-
Fototrend
Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dugynok
senior tag
válasz
sityupityu
#65697
üzenetére
Nekem a felsorolásból (autó, motor, csepptöltés) úgy jött le, hogy a hópihére gondol. Nálam az xs töltőnél a hópihére 6V töltést ír. Szerintem az nem jó egy 12V akkunál, ha hideg van, ha nem.
-
válasz
dugynok
#65689
üzenetére
Nem is mondta, hogy a hópihe a csepptöltést jelenti.
Bár lehet, hogy valóban nem tudta, hogy a csepptöltés automatikus.
Amúgy tudod, hogy mi a hópihe jelölés? Az egy "téli töltésmódot" jelent rajta, amikor az akkuk jobban igénybe vannak véve. Ha arra van állítva, akkor a hidegre való tekintettel egy kicsit tovább tölti az akkut a megszokottnál. Nem sokkal, csak minimálisan. -
-
Badboys
őstag
Sziasztok!
A Penny ben vettem egy akkutöltőt erről lenne valakinek tapasztalata? 1 év garanciális és az irományok szerint echte német.Nincs semmi kínai gyártásra utaló jel.
Ami furcsának tűnt,hogy nem automatikusan választja ki a töltést,hanem manuálisan kell meg adni. Fúl töltöttségnél viszont autómatikusan csepp töltésre vált.
Kíváncsiságból föltettem a robogó akksiját 12,3 at mutatott,majd elkezdte tölteni 14,4 el ez egy 12v 9ah ás savas akksi kérdezném a hozzáértőket,hogy ez így normális? Sosem használtam töltőt így nem is tudom,hogy ezek így rendben vannak e? Nem igazán akartam beruházni töltőre a párom unszolására lett mert szerinte van autó van motor,de töltő az nincs na így beruháztam egyre, Nem tudom jól választottam e? Sem a Lidl be sem az Aldiban nem kaptam.Maradt a Penny s. -
gabe_
őstag
[link]
Ezt néztem ki most, a lidl és aldi 02.02.-től kezdődő akcióiban sem lesz a jövő héten... Erre rá lehet tenni 1,2Ah - 63Ah közti aksikat. -
-
dugynok
senior tag
válasz
sityupityu
#65684
üzenetére
Vagy Aldiban
-
-
gabe_
őstag
Két pennyben megnéztem, de sajnos csak ilyen töltő volt:

Most találtam a totalcaron: [link] Ilyen töltőt szeretnék

-
-
üszök
őstag
Penniben van akciós aksitöltő. 5490
-
dtsdexter
csendes tag
Akit érint
5% kedvezmény többszöri vásárlás esetén is.Kuponkód: BOLDOGTAVASZ
Érvényes: 2017.02.06. 23:59Tovább az oldalra: https://motomotors.eu
-
dtsdexter
csendes tag
Uhh köszi, ez lett volna igazából a kérdés, mert én naivan egy mechanikus szerkezetnek képzeltem el, mint mondjuk az Olajpumpát vagy ilyesmi, és ehhez hasonló szerkezetet közel s távol nem talált "A" internet

Na, szét szedtem most így éjszakás műszak után. Szóval, légszűrő levesz, kézzel rátartok, önindítózok és benzines a tenyerem. Karbit kihoztam, szívatót kihúztam belőle (elég merev volt) le is repült a feje a rugóval együtt. Össze szedtem kicsit állítottam rajta, kényelmesen vissza megy feszület nélkül a helyére. Még mielőtt vissza tettem volna, a már össze szerelt bovden véget a kézi szívató karral próbáltam mozgatni ... esélytelen, még csak annyira sem húzza meg a bovdent, hogy a rugó összébb mennyen, nem mintha utána kitolná a rugórész na mind1. Szóval szívatót "zárt" állapotában vissza helyeztem. Pattent, de most sem indul. Tippeltem még egy olyanra, hogy mivel új gyújtásalaplapot kapott ill új gyújtótrafót és CDI-t lehet még azzal is valami kavar ... volt is ... 3*1eres, 1* 2eres 1*3eres kábel jön fel a gyújtásalapból. Természetesen a színek egyértelműen nem stimmelnek az aprilia gyári kábeleivel, így találomra ment, hiba volt. A 3*1 eresben a földelésen kívül (fekete/fehér) egy Fekete/piros Kék/piros vezeték jött ki (aminek egy Piros/fehér és egy Fekete/Sárga kábelhez kellet csatlakoznia), ez lett megcserélve. Már most jobb a hangja, "Hallani ahogy dzsal az amper" ... Szóval ... most sem indul. Membrán le, benzines kívül belül ... akkor kinyit. Mindegy kicserél Karbonmembránosra, össze rak. Láss csodát már elkapja (persze miután vissza raktam a vákumcsövet, mert addig b@szta szívni a benyát, mind1 10 perc alatt meg is világosodtam). Szóval a karbin kell állítgatni, mert hol elindul hol befullad, gázadásra. Ja meg megkapta az új gyertyát is.
-
Repsol600
addikt
Üdv!
Nem indul a robi, kb 10 fokos helyen van bent, de nagyon sokat kell rugdosni. Valószínű a szivató nem ad neki elég anyagot. Viszont a szivató szerintem jó kb 4,5mm-t mozog. Youtube videón néztem, hogy lehet ráállítani, kicsit tekertem is ki de érezhetően nem lett jobb. Gondolom baja nem lesz ha még tekerek ki max nem zár el rendesen ugye?
Dink classic 50 2T. -
dtsdexter
csendes tag
Egy olyan kérdés, hogy minden motorra lehet (normális nem tákolt ) fordulatszám mérőt szerelni? (Aprilia SR 50 old ami érdekelne kifejezetten) csak mert hogy fentebb olvastam, hogy nem gyárira is szerelnek.
-
üszök
őstag
Én meg azon gondolkodok pár napja,hogy a Runnert szeptemberben tankoltam tele,azóta is úgy van. A bálnát meg november elején,abból sem sok hiányzik. Vicces lesz ha 25 lityi benzin megy a levesbe.
-
KisTé
tag
Nekem most meg beindulás után gázadásra elhal aztán ha huzogatom akkor egyszer csak elkapja és már lehet a gázt húzni mi a sz.r ez ???
-
gabe_
őstag
Köszönöm a válaszokat, akkor ez lesz, úgyis itt van 2km-es körzetben mind a két bolt.

-
-
üszök
őstag
válasz
sityupityu
#65663
üzenetére
Jaja. Szerintem átvált csepp töltésre magától. Havernak múltkor 2 napot rajta maradt semmi baja nem lett.
-
Ha veszel legalább egy olyan töltőt mint amiről beraktam képet akkor az tökéletes lesz, nem kell figyelni. A töltési ciklus végén már csak egészen kis áramot ad az akkunak (csepptöltés) a végén pedig leáll magától, nem kell kihúzni. Csak akkor kapcsol vissza ha ha valamennyi merülést érzékel. Egy munka akkut pl akár a nap 24 órájában is rajta lehet hagyni.
-
gabe_
őstag
Én azért annyira nem vagyok otthon az elektroban... Nekem igazán egy olcsóbb félautomata-automata töltő is megfelelne, amivel tudok motor és autó akksikat is tölteni, ne gyulladjon ki a ház, ha véletlenül 1-2 órával később kapcsolom ki, mint kellene...
(Régen amíg airsoftoztam, ott kellett számolgatnom a töltési áramot, időt az nicd, és nimh akksiknál, ezt azért az ólomakksiknál már azért kihagynám... )
-
nyogo83
Topikgazda
válasz
forandor
#65654
üzenetére
Persze, lehet labortappal is akksit tolteni, regen se voltak mikrokontrolleres toltok, hanem neked kellett beallitani a toltesi aramkorlatot fixen.
De azt mondani, hogy a legjobb, azert felrevezeto
Persze ha egy olyan labortapot epitesz, amit be lehet programozni az alabbi toltesi karakterisztikara, akkor egalban lesz egy kb 5k-ert kaphato AutoXs toltovel.

Van labortapom, sot akar meg epithetnek is microcontrolleres toltot ami tudja ilyen vagy akar szabadon valtoztathato karakterisztikaval tolteni az akkut, de ennyi penzert nem allok neki.
Talan 10 eve poenbol nekialltam volna, mikor sok volt a szabadidom
-
-
forandor
tag
válasz
sityupityu
#65656
üzenetére
Az olyan töltők a legjobbak, csak az áruk is szép.
-
-
Zin
őstag
6V-re ha att allitom a toltot akkor tolthetme bátran?
-
forandor
tag
válasz
sityupityu
#65651
üzenetére
Akkutöltésre a legjobb szerintem a labortápegység. Nem olcsó, de lehet építeni kínai konverter panelból olcsón. Egyet már csináltam otthonra, épp holnap fogok nekiállni egy másiknak, mert olyan jó lett, hogy nekem is kell egy pluszba. Bármilyen akkut feltölthetsz vele, ha tudod, hogy milyen töltési karakterisztikát szeret.
-
-
#33253120
törölt tag
válasz
sityupityu
#65649
üzenetére
Viszont az is egy vicc, hogy a Voltcraft honlap a Condrad-on keresztül árul.
A másik vicc, hogy a gabe_ féle az egy olyan töltő amit a Voltcraft honlap nem ismer.
-
-
gabe_
őstag
válasz
sityupityu
#65649
üzenetére
Bennem is felmerült, hogy ha már töltőt veszek, akkor legyen jó autó akksihoz is, hátha egyszer szükség lesz rá.
Lehet, kivárok akkor egy lidl/aldi akciót
-
-
gabe_
őstag
Ez a conrados töltő megfelelő lenne?
-
üszök
őstag
válasz
freelanced
#65642
üzenetére
Akkor A1,jövőre meg korlátlan,és nem kell kresz vizsga másodjára.
-
üszök
őstag
válasz
freelanced
#65637
üzenetére
Ha elmúltál 24 mindenképp korlátlant csinálj. Amit te kérdezel ahoz szinte semmi oktatás nem jár,csak a vizsgadíjak vannak benne szinte. Viszont ha ilyen irányú terveid vannak most kezd intézni,mert sok a vizsgázó kevés a vizsga hely ahogy írták is.
-
Debilon
addikt
válasz
freelanced
#65637
üzenetére
a B125, ha szerencséd van 1-2 hét, de maximum 1 hónap (mivel vizsgázni nem lehet akármikor menni, hanem csak kijelölt vizsganapokon és fix létszám van)
hogy megéri-e azt nem tudom (szerintem nem) max. 125 cm3 ÉS 11KW amit lehet hajtani vele
inkább egy A2 kategória, az 35KW teljesítményig rendben van -
freelanced
addikt
válasz
sityupityu
#65635
üzenetére
Köszönöm a válaszokat !

Igen magam sem szeretnék annyit Simsonra csak írtam hogy kb ez az elképzelés árban.
Elsősorban valóban jó lenne egy váltós,kuplungos vas de semmiképp sem szeretném hogy állandóan gond legyen vele ( lasd Simson). Tehát végső esetben robogó is érdekel. De mivel tervezek nagyobb motort majd jó lenne már egy kisebbnel elkezdeni a gyakorlast megszokni a dolgokat.
Formára szinte barmi érdekel ami nem a robogó forma, az enduro illetve a supermoto is bejön

Megnézem a Yamahat majd ha hazaértem de bármi egyéb típus, ötlet, javaslat is érdekel akar robogó is de az abszolút a B terv arra az esetre ha nem találok semmit amire gondolok.
Csak az lesz meg a kerdes sikerül-e kidognom egy jo darabot illetve hogy hogyan ellenőrzöm.
Köszönöm a gyors segítséget egyébként.
Ui.: Erről a B kategoria mellé tehető A-rol mit kell tudni? Érdemes? Mi a menete? Tényleg pár nap?
-
üszök
őstag
válasz
sityupityu
#65635
üzenetére
Tudom. Olvastam csak hátha.

-
válasz
freelanced
#65633
üzenetére
Reálisak azok a dolgok, hogy állandóan szerelgetheted ha tele van utángyártott alkatrészekkel. És itt nem csak a motorikus dolgokra kell gondolni, hanem olyan egyszerű valamikre mint pl a fék vagy gázbowden. Katasztrófa a minőség.
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen stílusú motort is akarsz? Amit előttem is említettek, pl egy enduro jó választás lenne. Pl egy Yamaha DT.Üszök Nem kell neki robogó, rendesen akar motorozni. Kuplungolni és váltani is szeretne.
Sokan nem szeretik a robogókat. -
üszök
őstag
válasz
freelanced
#65633
üzenetére
Nem nekem írtad ugyan,de a véleményem az,hogy 200k t biztos nem adnék e Szimóért. Tegyük fel találsz egy tök eredetit annyiért amin ha bármi tönkremegy csak szemét alkatrésszel tudod pótolni.
200 ért elég szép fiatal robogókat lehet venni,főleg most,hogy 30 centi hó van.
Vagy valami váltós 50 es supermoto,vagy endúró. -
freelanced
addikt
válasz
sityupityu
#65627
üzenetére
Rendben,koszonom várom !
Amúgy most kicsit letettem a Simsonrol. Ahogy olvasgattam vissza aggasztó hogy hajlamos túlmelegedni hűtés híján, senki sem ajánlja hosszabb távra ráadásul elvileg az egyes elemek is hamar "koszolódnak", sűrűn kell mókolni vele, tisztitgatni stb,több macera mint élvezet. Ezek reálisak?
-
RMZ250
senior tag
-
gabe_
őstag
Sziasztok
Robogó akkumulátor töltéshez hol és mennyiért lehetne töltőt vásárolni? A külföldi rendeléstől sem zárkózom el.
Más:
A szezonra való felkészítés közben rátaláltam az önindítózáskor előjövő hibára, miszerint egy pillanatra elkezdi forgatni a főtengelyt, majd egyből csak Üresen pörög az önindító. A bendixet eltakarítottam, de sajnos a fogaskerekén látszik egy kis kopás, és a lendkeréken is, szóval be kéne szereznem ezeket:
Lendkerék
Bendix
Hol lehetne olcsón hozzájutni ezekhez?Így néz ki kiszerelés után:
Ja, egy Malaguti Ciakról van szó...

-
-
válasz
freelanced
#65626
üzenetére
Persze van. Ha van rá 200ezred akkor szerintem már ne Simsonba gondolkodjál. Majd dobok 1-2 linket.
-
freelanced
addikt
válasz
sityupityu
#65625
üzenetére
Egyelőre azt erdekelne,hogy van-e más a Simsonon kívül. Jelenleg olyan 150-200-ret szánnék rá, az reális?
-
válasz
freelanced
#65624
üzenetére
Jó választás a Simson, de már ezekért is elég szép pénzt kérnek, legalább is a jobbakért. Ami a nagy hátrány ezeknél a volt szoci motoroknál, hogy az utángyártott alkatrészek minősége amiket lehet hozzájuk kapni az sajnos egy sapka sz@r. De itt legalább valóban egy rendes motorról beszélhetünk (van váltó és kuplung).

Mire vagy egyébként konkrétan kíváncsi? -
freelanced
addikt
Üdv mindenki !
Örülök, hogy találtam erre való topicot itt a PH-n !
A helyzet az, hogy tavaszra szeretnék magamnak egy motort. Tervezek később nagyobbat is viszont úgy gondoltam, hogy megadom a módját és az elején egy kisebbel kezdek, ráadásul most a pénztárcám is ezt engedi meg leginkább, főleg, hogy még jogosítványra is szükség lenne egy nagyobbhoz.
Tehát az lenne a kérdésem, hogy ebben az 50cm3-es ligában mit tudnátok ajánlani az embernek?
Én magam Simson S51-es modellen gondolkodtam, mert abból viszonylag sok van, könnyű alkatrészt találni, kinézetre sem rossz.
Személy szerint pár kivétellel nem vagyok annyira oda a robogó formáért, remélem nem sértek meg senkit nem szeretném lehúzni. Egyszerűen jobban tetszenek a nagyobb motorok formái, a retro motorok és robogók.
Mindenesetre eléggé keveset tudok a témáról, azt reméltem valaki tud esetleg segíteni, hogy mégis mivel lenne érdemes kezdeni, mibe érdemes gondolkodni !
Illetve a másik kérdés, hogy mi a módja a 125cc jogosítvány megszerzésének amennyiben már van B kategóriás jogosítvány. Tehát mennyi időbe kerül körülbelül, mi a tapasztalat, megköszönnék minden infot.
Természetesen most átolvasom az előzményeket is, illetve az összefoglalót, de bármilyen tapasztalatot, meglátást, segítséget szívesen veszek!
Köszönöm előre is !
Szép napot!
Üdv,
freelanced -
RMZ250
senior tag
válasz
sityupityu
#65622
üzenetére
Ez az, jó lesz ez nekem

-
KisTé
tag
Nekem most meg beindulás után gázadásra elhal aztán ha huzogatom akkor egyszer csak elkapja és már lehet a gázt húzni mi a sz.r ez ???
-
-
RMZ250
senior tag
válasz
sityupityu
#65616
üzenetére
Ott még nem kerestem, de mindjárt rálesek. Köszi.
-
-
RMZ250
senior tag
Na, kész a téli projekt. Kapott egy 70-es hengert, nagyobb karbit,új varátort+szíjat a fejidomot kukáztam és lett helyette az a TNT kormány+gyorsgáz. A festéssel viszont piszkosul mellébasztam a cimbalomnak, egyáltalán nem ilyet akartam
lila helyett sikerült ezt kikevernie a festőnek. A dobozban még vállalható volt de így már..........
Most már mindegy ez van. Már csak egy kicsit jobb idő kéne, hogy ki tudjam próbálni és hangolni amit kell.
Esetleg nincs valakinek egy "jóárasított" fordulatszám mérője. Meglepődtem milyen rohadt drága, 20 fölött kezdődnek



-
válasz
D1Rect
#65612
üzenetére
Itt most az a kérdés, hogy a gyári 50-es motorokkal mi lesz. Jobban mondva, hogy lesz-e. Hogy jönnek ide az általad felsoroltak? Azokkal már most "full veszélyes" közlekedni, a rendőrök sem hülyék annyira, sokkal jobban odafigyelnek mint kb 5-6 évvel ezelőtt. A sok 180-as okmány nélküli runner-nak is a béka segge alatt van az ára, mert normális ember nem veszi már meg őket. Tele van bontott runner-al a piac. Mennek a levesbe, egyértelmű, mivel nulla papírral az életben nem fogod leműszakiztatni egyiket sem.
De ez már az 50-es motorok rendszámoztatásának a híre előtt is így volt, ezért is kell külön kezelni az 50-es motoroktól. -
Tudni már mi lesz az 50-esként használt 125-250-stb. robogókkal rendszámozás után?
Van ebben a témában jó összefoglaló cikk? -
dtsdexter
csendes tag
Rajta, persze. De ez megér egy próbát, holnap meglesem. Ám szívatóval lehet probléma, elég gyenge már a rugója a bovden is megnyúlt már szerintem ... előtte megnézem, ha az a probléma, akkor rendelek hozzá újat, amúgy sem ártana.

Még a kompresszióra tippeltem, mivel fogalmam sincsen hova lett a mérőm, azt is elő bányászom már valahonnan. -
üszök
őstag
válasz
dtsdexter
#65609
üzenetére
Légszűrő rajta volt? Ha nem tedd rá próbáld meg azzal. Ha rajta akkor vedd le,fogd le teljesen a karbi légszűrő végét,és indítózz. Ha beindul tömítetlenségi probléma,ha nem,és benzines sem lesz a tenyered, a membrán tényleg nem enged át. Vagy ha fent van a légszűrő fújhatsz bele féktisztítót,ha azzal indul,lehet csak a szivató nem megy.
-
dtsdexter
csendes tag
válasz
sityupityu
#65608
üzenetére
Első tippem nekem is ez volt, kitisztítottam karbitisztítóval (25%kerozin stb) az összes fúvókát, de fényfelé tartva nem láttam dugulást rajta. Valamennyit kellet át engednie, mert benzines volt, a membránon a csonk. magát a membránt nem néztem át még. Vadonat új fém membrános. Az égés teret nem néztem, de meglesem amint lesz időm rá.
-
válasz
dtsdexter
#65605
üzenetére
Ha te nem nyomsz be külön benzint akkor csont száraz az egész égéstér?
Nem hinném, hogy a membrán semmi üzemanyagot ne engedne át, legalább is én olyannal még nem találkoztam.
Viszont én a karbit átnézném, mert az csak egy dolog, hogy a karbiház tele van benzinnel, de lehet, hogy onnan nem jut az el sehova.
-
dtsdexter
csendes tag
Létezhet az, hogy nem nyit ki a membrán?
Közvetlen befecskendezés után felpörög majd leáll de a dugattyú hang alapján még forog egy párat. Hengerfejnél, főtengely szimeringek, és szívócsonknál nem enged, nincsenek folyás nyomok, gyújtás van, benzincső nem levegős, pikpak felszívta a benyát, karbiház is tele volt amikor leszedtem. Benzin pontos 1:50 keverést kapott. (jó minőségű olajjal: MANNOL 2T Premium Scooter)Kompresszió hiánya lenne?
-
-
mumtaz
senior tag
válasz
dtsdexter
#65600
üzenetére
ÉŰn nem is a közúti versenyzőket féltem a rendszámosítás miatt. Vannak ám öreg bácsikák a mai napig (amilyen nagyapám is volt), akik kis motorokkal járnak. Számukra a rendszámosítás kb. akkora tortúra lesz, hogy egyszerűen nem fogják tudni megoldani. Fiatal motorrajongóknak könnyű, de Ők hogyan fogják megoldani? Ők úgy használják a mopedjüket, mint mások a biciklit.
-
Zin
őstag
Üdv uraim!
Tavaly szeptemberbe egyik naprol a másikra 60-nál jobban nem ment a motorom.Szerviz, srác szétt kapta kopott a veztengely meg van 2 nem tudom mi ugye fekete volt égett.Olaj volt benne szintig mindig azt néztem.
Rendeltem ugye bontott hengerfej (6ekm) uj tömítések össze rak indul...Igen ám de hátul a hajtókar kat kat hallani a hangját.Hazamentem vele de csak 70 el ment max 115 helyett az a vége.
Honda nes 125 4t.Lehet a hajtokar miatt nem megy csak 70-el max?Mert 60 ezer volt ez a javitás, s most mondta hogy tavasszal hajtokar csere, uj tomitesek munkadij megint 60k.Ez valós lehet?Sok motor van nála, nagyon keni a szakmát anyit tudok rola rendes hivatalos üzlet már vagy 15 éve.
Üdv
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Okos Otthon / Smart Home
- Villanyszerelés
- Motorola Signature - mielőtt aláírnád...
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- LEGO klub
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- Nespresso Delonghi tejhabosítós kávéfőző - Bontatlan, 2 év garancia - Eredeti ára 125e!
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Tado V3+ komplett okosotthon fűtés eladó
- Einhell akkumulátoros fűnyíró eladó!
- iKEA Trotten állítható magasságú asztal 120x70
- Akció! Felsőkategóriás Gamer PC! I9 14900K / RTX 5080 16GB / 32GB RAM / 2TB Nvme SSD
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 6700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ AKKU! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Xiaomi Watch S4,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4240
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Bár lehet, hogy valóban nem tudta, hogy a csepptöltés automatikus.










