Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    Sziasztok!
    Dilemmában vagyok. Mindkét szett gumim cserés, amivel vettem az autóm (téli 15" lemezfelni 9 éves gumikkal, nyári 17" alu két 6 éves és két 3 éves budget gumikkal).
    Opció1: veszek most nyári (Vredestein Ultrac pl), és majd ősszel téli gumikat a két szett felnire.
    Opció2: veszek most négyévszakos gumikat (pl Michelin CC vagy Vredestein Quatrac) az alura és letudom az egészet egy szusszal.
    Jelen felállás szerint kb évi 10-15e km futással tervezek, de ennek nagy része autópálya 130-140-es tempóval, télen pedig megfordulhatok havasabb helyeken is.
    Az elmúlt 1,5 évben Nexen N'Blue 4S négyévszakost használtam egy 75 lóerős autón, maximálisan elégedett voltam vele, de mondjuk 120-nál ritkán mentem vele gyorsabban.
    Anyagi szempontokat nézve megérné a négyévszakos, bár kifizetném a két szettet is, nem ezen múlik. Viszont tuti hamarabb öregednének el, mint elkopnának. 225/45R17 méretben mennyire ördögtől való a négyévszakos, a fenti használattal ti bevállalnátok-e?

Új hozzászólás Aktív témák