-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
LOUQE GHOST S1 - kickstarter.com
Már majdnem elkelt a tervezett mennyiség. Aki szeretne ilyen házat, annak ébresztő!
(#41248) minas: A Spire Powercube 715-ben a tápegység a CPU fölé kerül, ami nem éppen ideális felállás. A maximális magasságot is korlátozza.
Nem akarom rád erőltetni, de a helyedben tuti a Deskmini 110-at választanám. Meglepően jutányos áron mérik, ahhoz képest, hogy egyszerre nagyon apró és mégis megőrzi a desktop PC legnagyobb előnyét, az alkatrészek variálhatóságát. Még hűtőből is tudsz többféléből válogatni. Venti híján a táp is néma. És gyanús, hogy az Intel CPU-k között nagyobb eséllyel találsz hardveres dekódolást az újabb codec-ekhez, ami a fogyasztáscsökkentésre is jó hatással van. Érdemes rákérdezni CPU-s topikban, hogy alacsonyabb árfekvésben mit ajánlanak bele.
Negatívum talán a DDR4 memória magasabb ára a DDR3-hoz mérten. Na de na! 15l-es helyett 2l-es házat kapsz cserébe.
Új hozzászólás Aktív témák
- Arc Raiders
- sziku69: Szólánc.
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Mesterséges intelligencia topik
- Fogyjunk le!
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- 50 év után kilőtt négy űrhajós a Holdra
- Villanyszerelés
- További aktív témák...
- 230 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060 (ELKELT)
- Samsung Galaxy S26 Ultra - White - 512GB - BONTATLAN - TELJESEN ÚJ - 3 Év Jótállás
- Hibás Dell Precision 7730 - 17,3", i7 8750H, 32GB RAM, Quadro P3200 6GB VGA
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- REFURBISHED - DELL Performance Dock WD19DCS (210-AZBN)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

