-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
FNZ
őstag
-
Zewa
senior tag
Sziasztok!
Lenne nekem egy kis problémám. bekötötték hozzánk is a Digi Lan netét. (20/10mbit elméletileg). Nah már most egy Belkin router ossza meg és a legnagyobb mért sebesség az olyan 7,5/4mbit. (Ingadozik 100kbit-től 9-10k-ig a feltöltés és a letöltés is.)
Mi lehet a hiba? Router? (előző sima ADSL netet -1,5mbit- szépen megosztotta.
Gép? Sajnos most cska 1 gépen tudtam tesztelni.Előre is kösszi!
Üdv!
ps.:Ilyenek mérek...
-
ma-Zo
tag
Hali,
Végre nekem is beindult
, Szfvár, József Attila u.
32Mbit le, 46Mbit fölDe itt ütköztem a 54Mbit-es wifik korlátaiba, mert ha tökéletes a rálátás a routerre, akkor is max 20-23 Mbit az átvitel, most kábelezhetek, vagy jöhtnek n-es cuccok.
-
sztothj
tag
A szolnoki digi elindulásról tud valaki valamit? Az üsz jövő év elejét mondja, de a helyi szerelőbrigád 1-2 héttel biztat. Vajon mi az igazság???
-
olloczky
senior tag
És akkor mail címet az üfsz-nál kell kérni?
-
Gonosz15
aktív tag
-
pszihó
aktív tag
Csocsesz.
Végre Idén Juliusban kifurkálták a 10 -es panélházat Digiék.
Azóta Október 14 van. És még mindig semmi, pedig várom, hogy elinduljon és megszabaduljak attól a f@..cibá.. Upctöl.
Mik a tapasztalaitok a furkálástól számított hány hónapon belül volt rendelhető? -
stvnppp
senior tag
Na pénteken bemegyek hozzájuk, és megrendelem..
Sokat kell várni,hogy bekössék?
Kb. hány nap/hét? És amennyit ígérnek, azt tartják? -
I_Am
veterán
válasz
Depression #1665 üzenetére
cat5e-t húznak és az gigabit, nem 100 megabit. Állandóan le kell írni?
-
brd
nagyúr
Több tűzfallal nézegettem már ezt a netet, elkeserítő az eredmény, jó részük annyira terheli a gépet, ha "fullon" fut, hogy érezni a gép reakcióidején (bár én erre nagyon érzékeny vagyok, mert AMIGAOS-en nevelkedtem, ott meg nincs ilyen, hogy reakcióidő
), lehet, hogy nálad is erről van szó.
-
looser
addikt
Hello! Nem használom ezt a szoftvert, de most megnéztem, mi is az. Én pld. torrentnél sem tapasztaltam visszaesést a kapcsolatban, ez a 'feature' vasárnap jött elő. Mindenesetre ha így működik, egyszerűen behívva hagyom a böngészőt. Egyébként Avast Home és Comodo vigyáznak a gépemre, de ezek a jelenség előtt is telepítve voltak. Viszont azt elképzelhetőnek tartom, hogy valamit letilthattam vagy éppen engedélyeztem a tűzfalon, amit nem kellett volna...
-
looser
addikt
Hello-hello! Itt DigiLAN 20/10
Tegnap vettem észre azt a furcsaságot, hogy letöltésre betárazok egy halom filet, majd elindítom. Egy állomány egy szálon 256KByte/mp-el jön le. Ugyanez az állomány (a Flashget beállításai nem változnak) amikor behívom Firefoxba a speedtest.net-et, hirtelen felugrik 2500KByte/mp-re! Ami az elvi felső határa a startnet csomagnak (20MBit lefelé). Egészen hajmeresztő!
Sőt, továbbmegyek, mert hogy órákon keresztül tesztelgettem és nem látok összefüggést a dolgok között, hátha valaki viszont közületek igen. Kilépek a böngészőből, visszaesik 256KByte-ra a dl. Behívom a prohardvert, s megint visszaugrik a maxra! Átlépek ugyanabban az ablakban a HWSW fórumára, s visszaesik 256KByte-ra. Ugye nme hiszitek el? Akartam csinálni egy videot a Hypercam-el, hogy alátámaszthassam amit mondok. Letöltés, telepítés. Kijelölöm a rögzítendő felületet. Flashget felugraszt, előtérbe a FF ablakával (egymás mellett). Ahogy a rögzítést elindítom (F2 bill.), a letöltés megint felugrik, ahogy leállítom, leesik.
Ha valaki ezt mondja nekem, nem hiszem el neki, ahogy gondolom sokan megsimogatnátok a buksimat, hogy jól van, nem lesz semmi baj, pihend ki magad és minden rendbejön. Jelentem kipihentem magam! Az esemény viszont változatlanul megmaradt, így kíváncsian várom a véleményeteket! -
FNZ
őstag
válasz
stvnppp #1666 üzenetére
kimaradások nem szoktak lenni és nincsen korlátozás. nem hiszem, hogy megmondják, mivel nem tartozik rád, hogy hány előfizetőjük van ott.
min gondolkodsz? ezt nem értem. ha sok a 3500, akkor fizess 2500-at a 20/10ért és az korlátlan, olcsóbb, 20x gyorsabb és nincsen hűségnyilatkozat mint az upc. min kell ezen gondolkodni?!?!?!
más örülne, ha ilyen lehetősége adódna, te meg gondolkodsz rajta? -
FNZ
őstag
válasz
Depression #1665 üzenetére
nálatok csak 100-as kábelt húztak be? az érdekes. nálunk lépcsőházanként húztak 1 optikát.
12 szálat húztak a lakótömbbe és 8 szálat használtak fel, mivel 8 lépcsőházas. ezt mondta a szerelő.
az megint más, hogy a 3. emeletről a 8. emeleti swichig 2 db 100-as kábellel mennek fel. -
stvnppp
senior tag
Kimaradások szoktak lenni? Ebben ugye nincs korlátozás?(ennyit tölthetsz aztán pedig fizetsz)
Szted, ha telefonon felhívom őket, akkor megmondják nekem, ha a házban hányan nyomják erről?Eyébként meg erősen gondolkodóba estem, h ez mennyivel olcsóbb, mint az upc chello(1 megás net 1 gb korláttal ~3000 pénz)
Depression: Én reménykedek, a mi lépcsőházunkban sok a nyugdíjas, ők kevesebbet neteznek...
-
Depression
veterán
-
FNZ
őstag
válasz
stvnppp #1661 üzenetére
nem. az épületben egy swich van, ami elossza hálózatot több ember között. ebből a swichből kapsz egy vezetéket az smc rúúteredhez és a rúúútered ossza szét a netet a gépeid között.
természetesen ha mindenki fullosan tölt, akkor kevesebb jut mindenkinek mivel egy adott sávszélen osztozik x ember, de ez szerintem nem igazán fordul elől. nem fog mindenki egyidőben full letölteni. -
stvnppp
senior tag
-
stvnppp
senior tag
Korábban olvastam, h egyes routerekkel nem igazán megy a torrent a böngészéssel együtt(vmi ilyesmi jött le) Ez konkrétan mit takar? (Légyszíves "konyhanyelven", mert láma vok a témában!)
-
Gonosz15
aktív tag
Sziasztok!
Ismét én vagyok és ismét ugyan az a kérdésem.
Dunaújvárosról, valakinek van valami infója, mikor jön a digi a belvárosban, konkrétan Kossuth Lajos u. ?
THX! -
olloczky
senior tag
Működik a router! És még csatlakozni se kell!
nagyon jó a sebesség megmaradt
-
stvnppp
senior tag
Hello! Tudtok segíteni?
Ebben a topikban ugye a Digi Kábeles Internetről van szó? Erről kéne info... Mennyire stabil a sebesség, megbízható-e, meg ilyen általánosságok? Budapestre kéne a XIV. kerben. Egy panel lakásba kéne.
Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?(Bocsi, de nincs időm végigolvasni a topikot)
-
olloczky
senior tag
egy TP-Link TL-R460-as routerrel fog menni a net?
-
lacko22
aktív tag
Hello!
Van egy ip címe a routerednek elvileg a 192.168.1.1
ezt írd be a böngésződbe kér egy felhasználónevet és egy jelszót.
elvileg admin, admin mind a kettő. Vagy linksys és admin vagy nem kell felhasználónév és admin
utána beállítod PPPOE-re és adsz egy legalább 8 karakteres jelszót a wifinek WPA protection-nel. Ennyi. -
olloczky
senior tag
torrenttel nem tudtam tölteni fel rendesen és ott nem volt korlátozva..a speedtest mint látod 13 megát mér
-
Wallz
tag
Akármennyit le lehet tölteni ezzel? Éjjel felment úgy 100 giga.
-
Skyer
senior tag
nekem senki nem válaszol?: (#1623) Skyer
-
olloczky
senior tag
IGEEEN BEKÖTÖTTÉK
tegnap lett bekötve..
de az miért van, hogy csak 200 kb/s-al töltöttem fel max?! 1 mega helyett
-
FNZ
őstag
elég szépen megy fel a digi forgalma az utóbbi időben (BIX). nemrég még a 12 G-nél jártunk, most már 14 G-nél. örülhetnek sokan, mert egyre több helyen elérhető a digi netje illetve terjeszkedik.
-
FNZ
őstag
csak úgy érdekességként:
tegnap haza vittem a céges laptopomat, hogy lecsekkoljam van e wifis rúúúter a házunkba. találtam néhányat és az egyik nincs levédve jelszóval (alattam lakó). simán be lehetet csatlakozni és az egész lakásban 75-80%-os a jelerőssége. így ha nem lenne a 30/20-as netem simán tudnék netezni ingyé a 20/10-es előfizetésükkel -
Skyer
senior tag
Sziasztok!Van egy Linksys wrt54g2 routerem, és Digi TV. Adott egy noti (wifivel) és egy asztal gép. Hogy kell a routert beállítani hogy a DigiTV-t leossza a két gép irányába?a WIFI is fontos.!Köszi előre is a segitséget mert nem találom!!!
-
Hunter2
addikt
kb 4 napja nem váltott ip-t a net.(persze ez nem baj)Valaki másnál hsonló?
-
lacko22
aktív tag
Természetesen a 30/20 ból csinálja
-
lacko22
aktív tag
A wan portja 100 megabites. A digis netre sztem a legjobb ez, a Wifi része miatt is. 400 méterre megy el szabadban, ezt ki is próbáltam. Sok falon átmegy és 21 megabit / 14 megabitet csinál a Lenovo laptopommal. Csak ajánlani tudom, ja és 4 éve megy hibátlanul.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
bajnokpityu #1613 üzenetére
mod:QoS-t lekapcsoltam,rögtön tudja amit a giga tudott.
kezdek rájönni,h tomato mekkora nagy durranás.brutális amit igy tud a kicsike.0.00 belső procterhelés mellett. -
bajnokpityu
félisten
válasz
lacko22 #1610 üzenetére
hú,örülök,h ezt hallom.épp felszabadult egy ilyen.rögtön lecsaptam rá,ma tettem rá 2.1(mármint uccsó) tomatot.most még sima 2/1es digi kábelmodem mögött csücsül TCPIP protokolon.
érdekes módon a gyári 11es firmmel nem volt tökéletes(szemben a "gagyi" gigabyte GN01-val),de igy tomatoval elmegy. torrentet annyira azért nem komálja.(persze még szinte gyári beállitásokat használom)PPPoE digit akkor tutira szakadásmentesen viszi?
mert akkor hivom digiéket,h próbáljuk meg ujra. -
xabolcs
őstag
válasz
bazsa0007 #1608 üzenetére
az elozo winfosod is buhera nelkuli volt? (vannak olyan patchek, amik a tcp.sys-t okositjak: tobb kapcsolatot tud kezelni a windows)
amire en gondolok, azokbol, amit irtal, az az lenne, h a router azon memoriaja megtelik, ahol a kapcsolatokat menedzseli.
ha van valahol a routered beallitasai kozott TCP timeout, illetve UDP timeout, akkor mind2-t allitsd pl 120 masodpercre! (regebben ezek a beallitasok miatt sok wrt54g/gs/gl router "doglodott" torrentezes kozben) -
lacko22
aktív tag
Szia. A Linksys WRT54GL -es router nagyon jól megy a Digis nettel bár én a Tomato firmwarrel használom. A TP-Linkek is nagyon jól mennek. SMC-t a WIFIS-t nem ajánlom semmilyen nethez az tutti.
-
bazsa0007
tag
sziasztok
digis-nettel vannak némi problémáim. Torrentezést közbe függetlenül a feltöltési és letöltési sebességemtől a böngészőm sebessége kb a 50ed részére csökken. 30-40 másodpercig tölt egy oldalt akkor is ha 3K-val töltök fel és 0-val le. rúterem van de a portok meg minden ilyen jól van megadva. vkinél hasonló? utorrent 1,6.1-el és 1.7.7-el se megy.
-
Szandocan
csendes tag
Köszönöm mindenkinek a segítséget.Remélem így már fog sikerűlni.Holnap jelzek ,hogy mire jutottam.
-
brd
nagyúr
válasz
brandboy #1591 üzenetére
Akkor ezt próbáld még ki a telepítés előtt. De ez marha nagy hack. A használata előtt készíts egy olyan mentést a windows-odról, amiből maradéktalanul vissza tudod állítani az előző állapotot. A rendszervisszaállítás NEM elég. Továbbá, készülj fel, hogy a tűzfal-vírusírtó-spywareírtó programjaidat lehet, hogy újra kell telepíteni a használata után.
Én már használtam, azóta is az így rendberakott gépről írok. -
Szandocan
csendes tag
Köszönöm a segítséget de még azt megmondanátok,hogy hol és hogyan tudok PPPoE kapcsolatot létrehozni?Teljesen amatőr vagyok ilyen dologba,sajnálom ha fárasztónak tünök.
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- Hamarosan robottelefon figyelheti minden mozdulatod
- Vezetékes FEJhallgatók
- ANNO 1800
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- iPhone topik
- További aktív témák...
- !Akció! Klipsch R-120SW Sub / Mélynyomó
- BMW gyári alufelni, téli gumival
- iPad Air 5th gen (2022) 11" Blue M1 Cellular, ESR Rebound Hybrid Case 360 tok, 5in1 Type-C Hub
- AKCIÓ!!! Új SONOS ACE - Dolby Atmos vezetéknélküli fejhallgató, dupla BT, Sonos rendszer nélkül is m
- ÚJ iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium (1 év Apple Care+)
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Formula OC RX 6900 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3276
- Részletfizetés. ASUS TUF Gaming F16 FX608JMR-QT021
- LG 32GS94UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3054, 96% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest