-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cold5
senior tag
Sziasztok,
Adott ez a konfig:
AMD A10-6800K
Gigabyte GA-F2A88XM-D3H
2X4GB DDR3 1866Mhz Corsair Vegeance LP
Chieftec CT-01B
Be Quite Straight Power E9 400W
Arctic AMD Alpine 64 Pro rev.2
Be Quite SHADOW WINGS 120mm PWM
Samsung 120GB 840 EVOEzt szeretném, átalakítani ITX-re... Tehát kuka az alaplap, ház, és a CPU hűtő (csendesebbet akarok és kisebb kell)
A következő kérdéseim/kéréseim lennének: Csendes legyen!
- Milyen ház? CM 130-ra gondoltam, és abba bele egy ilyet NZXT APERTURE M 5.25", mert kell a kártyaolvasó rész! Vagy tudtok olyan házat ajánlani, amibe van gyárilag ilyen kártyaolvasó és 1 SSD és 1 HDD hely van benne esetleg olyat ami 1db 3,5" külső, 1db 3,5" belső, 1db 2,5" belső? ODD nem lesz a gépben!
- Alaplapból erre gondoltam: GIGABYTE GA-F2A88XN-WIFI, itt a wi-fi miatt gondolkodom, hogy nagyon kell-e nekem, sajnos olyan helyen lakom ahol mocskos sok Wi-Fi van... (5GHz-es a router, csak nem egy szobában lenne a géppel) Mit ajánlotok, ha nem kell a wi-fi?
- Ha CM 130-lesz akkor mi a legcsendesebb CPU cooler amit vehetek és be is fér? Esetleg Scythe Big Shuriken 2 Rev. B?
- HDD-ből a legcsendesebbet szeretném... Lehet akkor inkább 2,5" nézzek? Akkor viszont nem kell a házba belső 3,5" hely, csak 2db 2,5". Milyen megoldást javasoltok max. 1TB-re lenne szükségem?!
Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák
- Mikrotik routerek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Kés topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen routert?
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 - EXPO - 99 hó garancia
- Asus ROG Strix Z370-G (Gaming Wi-Fi AC) BESZÁMÍTÁS OK!
- ASUS ROG Strix Z690-F Gaming WiFi / LGA 1700 / DDR5 - dobozos, számlás
- Keresek AM4 alaplapokat!!
- BONTATLAN Corsair Vengeance 32GB KIT (2x16GB) DDR5 7000MHz CL34 Black - 99 hó gari
- DJI RC 2 távirányító
- Apple iPhone 16 Pro 128GB Gold használt karcmentes 97% akku 293 ciklus Apple garancia 2027.02.28-ig
- Endgame Gear & Xtrfy gamer egerek /MZ1/OP1 8K/XM2we/XM1R/XM1 RGB (fehér/fekete/lila)/
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! I5 6400 / GTX 1060 6GB / 16GB DDR4 / 128SSD+ 500GB SSHD
- Apple iPhone 15 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


