-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
Mercutio_
#20655
üzenetére
A manual szerint (13-14. és 29. oldal) az a 7 pin-es csatlakozó az a LAN port és CPU foglalat között félúton.
"The custom solutions header provides access to signals that can be used for custom designs of embedded systems, All-in-One (AiO), and Home Theater PCs (HTPC). This header is also identified as the HTPC header or System ID header, depending on the board model." - intel.com
Az x4-es slot power limitjére vonatkozóan a szabványleírás a mérvadó, aszerint 25W. Itt egy rövid összefoglaló a wikipedia-n.
Na most azt látjuk az érintkezőkiosztásból, hogy a tápérintkezők rögtön a kártya legelején vannak. Hogy amúgy a szabványban lefektetetteken kívül van-e tényleges fizikai/elektronikai/biztonságos működést érintő akadálya annak, hogy az x16-osnál rövidebb kártyák is többet vegyenek fel, mint 25W, azt nem tudom.
Új hozzászólás Aktív témák
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Xbox tulajok OFF topicja
- Samsung Galaxy S23 FE - nincsen sárkány
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Androidos fejegységek
- Háztartási gépek
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Nő az eSIM-ek iránti igény
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- További aktív témák...
- Új, bontatlan Kingston FURY 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 Beast RGB XMP/EXPO - 10 év garival!
- 2x32GB TESZTELT, hibátlan, GARANCIÁLIS notebook RAM 2666, 3200
- SK Hynix Ram DDR5 5600 MT/s 2x8 GB
- 4x 8GB DDR4 G.Skill TridentZ 3866MHz
- Kingston FURY Beast Black 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 XMP/EXPO - Új, Bontatlan - 2 év garancia
- Használt Hikity SH3AM5HI Carplay és Android Auto multimédia kijelző / 12 hó működési garancia
- iPhone 11 Pro 256GB 100% (3Hónap Garancia)
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Apple iPhone 12 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

