-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
ParadoxH
aktív tag
Mert a 220 egy általános ajánlás a lassabb nyomtatók miatt. A gyorsabb nyomtatóknál ahol nagyobb az anyagáramlás és a sebesség ott magasabb szokott lenni a hőfok is valamennyivel.
#50194 bigrob - Igen, láttam. Amikor a Kobra 3 megjelent és az első több száz usernél egyszerre derült, ki hogy baj volt a nozzle-vel (kvázi ők voltak a béta tesztelők vagy a beszállító változtatott a recepten valamit), akkor mindenki, még az is aki előrendelte a nyomtatót bevásárolt javított és nem javított nozzlekből is. Volt aki több tucatot vett. Ez a pánikreakció hiányt okozott és gyakori volt a hivatalos nozzle készlehiány. Na akkor nagyon jók voltak ezek az unofficial nozzlek mert segítettek átvészelni a gyakran több hetes készlethiányokat és azt az időt amíg a javított nozzlere vártak nagyon sokan.
Ezt ha önmagában vizsgáljuk nem akkora gond, még úgy sem, hogy nincs hivatalos nozzle profil a különböző méretekhez, de ha már ajánlani kell akkor az elvárásoktól függően szerintem ezt is figyelembe kell venni.
-
doc
nagyúr
Azt hiszem megvan, a JSON-ban van egy lista a kompatibilis printerekrol, es valamiert az A1 szeria nincs benne
beleteszem...
Yup, most mar megjelent a listabanUhh bakker, 235 fok van beallitva ebben a configban, ami azert vicces mert a tech specben meg 220 fokos max szerepel,mindketto forrasa a gyarto
-
doc
nagyúr
válasz
szabieable #50195 üzenetére
Wow, na ezt nem vettem eszre, csak a filament adattablajat talaltam meg, koszi, letoltom oket es kiprobalom mindenkepp
Hm, letoltottem, beimportaltam, kaptam is uzenetet hogy beolvasta a ket configot, de hol tudom ezt hasznalni? Nem kerult uj filament a valaszthatoak koze
-
NF-
tag
Ha esetleg valakit érdekel, készítettem egy scriptet ami flakonokat generál PCO-1881/1810 menettel a nyakán (hagyományos coca cola/pepsi és társai kupak). Paraméterezhető, átmérő, magasság, kúposság, fal vastagság testreszabható.
https://makerworld.com/en/models/1181937-customizable-bottle -
szabieable
aktív tag
-
Petikeje
tag
válasz
JulianSinulf #50150 üzenetére
Köszi!
-
Joshi
titán
válasz
ParadoxH #50191 üzenetére
"Ne haragudj, de nincs mentálhigénés terepeuta végzettségem nem tudok mit kezdeni a mögöttes problémáddal. És akkor én mára elköszöntem"
Kérlek ne menjünk át személyeskedésbe, mert kb ugyan ezeket én is elmondhatnám rólad.
Az érveim egyértelműek voltak, miszerint a tesztek alapján az Anycubic Kobra S1 ugyan olyan minőségben nyomtat mint a Bambu P1S, csak sokkal olcsóbban. Kb ennyi. Ha ez nem meggyőző, akkor én is azt mondom, hogy vásárlás előtt meg kell adni egy minimum összeget, különben nem vagyunk kiskirályok. -
ParadoxH
aktív tag
Ne haragudj, de én ateista vagyok, ebből nem csinálok vallási kérdést. Ez a vita így kontraproduktív. Minden hozzászólásodban olyan dolgokat adsz a számba amit én nem mondtam és te konkrétan a racionális döntéssel és a szakmai konszenzussal vitatkozol.
Igen, megtörténhet hogy az S1 bambuverő lesz, nem zárom ki. Erre visszatérünk akkor amikor az első S1 nyomtatók mentek 5000-10000 órát és össze tudjuk hasonlítani a bambuval.Egy kérdést azért így a levegőbe hagyok és mindenki tegye a párnája alá estére: mennyi az esélye annak, hogy egy klón nyomtató amiből pár száz dollárt kispóroltak, tartósabb, jobb és kiforrottabb legyen mint amiről leklónozták? Én ebben bármennyire is szeretnéd nem foglalok veled ellentétben végleges álláspontot. Csak majd a tömeges tesztelés után.
Eltereled a témát a nyomtatóajánlásról a faszkardozásra mert valamilyen téveszmédből kifolyólag burkolt támadásnak vetted a felsorolt tényeket és nem veszed észre, hogy a mostani ismereteink alapján nem biztos, hogy az itt levők 90% azt ajánlaná amit te.. Ne haragudj, de nincs mentálhigénés terepeuta végzettségem nem tudok mit kezdeni a mögöttes problémáddal. És akkor én mára elköszöntem
-
ParadoxH
aktív tag
válasz
Emunem #50184 üzenetére
Ez is benne van a pakliban, mivel már volt egy csúszás decemberben. Racionálisan végigondolva az újat én semmiképp sem venném meg kezdőként, viszont ez az idő elég arra, hogy jobban tájékozódjon az összes többi nyomtatóról is az ember, közöttük az újról is, hogy az a többlet amit hoz, nála mennyire szükségszerű.
Ugyanakkor ha hoz egy kis árversenyt házon belül, akkor az sem utolsó szempont ugyanazért a nyomtatóért ha már ki van szemelve ami neki megfelel. -
Joshi
titán
válasz
ParadoxH #50180 üzenetére
"Nem kell lehúzni semmit főleg úgy, hogy még nem is ismerjük. "
VS
"ugyan olyan minőségben lehet vele nyomtatni mint a Bambuval. Ez tény, hiszen számtalan tesztelő már használja."
Ha jól nyomtat, akkor jó nem? Az hogy az átlag felhasználó még nem ismeri az egy másik dolog. De legyünk bizalmatlanok, hiszen én is több kommentemben írtam, hogy várjunk egy nagyobb visszajelzés cunamit.
Bambunak nincs nyűgje mi? Ja de.Emberünk keres egy hibátlan, tökéletes gyártót és termékét ami amúgy a gyakorlatban nem létezik. Bambu nem hibátlan, ezt határozottan ki merem jelenteni Bambu tulajként.
ui.: ja és továbbra se értem a minimum összeg megjelölését vásárlás esetén. -
Ha fontos a nagyobb méret, egzotikusabb anyagok akkor Qidi 4 plus.
Hozzá érkezik AMS a hetekben. Kb ugyanúgy nyomtat normál anyagokat mint a P1S viszont a spécibb anyagokkal szebben bánik. Raktam fel pár teszt képet. Meg keress "releváns" Reviewt!
Nekem ugyan nem ilyen van de ilyet vennék nagyobb dolgok nyomtatására!. -
kavalkád
senior tag
ezzel a "bordásodással" (nem tudom mi erre a helyes terminus) lehet valamit kezdeni?
szögletes anyagnál nem zavar annyira, de ez egy henger lenne, kézzel csiszolgatom le róla, macera. ha jól értelmezem itt vált szintet a nyomtató és akkor keletkezik ez a kitüremkedés. -
ParadoxH
aktív tag
"Tehát mi a bajod az Anycubic Kobra S1-el?" Nekem konkrétan semmi. A kobra 3-at is az elsők között próbáltam és feltételesen ajánlottam itt ha valakinek nincs pénze bambura.
Amit az S1-ről nem hogy én, de te sem tudsz:
- statisztikailag mennyi nyomtatási idő után jönnek elő komolyabb problémák más nyomtatókhoz viszonyítva
- konkrétan mikor lesz hozzá ugyanolyan nozzle amit a bambuhoz már most is kapsz"Nem kell lehúzni semmit főleg úgy, hogy még nem is ismerjük. "
VS
"ugyan olyan minőségben lehet vele nyomtatni mint a Bambuval. Ez tény, hiszen számtalan tesztelő már használja."
Érted a kettő között az ellentmondást?
Ha valaki azt kéri, hogy melyik nyomtatót ajánlanánk amelyik olcsóbb mint a bambu p1s combo, de valószínűleg nem olyan kiforrott és a potenciálisan rizikósabb választás is belefér akkor én is felvenném az ajánlottak közé. A témának ezt a részét lezártnak tekintem részemről ha nem haragszol.
És akkor mégegyszer Thome elvárásai (most már kezd egy kicsit kínos lenni, hogy ezt átugrod):
- 300-600 ezer között van rá keret
- olyan gépet, ami azért elég sokat fog menni megállás nélkül (ergo már túl van a tömeges megjelenésén és nem árt ha minden nyűgjét ismerjük)
- fontos lenne, hogy legyen hozzá alkatrész ellátottság/adott esetben könnyű szerelhetőség - de legalábbis tudjuk azt, hogy mikortól elérhető.
Ha neked erről az S1 ugrik be elsőnek mint a legjobb választás én nem bánom -
Joshi
titán
válasz
ParadoxH #50177 üzenetére
Az Anycubic Kobra S1-ről kb annyit lehet tudni (jelenleg), hogy ugyan olyan minőségben lehet vele nyomtatni mint a Bambuval. Ez tény, hiszen számtalan tesztelő már használja. Nekem is volt Anycubic nyomtatóm ami alapba szar volt, de jóvá lehetett tenni. Ez utóbbit engedjük el, hiszen ma már nem ezt keressük. Tehát mi a bajod az Anycubic Kobra S1-el? Használtad? Tényleg szar? Itt a topikban volt aki kikérte magának, hogy a Kobra 3 szar nyomtató lenne, hiszen 3db-ot is használ. Nem kell lehúzni semmit főleg úgy, hogy még nem is ismerjük. Jelenleg is egy Bambu P1SC-t használok és minden, csak nem egy hibátlan termék. Az általános 3D nyomtatós topikban legalább legyen meg mindenkiben az a szándék, hogy a lehető legváltozatosabb hardverkörnyezetet teremtsünk meg a közösségnek. Azért, mert csak így tanulhat mindenki mindenkitől. Illetve így fejlődik a legjobban a tech.
-
ParadoxH
aktív tag
Ne haragudj, de nem érzem konstruktívnak a kérdésedet. Mit szeretnél megtudni? Mit akarsz ezzel bizonyítani? Thome-nak segítettünk választani - én kiegészítésként többnyire tényeket közöltem ami az ő szempontjaihoz mérten nagyon is fontos. Minden más a te projekciód. Én helyén tudom kezelni a gyártót. Hogy jön ide az, hogy mikori cég az anycubic? De ha belemegyünk ebbe hadd kérdezzek már vissza: A kobra 3 debütálása után tömegesen jelentek meg nozzle szivárgások a usereknél (konkrétan mindenkinél). Erről statisztika is volt, utána lehet nézni. Te tudod, hogy mennyi időbe telt amíg kiadták a javított nozzle-kat? Az hogy mindenki hibázik az evidens. Viszont szerinted egy "ilyen" cégtől felelősségteljes viselkedés az, hogy a hibáról tudnak és 7 hónap után (az is lehet hogy több - ennyiről biztosan tudunk) tömegesen küldik a hibás nozzlekat a felhasználóknak úgy, hogy napi szinten 2-3 fb poszt volt erről a hivatalos csoportokban majd azok jelentős részét pár nap után törlik? Az anycubic húzónév volt az őskorban de a saját babérjaikon ültek amikorra már észbekaptak, hogy a piac lehagyja őket és lekopizták a bambut csak egy minőségi szinttel alacsonyabb anyagfelhasználással. Szóval volt Anycubic nyomtatóm több is. Ha valaki olcsó nyomtatót kért már többször ajánlottam is. Ez számít valamit a faszméregetésen kívül?
Kérlek olvasd el figyelmesebben, hogy Thome-nak mik voltak az elvárásai mert teljesen más irányba vitted el az egészet.
-
Gh0sT
addikt
válasz
JulianSinulf #50127 üzenetére
Köszi, ne fáradj vele, egész jókat sikerült nyomtatnom a gyári profil homersekleteinek allitgatasaval.
-
JulianSinulf
őstag
Szia!
Sokan megfeledkeznek a Prusa-ról. A Core One-ra érdemes ránézni. Prágában gyártják, van alkatrészellátás és elvileg még a keretedbe is belefér.
Nem szokták ajánlani, mert amúgy elég drága a többihez képest. Én imádtam az MK3S+ nyomtatóm, ez volt az első, amivel nem volt semmi gondom. Most egy XL-em van. Ezt még jobban szeretem.
Alkatrészellátás van, support is működik. A Prusament filamentek jó minőségűek.
És a Prusa eleve csinál hozzá profilt.
A szerelési útmutatók is jók, de érdemes elolvasni a kommenteket (ott van rá lehetőség), mert sokszor írnak nagyon hasznos dolgot.Ha Bambulab-ot vennél, nekik is jó minőségűek a filamentjeik. És nekik is van rá szabott profiljuk. Support működik. Alkatrészellátás remélhetőleg van. Nem minden esetben. Volt, hogy ígérték küldik, de aztán nem küldték. Azóta már láttam, hogy elérhető külön is (akkor nem listázva), de nem reklamáltam meg megint. A nyomtató sincs meg, amúgy X1C-m volt AMS-sel.
A szerelési útmutató is jó.Viszont, ha festeni akarod, akkor azért nézz utána, hogyan is kellene kezelni a nyomtatványokat. Én úgy tudom, hogy a rétegillesztéseknél meg tud folyni a festék. És ugye eleve nem sík a felület a nyomtatási technológiából adódóan. Szóval lehet, hogy kezelni, megmunkálni kell az anyagot festés előtt.
Ilyenre lehet, hogy célszerűbb színesben nyomtatni. Ez viszont akkor egyéb utánajárást igényel, mert az XL-en kívül a többi színváltásra képes nyomtató sok anyagot "kakil" és a nyomtatási időt is megnöveli. Az XL viszont baromi drága, ellenben gyorsan cserél színt, tud TPU-t is más anyaggal "együtt" nyomtatni és nem "kakil", csak törlőtorony van, ami mindegyiknél meg szokott lenni. De adott esetben még ez is kikapcsolható.Ha mindenképp festeni akarod, akkor lehet, hogy az SLS (gyantás) nyomtatóknál kellene körbenézned. Bár a nyomtatási méret sokkal kisebb, viszont sík felületet kapsz.
Emellett igényel egypár óvintézkedést is a dolog, mert a gyanta nem túl barátságos anyag, amíg meg nem szilárdul. -
ParadoxH
aktív tag
Én ezt nem vitatom. Viszont a problémák nagyrésze meg lett oldva és van hozzá minden is. Ne felejtsük már el, hogy honnan indultunk ki. Idézem Thome-t:
"Fontos lenne, hogy legyen hozzá alkatrész ellátottság/adott esetben könnyű szerelhetőség."
Ennek tükrében egy lábjegyzetet minimum megér az, hogy még egy ideig biztos várni kell az upgrade-re. És a tömeges tesztelés még sehol sincs. Én ahogy látom nem árérzékeny a vásárlási preferenciája. Miért ajánlanánk neki egy biztos hiányos nyomtatót olcsóbban, mikor nem ez az elsődleges szempontja, ha van pénze egy kipróbált piacvezető nyomtatóra is?
Nyílván tájékoztatni kell midnen opcióról és majd ő eldönti, hogy mennyit szán rá.
-
Joshi
titán
válasz
ParadoxH #50167 üzenetére
Mert szerinted a Bambu hibátlan gyártó minden tekintetben? Ja nem. A Bambu kezdetekben görbe beddel szállította a nyomtatóit. Ja igen, még a csere bed is ugyan olyan sz@r volt amilyet visszaküldtél. Az Anycubic Kobra S1 combo egy ígéretes "olcsó" nyomtató. Ha valaki el akar költeni 1,5x annyi pénzt gyakorlatilag ugyan azért a cuccért, akkor a Bambu P1SC valóban jó választás.
-
ParadoxH
aktív tag
Én hozzátenném azért, hogy ehhez tudtommal még nincs hivatalos hardened steel hotend vagy mondjuk biqu fogaskerék upgrade mint a bambukhoz. Meg ha jól látom a 0.4-es nozzlen kívül más méret se. Persze idővel nyílván fog kiadni az anycubic, de addig amíg az nincs nehéz lesz a piackiller nyomtató címkét ráaggatni, hogy mondjuk márványt vagy wood-ot vagy egyéb abrazív anyagokat nem tudsz kapásból nyomtatni vele.
És legyünk jóhiszeműek, hogy nem ugyanaz lesz a beszállítójuk a nozzle-kre mint a Kobra 3-nál ahol cirka 7 hónap után is hibás nozzlet küldtek a legtöbb megrendelőnek -
Joshi
titán
Nem tudom mennyire nyálaztad át a topikot, de akkor egy "Bambu gyilkos" nyomtató biztosan elkerülte a figyelmedet. Én is többször írtam róla. Ez az Anycubic Kobra S1 + ACE kombó. Viszont ha te minimum 300k-t (ennyit írtál minimumnak)
el akarsz költeni, akkor az Anycubic biztosan nem a te barátod. Egyébként minimum összeget miért írtál?
-
JulianSinulf
őstag
Ha főleg használati tárgy kell, akkor az esztétika tényleg másodlagos.
Amúgy is egy-két benchy-re a tesztvideókban olyat mondanak, hogy csak nézek, hogy "ez tényleg szép és jó?"
A jó minőségű anyagokat csak ajánlani tudom. Lehet, hogy drágább, de nem is kell annyit vacakolni vele.
Bambut is nyomtattam, bár nekem inkább Prusament tekercseim vannak. Jók a színek és az anyag minősége is. Szép nyomatok készülnek.
Volt, hogy más anyag esetén akárhány retract tesztet nyomtattam, mindig máshol volt szálas, nem tudtam belőni, hogy ne legyen szálas. Ez még az MK3S+-nál volt. Aztán vettem prusament-et és nem kellett vacakolnom többet a visszahúzással. Az X1C-ben is jól működtek, ahogy a bambu tekercsek is. De amik szálaztak az MK3S+-ban, azok szálaztak az X1C-ben is.
Sunlu-ból többszínűeket vettem novemberben. Nálam a szárítást időnként igénylik és akkor nincs gond a szálazással sem. Szép tiszta nyomtatokat tudok produkálni. A PLA-CF-ükkel nem vagyok megelégedve egyelőre. Büdös is és nagyon szálaz is. Illetve a többszínűeknél van, amelyiknél nem stimmel az egyik szín. Pl. az arany-feketénél nem fekete az arany melletti.
Nekem ezek a tapasztalataim az anyagokkal.A gyors nyomtatóknál, mint az X1C, XL, én az ajánlott magas hőmérsékletet szoktam beállítani.
-
doc
nagyúr
válasz
JulianSinulf #50162 üzenetére
Ha ez ilyen maceras, akkor maradok szerintem azoknal az anyagoknal amiket a BAmbu ismer alapbol
sebessegre a gyarto 40-200-at mond, illetve amiket megtalaltam adatok azok kb megfelelnek a beallitottnak (homerseklet, stb).
A Bambu PLA-k mindig gyonyoruek, csak nem kimondottan olcso, viszont van benne Sunlu, es ha jol latom, a Jayo az valojaban Sunlu, szoval ha elfogynak a mostaniak, szerintem bevallalok egy adag JAyot vagy Sunlut majd, aztan remelhetoleg a parameterek jok a Bambu adatbazisban, de meg ha nem is teljesen, talan kevesebbet kell faragni rajta.
Bar igazabol a mostani beallitasokkal is mukodik, nekem meg hasznalati targyak kellenek, szoval nem gond ha nem lesz szemre tokeletes, ha mukodik -
JulianSinulf
őstag
Az a baj a temp teszttel, ha a tornyot nyomtatod (én mást nem ismerek), hogy az alapvetően kicsi tárgy, így nem fogja gyorsan nyomtatni. Vagyis nem kapsz tényleges paramétert a megfelelő beállításhoz.
Az elején még talán én is nyomtatgattam a teszteket. Egyet, talán kettőt. Aztán leszoktam róla, nem láttam értelmét. Lassú nyomtatónál hasznos volt.Az is lehet, hogy csak az anyag nem bírja a sebességet. Érdemes utánanézni, hátha van erre vonatkozó adat. Vagy a max volumetrikus sebességre.
-
JulianSinulf
őstag
Ezt nem tudom biztosan. Az X1C-n, ha megcsináltam lidar-ral a kalibrációt, akkor el lehetett menteni és az AMS-nél aztán be lehetett állítani. Illetve gondolom AMS nélkül a betöltött filamentnél is be lehet állítani.
De, ha nem akarsz ezzel vacakolni, akkor az előkészítésnél a filament melletti kis ikonra nyomva bejönnek a beállítások és ott meg tudod adni fixre. Így nem kell figyelni filament-cserénél a beállításra, elég, ha az adott filamentet állítod be előkészítésnél.
Azt mondjuk jó észben tartani, hogy ez az érték akár tekercsenként is változhat. De adott esetben akár tekercsen belül is, attól függ, hogy a gyártó mennyire "igényesre" csinálta az anyagot.Az M900 a parancs. Nálam így nézett ez ki.
-
ParadoxH
aktív tag
Itt nem a 2.85mm okozhat problémát
Gondolj bele, ha 1.75mm helyett 1.6mm-es egy példát mondva a filamented mert mondjuk low budget kategória az már majdnem 10% eltérés. Az azért már tud egy kis anomáliát okozni ha logikusan gondolkodsz. Nagyon jó szemed kell legyen ha azt a 0.15mm-t te szemmel vagy turkálós tolómérővel megméred -
ParadoxH
aktív tag
-
Vesa
veterán
Legtöbben közvetlenül a Bambutól vettük, Németországi bázisról szállítják (szerintem így olcsóbb, de én még novemberben vettem akcióban, most nem tudom az árakat). A garancia így is él természetesen! (Egyébként van bambu topik is, ha már konkrét lesz a vásárlás, vagy van még releváéns kérdésed addig, akkor ott is segítünk).
A bambu hamarosan kiad egy új nyomtatót, ettől sokan azt reméljük, hogy csinálnak valami akciót a meglévőkre is. Erre persze nincs garancia, de az esélye elég nagy.
-
doc
nagyúr
válasz
JulianSinulf #50151 üzenetére
kozben megtalaltam, bar eleg fura helyen, nyomtatas kozben a Bambu Studioban jobb oldalt a filamenteknel lehet szerkeszteni.
-
doc
nagyúr
válasz
ParadoxH #50145 üzenetére
"A "növelted kicsit" mit jelent számszerűsítve?" - 0.05-ot
"Egyik teszről a másikra váltani úgy, hogy nem vagy biztos abban hogy a korábbi tesz jó volt-e nem ajánlott." - nem valtottam tesztet, siman a flow rate-et csinaltam, csak ugye ahogy irtam korabban is, nem is igazan tudtam hogy a marek lapocskabol melyik szamit jonak.1"Nézd meg, hogy korábbi profil, korábbi modellel, más filamenttel működik-e ami legutoljára működött." - ezt mar irtam, a Bambu PLA Basic-kel tokeletes.
"Ha filament profil beállítási problémád van akkor én temp/flow/pa/max vol. speed testekkel vizsgálódnék nagyjából ebben a sorrendben amíg jó nem lesz." - ezekkel annyi a gondom, az eddigiek alapjan legalabbis hogy hiaba nyomtatom ki a teszteket, nem tudom utana mit kezdjek vele, melyik szamit jonak
de akkor csinalok egy temp towert, aztan meglatjuk. De egyelore most levettem a filamentet, piros anyag kell az meg Bambu, de ha megint sarga kell akkor nyomok vele egy temp tesztet, koszi.
"Itt még mindig kérdéses ezután, hogy a filament okés-e?" - nem hiszem hogy nagy baja lenne, tenyleg csak ilyen pici problemakat latok rajta, egyebkent teljesen jol kinyomtatta a cuccot, leszamitva ugye ezt a fura viselkedest. Le nem mertem, de "szemre" jo, szoval nem 2.85, pontosan most mar nem merem meg (el van vakumozva), de esetleg ramerek majd a legkozelebbi hasznalat elott.
-
Thome
veterán
Nagyon szépen köszi a választ, ez el is döntötte a dolgot.
Utánanézek alaposabban, de ez így verhetetlen árban számomra. Gyártói oldalról érdemes rendelni, vagy inkább magyar webshop, a kötelező +2 év gari miatt (ha egyáltalán él)?ParadoxH:
Mire gondolsz, milyen újabb modell miatt, miért lenne érdemes várni? Bocsánat, csak nem látom az okát még. -
Vesa
veterán
válasz
JulianSinulf #50147 üzenetére
Köszi, a vágás bejött, így ki tudom próbálni amit szeretnék. Aztán CTRL+Z és minden a régiben, mehet a full nyomtatás.
-
-
JulianSinulf
őstag
Berakhatod a pause-t is, max utána nem nyomtatod.
Vagy egyszerűen megállítod, amikor már elég.De a szeletelőben van vágási opció. Akár ketté is vághatod a darabot és a nem kellőt törlöd a nyomtatásból. Ez nem befolyásolja az eredeti modellt.
Emellett a felső réteg teljes lesz, nem pedig kitöltés. -
ParadoxH
aktív tag
A "növelted kicsit" mit jelent számszerűsítve? Egyik teszről a másikra váltani úgy, hogy nem vagy biztos abban hogy a korábbi tesz jó volt-e nem ajánlott. Több dolgot is elállítasz egyszerre és nem tudod majd mivel volt a gond. A javaslatom:
1. Nézd meg, hogy korábbi profil, korábbi modellel, más filamenttel működik-e ami legutoljára működött. Ha igen akkor valószínűleg beállítás és/vagy filament minőségi gondod van.
2. Ha filament profil beállítási problémád van akkor én temp/flow/pa/max vol. speed testekkel vizsgálódnék nagyjából ebben a sorrendben amíg jó nem lesz. Javaslom, hogy használd az orcaslicert erre.
3. Itt még mindig kérdéses ezután, hogy a filament okés-e? Ha van precíz tolómétered, nézd meg, hogy 1.75mm körüli az átmérő vagy nem. -
Vesa
veterán
Talán a Bambu most a leginkább ajánlott, a P1S-nél (AMS-el), nem nagyon van jobb ár/érték arányú gép ami szépen és gyorsan nyomtat. Ráadásul ez zárt, tehát macerásabb anyagokkal is tudsz nyomtatni (ASA, ABS stb.). Nyitott nyomtatóval ezeket nem tudod nyomtatni. Előnye még a bambunak, hogy Out of Box, nem kell manuálisan kalibrálgatni, szintezni és egyebek, ő bekalibrálja magát és azonnal szépen nyomtat. Én is sokat vaciláltam, és nagyon örülök, hogy a P1S-re esett a választásom ami nekem is itt ajánlottak, mert gyönyörűen nyomtat és én nem akartam a nymtatóval foglalkozni, szerelgetni, szintezgetni, csak hasnzálni szeretném. AMS-t mindenképpen vegyél hozzá, mert rengeteg haszna van, de olcsóbb is ha egyben veszed a Combo verziót (utólag megvásárolva sokkal drágábban jössz ki). 256x256 a munkaterülete, a legtöbb dologhoz bőven elég. Egyszerű hasnzálatban nagyjából verhetetlen, jó a szoftveres ellátottsága. Alkatrész is van hozzá minden, ha ránézel a shop-ban, minden megvásárolható. Hátránya, hogy zárt ökoszisztéma, tehát ehhez csak a gyártótól tudsz alkatrészt venni. Mondjuk több mint 1 millió nyomtatót adtak el, így emiatt nem aggódnék.
-
Vesa
veterán
Urak,
Van egy modell amit 8 óra lenne kinyomtatni, de nem vagyok biztos benne, hogy minden méret jó rajta. Meg tudom-e azt csinálni, hogy csak X rétegig nyomtatom ki mert akkor csak 30 perc lenne, és csak ellenőrzés után engedném rá a teljes nyomtatást? A szeletelőben oldalt ha lehúzom a réteg csúszkát, akkor csak addig fogja nyomtatni? Azt látom, hogy pause-t be lehet iktatni, de az nekem nem megoldás, mert nem fogom folytatni, mindenképpen elölről kell kezdenem majd a nyomtatást.
Bambu szeletelőt hasnzálok, tehát talán az Orca felhasználók is tudnak segíteni. -
Thome
veterán
Sziasztok,
Elkezdtem ledarálni az információhalmazt, amit itt összegyűjtöttetek, s a végén annyira belekavarodtam, hogy már én magam sem tudom, hogy mi is kell nekem.
A keret 300-600 ezer között van rá, kevesebb lehet, de kérlek több ne legyen.Szeretnék vásárolni itthonra egy olyan gépet, ami azért elég sokat fog menni, a fél életemet, díszeket, nagyobb dolgokat, pl akár egy kard (feldarabolva persze) nyomtatnék ki, szerintem megállás nélkül. A nyomatminőség fontos lenne, persze ésszerű keretek között.
Először azt gondoltam, minél nagyobb, annál egyszerűbb, de látom, hogy kevésbé lényeges.
Tehát ilyen 250-350 mm méretű, könnyen kezelhető, de alapvetően precíz készüléket szeretnék, persze nem baj, ha nagyobb formátumú, de nagyon kicsi ne legyen.Alapanyagnál is elakadtam, hiába az összefoglaló, chatgpt, gemini, mindenütt mást olvasok: nem tudom, hogy díszekhez, amelyeket megfestek pl akrillal, melyik a legjobb, illetve "használati" tárgyak esetében, ami szintén festett, melyik alapanyag célszerű?
A Bambu Lab P1S-t látom sok helyen, de van, ahol Creality CR-10, ami pedig nyitott, így most kissé zavarba kerültem, hogy melyik kell nekem, zárt vagy nyitott, illetve már a készüléket sem tudom, hogy melyikkel lenne érdemes kezdeni.
Fontos lenne, hogy legyen hozzá alkatrész ellátottság/adott esetben könnyű szerelhetőség.
Tudtok ajánlani sweet spot készüléket a fentiek alapján?
Köszi! -
-
doc
nagyúr
válasz
ParadoxH #50136 üzenetére
Siman a Generic PLA-bol indultam ki (Bambu Studio). Azota a kovetkezo nyomtatasnal noveltem kicsit a flow rate-et, de szerintem tul sok lett, hallom ahogy beleer a fej a korabban kinyomtatott reszbe, gondolom tul sok lett az anyag.
Megcsinaltam a masik tesztet is (flow dynamics), ott kaptam is egy K erteket, de a filament beallitasai kozott nem talalom, ez nem filament-specifikus?A Bambu PLA Basic-kel tokeletes minden, ezt a 3DPowert kene beidomitani, bar egyelore nem vagyok elragadtatva tole (nem csak a nyomtatasi minoseg miatt, az siman lehet csak a parameterek miatt, de tobbszor elofordult, foleg az elejen hogy leugrott a filament a hengerrol pl)
-
ParadoxH
aktív tag
Nemcsak kizárólagosan az okoz ilyen problémát, de könnyen kiderítheted ha kicsit megnöveled a flow-t vagy csinálsz egy flow tesztet. Ha jól látom fent csináltál hasonlót. A többi beállításod mi alapján lett belőve? Más teszteket csináltál még? Mutass pár beállítást nekünk. General pla? Sebesség mennyi? Más modelleket korábbi beállítással és filamenttel hogy nyomtat? Ha ott is probléma van akkor lehet, hogy nem a beállításokkal van a gond...
-
doc
nagyúr
Ez itt underextrusion?
-
Petikeje
tag
válasz
JulianSinulf #50124 üzenetére
MegaTHX! Nálam nem egységesek a felületek, a lapok szélén olyan mintha átütne a fal nyomtatása. Nem tudom befenyképezni, mert fehérre nyomtattam, és nem tudom értelmezhetőre eltalálni a szöget.
Vagy nézzem a lapok kozepét? -
doc
nagyúr
válasz
JulianSinulf #50124 üzenetére
Koszi, szoval a lényeg hogy “érzésre” legyen sima, ne szemre. Mert a kettő érdekes módon nem egyezik, amit a legsimabbnak érzek azon szemmel látni a szep egyenletes vonalakat, akkor az lesz a megoldás.
kepletet nem talaltam -
ptesza
senior tag
válasz
kokokka #50119 üzenetére
Persze megy a traktor sütőolajjal is nem hivatalossan. Aztán meg is lehet nézni amikor az maga alá gyűri a szálat és lehet szétszerelni. Légyszíves ne terjessz téves információt mert félrevezetsz másokat akik lehet éppen vásárlás előtt vannak és ez nagyon fontos szempont lenne nekik.
-
válasz
kokokka #50121 üzenetére
Legalább minimálisan nézz utánna pls.
Mod: Amúgy én Kobra S1 elörendelö vagyok. Nem küldik külön...
-
JulianSinulf
őstag
Azt még az X1C-vel nyomtattam és bambu studio-val szeleteltem.
Szerintem a generic TPU profilt használtam. Talán a hőmérsékletet írtam át, de már nem emlékszem rá. Arra sem emlékszem, hogy colorfabb e.
Holnap délután részletesebben utána tudok nézni, ha érdekel.
Alapvetően textured lapra nyomtatok mindent. Arról gond nélkül lejött. -
Gh0sT
addikt
válasz
JulianSinulf #50125 üzenetére
Korábban írtad, hogy van tapasztalatod Colorfabb TPU-val. A Prusaslicer beepitett filament profilját használod, vagy valami mást? Nekem annyira tapad a steel sheethez, hogy alig bírom levakarni. Kivétel nélkül szappanos vizes mosás a vége.
-
JulianSinulf
őstag
Alapvetően ez esztétikai dolog.
Megtapogatod ujjal, megpuszilgatod ajakkal, megkaparászod körömmel és amelyik a legjobban tetszik (amelyik a legsimább felületet mutatja), az lesz a jó.
Ha nem tudsz dönteni 2-3 közül, akkor viheted a párodhoz is tesztre. Én ezt tettem. Nem volt túlzottan elragadtattva, mivel több anyaggal is megcsináltam és sokszor nagyon nehéz a döntés, ha az ember a legeslegjobbra törekszik.Ha megvan az érték, akkor beillesztet a segítségben leírt képletbe és megkapod az eredményt.
Ha nem találod a Studio-ban a segítséget, akkor tedd fel az orca-t, mert ott biztos, hogy megvan az átirányítás a megfelelő oldalra, ahol nagyjából az összes tesztre van leírás.
A studio az orca-tól vette át. Régen nem volt benne semmilyen teszt. -
ParadoxH
aktív tag
-
kokokka
addikt
válasz
Flashback #50118 üzenetére
Miért is? Az S1-nek is van külön doboza, ahogy az ACE-nek is. Mindegyik rendelhető önmagában is (majdnem ezt vettem én is, de a méret miatt inkább a K3 Max-nál maradtam). Én is előrendelésben vettem az első K3-at, megkaptam a nyomtatót, majd két hét múlva az ACE-t. Sőt, a másodiknál is volt egy hét különbség a nyomtató javára. De most jóval nagyobb időbeni különbséget mondanak szállításra az oldalon, így szinte biztos, hogy amint elérhető a nyomtató (régiónként változik) küldeni fogják. Aztán egy hónap múlva meg az ACE-t. Legalábbis mikor megrendeltem a K3 Max-ot még ekkora különbséget írtak.
Most nézem éppen. S1 EU-ba 03.25-04.05 között. Az ACE meg szintén EU-ba 05.20-05.30. Másfél hónap a különbség! Nem fogják megvárni, kiküldik előbb a nyomtatót.
-
kavalkád
senior tag
válasz
ParadoxH #50115 üzenetére
külön nyomtatom most is, főleg kényelmi szempontból lenne egyszerűbb, egyrészt egy lépésben kinyomtathatnám a két alkatrészt, és nem kellene utólag összeragasztanom.
arra nem is gondoltam, hogy veszteségesebb így a nyomtatás, jogos érv, köszi.példa (a szürke a TPU, az alső PLA-val kell együtt "léteznie"):
-
-
doc
nagyúr
amator kerdes: megcsinaltam a Bambu Studio flow rate tesztjet (pontosabban elkezdtem, mert a "next" nem mukodott
), de az ertelmezessel problemaim vannak.
Segitsetek plz. Eleve, mi az elvaras? Youtube-on korulnezve meg a Bambu wikiben azt talaltam hogy "sima" kell hogy legyen, de ugy latom hogy nem ugyanazt jelenti a fogalom masnak mint nekem
Illetve ha megvan hogy melyik a "legszebb", akkor ezek az ertekek hogyan konvertalodnak Flow rate ertekke? 0.98 volt alapbol, egy ilyen "5"-os lepes az 0.05-nek felel meg?
-
ParadoxH
aktív tag
válasz
kavalkád #50114 üzenetére
Ha ez elvileg sikerül is neked, rengeteg felesleg keletkezhet modelltől függően. Nem ismerem a modelled, és hogy mit kell kibírjon a szerkezet, de nekem az tűnne logikusnak ha külön nyomtatnád és a tpu--t úgy terveznéd, hogy valamivel nagyobbra skálázod a TPU tömítést mint a rés amire zárnia kell, majd összeszereled.
Esetleg tudsz konkrét példát mondani, hogy mit szeretnél pontosan? Képekkel vagy modellekkel? Talán úgy célzottabb javaslatot is tudnánk tenni.
-
kavalkád
senior tag
válasz
ParadoxH #50109 üzenetére
PLA/PETG-t mixelnék TPU-val, mondjuk légzáró szelepnél, ha együtt nyomtatod akkor a tömítés (TPU) felveszi az alatta lévő felület alakját, légtömörebb zárást biztosíthat. persze megoldható külön is, elméleti kérdés volt, hogy ez az AMS-es megoldás képes-e erre.
hogy oldják meg az eltérő hotend hőmérsékletek kezelését, addig vár a gép amig fel nem melegszik/le nem hül? -
válasz
kokokka #50110 üzenetére
Ha ez az információ meglett volna, akkor megrendelem egyben... De az S1 combora áprilist írt akkor, most már májust (FB csoportokban egyben jön, más doboza van a combonak mint a simának).
#50106 ptesza: többszínű nyomtatásra nincs szükségem, nem is hiszem, hogy lesz. Használati tárgyakra kell perpillanat.
-
ParadoxH
aktív tag
válasz
kavalkád #50107 üzenetére
Kérdés hogy mit értesz mixelés alatt. Az AMS néhány konkrét típustól eltekintve nem igazán szereti a TPU-t. A PLA és a PETG nem igazán tapad jól egymáshoz. Sokan használják pont ezért a sima suportok eléréséhez a kettő alkalmazását pont ezért. Az ABS-nél pedig túl meleg a kamra mondjuk a PLA-hoz keverve. Ilyen értelemben itt nagyon le vagy korlátozva. Bizonyos anyagokat lehet keverni bizonyos célokra, de általában ha a ptesza által is belinkelt képhez hasonló a cél akkor nincs értelme a különböző anyagok kevérésnek egyazon modellen belül.
-
válasz
H2o-pok #50104 üzenetére
Anycubic Kobra S1 lett végül, ACE nélkül (azzal nagyon sokára lett volna itt). A kérdésem, hogy mennyire váltja ki 1-2 Sovol SH02 Filament Dryer az ACE-t? Ennél kézzel kell cserélgetni ott meg magától csinálja, de maga a szárításra, tárolásra megoldás a Sovol is. Milyen előnye van még az ACE-nak?
Szerk: nem válasz akart lenni
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- Dell Inspiron 5406 2-in-1i5-1135G7 16GB DDR4 3200 512GB NVME 14" FHD Érintőkijelző W11Pro
- Eladó MacBook Pro 14" M1 Pro (2021) 16/512 99% akku Makulátlan állapotban!
- Újszeru GIGABYTE G5 - 15.6" FullHD 144Hz - i7-13620H - 48GB - 1TB - RTX 4050 - Win11 - 1,5 év gari
- Eladó garanciás,új állapotu projektorom kihasználatlanság miatt!
- Acer Nitro V ANV15 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-13420H - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 3050 - 2,5 év gari
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
- Bomba ár! MacBook AIR 13" 2018 - i5-8210Y I 16GB I 512SSD I OS X Sonoma I Cam I Gari!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G8 - i5-11GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest