosz, holnap ranezek megint!
-
válasz
vampire17
#10390
üzenetére
az én tapasztalatom tuyaconverttel
ha jól emlékszem a gyorsan villog mód kell
-
vampire17
addikt
Neztem logot, error-t nem irt...
Mara feladtam, bent hagytam a cegnel, majd holnap meg nyomkodom.
Szetszedtem amugy, TYWE2S chip van benne, szoval forrasztassal menne a flash. Viszont kivezetes nincs, direktbe kene raforrasztani... (eleg maceras, nekem meg fakezem van
)Hat, elv ketfele modban tud lenni, parositas mod (gyorsan villog) AP mod (lassan villog, letrehoz egy AP-t). Ezek kozul melyik kell?
Erdekes amugy, mert ha parositas modban van (villog) es elinditom a sciptet Pi-n akkor abbahagyja a villogast. De nem tortenik semmi, csak pontoz tovabb....
-
Degeczi
nagyúr
válasz
madoxx
#10381
üzenetére
Lustáknak igen, havi $5. Egyébként részletes, lépésenkénti leírás alapján magad is beállíthatod, és ingyen is ugyanott vagy. Https-en keresztül kell elérhető legyen az otthoni géped, de ez könnyen megoldható, komplett docker image-ek léteznek hozzá (pl. Letsencrypt, ill. persze Duckdns, ha nem fix a címed)
-
fo_di
őstag
válasz
vampire17
#10375
üzenetére
szerintem ha hozzáfér a script wlanhoz, akkor tökmindegy, hogy natívan futtatod, vagy vm-ben (proxmox image elvileg van hozzá)
a wlan mindenképp szükséges és egy eszköz, amivel a létrehozott hálózatra rákapcsolódsz (laptop vagy androidos telefon)
vagy megpróbálhatod a readme végén látható related cuccokat, hátha valamelyik kevesebb függőséget igényel -
vampire17
addikt
Sziasztok!
Megerkezett az okosdugalj: [link]
Tuya smart-al szepen megy, viszont most jonne a "neheze", menne ra a Tasmota..
(TUYA-CONVERT-el)A kerdesem, ehhez mindenkepp fizikai gep (noti) kell? Nem mehet VM-rol? latom hogy egy csomo fuggoseget rak fel a progi, viszont en utalom ha "teleszemeteli" valami a Notim...
-
madoxx
aktív tag
Erre valakinek ötlet?
-
fo_di
őstag
valaki tud olyan oldalt, ahonnan magyarországi pollen adatok lekérhetők apival? vagy csak olyan van, hogy ki kell horgászni a weboldalból? legjobb lenne, ha legalább tájegységre le lehetne szűkíteni (dél-alföld), városra maga lenne a tökély
(home assistantba raknék pollen riasztást magamnak) -
gkfx
csendes tag
Sziasztok! Most ismerkedem az espeasy megaval, felraktam egy nodemcu-ra és a logjábanban ezt irogatja ki elég sűrűn: "WD : Uptime 14 ConnectFailures 0 FreeMem 18016 WiFiStatus 3"
Kérdés: ez normális, így kell mennie vagy valami hibát jelez? -
zambozoli
aktív tag
Sziasztok!
Egy Sonoff Basic R2 -re tennék külső nyomógombot. Cél, hogy a nyomógomb megnyomásakor lásak a Domoticzban egy gomb "ON" állapotot.
Gombot felvenném a domoticzban virtuális kapcsolóként saját idx-el.Az előző hardverrel van egy ilyen megoldásompontosan ugyan úgy konfigurálva, de itt nem működik. A GPIO14 helyett természetesen itt a GPIO2 van beállítva kapcsolónak {Switch1 (9)}
Hogy kell a GPIO2-re egy külső gombot normálisan bekötni és, hogy konfigoljam a Tasmotát, hogy az állapotváltozást ez a kis dög elküldje a domoticnk MQTT-n?
Köszönöm!
-
madoxx
aktív tag
Sziasztok!
Arra van valakinek ötlete hogy egy Xiaomi Philips Bulb amit lát a Mi Home, miért nem lát az Alexa?
Köszi
-
enesbcs
tag
Használható, de ha az RX-re kötöd, megvan az esélye, hogy szintén nem indul el az ESP, ha meg a TX-re kötöd, akkor kattogni fog a rá kötött relé induláskor.
Ha teszel egy lehúzó ellenállást RX-re, és úgy elindul, akkor van esély rá, hogy tudod a rá kötött relét is vezérelni majd. -
enesbcs
tag
Arra figyelni kell, hogy az ESP8266-nak nincs túl sok szabadon használható be/kimenete, ezért én rögtön ESP32-vel ugrottam a kérdésnek, ezzel sikerült meghajtanom egy 8-as reléboardot (8 kimenet) és még van pár bemenetem nyomógomboknak is. A P160-as ESPEasy pluginnal lehet kimenetcsoportokat definiálni, ezzel beállítható, hogy csak akkor mehessenek a kimenetek, ha a master kimenet aktív. (de szerintem meg lehet fogalmazni olyan tiltószabályt dummy eszközbe, ami akkor igaz, ha valamelyik kimenet aktív)
-
válasz
LógaGéza
#10356
üzenetére
Nem tudom milyen szelepeim vannak, mert nem találok a szerelőaknában beazonosítható feliratot rajtuk. A kinézet és a ház alapján Rainbird. Ezeket átnézve méret és kinézet alapján olyan 300-350mA-s indítóáramot látok, és olyan 120-250mA között van a tartás. Szóval ha egyszerre nyitnám ki véletlenül mind az ötöt, akkor kb. háromszoros terhelést kapna a mostani táp

Amúgy igen, a jd-vcc-n akarom én is tápolni dedikáltan.
-
-
LógaGéza
veterán
Mennyit vesz fel egy kör?
Ugyanis a reléknél az átmentő áramerősségre van méretezve a vezető. Ha teszem azt 250VAC/10A van rajta megadva (~2500W), akkor az 24VAC-n is 10A a max (~240W) amit biztonságosan át lehet vinni.
Valamint ne légy rest megcsinálni rendesen az optocsatolást (ergo ne a D1 Mini Pro 5V kimenetére kösd a relémodult, hanem külön legyen neki tápszál), sok szívástól kímélheted meg magad.
Mondjuk így visszaolvasva lehet neked alap ez a dolog, akkor bocsi, hogy szóltam, de másnak lehet hasznos lesz
-
válasz
llacee
#10353
üzenetére
Én arra gondoltam, hogy a manuális indítás elég lehet telefonról, de most hogy mondod....
Lett ötletem: külön dobozba ESP + kijelző + nyomógombok a teraszra a kert felé (nekem a Hunter a garázsban van), ennek csak wifi kapcsolata lenne, és mutatná az infókat + manuálisan lehetne indítani. Max 5eFt-ből megvan tokkal-vonóval, lehet, hogy megcsinálom 
Táppal amúgy vigyázz, nem tudom hogy meg akarod e tartani a Hunterét, de az csak 600mA (legalább is az enyém akkora), szóval nagyon figyelni kell rá, hogy még véletlenül se induljon el egy körnél több. A Hunter ugye ezt nem is engedi a nyomásesés miatt, de mivel az kikerül a képből, ezért egy rossz HA/Domo configgal vagy egy manuális kapcsolgatással lehet csinálni egy kis bajt
E miatt lehet hogy majd ki is cserélem a tápot, nem akarom egyszerre kapcsolgatni soha (mert értelme sincs), de jobb a biztonság. -
llacee
őstag
Oke ez,mintha a sajat projectem lenne
4 korom van es egy felkesz csepegteto.A Hunter vezerlo manualisan mukodik de mar utemezetten nem akar.Ezert gondoltam "okositok" rajta.
Nekem oled es visszajelzo nem jutott eszembe, de koronkenti fizikai inditogomb igen
pl. Domoticzbol allitva fix 3perc, ha esetleg ugy gondolja az ember hogy keves volt vagy vizteleniteshez, ha nincs ott a telefon.
6os releboard a kosarban, en is turelmetlen vagyok.
A tolokapu vezerleshez rendeltem egy 24v to 5v panelt azt lehet felhasznalom, bar akkor kezd egyre nagyobb lenni a haz. -
válasz
llacee
#10344
üzenetére
Végül én ezeket rendeltem be a locsolóvezérlőhöz:
- 5V 6ch relé board
- doboz
- doboz 2, ha a fenti kicsi lenne (necces)
- fényvezető a board ledjeihez
- i2c oled kijelző
+ Wemos D1 mini pro (ez volt a fiókban)A relé board 10A/250V AC-ig oké, szóval tuti nem lesz neki gond a 24V AC. 4 köröm van, + egy döglött csepegtető, amit lehet hogy megjavítok egyszer, szóval így elég a 6-os board, és elvileg a wemosnak is van négy használható gpio-ja + a kijelzőt is meg tudja hajtani. A ledkivezetőket nem biztos, hogy be tudom faragni értelmesen, az oled kijelző is csak parasztvakítás, de van kedvem játszani vele
24V AC táp a meglevő Hunteres lesz, 5V dugasztápom meg van. Talán szebb lett volna, ha a dobozon belül csinálok a 24V AC-ből 5V DC-t, és akkor nem menne bele 2db tápvezeték, de azzal nincs kedvem szórakozni.Ja és tudom, kínából jóval olcsóbb lett volna, de ha kitalálok valamit, akkor most kell de azonnal (főleg ha nem túl drága)

-
fo_di
őstag
válasz
Degeczi
#10277
üzenetére
fejlemény brickelt tuyaconvert bw-shp2 ügyben: ott maradt abba, hogy megszakadt flashelést követően nem csinált semmit a konnektor azon kívül, hogy áram alá helyezve kb 1 másodpercig villant 2-t a led. végül a jó drzzs egyik videója[/L ]után kiderült, simán van még arra remény, hogy programozási módban rekedt a konnektor, újra bedugtam, és elindítottam a tuyaconvertet, kicsit lassú volt a script (majd 10 perc), de végül felvette a fonalat és sikerült flashelni szétszedés és forrasztás nélkül
-
skt
tag
Sziasztok!
Most kezdeném el ezt az egész okos otthon témát, kezdetnek csak a szobámban lévő világítást gondoltam.
A vezérlő szoftver a samsung smartthings lenne. Milyen izzót ajánlatok ehhez?
Az elvárásom annyi lenne, hogy rgb-s legyen, és több izzót is tudjak egyszerre vezérelni. -
JoHn123
tag
Nagy lendülettel nekiálltam, hogy megokosítsam a kaput, garázskaput. Gondoltam ez alaján nem lesz nagy ügy.
Persze azóta új sonoff basic lett forgalomba helyezve, ami ilyen, csak tök más
. persze mindjárt bevásároltam hármat is, a láb átvágás itt nem segített. Tudok erre valami dry contact relét rátenni? Domoticzban szeretném MQTT-vel szóra bírni. -
válasz
llacee
#10344
üzenetére
Én is hajlok rá, főképp azért, mert nem sok értelmét látom egy standalone rendszernek, ha már egyszer ott a csillagromboló vezérlés a szerveren a HA formájában. Másrészt nálam is tele van a fiók ESP-vel, csak egy 8-as relémodult kellene venni, de az itthon is kapható gombokért.
-
llacee
őstag
Van egy rakat wemos d1 es node mcu itthon a fiokban meg 1es es dupla rele modulok, de azok 230v/5v tipusuak.Mondjuk lehet az is menne 24val....
Inkabb magam csinalnam es eleg a domoticzos vezerles.Feldobok par kepet mindjart szakertsetek meg pls jo lenne-e 24vra.Koszi a valaszt. -
válasz
Yoshida
#10342
üzenetére
Létező és jól működő wifis eszközökről volt szó, illetve azok használhatóságáról biztonságtechnikai és jelátviteli szempontból. A hőmérő tényleg rossz példa volt, de nem is ez volt a lényeg.
llacee: ha nem akarsz barkácsolni, akkor van kész megoldás: Opensprinkler vagy TIAO. Mindkettőből van standalone és RPI shield változat. Persze ha magadnak építed, akkor jóval olcsóbb lesz, kérdés, hogy megéri e a befektetett energiát. A fentiek esetében kapod az sw-t is, azaz függetlenül fog működni a vezérlés, beépített webszerverrel, időjárás és szenzoradatok lekérdezésével, az integráció pedig megoldható mqtt-n. Persze itt is bejön a nagy kérdés: kell e a független rendszer, hiszen akár Domoban akár HA-ban nem egy nagy kaland pár darab relé időzítését megoldani, időjárásinfók és a kertbe kirakott szenzorok lekérdezése mellett. Én is hetek óta rágódok ezen, nem is az ár a döntő, hanem maga a megoldás szimpatikussága, minősége, munkamennyisége
Szóval ha netán találsz jó 24V-os relé boardot, engem is érdekel (én meg nem tettem időt a keresgélésbe, de gondolom Alin és hasonló helyeken lenne egy halom). -
llacee
őstag
Sziasztok!
Fontolóra vettem, hogy a bizonytalanul működő, kényelmetlen Hunter Core X öntözés vezérlőmet cserélném arduinos-domoticz-os megoldásra.
A Hunter mágnesszelepek 24V-ról üzemelnek a központja egyszerűen a megadott időpontban zárja az áramkört ennyi.
Ha felhasználom a 24V-os tápot relékhez, wemos d1 vagy NodeMCu-val meg tudom oldani Domoticz alól a vezérlést?
24V 6csatornás relésort kell vennem (5 locsolási kör van) vagy pontosan milyent, amit a wemos/nodemcu tud vezérelni, de 24V is oké neki a szelepek felé.Köszi!
-
válasz
layerke
#10338
üzenetére
Szerintem akkor is szépen levezettem, hogy nem célszerű olyan rendszerre bízni egy házat, ami ugyanazon a routeren csücsül, amin a youtubeot nézzük vagy torrent oldalakat böngészünk.
De azt ugye tudod, hogy ennek semmi köze a Wifihez? A Z-Wave vagy a Zigbee értelem szerűen külön eszközben végződik, hiszen a router nem tudja egyik protokollt sem, de nem ettől lesz jobb vagy rosszabb az egyik vagy a másik megoldás. Hiszen wifi és IP esetén is halál nyugodtan vehetsz egy külön AP-t vagy routert. Azt meg csak halkan mondom, hogy ha nem olcsó TP-Link kategóriás eszközökben gondolkodik valaki, akkor egyáltalán nem gond egy eszközben kezelni a két forgalmat, csak a megfelelő funkciók kellenek (pl. ehhez otthonra tökéletesek a Mikrotik vagy az Ubiquiti termékei).
Túlságosan olcsó és elterjedt a wifi és többek közt emiatt is könnyebben támadható esetleg.
Szerintem ebben a hálózati rétegben ez irreleváns, a Z-Wave-ből is IP lesz egy lépéssel később, ezek csak helyben működő prtokollok, nevezzük őket mondjuk layer2-nek. Én eleve a Z-Wave és Zigbee bridgeket is külön vlanba teszem, nem a "torrentesbe", mivel ezen a ponton teljesen ugyanazok már logikailag mint mondjuk egy wifis termosztát.
Talán annyi előnye van, hogy a laikusok alapból kapnak egy szeparációt L2 szinten, de a támadások jellegét figyelembe véve ez halottnak a csók kb. Max az utcán furgonba letáborozó rádiós eszközökkel felszerelt hackereknek jelenthet egy kicsivel több fejtörést a dolog, de ugye ezek a támadások jellemzően nem így szoktak lezajlani manapság

Azt meg senki nem mondta, hogy ha az ember smarthome-ra/home automationre adja a fejét, akkor nem kell érteni az IP hálózatokhoz. Egy Z-Wave vagy Zigbee infrát (illetve a bridgeket) pontosan ugyanúgy el kell szeparálni az egyéb netes forgalmunktól mint egy Wifis hőmérőt, ehhez pedig megfelelő minőségű és mennyiségű eszközök kellenek, és persze szakértelem.
Szóval innét nézve egyik sem jó, vagy mindegyik jó.... Más szemszögből érdemes szerintem inkább összehasonlítani az említett RF prtokollokat, és akkor lehet az egyik jobb vagy rosszabb a másiknál, de ahogy írtam is, ez minden esetben igény és rendszerfüggő.
-
layerke
aktív tag
Igen, jártunk már itt. Szerintem akkor is szépen levezettem, hogy nem célszerű olyan rendszerre bízni egy házat, ami ugyanazon a routeren csücsül, amin a youtubeot nézzük vagy torrent oldalakat böngészünk. Túlságosan olcsó és elterjedt a wifi és többek közt emiatt is könnyebben támadható esetleg. A kábeles megoldások híve vagyok, de kész házat vettem és nem akartam szétvágni a falakat, valamint n volt elég pénzem KNX vagy egyéb vezetékes rendszerre, ezért lett zwave. Meg vagyok vele elégedve, ezért mertem ajánlani.
Ghost: ajánlom hostnak még az iobroker-t. Nézz utána, szerintem jó lehet.
-
guess.who
senior tag
Írtad, hogy foglalkozol 868 MHz-es eszközökkel/rendszerekkel. Véletlenül nincs valami tapasztalatod La Crosse időjárásállomásokkal kapcsolatban? Egy WS-1650 kültéri egységét szeretném RPi-n Domoticz alá integrálni (egy 868 MHz-es vevőn keresztül), de sehol nem találtam hozzá semmiféle leírást, mintha nem is létezne a típus.

-
Elvárás, hogy az egyes izzók állapotát mindig lássam, dimmelhetőek legyenek, legyen belőlük RGB és sima fehér is. A Philips Hue rendszerre esett az elméleti választásom.
Nálam Hue van, lassan 30db izzóval. Én főképp a stabilitása, támogatása, és nem utolsó sorban a ledek minősége miatt döntöttem mellette. Egyetlen negatívuma talán, hogy erősen zsebbenyúlós, de ha van türelmed, és nem tegnapra kell a komplett izzómennyiség, akkor angol ebayen lehet vadászgatni licites hue izzókra. Átlagosan egyébként 10eFt/db áron szoktam rendelgetni az E27 Color változatot (itthoni ára 18eFt/db, brutális). HUB-ot ne vegyél külön soha, nekem ezzel a beszerzési módszerrel már van 3db, és most jön egy szett amiben van egy negyedik
Sokszor ugyanis mélyen az izzók ára alatt van egy-egy starter kit kiszerelés, amiben ugye benne van a hub is.Árnyékolás: Fibaro Roller Shuttert megnézem, bár nem tűnik olcsónak. Szintén azt szeretném, hogy fali kapcsolóval és szoftveresen is állíthatóak legyenek az egyes árnyékolók. Az állapotukat mindig tudni szeretném.
Mint már írtam fentebb: Shelly 2(.5). Kolléga gondolom a wifi kapcsán főleg a zavaró tényezőre gondolt, ez nyilván 868Mhz-n (Z-Wave) kevesebb (egyelőre). Ugyanakkor erre se kell mérget venni és hátradőlni. Véletlenül rengeteget foglalkozok 868-ra épülő rendszerekkel (repülésinformatika, és egyebek). Mivel ez is ISM freki, ezért nagy csodák nincsenek a szabad sávok kapcsán, sőt...
Szóval wifi: én családi házas környéken élek, kisebb faluban, a saját essid-ken kívül mást nem látok, de ha így is lenne, a tcp miatt amúgy is ott a hibajavítás, retransmit. Ha egy ilyen eszköz nincs totálisan jammelve, lefagyva, elégve, akkor vajmi kevés esélye van annak, hogy ne húzza le/fel a redőnyt. A Shelly egyébként tud fogadni mezei fali redőnykapcsolót is, nálam is ilyenek vannak bekötve, a tokban pedig szándékosan buta motorok vannak, ez így a legjobb kombó (nekem).
-
válasz
layerke
#10328
üzenetére
Jajj, itt már jártunk az 433-as eszközök kapcsán 1-2 éve, ne kezdjük el újra
Mindkét (vagy három, vagy sok...) megoldásnak vannak előnyei és hátrányai, és a döntés nagyban függ a telepítés helyétől, pénztárcától, és egy halom egyéb tényezőtől. Ezekből lassan könyvet lehetne írni, szóval kár szerintem egy-egy protokoll szintjén ítéleteket hozni. -
Gh0sT
addikt
Köszi mindkettőtöknek!
Még pár dologban szeretnék iránymutatást kérni, mert hirtelen lett nagyon komplex a projekt.
Most kezdenénk el építkezni, és szeretném a lehető legtöbbet kihozni új otthonunkból. Eddig elbohóckodtam a Xiaomi cuccokkal, néhány RF-es érzékelővel, de nem feltétlenül ragadnék le ezen a szinten.
Leírom pár szóban, hogy mit szeretnék és mire gondoltam, ha kapok pár véleményt, már az is nagy segítség lenne.Kontroller szoftver: Domoticz
Világítás: Az igény az lenne, hogy fali kapcsolókkal és szoftveresen is lehessen az egyes fogyasztókat kapcsolgatni. Elvárás, hogy az egyes izzók állapotát mindig lássam, dimmelhetőek legyenek, legyen belőlük RGB és sima fehér is. A Philips Hue rendszerre esett az elméleti választásom.
Konnektorok: Szeretném látni és kapcsolni az állapotukat, fogyasztás mérés, vagy annak a jelzése, hogy a rajta lévő fogyasztó be van kapcsolva elvárt. Falba süllyesztett konnektort szeretnék, nem utólagos okos konnektor megoldást. Mivel van sok buta eszközöm (tv, HTPC, router, stb), szeretném ezek állapotát lekérdezni (pl. tv be van kapcsolva). Itt meg vagyok lőve, hogy hova tovább.
Fűtés: több zónás padló és mennyezetfűtés hőszivattyúval. Teljes fűtés/hűtés vezérlést kellene megoldanom. Szobánként külön termosztát, vezérelhető legyen termosztátról és szoftveresen is a hőmérséklet (ha felhúzom Domoticzban a nappalit 23 fokra, akkor azt lekövesse a termosztát is). Honeywell EvoHome jó választás lehet erre, vagy valami DIY cuccban kellene gondolkodnom?
Árnyékolás: Fibaro Roller Shuttert megnézem, bár nem tűnik olcsónak. Szintén azt szeretném, hogy fali kapcsolóval és szoftveresen is állíthatóak legyenek az egyes árnyékolók. Az állapotukat mindig tudni szeretném.
Jelenlét/mozgás érzékelés: itt vagy RF megoldások játszanak és egy RFLink gateway, vagy épített MySensors mozgásérzékelők.
Hőmérséklet, páratartalom, fény mérése: szintén vagy valami RF megoldás, vagy épített Mysensors érzékelők.
Mire nem gondoltam, illetve mit kellene átgondolnom a fentiekkel kapcsolatban?
Köszönöm!
-
válasz
layerke
#10326
üzenetére
Illetve ott van a Shelly is, talán kicsit egyszerűbb (és olcsóbb) is. Mondjuk nálam nem annyira pontos a %-os pozicionálás, de sok időt még nem tettem bele, csak kipróbáltam futólag. Viszont van hozzá kalibrálási opció, és ha jól tudom, akkor teljesítményfelvétel alapján vezérel, tehát elvileg be lehet lőni jól, majd futok vele egy kört ha lesz rá időm.
-
layerke
aktív tag
Persze, z-wave szabványon több gyártónak is van ilyen megoldása, többek közt ilyen a fibaro roller shutter és az aeotec nano shutter vagy a qubino flush shutter. Mindegyik ad visszajelzést %-ban a redőny állásáról és a domoticzban megjeleníthető openzwave és egy gateway segítségével.
-
Gh0sT
addikt
Sziasztok!
Redőny automatizálásnál hogyan, mivel szereztek tudomást a redőny aktuális állapotáról? Hogyan tudhatom meg, hogy a nappaliban lévő redőny 50%-on áll? Létezik itt kétirányú kommunikáció, ami Domoticz kompatibilis?
-
Charx
senior tag
Sziasztok, tudtok ajánlani olyan villanykapcsoló megoldást amit google home assistantal lehet vezérelni? A jelenlegi sima led lámpáimat nem szeretném lecserélni és a villanykapcsoló aljzatban meg sajna nincs nulla.
-
footy
addikt
A Philips Hue-t hasznalokhoz lenne kerdesem:
Megoldhato olyan setup hogy a mozgas(es feny)erzekelovel mert fenymennyiseg(LUX) alapjan kapcsoljak illetve dimmeljek egy lampat?Hattersztori:
Miota kicsereltuk a bejarati ajtot(kevesebb uveg) kisse sotet a bejarat felhos ido eseten. -
Degeczi
nagyúr
Egy okoskonnektor önmagában még nem "okosotthon", az több eszköz együttműködése, kiterjedt automatizálások. Ez utóbbit tekintheted egyfajta programozásnak is, hiszen végülis azt adod meg (még ha pl. Home Assistant esetén alapban nem is kimondott programozási nyelven, hanem config file-okban), h milyen eseményre mi történjen. A firmware cseréje részben pont azért hasznos, h elkerüld vele az ilyen eseteket, amikor a központi (és valszeg kínai) szerver vmiért döglődik, nem ad korrekt válaszokat (már ha egyáltalán nyilvánosan hozzáférhető, és nem csak a cég alkalmazása számára)
-
ot93
senior tag
-
Degeczi
nagyúr
válasz
kbhuinfo
#10312
üzenetére
Megerősítem: 7 db SHP2-t használok (de rövidesen már 8-at) és tökéletesen beváltak! Természetesen Tasmotával, Home Assistant alatt kezelve, a gyári alkalmazás elég korlátozott.
Még a ridegtartást is jól viselik, mert 2 példány kültérben van (persze esőtől védetten, de a hideg/pára akadálytalanul éri)
-
vampire17
addikt
válasz
vampire17
#10306
üzenetére
ÉS SIKERULT!!!
: 
A megoldas a Node-Red lett

A lenyeg:
1. Domoticz/out bol megfogom a megfelelo dummy kapcsolot
2. ket triggerel figyelem az "on"/"off" allast.
3. a triggerekkel stringet kuldok ki egy exec node-nak, ami vissza SSH-zik a local gepre (a node-red dockerben fut) es lefuttatja a megfelelo parancsot.
(Akinek nem dockerben fut a node-red, annak exec ben csak siman le kell futtatni a parancsokat)
Amire figyelni kell. A jelszomentes ssh-hoz kell keypair. ezt a docker oldalon olyan helyre kell tenni, ami perzisztens, (alapbol a /data) hogyha frissul a node-red, ne kelljen ujracsinalni.
Termesztesen ebben az esetben az exec-s ssh-zasnal kelleni fog az -i kapcsolo, ami a megfelelo helyre mutat.
-
LouiS22
veterán
programozó módban van, azért látod így. Ha biztos vagy abban, hogy a tuya-convert telepítésed rendben van (minden függőség megvan) és BIZTOSAN csatlakoztál is a flashelés előtt egy másik eszközhöz (a leírás alapján legalább egy mobiltelefont a fake AP-re kell csatlakoztatni), akkor próbálkozz azzal, hogy újraindítod az egész tuya-convert folyamatot, és közben megnyomod a konnektor gombját is, vagy hosszan nyomod a flashelés előtt (de már bedugva). Én is azt hittem, hogy kinyírtam egy eszközt, de a fenti procedúrával egyszer csak elindult a flash
(Nem tudom, hogy melyik segített, ezért írtam mindkettő opciót). Végső menekülőnek meg még mindig ott van a kézi flashelés, bár rendesen szét kell hozzá kapnod a konnektort. -
vampire17
addikt
válasz
supercharley
#10308
üzenetére
rclone-t probald meg, azzal a legegyserubb sztm.
-
supercharley
tag
Van valaki aki Node-Red-ből tud feltölteni fájlokat Google Drive-ra?!
Ha igen, akkor szeretnék egy kis segítséget kérni! -
supercharley
tag
válasz
vampire17
#10287
üzenetére
Aki hasznal Node-Red-et:
Exec node-ot lehet ugy hasznalni, ha Dockerben fut a Node-Red, de a progi, amit meghivnek, a hoston van? Tehat "kilat" valahogy a Node-Red a gazdagepre?
Van rá lehetőség hogy kilásson. Én XPEnology alatt, Docker-ben futó Node-Red-del mentem naponta a Domoticz adatbázisát. Röviden:
1. Létrehoztam egy megosztott mappát a XPE-n,
2. Ebbe a mappába hardlinket hoztam létre a Domo adatbázis fájlaihoz
3. A Docker Node-Red konténeréhez beállítottam ezt a mappát
4. Kész! -
vampire17
addikt
válasz
vampire17
#10304
üzenetére
Domoticz forumon egy srac probal segiteni, most irtunk egy "debug" dzvents scriptet, de ez sem akar mukodni:
2019-04-18 07:54:00.120 Status: dzVents: Info: miio: ------ Start internal script: teszt:, trigger: every minute
2019-04-18 07:54:00.120 Status: dzVents: Debug: miio: command for osExecute: cat miio.out
2019-04-18 07:54:00.126 Status: dzVents: Debug: miio: commandOutput: INFO Attempting to call set_arming on ID
2019-04-18 07:54:00.126
2019-04-18 07:54:00.126 INFO Device found, making call
2019-04-18 07:54:00.126
2019-04-18 07:54:00.126
2019-04-18 07:54:00.126 Status: dzVents: Debug: miio: returncode : 0
2019-04-18 07:54:00.126 Status: dzVents: Info: miio: ------ Finished tesztMondjuk mar tobbet mutat... ilyennek kene lennie a kiemenetnek (terminalon ilyen is)
vamp@ubuntu:~$ /usr/local/bin/miio protocol call ID set_arming '["on"]'
INFO Attempting to call set_arming on ID
INFO Device found, making call
INFO Got result:
[
"ok"
]A
INFO Got result:resz nem akar valamiert megerkezni...amugy ez a hibajelenseg akkor van terminalos futtataskor, ha a parancs vegen levo
'["on"]'resznel az idezojeleket kiveszem, vagy massal (pl: ') helyettesitem. (anno ezzel is probalkoztam, amikor a python scritpet irtam) -
guess.who
senior tag
válasz
zambozoli
#10296
üzenetére
Akkor viszont ez a kijelentésed nem vonatkozik mindegyik Computherm termosztátra, vagy legalábbis az enyémre biztosan nem: 3 fal mögött már bizonytalan volt a kapcsolat, és jártam úgy, hogy bekapcsolni még be tudta a kazánt, aztán az tűnt fel, hogy igen meleg van és forrók a radiátorok is. A termosztát szerint nem ment a kazán – a valóságban meg igen. És szerintem legalább egy órát tolta befelé a forró vizet ész nélkül.

Azóta már hosszú kábellel beljebb hoztam a vevőt (csak így a vezeték nélküliségnek szinte értelme sincs), így már nincs gond a jelerősséggel.
-
vampire17
addikt
válasz
vampire17
#10302
üzenetére
Hihetetlen... most megirtam pythonban, de igy sem megy........ Persze terminalban most is fut csont nelkul...
#!/usr/bin/python
import subprocess
args = ['/usr/local/bin/miio', 'protocol', 'call', 'ID', 'set_arming', ""'["on"]'""]
subprocess.call(args)Ezt mar tenyleg nem ertem....

Új hozzászólás Aktív témák
- Direct One (műholdas és online TV)
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Opel topik
- World of Tanks - MMO
- Automata kávégépek
- OTP Bank topic
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Nintendo Switch 2
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája
- További aktív témák...
- Saeco Talea Giro Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Olcsóbb! Új, felbontott Bosch GWX 17-125 PSB 1700 W X-lock prof. sarokcsiszoló flex - 1,5 év gari!
- NA550/00 Philips 5000 Series Dupla kosaras Airfryer
- Mio Star Coffe One Milk Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Új, Aktiválatlan, iPhone 15 (128 GB) (rendelhető)
- ÁRCSÖKKENTÉS Thinkpad P52s workstation: Core i7 8650U, 32GB RAM, P500 VGA új kijelző / akkumulátorok
- Razer Barracuda X Chroma Black gamer Fejhallgató
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE B650M R7 8700F 16GB DDR5 512GB SSD RTX 4060Ti 8GB Zalman S2 TG ADATA 600W
- Dell Latitude E7470. Olcsó üzleti kategóriás laptop! Új akkumulátor!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

)




)))))

